İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Verileri Kopyalama ve Taşıma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Verileri Kopyalama ve Taşıma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Veri Girme

Yani yeni bir veritabanı oluşturdunuz veya var olan bir veritabanını Excel’de açtınız. Artık muhtemelen veritabanındaki kayıtları ve değerleri eklemek veya değiştirmek isteyeceksiniz.

Verileri kopyalama ve taşıma, pek çok çalışma sayfası hücresinde yakından ilişkili bir veri serisini doldurma, bir veri formuyla veri girme, adlandırılmış aralıkları kullanarak hücre gruplarına başvurma, verileri biçimlendirme, verileri koruma, işlevler ve formüller ekleme, verileri doğrulama ve verileri içe aktarma Excel veritabanınızda uzmanlaşmanız gereken önemli becerilerdir. Bu bölüm size bu becerileri öğretiyor.

Verileri Kopyalama ve Taşıma

Hemen hemen her yazılım uygulaması, verileri bir konumdan diğerine kopyalama veya taşıma yeteneği sağlar. Excel, yalnızca tek tek çalışma sayfası hücrelerindeki verileri değil, tüm çalışma sayfası satırlarını ve sütunlarını ve hatta tüm çalışma sayfalarını kopyalamanıza veya taşımanıza olanak tanır. Bu, yinelenen verileri bir Excel veritabanına manuel olarak girmekten çok daha hızlı girmenize olanak tanır.

Verileri kopyalamak veya taşımak için aşağıdakileri yapın:

1. Kopyalamak veya taşımak istediğiniz çalışma sayfası hücrelerini seçin.
2. Seçilen çalışma sayfası hücrelerini kopyalamak için Giriş ➤ (Pano) Kopyala (Excel 2007’de) veya Düzenle ➤ Kopyala (Excel 2003’te) seçeneklerini tıklayın. Seçilen çalışma sayfası hücrelerini taşımak için Giriş ➤ (Pano) Kes’e (Excel 2007’de) veya Düzenle ➤ Kes’e tıklayın.
3. Seçilen çalışma sayfası hücreleri için hedefi seçin.
4. Excel 2007’de Giriş ➤ (Pano) Yapıştır’a tıklayın ve Özel Yapıştır gibi bir yapıştırma seçeneğine tıklayın. Excel 2003’te, Düzenle ➤ Yapıştır veya Düzenle ➤ Özel Yapıştır’a tıklayın.

Kopyalamak veya kesip yapıştırmak istediğiniz çalışma sayfası hücrelerini seçmenin farklı yollarını gösterir.

Seçilen çalışma sayfası hücrelerini kopyalamak için aşağıdakileri yapın:

1. Ana Sayfa ➤ (Pano) Kopyala’ya (Excel 2007’de) veya Düzenle ➤ Kopyala’ya (Excel 2003’te) tıklayın. Seçilen çalışma sayfası hücrelerini taşımak için Giriş ➤ (Pano) Kes’e (Excel 2007’de) veya Düzenle ➤ Kes’e (Excel 2003’te) tıklayın.
2. Seçilen çalışma sayfası hücreleri için hedefi seçin.
3. Kopyalanan çalışma sayfası hücrelerini yapıştırmak için aşağıdakilerden birini seçin:
• Excel 2007’de, seçilen çalışma sayfası hücrelerini herhangi bir metin biçimlendirmesi, formüller ve yorumlarla birlikte yapıştırmak için Giriş ➤ (Pano) Yapıştır’ı tıklayın; seçili çalışma sayfası hücrelerini özel bir şekilde yapıştırmak için Yapıştır ➤ Özel Yapıştır’ı tıklayın.
•Excel2003’te, Düzenle➤Yapıştır’ı tıklayın, seçilen çalışma sayfası hücrelerini herhangi bir metin biçimlendirmesi, formül ve yorumla birlikte yapıştırın. Seçili çalışma sayfası hücrelerini özel bir şekilde yapıştırmak için (örneğin, yalnızca verileri yapıştırmak ve alttaki metin biçimlendirmesini veya formülleri yapıştırmamak için), Düzenle ➤ Özel Yapıştır’ı tıklayın ve Özel Yapıştır iletişim kutusunu tamamlayın.

Bir veya daha fazla çalışma sayfasının tamamını kopyalamak veya taşımak için aşağıdakileri yapın:

1. Taşımak veya kopyalamak istediğiniz çalışma sayfasının çalışma sayfası sekmesini seçin. Birden çok çalışma sayfası seçmek için Ctrl tuşunu basılı tutun, çalışma sayfalarını seçin ve Ctrl tuşunu bırakın.
2. Excel 2007’de, seçilen çalışma sayfası sekmelerinden birine sağ tıklayın ve Taşı veya Kopyala’ya tıklayın. Excel 2003’te Düzenle ➤ Sayfayı Taşı veya Kopyala’yı tıklayın.
3. Kitaba listesinde, kopyalamak veya seçilen çalışma sayfalarını taşımak istediğiniz çalışma kitabını seçin.
4. Sayfadan Önce listesinde, seçtiğiniz çalışma sayfalarını önüne taşımak istediğiniz çalışma sayfasını seçin.
5. Çalışma sayfalarını kopyalamak için Kopya Oluştur onay kutusunu seçin; veya çalışma sayfalarını taşımak için Kopya Oluştur onay kutusunun işaretini kaldırın.
6. Tamam’a tıklayın.

Bu alıştırmada, çalışma sayfalarına birden çok çalışma sayfası hücresi ve birden çok satır ve sütun kopyalama ve yapıştırma alıştırması yapacaksınız. Ayrıca tüm çalışma sayfalarını kopyalama ve taşıma alıştırması yapacaksınız.

İlk olarak, birden çok çalışma sayfası hücresini kopyalama alıştırması yapın:

1. Excel’i başlatın.
2. Office Düğmesi ➤ Aç (Excel 2007’de) veya Dosya ➤ Aç’a tıklayın.
3. ExcelDB_Ch03_01-09.xls dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Aç’a tıklayın.
4. SalesData çalışma sayfası sekmesine tıklayın, B3 hücresine tıklayın, Ctrl tuşunu basılı tutun, fareyi B3 ile D3 arasındaki hücrelerin üzerine sürükleyin ve fare düğmesini bırakın.
5. Ctrl tuşu basılıyken, fare düğmesini hücre grupları arasında bırakarak, fareyi B6 – D6, B9 – D9 ve B10 – D10 hücrelerinin üzerine sürükleyin.
6. Excel 2007’de Giriş ➤ (Pano) Kopyala’yı tıklayın. Excel 2003’te Düzenle ➤ Kopyala’yı tıklayın.
7. Karalama Defteri çalışma sayfası sekmesine tıklayın, A1 hücresine tıklayın ve Excel 2007’de Giriş ➤ (Pano) Yapıştır’a tıklayın. Excel 2003’te Düzenle ➤ Yapıştır’a tıklayın. Seçilen hücreler A1’den C4’e kadar olan hücrelere yapıştırılır.


Excel Formül değişmeden kopyalama
Excel hücre kopyalama makrosu
Excel hücre taşıma formülü
Excel sütun kopyalama
excel’de kopyalama ve yapıştırma
excel’de bir hücredeki veriyi diğer hücreye otomatik aktarma
excel’de hücre kopyalama sorunu
Excel formülü alt hücrelere uygulama


Ardından, aşağıdaki gibi birden çok çalışma sayfası satırını ve sütununu kopyalama alıştırması yapın:

1. SalesData çalışma sayfası sekmesine tıklayın, daha önce seçilen hücrelerin seçimini kaldırmak için Esc tuşuna basın, 4. satır için satır başlığına tıklayın, Ctrl tuşunu basılı tutun ve 7, 10 ve 11. satırlar için satır başlıklarına tıklayın.
2. Excel 2007’de Giriş ➤ (Pano) Kopyala’ya tıklayın. Excel 2003’te Düzenle ➤ Kopyala’yı tıklayın.
3. Karalama Defteri çalışma sayfası sekmesine tıklayın, A6 hücresine tıklayın ve Excel 2007’de Giriş ➤ (Pano) Yapıştır’a tıklayın. Excel 2003’te Düzenle ➤ Yapıştır’a tıklayın. Seçilen hücreler A6 ile H9 arasındaki hücrelere yapıştırılır.
4.Satış Verileri çalışma sayfasında, daha önce seçilen hücrelerin seçimini kaldırmak için Esc tuşuna basın, C sütunu için sütun başlığına tıklayın, Ctrl tuşunu basılı tutun ve D, E, G ve H sütunları için sütun başlıklarına tıklayın.
5. Excel 2007’de Giriş ➤ (Pano) Kopyala’ya tıklayın. Excel 2003’te Düzenle ➤ Kopyala’yı tıklayın.
6. Scratchpad çalışma sayfası sekmesine tıklayın, J1 hücresine tıklayın ve ardından Excel 2007’de Giriş ➤ (Pano) Yapıştır’a tıklayın. Excel 2003’te Düzenle ➤ Yapıştır’a tıklayın. Seçilen hücreler J1 ile N11 arasındaki hücrelere yapıştırılır.

Şimdi, çalışma sayfalarını kopyalama ve taşıma alıştırması yapın:

1. SalesData çalışma sayfası sekmesine sağ tıklayın ve Taşı veya Kopyala’ya tıklayın.
2. Sayfadan Önce listesinde Sona Taşı’yı seçin ve Tamam’a tıklayın. SalesData çalışma sayfası, çalışma sayfası sekmelerinin sonuna taşınır.
3. SalesData çalışma sayfası sekmesine yeniden sağ tıklayın ve Taşı veya Kopyala’ya tıklayın.
4. Sayfadan Önce listesinde, Bir Kopya Oluştur onay kutusunu seçin ve Tamam’a tıklayın. SalesData (2) adlı SalesData çalışma sayfasının bir kopyası oluşturulur ve çalışma sayfası sekmelerinin başına taşınır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın