İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Mühendisliği – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Mühendisliği – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Web Mühendisliği

Modern Web uygulamaları tam teşekküllü, karmaşık yazılım sistemleridir. Bu nedenle, Web uygulamalarının geliştirilmesi, metodolojik olarak sağlam bir mühendislik yaklaşımı gerektirir. Yazılım Mühendisliğine dayanan Web Mühendisliği, yüksek kaliteli Web uygulamalarının spesifikasyonunu, uygulanmasını, işletilmesini ve bakımını gerçekleştirmek için sistematik ve ölçülebilir yaklaşımların kullanılmasını içerir.

Web uygulamalarını geliştirme tarihi ve karmaşıklığı açısından ayırıyoruz: Web uygulamaları belge merkezli, etkileşimli, işlemsel veya her yerde bulunan özelliklere ve hatta semantik Web’in özelliklerine sahip olabilir.

Web Mühendisliğinin özel gereksinimleri, yazılım ürününün kendisi, geliştirilmesi ve kullanımı alanlarında Web uygulamalarının özel özelliklerinden kaynaklanır. Evrim, bu üç alanı kapsayan bir özelliktir.

Motivasyon

World Wide Web’in yaşamlarımız üzerinde büyük ve kalıcı bir etkisi vardır. Ekonomi, endüstri, eğitim, sağlık, kamu yönetimi, eğlence, günlük hayatımızın World Wide Web veya kısaca Web tarafından istila edilmeyen hemen hemen hiçbir parçası yoktur.

Bu her yerde bulunmanın nedeni, özellikle Web’in doğasında yatmaktadır; bu, küresel ve kalıcı kullanılabilirlik ve Web sayfaları biçiminde herhangi biri tarafından üretilebilen, genellikle geniş çapta dağıtılan bilgilere rahat ve tekdüze erişim ile karakterize edilir.

Büyük olasılıkla bu kitapla, bir arama motoruna “Web Mühendisliği” terimini girerken karşınıza çıktı. Ardından, farklı satıcıların tekliflerini karşılaştırmak için bir portal kullanmış ve son olarak kitabı bir çevrimiçi mağazadan satın almış olabilirsiniz.

Başlangıçta Web tamamen bilgilendirici bir ortam olarak tasarlanırken, şimdi giderek artan bir şekilde bir uygulama ortamına dönüşüyor.

Günümüzde web uygulamaları, farklı cihazlardan erişilebilen etkileşimli, veri yoğun ve özelleştirilebilir hizmetler sağlayan tam teşekküllü, karmaşık yazılım sistemleridir; kullanıcı işlemlerinin gerçekleştirilmesi için bir kolaylık sağlarlar ve genellikle verileri temel alınan bir veritabanında depolarlar.

Web uygulamalarının geleneksel yazılım uygulamalarından ayırt edici özelliği, Web’in kullanım şeklidir, yani teknolojileri ve standartları bir geliştirme platformu ve aynı zamanda bir kullanıcı platformu olarak kullanılır.

Bu nedenle bir Web uygulaması şu şekilde tanımlanabilir:

Bu tanım açıkça teknolojileri ve kullanıcı etkileşimini içerir. Buradan, Web hizmetleri gibi teknolojilerin kendi başlarına Web uygulamaları olmadığı, ancak birinin parçası olabileceği sonucuna varabiliriz.

Ayrıca bu tanım, statik HTML sayfaları gibi yazılım bileşenleri olmayan Web sitelerinin de Web uygulamaları olmadığını ima eder. Elbette, Web hizmetlerini ve Web sitelerini içerebilecek daha geniş tanımlar düşünülebilir.

Bu kitabın sonuçları, bu durumlar için de benzer şekilde uygulanabilir. Bununla birlikte, tanımı yazılım yoğun ve etkileşimli Web uygulamalarıyla “sınırlandırmak”, aslında sorunun kapsamını genişletir, çünkü Web ile ilgili olarak hem yazılım hem de kullanıcı arayüzü yönlerinin incelenmesi gerekir ki bu da bu çalışmanın amaçlarından biridir. 


Web Tasarım is ilanları
Web Tasarım ve Kodlama DGS
Web tasarımı ve Kodlama Ne iş Yapar
Web Tasarımı ve kodlama Is ilanları
Web Tasarım Uzmanı Ne iş Yapar
Web tasarımı ve kodlama ekşi
Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Nedir
Web Tasarımı ve Kodlama Ne iş Yapar maaşı


Web’in enformasyondan uygulama ortamına yönelimindeki köklü değişikliklere rağmen, Web uygulamalarının geçici olarak geliştirilmesinin mevcut durumu bize, uygulama geliştirmenin daha fazlasını gerektirdiğinin farkına varılmadan önceki 1960’ların yazılım geliştirme uygulamalarını hatırlatıyor. programlama uzmanlığından daha

Web uygulamalarının geliştirilmesi genellikle tek seferlik bir olay olarak görülür, genellikle spontane olur, genellikle bireysel geliştiricilerin bilgi, deneyim ve geliştirme uygulamalarına dayanır, “Kopyala&Yapıştır paradigması” anlamında yeniden kullanımla sınırlıdır ve nihayetinde tasarım kararlarının yetersiz dokümantasyonu ile karakterize edilir.

Bu prosedür pragmatik görünse de, bu tür hızlı ve kirli geliştirme yöntemleri genellikle büyük kalite sorunlarına ve sonuç olarak işletme ve bakımda büyük sorunlara neden olur.

Geliştirilen uygulamalar genellikle büyük ölçüde teknolojiye bağımlıdır ve hataya açıktır; performans, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik, kullanıcı dostu olma ve dolayısıyla da kabul görme eksikliği ile karakterize edilir. Web uygulamalarının güçlü bir şekilde birbirine bağlanması, sorunların bir uygulamadan diğerine yayılma tehlikesini de artırır.

Bu durumun nedenleri karmaşıktır:

• Belge merkezli yaklaşım: Web uygulamalarının geliştirilmesi, genellikle hala belge merkezli olarak kabul edilir, yani Web sitelerinin oluşturulmasını ve bağlantılandırılmasını ve grafiklerin dahil edilmesini içeren bir yazma etkinliği.

Bazı Web uygulamaları türleri (ör. ana sayfalar, çevrimiçi gazeteler vb.) bu kategoriye girse de, yazılım yoğun Web uygulamalarının geliştirilmesi için yazarlık bakış açısı yeterli değildir.

• Web uygulamaları geliştirmenin varsayılan basitliği: HTML düzenleyicileri veya form oluşturucular gibi farklı araçların geniş kullanılabilirliği, uzmanlık bilgisi olmadan basit Web uygulamalarının oluşturulmasına izin verir. Genellikle vurgu, dahili yapılandırma ve programlamadan ziyade görsel tasarım üzerindedir. Bu tutarsızlıklara ve fazlalıklara neden olur.

• İlgili disiplinlerden gelen know-how uygulanamaz veya kullanılmaz: Web uygulamalarının geliştirilmesinin geleneksel uygulamaların geliştirilmesine benzer olduğu ve bu nedenle Yazılım Mühendisliği yöntemlerinin bir anlamda kullanılabileceği yaygın bir yanılgıdır. yeterli kalite kontrol önlemleri ile sistematik, disiplinli bir yaklaşım.

Ancak bu, Web uygulamalarının özel özelliklerinden dolayı çoğu durumda yetersiz görünmektedir. Ek olarak, hipermetin veya insan-bilgisayar etkileşimi gibi ilgili alanlardaki kavram ve teknikler genellikle sonuç olarak uygulanmaz.

Yüksek kaliteli Web uygulamaları için geliştirme standartları mevcut değildir, bunun nedeni kısmen Web’in görece kısa geçmişidir.

Web uygulaması geliştirmedeki mevcut uygulama ve Web uygulamalarının toplumumuzun birçok alanı için, özellikle kritik iş süreçlerinin (örn. Bu tür bir geliştirme ve bugün geliştirilen bireysel yazılımların en büyük payını oluşturan Web uygulamalarının uzun vadeli kalitesi hakkında bilgiler vardır.)


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın