İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Stil Tanımları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Stil Tanımları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Stil Tanımları

Stil tanımlarını ayrı bir stil sayfası dosyasında tutmak, siteyi daha sürdürülebilir hale getirir, performansı artırır ve stilleri korumak ve birçok sayfa arasında ortak bir görünüm ve his sağlamak için gereken idari çabayı en aza indirir.

Uygulama mimarisi açısından “endişelerin ayrılması” terimini sık sık duyarsınız; CSS ile kullanıcı arayüzlerinin web geliştirmesi için geçerlidir. Buradaki fikir, tasarım endişelerinin çoğunu uygulama kodundan mümkün olduğunca ayırmaktır. Stilleri bir dosyada tutmak, bir stili ayarlamanız gerektiğinde öğeleri yönetmeniz gereken tek bir yer olduğu anlamına gelir.

Satır içi stil tanımlarını kullanmak, bir rutini kodda birden çok kez tekrarlamaktan farklı değildir. Programlama açısından, bu, bir stil tanımını biçimlendirmenin her sayfasında tekrarlamak yerine merkezi bir konuma yeniden düzenleyebilirsiniz anlamına gelir. Bu, ana sayfaların, temaların ve kullanıcı kontrollerinin kullanıldığı modern ASP.NET’te göreceğiniz yaygın bir temadır.

İstemcinin halihazırda üretimde olan bir sitenin bazı stillerini değiştirmek istediğini varsayalım. Stilleri sayfanın HTML öğelerine sabit kodladıysanız, değiştirilecek stilleri bulmak için birçok dosyaya bakmanız gerekir ve hepsini bulamayabilirsiniz veya yanlış bir şekilde başka bir şeyi değiştirebilirsiniz. al bu bir şeyleri kırabilir!

Ancak, CSS dosyalarında ayrı olarak saklanan stil sınıflarını kullandıysanız, değiştirilmesi gereken sınıfları bulmak daha kolay olur ve HTML kodunuz dokunulmaz ve güvenli olur.

Ayrıca, CSS dosyaları bir siteyi daha verimli hale getirebilir. Tarayıcı, CSS dosyasını bir kez indirecek ve ardından istemcide önbelleğe alacaktır. Tarayıcı, .css dosyasının önbelleğe alınmış örneğini kullanır ve tüm stilleri yeniden indirmez, böylece sonraki her istek çok daha küçük olur ve bu nedenle indirmesi daha hızlı olur. Bazı durumlarda bu, web sayfalarının kullanıcının tarayıcısına yüklenmesini önemli ölçüde hızlandırabilir.

Bu, daha az kaynak indirmenin yanı sıra, tarayıcıların bir dizi DIV ve SPAN öğesinden daha yavaş yaptığı tablolar oluşturmaya da yardımcı olabilir. Bunun nedeni, tarayıcıların bir tabloyu kullanıcıya sunmadan önce tüm içeriğinin indirilmesini beklemesidir. Tablolar tablo verileri için iyidir ve bunun için kullanılmaları gerekir. Stil sayfası düzenlerini kullanmaya alışmak daha zor olsa da, site düzeni oluşturmanın çok daha esnek bir yolu olabilir.

Pek çok site birden fazla stil sayfası dosyası kullanırken, kişisel olarak sadece bir tanesine sahip olmayı seviyorum. Bunun nedeni, her dosyanın indirilmesi gerekmesi ve dolayısıyla içeriğin indirilmesi için gereken süreyi artırmasıdır. Vuruş ihmal edilebilir gibi görünse de, hepsi bir araya geliyor.

Öte yandan, ilgili stilleri belirli dosyalarda düzenlemek, stilleri yönetmede çok yardımcı olabilir. Ayrıca stillerin karışmasına ve tekrarlanmasına katkıda bulunabilir, bu da oluşturma sırasında çabaların üzerine yazılması anlamına gelir. Nihai seçim, uygulamanın ihtiyaçlarına ve kişisel yönetim tarzınıza da bağlı olacaktır.

CSS stillerini gruplandırdığınızda, sözdizimsel olarak sınıflara veya işlevlere benzeyen Seçiciler oluşturabilirsiniz. Onlara, HTML etiketlerinin class= özniteliğinde başvurulabilmelerini sağlamak için önünde nokta (.) bulunan bir sınıf adı da atayabilirsiniz.

Öğeyle aynı ada sahip bir stil kuralı oluşturarak bir HTML öğesini bir öğe adıyla da ilişkilendirebilirsiniz. Örneğin, H1, <h1> öğesiyle eşleşir. Belirli öğelere istemci tarafı kimliklerine göre de başvurabilirsiniz; sadece stil kuralının adından önce bir # ve ardından öğenin kimliğini girin. Son olarak, karmaşık stil kuralları oluşturmak için sınıf, öğe ve kimlik seçicileri de birleştirebilirsiniz.

Bir stil sayfası Seçici, bir kimlik veya öğe seçici kullanıyorsanız ve karşılık gelen tüm HTML öğelerinin yazı tipi boyutunu değiştirmek istiyorsanız, birçok görsel HTML’yi değiştirmek için yalnızca o stil kuralını bulmanız ve bu tek oluşumu değiştirmeniz de gerekir.

Stil sayfası ayrı bir dosyada tanımlanmışsa, bu yaklaşımdan daha fazla yararlanırsınız, çünkü tek bir dosyayı değiştirirsiniz ve buna göre n sayfa görünümünü de değiştirir.


CSS Etiketleri ve Anlamları
Css kodları Nelerdir
CSS HTML Kodları
Html style Kullanımı
Css Nedir
CSS de bilinmesi gereken kodlar
Hazır CSS kodları
HTML style


Burada, bir DIV nesnesinin stilini styles.css adlı ayrı bir dosyada depolayarak nasıl yeniden tanımlayabileceğinize bir örnek verilmiştir. Öncelikle mystyles.css isimli dosya içerisinde mystyle isimli yeni bir sınıfı aşağıdaki gibi tanımlayalım.

Belirli bir türdeki tüm HTML öğelerine (örneğin, tüm <p> paragraflarına ve hatta sayfanın <body> etiketine) uygulanacak bir stil tanımlamak istiyorsanız, bunlarla ilişkilendirilmiş başka bir açık sınıf yoktur, stil sayfası dosyasına aşağıdaki özellikleri de yazabilirsiniz.

Bu, tüm gövde etiketlerinin ve tüm <p> (paragraf) etiketlerinin varsayılan stilini tek bir yerde ayarlar. Ancak, bu etiketlerde açık bir sınıf adı belirterek bazı paragraflar için farklı bir stil belirleyebilirsiniz. Bir Seçiciyi bir HTML nesnesiyle ilişkilendirmenin başka bir yolu da, biz yeni site için düzeni tanımlamaya başlarken kullanıldığını göreceğiniz kimliğe göredir. Seçici adını # önekiyle aşağıdaki gibi de tanımlarsınız.

Ardından, CSS’yi HTML’ye bağlamak için HTML etiketinin id niteliğini kullanabilirsiniz. Örneğin, bir HTML bölme etiketini bu şekilde tanımlayabilir ve #header stilini kullanmasını istediğinizi de belirtebilirsiniz.

Bu yaklaşımı genellikle üst bilgi, alt bilgi, sol, sağ, orta sütun vb. için kapsayıcı gibi tek nesneler için kullanırsınız. Bir sayfadaki birden çok öğeye stil uygulamanız gerekirse, bir sınıf Seçici kullanın.

Son olarak, çeşitli yaklaşımları karıştırabilirsiniz. Bir kapsayıcıdaki tüm bağlantılara bölüm başlığı stiliyle belirli bir stil ve bir kapsayıcıya bölüm gövdesi stiliyle başka bazı stiller vermek istediğinizi de varsayalım. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın