İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Yayını – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Yayını – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

Web Halkalarına Katılma

Web halkalarının iş sektörü tarafından benimsenmesinde karşılaştığı en büyük engellerden biri, bir halkaya katıldığınızda rekabetle bağlantı kuruyor olmanızdır. Bu zihniyetin, Web halkalarının kişisel siteler ve özel ilgi grupları için neden bu kadar popüler olduğunu, ancak günümüzün iş dünyasında yakalayamadığını açıklıyor olması muhtemeldir.

Ancak yine de küçük işletmeler ve perakende odaklı siteler halkalardan kaçmadı. Örneğin, yüzükler ve afiş programları, koleksiyon satan mağazalar için sıcak pazarlama stratejileridir. Bu, özellikle bulunması zor koleksiyonlar için geçerlidir.

Pez fenomenini ele alalım: Bir Pez Web halkasında olmamak, satıcılar için çok önemli bir hata olabilir. Sonuçta, bir müşteri bir siteye girerse ve belirli bir Pez’i yoksa, görev bitmez – bir sonraki siteye geçer. Oraya gitmenin bir yüzükle gitmekten daha iyi bir yolu var mı? Siteniz sadece bir sonraki olabilir.

Son zamanlarda Web halkalarının ticari uygulamasında büyüme gördük. Bunun birkaç nedeni var:

• İnternet pazarlama dergilerinde bu Web halkaları üzerinden yüksek trafik hacmiyle ilgili bir dizi makale yayınlandı. İşletmeler bazen sitelerine gelen trafiğin büyük kısmının Web halkasından geldiğini bulmuşlardır.
• Diğer makaleler, rakiplerinizin yakınında uygun bir şekilde yer almanın ve herkes için daha fazla trafik getirmenin yararlarından bahseder. Bazıları bunu fast food endüstrisinde gerçek dünyada olanlara benzetti. Bir McDonald’s açıldığında, hemen bir Burger King, Wendy’s, Pizza Hut, KFC ve Taco Bell’in yakınlarda açıldığını görürsünüz. Bu, herkes için daha fazla iş anlamına gelir.

Web Halkaları Tarafından Sağlanan Diğer Pazarlama Fırsatları

Hedef pazarınızı cezbeden bir Web halkası bulduğunuzda, sitenize gelen ziyaretçi artışına katılabilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. Gösterilen Masaj ve Üstyapı Web halkası bir örnektir.

Masaj okullarına ve eğitimcilerine ve masaj uzmanları için diğer destek hizmetlerine ayrılmış bir Web halkasıdır. Web halkaları da bir dizi başka fırsat sunar.

Karşılıklı bağlantılar düzenlemek için bir Web halkasındaki katılımcı listesinde arama yapabilirsiniz. Ayrıca, başlık reklamı amacıyla bir Web halkasını da arayabilirsiniz. Bu sitelerde afiş alışverişi yapabilir veya reklam satın alabilirsiniz.

İşbirlikçi reklamcılık amaçlarına uygun olabilecek siteleri bulabilirsiniz. Bağlandığınız başka bir siteyle kupon alışverişi yapabilirsiniz, bu özellikle aynı hedef pazara rakip olmayan ürünler sattığınızda işe yarar.

Web Yayını ve Zengin Medya

Web yayıncılığı Netlingo tarafından şu şekilde tanımlanır: “İnternet’i ve özellikle World Wide Web’i bilgi yayınlamak için kullanmak. Web sayfalarını aktarmak için çekme yöntemine dayanan tipik sörfün aksine, Web Yayını itme teknolojilerini kullanır.”

Arbitron New Media ve Northstar Interactive tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, Web yayını izleyicilerinin yüzde 70’i içerik bilgisi için tıklıyor ve akışlı medyayı dinlerken veya görüntülerken, yaklaşık yüzde 60’ı reklam bilgileri için tıklıyor. Çalışma ayrıca, Web Yayını izleyicisinin yaklaşık yarısının çevrimiçi reklamı yapılan ürünleri satın aldığını ve yüzde 44’ünün çevrimiçi reklamları tıkladığını belirtiyor.

Web yayını kullanıcılarının çoğunluğu (yüzde 63) evden bağlanıyor ve bunu iş yerindeki kullanıcılar (yüzde 37) izliyor. Bu bölümde şunları ele alıyoruz:

• Akışlı ortam ile akış olmayan ortam (zengin ortam olarak da bilinir)
• Zengin medya ile reklamcılık
• Web Yayınının kabulünün önündeki engeller
• Web Yayınının Kullanımları
• Tanınmış Web Yayıncıları.


Web YAYINCILIĞI ARAÇLARI
Web YAYINCILIĞI Araçları Çıkmış Sorular
WEB YAYINCILIĞI çıkmış sorular pdf
AÖF Web yayıncılığı Çıkmış Sorular pdf
İNTERNET TABANLI PROGRAMLAMA çıkmış sorular
AÖF
WTK210U
Web Grafik Tasarımı AÖF Çıkmış sorular


Akış ve Akış Dışı Medya

Web Yayıncılığının veya zengin medyanın pazarlama sonuçlarını açıklamadan önce, bazı terimleri ve son kullanıcının bunları görüntülemek için neye ihtiyacı olduğunu açıklamak önemlidir. Web yayını öncelikle video ve sesten oluşur.  

Zengin medyayı şu şekilde tanımlar:

Zengin medya, video akışı, kullanıcıyla anında etkileşime giren indirilmiş uygulamalar (programlar) ve kullanıcının faresi üzerinden geçtiğinde değişen reklamlar gibi ileri teknoloji kullanan bir Web sayfası reklamı için bir İnternet reklamcılığı terimidir. Örneğin:

• Filmden bir sahnenin canlı video örneğini içeren bir Hollywood filmi reklamı
• Kullanıcı isterse belirli bir Web sitesinde bir görüntüye dönüşen bir fare imleci
• ISDN kurulumu hakkında bir soru formu içeren, kullanıcının doldurulmuş kişisel bilgilerini yakalayan ve kullanıcıya bir şirket temsilcisi tarafından yalnızca çevrimiçi bir yayıncının Web’indeki bir reklamla etkileşime girerek kendisiyle iletişime geçileceğini söyleyen standart boyutlu bir banner reklam sayfasıdır.

Bu bölüm, en yüksek tanıtım potansiyeline sahip olduğu için en çok akışa verilen vurguyla, akışlı ve akışsız içerikten bahseder. Akışlı ve akışsız arasındaki fark nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, akış geldiği gibi sunulur. RealAudio dosyaları, akış ortamına bir örnektir. Bu arada, akış dışı, dinlemeden veya görüntülemeden önce tüm klibi veya dosyayı indirmenizi gerektirir. AVI, MP3 ve MOV dosya biçimleri, akış olmayan dosya biçimleridir.

• Video. Bu kategori hem akış biçimlerini (Real Audio, G2 ve Windows Media Player) hem de akış olmayan video biçimlerini (AVI ve MOV dosyaları gibi) içerir. Video akışı genellikle hazırlanmış dosyalardan gönderilir, ancak genellikle canlı yayın akışı olarak dağıtılır. Buna örnek olarak haber klipleri, film klipleri ve çevrimiçi film sunumları dahildir.
• Ses. Ses ayrıca akışlı ve akışsız biçimleri de içerir. Önde gelen ses akışı sağlayıcıları RealNetwork’ün RealAudio’su, Macromedia’nın Shockwave’i ve Microsoft’un Windows Media Player’ıdır.

Açıkçası, akışlı video dosyası biçimleri de bir ses öğesi içerir. Sonuçta, bir film klibi, onunla ilişkili ses olduğunda çok daha ilginçtir.

Diğer popüler Web Yayını veya push teknolojisi formatları şunları içerir:

• ASF (Gelişmiş Akış Formatı). Senkronize multimedya verilerini depolamak ve çok çeşitli ağlar ve protokoller üzerinden iletmek için tasarlanmıştır.
• CDF (Kanal Tanımlama Formatı). Web geliştiricilerinin, kanalları kullanarak kullanıcılara bilgi göndermesine izin verir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın