İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Programı Çalıştırma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Programı Çalıştırma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Readocr

Readocr, Concordance’ın ilk kurulumu sırasında CPL klasöründe oluşturulur. Bu programın amacı, tam metin verilerini PARAGRAPH veri tipine sahip bir alana yüklemektir. Program, her belge kaydı için OCR çıkarıldığında ve veritabanı kaydı başına bir dosya olacak şekilde ayrı metin dosyalarına kaydedildiğinde uygundur.

Bu veri iletme yöntemi, genellikle kayıtlardan çıkarılan tam metin potansiyel olarak hacimli olduğunda kullanılır. Hem alanlı hem de OCR verilerini içeren sınırlandırılmış bir yükleme dosyası oldukça büyük olabilir ve bir metin düzenleyici kullanarak açıp incelemesi zor olabilir.

Bunun yerine satıcı, alan verilerini (BEGDOCNO, ENDDOCNO, CUSTODIAN, DOCDATE vb.) içeren tek bir sınırlandırılmış dosya sağlayabilir ve OCR verilerini ayrı metin dosyaları olarak sağlayabilir. (Verileri iletmenin başka yöntemleri de mevcuttur; bir satıcı, sınırlanmış bir metin dosyası yerine bir Uyumluluk veritabanı sağlayabilir ve ayrıca, gerekirse daha sonraki bir tarihte OCR’yi yeniden yüklemek için bu dosyaları kullanabileceğinizi anlayarak OCR’yi ayrı metin dosyalarında sağlayabilir.)

Bu programın çalışması için, tek tek metin dosyalarının, sınırlandırılmış dosyadaki bazı alanlarla eşleşen dosya adlarına sahip olması gerekir (yükleme dosyasının yapısının bu olduğunu varsayarsak). Bu bilgi için bir aday, başlangıç belgesi kontrol numarasıdır. Örneğin, bir yükleme dosyasındaki ilk kayıt PX000001 olan bir BEGDOCNO’ya sahipse, OCR verileri PX000001.txt adlı bir metin dosyasında saklanır. Diğer bir gereksinim de tüm OCR metin dosyalarının aynı klasörde olmasıdır. Alt klasörlemeye izin verilmez.

Programı Çalıştırma

Bu örnek, Concordance’ın ilk kurulumu sırasında oluşturulan COWCO.DCB veritabanını kullanır. Bu veri tabanındaki başlangıç belge kontrol numarası BAŞLANGIÇ SAYFASI olarak adlandırılır. Çeşitli metin dosyaları oluşturulmuş ve Veri Tabanı klasörü altındaki TEXT_TO_LOAD adlı bir klasörde, kendisi de Concordance kökünün altında saklanmıştır.

Bu metin dosyaları özellikle bu örnek için oluşturulmuştur ve Concordance kurulumunun bir parçası değildir. COWCO.DCB veri tabanının ilk beş kaydı 00010002, 00010003, 00010004, 00010007 ve 00010008 STARTPAGE değerlerine sahiptir. TEXT_TO_LOAD klasörü beş metin dosyası içerir: 00010002.txt, 00010003.txt, 00010004.0t0, 0t0t1.0txt ve 70txt. 0010008.txt.

Bu programın OCR verilerini başarıyla yüklemesi için bir ön koşul olan dosya adları ile BAŞLANGIÇ SAYFASI değerleri arasındaki ilişkiye dikkat edin. Ayrıca dizideki son dosya olan 0010008.txt’nin BAŞLANGIÇ SAYFASI değeri 00010008 ile eşleşmediğini unutmayın. Bu hata, bu kaydın OCR’sinin başarılı bir şekilde yüklenmemesi için bilerek yapılmıştır; bu, CPL tarafından kaydedilen bir hatadır. bir günlük dosyasında bulunur ve bu bölümde daha sonra açıklanır.

İlk adım, Dosya ➤ Programı Başlat menü öğesini seçmektir. Bu, çalıştırılacak CPL’yi seçmenizi isteyen bir Aç iletişim kutusu açar.

Readocr.cpl programının seçilmesi ve Open butonuna tıklanması programı başlatır. Alternatif olarak, program dosyasına çift tıklayabilirsiniz. Program, amacını açıklayan bir mesaj kutusu görüntüleyerek başlar.

Bu özel CPL etkinleştirildiğinde, programın başarılı bir şekilde çalışması için gerekli bilgileri size soran bir arayüz sağlar. Bu arabirim, CPL’nin kendisi tarafından oluşturulur ve Concordance ile entegredir; Concordance yazılımının bir parçası değildir.

Arayüzün yedi seçeneği vardır. Her seçeneğin etiketinde köşeli parantezler arasında bir harf bulunur. Bu, etkinleştirmek için seçeneğe tıklayabileceğinizi veya bilgisayar klavyesinde uygun harfe basabileceğinizi gösterir.

• Bir veritabanı aç: Bu seçeneğin seçilmesi, Aç iletişim kutusunu etkinleştirir. Etkin olandan farklı bir Uyumluluk veritabanı seçebilirsiniz. Hiçbir veritabanı seçilmezse, program yükleme prosedürü için o anda etkin olan veritabanının kullanılacağını varsayar. Seçilen veritabanı adı bir durum penceresinde görüntülenir.

• Veritabanı ara: Bu seçeneğin seçilmesi, yükleme prosedüründen etkilenecek kayıtları seçmek için kullanabileceğiniz bir arama aracı açar. Arama tamamlandığında, Bitti düğmesinin tıklanması aracı kapatır ve odağı CPL arayüzüne döndürür.

Yüklenecek uygun kayıtları seçmek için veritabanını zaten sorguladıysanız, arama yapmanıza gerek yoktur. Durum penceresi, son etkin sorgunun sayısal diğer adını ve bu sorgudaki kayıt sayısını görüntüler.


C# ile Başka programı Kontrol etme
C program Örnekleri
C programı indir
C# kod çalıştırma sitesi
C kod çalıştırma
Visual Studio Code C çalıştırma
C kodu çalıştırma
C# hangi programda yazılır


• Görüntü alanı seçimi: Bu seçeneğin seçilmesi, veritabanındaki tüm alanları bir listede (ve her alanın veri tipini) sunar. İstediğiniz alan görüntülenene kadar listede gezinmek için alana tıklayabilir veya klavyedeki yukarı ve aşağı okları kullanabilirsiniz. Belirli bir alanı seçmek için alan adına tıklayın veya alana ilerleyip Enter tuşuna basın.

Örneğin, bir veritabanı, belge kayıtları için başlangıç belge kontrol numarasını (OCR metin dosyası adlarıyla eşleşmesi gereken değerler) içeren BAŞLANGIÇ SAYFASI adlı bir alana sahip olabilir. Bu bilgiler aynı zamanda durum penceresinde de görüntülenir.

• O[C]R alanı seçimi: Bu seçeneğin seçilmesi, veritabanındaki tüm alanları bir listede (ve her alanın veri tipini) sunar. OCR’nin yüklenmesi gereken alanı, ilgili alana tıklayarak veya klavyedeki yukarı ve aşağı okları kullanarak vurgulayarak seçersiniz.

• OCR metni dizini: Bu seçenek seçildiğinde bir Aç iletişim kutusu açılır. OCR metin dosyalarını içeren klasöre gitmek için bu aracı kullanmalısınız. Tüm dosyaların tek bir klasörde olması gerektiğini hatırlayın.

Uygun klasör görüntülendiğinde, dosya yolunu ayarlamak için metin dosyalarından birini çift tıklatarak veya vurgulayarak ve Aç düğmesini tıklatarak seçmelisiniz. Tüm metin dosyaları yüklenecektir, ancak CPL’nin OCR metin dosyalarını içeren dosya yolunu anlaması için bu şekilde en az bir metin dosyası seçilmelidir.

• Git!: Bu seçeneğin seçilmesi, bir günlük dosyası için bir dosya yolu seçmenizi ister. Günlük dosyası, durum penceresi tarafından sağlanan geri bildirimi artırır ve başarıdan bağımsız olarak işlenen dosya başına bir satır oluşturan ayrı bir ASCII metin dosyasıdır. Prosedür sırasında yüklenemeyen OCR metin dosyalarını bulmak için günlük dosyasını kullanabilirsiniz. Günlük dosyasının adını (seçtiğiniz) girin ve ardından Aç düğmesini tıklayın. Bu gerçek yükü tetikler.

Yükleme prosedürü etkinleştirildiğinde, CPL devralır ve her veritabanı kaydını ve ilişkili her OCR metin dosyasını işler. CPL, işlenen veritabanı kayıtlarının sayısının çalışan bir çetelesini görüntüler. CPL her veritabanı kaydını yüklemeye çalışırken, prosedürün sonuçları günlük dosyasına kaydedilir.

CPL, “[I]mage field select” seçeneğinden seçilen alanda aynı ada karşılık gelen bir metin dosyası olmayan bir değerle karşılaşırsa, günlük dosyasında ayrı bir satır olarak bir hata mesajı oluşturulur. . Bu belirli yük tarafından oluşturulan günlük dosyası görüntülenir; 0010008.txt dosyasının bir hata mesajı oluşturmak için kasıtlı olarak yanlış adlandırıldığını hatırlayın.

• ÇIKIŞ: Bu seçeneğin seçilmesi, CPL’yi kapatır ve odağı, Concordance’daki Aktif Çalışma alanı ekranına geri döndürür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın