İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web İstatistikleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web İstatistikleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web İstatistikleri 

Bu metrikler, yükleme süresiyle pozitif olarak ilişkilidir. Bu gerçeği göstermek için, en iyi ABD web sitelerinin yükleme süresi örneklemini aldık ve kilobaytları ile nesne isteklerini ilişkilendirdik. Bu metrikler ne kadar yüksek olursa, yüksek yükleme süreleri şansı o kadar yüksek olur. Bunları azaltmak için çalışmak isteyeceksiniz.

Alınan kilobayt

HTTP başlıkları (çerezler, vb.), resimler, komut dosyaları, reklamlar vb. dahil olmak üzere sayfadaki nesnelerin boyutu. önemlidir (veya ağırlığı). Kullanıcının İnternet bağlantısı ne kadar yavaşsa, alınan kilobaytlar yükleme sürelerini o kadar güçlü etkiler.

Gönderilen kilobayt

Tarayıcı tarafından gönderilen giden nesne istek başlıklarının (kullanıcı aracısı, tanımlama bilgileri vb.) toplam ağırlığı. Çerezler burada aşırı ağırlığın kaynağıdır ve tarayıcının istekte bulunma hızını etkiler.

İstek sayısı

Sayfa tarafından çağrılan nesnelerin sayısı. Çağrılan her nesnenin basitçe var olduğu için kendisiyle ilişkilendirilmiş bir hız vergisi vardır (daha fazla ayrıntı için Bölüm II’nin girişine bakın). Fiber optik gibi daha hızlı bağlantılarda, nesnelerin sayısı, yükleme sürelerinin ana etkeni haline gelir.

Soket bağlantıları

Bir nesne talep etmeden önce, tarayıcının web sunucusuyla bir bağlantı kurması gerekir. Kalıcı bağlantıların ortaya çıkması nedeniyle (önceki listede, canlı tutma veya kalıcı bağlantılar için girişte ele alınmıştır), soketler daha az bir faktördür ancak yine de izlenmeye ve gerektiğinde geliştirilmeye değerdir.

Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) 

İşaretlemenizin başvurduğu her etki alanı veya ana bilgisayar adı için bir DNS araması yapılır. Bunlar tehlikeli olabilir çünkü ne kadar zaman alacaklarını tahmin edemezsiniz. Kullanıcının İnternet servis sağlayıcısı (ISS) ve tarayıcı genellikle bunları önbelleğe alsa da, bir DNS sunucusu çalışıyorsa bunların birkaç saniye veya daha uzun sürdüğünü görmek nadir değildir. Bunun meydana gelme olasılığını mümkün olduğunca azaltmak en iyisidir.

Değiştirilmedi (304)

304 yanıt kodu, kullanıcının tarayıcı önbelleğinde bulunan bir nesneye yönelik talebi belirtir. Başka bir deyişle, isteğin ilk etapta gerçekleşmesi gerekmiyordu, ancak yükleme süresini etkiledi.

Yönlendirmeler (301/302)

Bir 301 veya 302 yanıt kodu, bir sunucu yeniden yönlendirmesinin gerçekleştiğini gösterir. Örneğin, bir kullanıcı http://www.example.com’a erişirse ve http://www.example.com/main adresine yönlendirilirse, bu ek bir istek/yanıt ekler ve yükleme süresini artırır ve aramaya zarar verme potansiyeline sahiptir. yanlış yapılırsa motor sıralamaları. Hızlı performans için yeniden yönlendirme sayısını azaltmak en iyisidir.

Bulunamadı (404)

Bazen HTML kodu, artık var olmayan resimlere veya komut dosyalarına başvurur. Hiçbir şey indirilmemesine rağmen, istek hala yapılır ve performansı etkiler ve bu ölçümün izlenmesini önemli hale getirir. Bu metrikleri iyileştirmek, yükleme sürelerinizi doğrudan etkileyecek ve hepsini çok yakından takip edip analiz edeceğiz.


Web sayfası Nedir
Similarweb
Google Analytics
Web açılımı
free web stats
yandex metrica
fox analytics
Web adresi ne demek


Yükleme süreleri

Evet, yükleme süreleri, çoğul. Tek bir ana yükleme süresi üzerinde çalışmak yerine, kullanıcı deneyimi için kritik olan dört zaman noktasını iyileştirmeye çalışacağız:

TTFB

Bir kullanıcının HTML belgesini talep etmesinden, sunucuda işlenip içeriğin indirilmeye başlamasına kadar ölçülen süre.

Oluşturmayı Başlat

Ekranın çizmeye başladığı nokta. Bu noktaya ulaşılana kadar sayfa kullanıcılar için boştur.

Belge Tamamlama veya “Web 1.0” zamanı

Bu olay, HTML ve CSS tarafından çağrılan tüm resimler ve komut dosyaları indirildiğinde tetiklenir. Bloglar gibi temel içerik siteleri için harika bir yükleme süresi göstergesidir.

Tam Yüklenme veya “Web 2.0” zamanı

JavaScript veya Flash tarafından çağrılan resimler ve komut dosyaları, onload JavaScript olayı tetiklendikten sonra yüklenebilir. Bu davranış, sayfaya dinamik olarak çekilen içerik için bir ölçüm yapılmasını gerekli kılar. http://www.disney.com gibi Flash etkin web siteleri, genellikle onload olayından sonra içeriklerini başlatır ve bundan sonra yüklenen öğeleri yakalayan bir ölçüme olan ihtiyacı gösterir.

Her parçayı daha uygulanabilir hale getirmek için yükleme sürelerini dört parçaya böldük. Örneğin, uzun bir TTFB, sunucu veya ağ tıkanıklığını gösterebilir. Yalnızca Tam Yüklenme süresi metriğini izlemek, bu sorun üzerinde hemen harekete geçmenize veya başlangıçta bir sorun olup olmadığını bile bilmenize izin verecek kadar yeterli bilgi vermez.

Tüm bu zamanları izlemenizi ve yalnızca bir yükleme süresi metriğinde ısrar edenler için kolaylık olması açısından ya Belge Tamamlandı (Web 1.0) ya da Tam Yüklendi (Web 2.0) raporlamanızı öneririz.

Puan kartı ipuçları

Örnek puan kartımızı henüz indirmediyseniz, belirtmemiz gereken birkaç son gereksinim vardır:

Tarih

Bu metrikleri zaman içinde izlemeyi kolaylaştırmalı ve ilerlemeyi raporlamak için yüzde kazanımlarını hesaplamalıyız.

Çoklu sayfa

Puan kartı birden çok sayfayı desteklemelidir. Excel’deki sekmeler burada kullanışlıdır.

Birden çok yol

Sayfa performansı, kullanıcıların ona erişmek için izledikleri yola bağlı olarak farklı olabileceğinden, bunu hesaba katmamız gerekiyor. En azından, ilk görünümün takip veya tekrar görünümüne karşı gösterilmesini öneririz. Elimizde hız ölçümlerimiz ve puan kartımızla donanmış olarak ölçüme geçebiliriz.

Örnek Test Tasarlama

Kullanıcıların sayfamıza erişebilecekleri pek çok koşul nedeniyle, birkaç şeyi standart hale getirmemiz gerekiyor.

Kitlenizi bulun

Analitik yazılımınız, ziyaretçilerinizin çoğunluğunun kullandığı baskın tarayıcıyı ve bağlantı hızını size söyleyebilir. Amaçlarımız için Windows XP, Internet Explorer 7 ve 1.5 Mbps bağlantı hızı alacağız.

Analytics yazılımı, hangi tarama yollarının yaygın olduğunu da söyleyebilir. Örneğin, ürün ayrıntıları sayfasına ortak bir yolun bir arama motorundan ve ana sayfadan olduğu ortaya çıkarsa, bu, puan kartınızda temel almak için önemli bir yol olabilir.

Ayrıca iki tür sayfa yüklemesi yakalayacağız: ilk görünüm ve tekrar görünümü. İlk görünüm, siteyi daha önce hiç ziyaret etmemiş bir kullanıcının ilk izlenim deneyimini simüle eder. İade deneyimi metriği, kullanıcının bir saat içinde sayfaya dönmesi durumunda sayfanın hızını test eder.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın