İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Bölümleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Bölümleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

Sepetinin İçeriğini Görüntüleme

Artık alışveriş sepetinize ürün ekleyebildiğinize göre, alışveriş sepeti içeriğinin bir listesini görmenin bir yoluna ihtiyacınız var. Bir GridView denetimini ShoppingCart özelliğine bağlayarak bunu oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Gerçek işin çoğu, GridView sütunlarında uygun bağlamaları ayarlamaktır.

gridShoppingCart adlı web formunuza bir GridView denetimi ekleyeceksiniz. Bu kontrolün tanımı Listeleme’de gösterilir. Yazdırma sırasında sayfayı gerçekten karmaşık hale getirdiği için herhangi bir biçimlendirme öğesi içermez. Biçimlendirme öğelerini gözden geçirmeniz gerekiyorsa, Apress web sitesinin Kaynak Kodu alanındaki örnek uygulamaya bakmaktan çekinmeyin.

GridView denetiminin yeni özelliklerinden biri EmptyDataTemplate’dir. Bu şablon, GridView denetimi boş bir veri kaynağına bağlandığında görüntülenmesi gereken içeriği belirtmenize olanak tanır. Önceki kodda, EmptyDataTemplate kullanıcıya alışveriş sepetinde hiç ürün olmadığını ve kullanıcının biraz eklemesi gerektiğini bildirir.

Ayrıca bu GridView’daki ilk ve son sütunların TemplateField sütunları olduğunu da unutmamalısınız. Bu sütunların her ikisi de altbilgi gerektirir, bu nedenle BoundField sütunu (bu desteklemez) yerine bir TemplateField sütunu (altbilgileri destekleyen) kullanmak gerekiyordu.

İlk sütunun altbilgisi, yalnızca Toplam yazan kalın metin verir. Son sütunun altbilgisi, alışveriş sepetindeki ürünlerin toplam dolar miktarını verir. Sütunların geri kalanı yalnızca bağlı özellik değerlerini verir. Şekil 6-6, bazı biçimlendirmeleri ekledikten sonra GridView’ün nasıl göründüğüne dair bir yaklaşımı gösterir.

Alışveriş Sepetini Temizleme

Teoride, alışveriş sepetinden tek tek öğelerin çıkarılmasını destekleyebilirsiniz. Ancak bu sadece bir tanıtım uygulamasıdır ve tüm alışveriş sepetini temizlemek çok daha basit bir iştir. Bunu yapmak için, gridShoppingCart denetiminin hemen altında ShoppingCartExample.aspx sayfasına bir bağlantı düğmesi ekleyin. Alışveriş Sepetini Temizle bağlantısına tıkladığınızda, alışveriş sepetindeki tüm ürünler silinir ve yeniden ürün eklemeye başlayabilirsiniz.

Alışveriş Sepeti ile Profil Taşıma

ShoppingCart profil mülkünün anonim bir mülk olduğunu unutmayın. Bu, kullanıcıların oturum açmadan önce alışveriş sepetlerine ürün ekleyebilecekleri ve ürünleri anonim alışveriş sepetlerinde ve yaptıklarında kimliği doğrulanmış alışveriş sepetlerinde bulunabilecekleri anlamına gelir. Bu nedenle, bazı profil geçişleri yapmanız gerekebilir.

Listelemedeki örnekte, her iki arabanın içeriğini bir araya getiriyor olacaksınız, bu da iyi bir gösteri için. Ancak gerçekte, kullanıcıları eski alışveriş sepetlerinde öğeler olduğunu bildirmek için bir sayfaya yönlendirmek isteyebilirsiniz. Daha sonra eski öğeleri atmalarına, tutmalarına veya hangi eski öğelerin tutulacağını ve hangilerinin atılacağını seçmelerine izin verebilirsiniz. Ama bunu sana bırakacağım.

Bu geçiş kodunun yaptığı ilk şey, anonim profile bir referans almaktır. Ardından, anonim profilin geçerli bir alışveriş sepetine sahip olup olmadığını kontrol eder. Değilse, kimliği doğrulanmış profile hiçbir ürünün eklenmesi gerekmediği için prosedürden çıkar.

Anonim bir alışveriş sepeti varsa, prosedür, öğeleri anonim alışveriş sepetinden kimliği doğrulanmış alışveriş sepetine aktarması gerektiğini bilir. Bu nedenle, bu aktarımı yapmaya çalışmadan önce kimliği doğrulanmış bir alışveriş sepetinin var olduğundan emin olmak için kontrol eder. Değilse, bir tane oluşturacaktır. Ardından prosedür, isimsiz alışveriş sepetindeki her bir öğeyi yineler ve onu doğrulanmış alışveriş sepetine ekleyerek onları etkin bir şekilde birleştirir.


Web Tasarımı ve Kodlama bölümü
Web tasarım bölümü
Web tasarımı ve Kodlama iş imkanları
Web Tasarım 4 Yıllık Taban Puanları
Web Tasarımı ve Kodlama Nedir
Web Tasarımı ve Kodlama Taban Puanları
Web Tasarımı ve Kodlama DGS
Web tasarımı ve Kodlama okuyanlar


ShoppingCartExample.aspx sayfasına bir giriş kontrolü ekleyerek ve web sitesi için kayıtlı bir kullanıcı oluşturarak bu profil taşıma kodunu test edebilirsiniz. Giriş yapın, sepetinize bazı ürünler ekleyin ve ardından çıkış yapın. Ardından, anonim kullanıcı olarak bazı ürünleri sepetinize ekleyin ve tekrar giriş yapın. Anonim kullanıcı olarak seçtiğiniz öğelerin, kimliği doğrulanmış bir kullanıcı olarak seçtiğiniz öğelerle birleştiğini fark edeceksiniz.

Bu bölüm sizi özellikler, profil grupları, Anonim Tanımlama ve hatta profil geçişi gibi bir dizi profil konusuna maruz bıraktı. Profilleri kullanarak hedefli bir reklam uygulayabildiniz ve hatta tüm alışveriş sepetini özel bir mülkte sakladınız. Bu noktada, oldukça gelişmiş kişiselleştirme görevlerini uygulamada rahat hissetmek için profillerle yeterince sağlam bir temele sahip olmalısınız.

Web Bölümleri Çerçevesini Kullanarak Portallar Oluşturma

Portallar, çeşitli kaynaklardan gelen bilgileri birleştirmek ve insanların web sitelerinin ve web uygulamalarının içeriğini ve düzenini özelleştirmesine izin vermek için giderek daha popüler bir yöntem haline geldi. MSN ve Yahoo gibi herkese açık web siteleri! dünya haberleri, teknoloji, siyaset, yatırım, hava durumu, trafik, alışveriş ve eğlence bağlantılarını ve özetlerini görüntülemek için portalları kullanın.

Belirli bir makale veya kategori ilginç göründüğünde, ziyaretçiler gerçek içeriği incelemek için bir bağlantıya tıklayabilir. Portal, sitede gezinmek için bir ağ geçidi veya başlangıç ​​noktası görevi görür. Hem MSN hem Yahoo! ayrıca portalı kendi kişisel beğeninize göre özelleştirmenize izin verir. Hiç siyasi haberleri görmek istemiyor musun?

Sadece o bölümü sayfadan kaldırın. Teknoloji bölümünün spor bölümünden önce görünmesini ister misiniz? Sadece yukarı taşı. Günlük çizgi romanlarınıza mı ihtiyacınız var? Onları sayfaya ekleyin. Web sitesi, gerçekten özelleştirilmiş bir deneyim için geri döndüğünüzde yaptığınız içerik ve düzen değişikliklerini hatırlar.

Kurumsal portallar da iş bilgilerinin düzenlenmesine yardımcı olabileceğinden popülerlik kazanmaktadır. Çalışanlar, müşteriler, ürünler, envanter, alacak hesapları, satış hattı, sevkiyat, bordro, yan haklar, açık pozisyonlar ve şirket politikaları hakkında bilgilere erişmek için kurumsal portala gidebilirler. Çalışanların kendi rolleri ve görevleri için portalı özelleştirme yeteneğini ekleyin ve teknolojinin gücünü görün.

Bu, elbette, onu inşa etmek için zamanınız ve paranız olduğunu varsayar. Bir portal oluşturmak, çoğu işletmenin teknolojiyi benimsemesini engelleyen projenin kesme karmaşıklığı nedeniyle normalde maliyetli bir çabadır. Her sayfa, hangi kullanıcıların hangi içeriği hangi konumda istediğini hatırlamalıdır.

Kullanıcıların bir sayfadaki içerik için özel özellikler eklemesine, kaldırmasına, yerini değiştirmesine ve ayarlamasına izin verecek bir düzenleyici olmalıdır. Ve veritabanının tüm bu bilgileri kullanıcı bazında depolamak için tasarlanması ve uygulanması gerektiğini unutmayın. ASP.NET 2.0’ın tüm zor işlerle ilgilenen eksiksiz bir çerçeveye sahip olduğunu anlayana kadar oldukça göz korkutucu bir görev gibi görünüyor.

ASP.NET 2.0’a yapılan en heyecan verici eklemelerden biri, normalde bir portala giren tüm küçük ayrıntılar hakkında endişelenmenize gerek kalmadan son derece özelleştirilebilir portal uygulamaları oluşturmanıza olanak tanıyan Web Bölümleri Çerçevesidir. Bu bölümde, Web Bölümlerinin nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak keşfedeceksiniz. Bölümün ilk iki bölümü çok sayıda teori ve referans materyali içerir ve son iki bölüm daha ayrıntılı kod örnekleri içerir.

İhtiyacınız olanı bulmak için atlamaktan çekinmeyin:

• Web Bölümleri Çerçeve Kavramları: Görüntüleme modları, sayfa kapsamı, yetkilendirme ve kullanıcıların bir sayfada Web Bölümleri ile nasıl etkileşime girdiği dahil olmak üzere Web Bölümleri kavramlarına üst düzey bir genel bakış sunar.
• Web Bölümü Arayüzleri, Sınıflar ve Kontroller: Web Bölümü çerçevesindeki çeşitli bileşenleri ve bunları çeşitli görevleri tamamlamak için nasıl kullanabileceğinizi açıklar.
• Web Bölümleri Oluşturma: Web Bölümlerinin kullanıcı denetimleri veya özel denetimler olarak nasıl oluşturulacağını gösterir ve kişiselleştirilebilir Web Bölümü özelliklerini kapsar.
• Gelişmiş Web Bölümü Konuları: Özel Web Bölümü bağlam menüsü öğelerinin nasıl oluşturulacağını, Web Bölümlerinin birbirleriyle iletişim kurmasına olanak tanıyan Web Bölümü bağlantılarının nasıl kurulacağını ve karmaşık yapılandırmaya sahip Web Bölümlerinin kurulum sürecini kolaylaştırmak için Web Bölümü yapılandırma dosyalarının nasıl dışa aktarılacağını açıklar. ayarlar.

Bir sonraki yazımızda Web Bölümleri çerçevesini çevreleyen bazı kavramlara göz atarak başlayacağız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın