İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web 2.0 – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web 2.0 – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Web 2.0

Çeşitli demografik, teknolojik ve ekonomik değişimler Web 2.0’ı yönlendiriyor. Bunların altında yatan, insanların temel bağlanma, iletişim kurma ve katılma arzusudur – İnternetin daha önce hayal bile edilemeyen şekillerde kolaylaştırmaya devam ettiği motivasyonlar.

2005’in sonları itibariyle, dünya çapında 1 milyardan fazla insanın İnternet erişimi var ve yaklaşık 845 milyon kişi bunu düzenli olarak kullanıyor.1 Küresel demografideki genel değişim, ABD’nin artık internete sahip olmadığı anlamına geliyor. Şu anda çevrimiçi nüfusun yüzde 25’inin altında olan baskın pazar payı vardır.

Çin, son üç yıl içinde yüzde 79’luk genişbant büyüme oranıyla güçleniyor3; dünyanın en popüler blogu olan Xu Jinglei, Çinli bir blogdur.

Tüm ülkelerde, Web 2.0’ı yönlendiren en önemli demografik grup “dijital yerliler” yani 30 yaşın altındakilerdir. ABD’de bu grubun yüzde 88’i çevrimiçi ve yüzde 51’i çevrimiçi içeriğe katkıda bulunuyor. Çoğu, internetten önce dünyanın nasıl bir yer olduğunu bilmiyor ve ortamla ilgili tam rahatlıkları, Web 2.0’ın evrimini büyük ölçüde etkiliyor.

“Dar Bant Çağı”ndan “Geniş Bant Çağı”na geçiyoruz. Mart 2006 itibariyle, tüm Amerikalıların yüzde 42’si yüksek hızlı, sürekli bağlı geniş bant bağlantılara sahip. Bu, yalnızca geçen yıl yüzde 40’lık bir artış.

Etki: Her zaman açık olan bağlantılar, İnternet’i insanların günlük yaşamlarının temel yapısının bir parçası haline getiriyor (yüzde 53’ü genişbant8 aldıktan sonra çevrimiçi olarak daha fazla zaman harcıyor). Yüksek hızlı bağlantı, daha yüksek düzeyde kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle ilişkilidir. Yüksek yükleme ve indirme hızları, milyonlarca medya tüketicisinin medya yayıncısı olmasına olanak tanıyan fotoğraf, video ve ses dağıtımını kolaylaştırır.


Web 2.0 Araçları Nedir
Web 2.0 nedir ne işe yarar
Web 2.0 Araçları örnekleri
Web 2.0 özellikleri
2.0 ne demek
Web 2.0 Araçları Öğretmen Rehberi
Web 2.0 araçlarının Eğitimde Kullanımı
Web 2.0 uygulamaları


2006’nın ilk çeyreği itibariyle, 2 milyar küresel cep telefonu kullanıcısı vardı10, bu PC İnternet nüfusunun iki katı büyüklüğündeydi. Kullanıcıların tahminen yüzde 28’i internete mobil cihazlarından erişmiştir. Daha sofistike cihazların hızlı büyümesi bu eğilimi hızlandırıyor. Yeni nesil multimedya telefon kullananlarda mobil internet kullanımı yüzde 50’yi aşıyor.

Etki: Yaygın İnternet erişimi, ağın erişimini büyük ölçüde genişletiyor. Platformdan bağımsız bir uygulama stratejisine artan bir ihtiyaç vardır. Çözülmesi gereken diğer sorunlar, herhangi bir yerden veri erişimi ve veri senkronizasyonu sorunlarını içerir, ancak yeni konum farkında uygulama biçimleri için fırsatlar vardır.

kendi içeriklerini çevrimiçi oluşturma ve katkıda bulunma konusunda rahatlar. Bu, medya içeriğinden (fotoğraflar, video, ses) tartışma gruplarındaki yorumlara, ürün incelemelerine ve kişisel ve profesyonel bloglara kadar uzanır. Nisan 2006 itibariyle, 50 milyondan fazla blog var; bu nüfus, her gün oluşturulan 175.000 yeni blog ile son üç yılda her altı ayda bir ikiye katlandı.

Ve patlayan sadece blogların sayısı değil. Yalnızca Nisan 2006’da, en iyi 10 sosyal ağ sitesi tüm İnternet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 45’i tarafından ziyaret edildi17, MySpace.com günde 280.000 yeni hesap açtı, video paylaşım sitesi YouTube günde 100 milyon video sundu.

Kullanıcılar her ay 6 milyon yeni seri ilan oluşturdu. Ortalama bir günde, 5 milyon Amerikalı bir blog veya benzer araçlar aracılığıyla içerik oluşturuyor, 4 milyon kişi eşler arası (P2P) ağlarda müzik dosyaları paylaşıyor ve 3 milyon kişi, ürün veya hizmeti derecelendirmek için İnternet’i kullanıyor.

Etki: Web gerçek bir iki yönlü, okuma-yazma platformu haline geliyor. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik kitle iletişim araçlarına meydan okuyor ve bu yeni merkezi olmayan katılım ve iletişim araçları yerleşik endüstrileri bozuyor.

Bir girişimci çünkü girişimci olmak hiç bu kadar ucuz olmamıştı.  Excite, fikirden lansmana kadar 3 milyon dolar aldı. JotSpot [yeni şirketi] 100.000 $ aldı.”22 Bu 30x farkını dört faktöre bağlıyor: daha ucuz donanım, açık kaynağa dayalı ücretsiz yazılım altyapısı, küresel işgücü piyasalarına erişim ve arama motoru pazarlamasının (SEM) uygun fiyata uygun bir şekilde ulaşma yeteneği, ama küresel, pazarlar.

Üst düzey Sun, Solaris ve Oracle’ın Web 1.0 modelinin yerini ticari PC’ler ve bir açık kaynak yazılım yığını aldı. Geliştiriciler artık tüm uygulama yığınlarını çalıştırabilir. Bir masaüstünde, ancak veri merkezindeki aynı uygulama milyonlarca kullanıcıya hizmet verecek şekilde yatay olarak ölçeklenebilir.

Tüketiciler, kurumsal 2.0’a Giden Yolda Nasıl Öncülük Ediyor?

Daha önceki dönemlerde, bilgi işlem yeniliği aslen askeri ve kurumsal sektörlere yapılan yatırımlar tarafından yönlendirildi ve daha sonra tüketici alanına taşındı. Ancak, artık tüketicilerin yüksek performanslı bilgisayarları, geniş bant bağlantıları, ortam rahatlığı ve güçlü çevrimiçi uygulamalara hazır erişimleri sayesinde başı çektiğini görüyoruz.

Bu, BT’ye en az iki farklı yönden ulaşacaktır:

• Tüketicilerin Web 2.0 sınıfı yazılım deneyimi, yazılımın ne olabileceği ve olması gerektiği konusunda çıtayı belirliyor. Tüketiciler, bu bilgileri ve beklentileri kurumsal çalışanlar olarak rollerine taşıyorlar.
• Kurumsal yazılım satıcıları, Web 2.0 ilkelerini ürün ve hizmet tekliflerine etkin bir şekilde nasıl dahil edeceklerini öğreniyorlar.

Web 2.0’ın kuruluşa kaçınılmaz olarak gelişi, muhtemelen kişisel bilgisayarlar veya anlık mesajlaşma gibi daha önceki kesintilerin belirlediği modeli takip edecek ve kuruluşlara merkezi olmayan, aşağıdan yukarıya bir şekilde sızacak ve yalnızca yaygın ve gerekli hale gelecektir.

Etki: Web 2.0, Enterprise 2.0’a öncülük ediyor. CIO’lar ve BT yöneticileri, yalnızca Web 2.0’ın iş yeri avantajlarını ve zorluklarını anlayarak çağın ilerisinde olduklarında başarılı olacaklar.

“Güvenlik duvarının arkasındaki” ihtiyaçlar ve kültürdeki farklılıklar, harici modellerin uygun dahili modellere uyarlanması anlamına gelir. Kuruluşlar, büyük ölçeklendirme, ağ etkilerini yakalama ve zengin kullanıcı deneyimleri yaratma gibi tüketici Web 2.0 derslerinden öğrenebilirler.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın