İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Veritabanı Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Veritabanı Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Veritabanı Kullanma

Bir veritabanı açma, Concordance’ın Gözat ve Tablo görünümlerini kullanarak kayıtları görüntüleme ve bunlar arasında gezinme, verileri düzenleme, belge düzeyinde etiketler kullanma ve ek açıklamalar ekleme gibi bir Concordance veritabanının temel kullanımını kapsayacaktır.

Hem bir yönetici olarak siz hem de son kullanıcılar bu işlevleri yararlı bulacaktır. Bu bölümün amacı, belge kayıtlarını görüntülemek ve değiştirmek için bir Uyum veri tabanının nasıl kullanılacağına ilişkin ayrıntılı bir anlayış sağlamaktır.

Veritabanı Açma

Tek bir Uyumluluk veritabanı, birlikte çalışan bir dizi dosya tarafından tanımlanır. Bu dosyalar, veritabanının oluşturulduğu dizinde saklanır. Bu dosyaların adları benzerdir ve veritabanının oluşturulduğundaki adına bağlıdır. Örneğin, DocReview adlı bir veritabanı, her biri DocReview adlı birkaç dosyadan oluşur.

Ancak dosya türleri ve dosya uzantıları farklı olacaktır. DocReview veritabanı, DocReview.dcb (veritabanının yapısını içeren bir dosya), DocReview.tex (alanlarda saklanan metin verilerini içeren bir dosya), DocReview.sec (güvenlik ayarları, güvenlik etkinleştirildiyse), vb.

Bu dosyalardan, Concordance’ın bir veritabanı açmak için kullandığı veri kontrol bloğudur (.DCB). Siz ve son kullanıcılar, yalnızca veritabanının .DCB dosyasını açarak diğer tüm dosyaları yok saymalısınız. Ancak, veritabanının dosyalarını içeren klasörün .

DCB uzantısı. Veritabanını etkinleştirmek için bunlardan yalnızca biri kullanılır. Veritabanı, diğer .DCB dosyalarını sistem dosyaları olarak kullanır. Bu dosyalar, adlarına gömülü -notes ve -redlines son ekleri ile ana eklere bakılır .DCB dosyasına benzer şekilde adlandırılır.

Onları görmezden gelmelisin. Örneğin, DocReview veritabanı için DocReview.dcb, normal çalışmasında DocReview-notes.dcb ve DocReview-redlines.dcb dosyalarını kullanır. -notes.dcb ve -redlines.dcb, geçerli Uyumluluk veri kontrol bloklarıdır, ancak bunlarla asla doğrudan etkileşime girmezsiniz.

Not: note.dcb, Concordance’ın Göz Atma görünümünden belge kayıtlarına eklenen ek açıklamaların metnini içerir. -redlines.dcb, Opticon aracılığıyla belge görüntülerine eklenen görüntü açıklamaları hakkında meta veriler içerir. Concordance, bir veritabanı oluşturulduğunda bir -notes.dcb dosyası oluşturur. Ancak, -redlines.dcb, Opticon aracılığıyla bir görüntü üzerinde açıklama yapılana kadar oluşturulmaz.

Bir Uyumluluk veritabanı açmak için Dosya ➤ Aç menüsünü seçin veya Uyumluluk ekranının üst kısmındaki düğme çubuğunda bulunan Aç düğmesine tıklayın.

Bu, bir Açık Veritabanı iletişim kutusu açar. Uygun .DCB dosyasını bulmak için bilgisayarınızda veya bir ağda gezinebilirsiniz. Bir Uyumluluk veritabanı açmak için, dosya adını vurgulayın (üzerine bir kez sol tıklayarak) ve ardından Tamam düğmesine tıklayın veya dosya adına çift tıklayın.


Veritabanı Nedir
Veritabanı programları
Veritabanı Türleri
Veri tabanı Örnekleri
İlişkisel veritabanı Nedir
Veri Tabanı DERS NOTLARI
Veritabanı Yönetim Sistemleri
Veri tabanı Nerelerde kullanılır


“Oturum açma gerekli” seçeneği etkinleştirildiyse (Güvenlik aracından), geçerli bir oturum açma adı ve parola girmeniz istenir. Oturum açma bilgileriniz yoksa, varsayılan kullanıcı olarak oturum açtınız, eğer bu hesap varsa; aksi takdirde veritabanı açılmaz.

Not : Belirli bir veri tabanı için “Oturum açma gerekli” etkinleştirilmemişse, onu herkes açabilir. Concordance, ağ oturum açma adınızı yakalar ve alan düzeyi ve menü öğesi izinleri için Güvenlik aracındaki adlar listesiyle karşılaştırmak için bunu kullanır.

Veritabanı, bir dizi birleştirilmiş veritabanının ana veritabanıysa, o ve tüm ikincil veritabanları açılır. Ana ve ikincil veritabanları, tek bir genişletilmiş veritabanı gibi davranır. Aramalar, tüm veritabanlarındaki tüm kayıtları kapsar.

Concordance, son açılan veritabanlarını hatırlar ve bunları varsayılan Etkin Çalışma Alanı görünümünde görüntüler. Bir veritabanının adına tıklayabilirsiniz ve açılır.

Araçlar ➤ Tercihler menüsünden açılan Tercihler aracından “Son veritabanları” geçmişini yapılandırabilirsiniz. Aktif Çalışma Alanında görünen bağlantıların sayısını ayarlamak için görüntülenen Başlangıç etiketli sekmeyi kullanabilirsiniz.

Varsayılan ayar 6’dır. Bu aracı, bir veritabanı ilk açıldığında görüntülenen varsayılan görünümü kontrol etmek için de kullanabilirsiniz: Gözat, Tablo veya Yok. Aşağıdaki bölümlerde Gözatma ve Tablo görünümleri açıklanmaktadır. Yok seçeneğinin seçilmesi, bir veritabanı açıldığında Etkin Çalışma Alanının varsayılan görünüm olmasına neden olur.

Görünüme Göz Atma

Concordance’ın Göz Atma görünümü, tek bir kaydın içeriğini görüntüler. Alan adları, Gözat görünümünün sol tarafında, yanlarında alan değerleri olacak şekilde listelenir. Uyum penceresinin üst kısmında görünen Gözat düğmesi, Gözat görünümünü etkinleştirir veya devre dışı bırakır.

Gözat görünümü penceresinin altında bulunan ilerletme ve geri alma düğmelerini kullanarak kayıtlar arasında ileri ve geri sırayla gezinebilirsiniz.

• First : Temel sorgunun ilk kaydına geri dönün. Ayrıca klavyeden Ctrl+Home.
• Önceki : Önceki kayda geri dönün. Ayrıca klavyeden Ctrl+Page Up.
• Sonraki : Bir sonraki kayda ilerleyin. Ayrıca klavyeden Ctrl+Page Down.
• Son : Temel alınan sorgunun son kaydına ilerleyin. Ayrıca klavyeden Ctrl+End.

Not : Bu gezinme düğmeleri yalnızca Gözat görünümü etkinleştirildiğinde, kendi başına veya Concordance’ın Tablosu veya Düzenleme görünümleriyle birlikte görünür.

Sorgunun altında yatan ifadenin kullanımına dikkat edin. Açık bir Concordance veritabanıyla, her zaman veritabanındaki tüm kayıtların bazı alt kümelerini oluşturan, o anda etkin olan temel bir sorgu vardır. Bir veritabanı ilk açıldığında ve herhangi bir arama uygulanmadığında, varsayılan sorgu tüm kayıtları görüntüler.

Aramalar uygulandıkça, bir arama hiçbir kayıt (alt küme sıfırdır) veya tüm kayıtları (alt küme, veritabanındaki her kaydı temsil eder) verse bile, tüm kayıtların bazı alt kümelerini temsil eden sonuçlar döndürülür. Concordance’ın Gözat görünümünde kayıtlar arasında gezinirken, son kayıt en son uygulanan sorgudandır.

Bu kayıt, tüm veritabanının son kaydı olabilir veya olmayabilir. Veritabanına bir arama kriteri uygulanmış olsun ya da olmasın, navigasyonunuzun içeriğini hatırlamanız önemlidir. Görsel bir ipucu size yardımcı olacaktır.

Geçerli kayıt (Gözatma görünümünde aktif olarak görüntülenir), kaydın veritabanındaki mutlak konumu (tüm kayıtlara göre) ve en son uygulanan sorgudan kaynaklanan kayıt sayısı, ekranın sağ alt köşesinde görüntülenir. 

Örneğin, bir veritabanında 100 kayıt varsa, herhangi bir arama yapılmamışsa, o anda aktif olan kayıt tüm veritabanındaki ilk kayıtsa ve herhangi bir sıralama yapılmamışsa, sayılar aşağıdaki gibi görünecektir.

İlk sayı o anda etkin olan kaydı temsil eder, köşeli parantez içindeki ikinci sayı Gözat görünümünde görüntülenen o anda etkin olan kaydın veritabanındaki diğer tüm kayıtlara göre konumunu ve üçüncü sayı sonuç olarak ortaya çıkan toplam kayıt sayısını temsil eder. 

Bir arama 50 kayıt verirse ve o kümedeki ikinci kayda giderseniz, sayılar değişecektir. Bu ikinci kayıt, tüm veritabanındaki 25. kayıt ise, Concordance aşağıdakileri gösterecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın