İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Uyumluluk Veritabanı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Uyumluluk Veritabanı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Protokolünü Basitleştirme

Kayıt Oluşturmak

Kayıtları aramak ve onlara ulaşmak, elbette, tam metin bilgi ve erişim sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Concordance, bir kullanıcının belgelerin tam metninde sözcükleri veya tümceleri aramasına veya kodlanmış alanlarda bulunan değerleri aramasına veya her iki arama türünü birleştirmesine olanak tanıyan çeşitli etkileşimli ekranlara sahiptir.

Birçok kullanıcı, Concordance’daki alanları görüntüleyen ve bilgilerin nasıl aranacağına ilişkin seçenekler sunan bir arama aracı olan Concordance’ın Örnekle Sorgulama aracını kullanmayı tercih eder.

Uyum aramanın başka bir yolu da, Uyum menü öğelerinin altında bulunan <Hızlı Arama> metin alanıdır. Bu yöntem, Örnekle Sorgulama aracı kadar yapılandırılmış değildir, ancak oldukça esnektir.

Kayıtları almanın başka yöntemleri vardır ve Bölüm 9’da daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Bir kullanıcının tercih ettiği yöntem ne olursa olsun, Concordance’daki arama doğruluğu, iyi tasarlanmış bir veri tabanı, iyi bilinen bir veri kümesi (yani, kullanıcılar) tarafından kolaylaştırılır. alanların ne olduğunu ve ne anlama geldiklerini anlama) ve Concordance’ın arama sözdizimine ilişkin temel bir anlayış. Daha sonraki bölümlerde ayrıca bu sözdiziminin kapsamlı bir tartışması yer almaktadır.

Tam Metin

<Hızlı Arama> metin alanını kullanarak bir kelime veya tümceciği aramak için, metin alanına istediğiniz kelimeyi veya tümceciği girin, ardından Enter tuşuna basın veya trafik ışığı simgesini tıklayın. Concordance, ilgili belgeleri bulur ve ardından bunları kullanıcıya görüntüler.

Tam metin araması, bir PARAGRAPH veri tipi verilen alanlarda herhangi bir yerde kullanıcının arama kriterlerinin bulunduğu belge kayıtlarını bulur. (Veritabanı tasarımına göre kodlanmış alanlar da bu şekilde ele alınabilir.) Başarılı bir arama, Arama görünümünde vurgulanan isabetlerle sonuçlanır.

Kodlanmış Alanlar

Kodlanmış alanların TEXT, DATE veya NUMERIC veri tiplerine sahip olduğunu hatırlayın. Varsayılan olarak, bu alanlara tam metin arama yoluyla erişilemez ve belirli arama sözdizimi gereklidir.

İlişkisel Operatörler

Popüler Web arama motorlarında olduğu gibi, daha karmaşık aramalar yapmamak için ve, veya gibi temel operatörleri kullanabilirsiniz. <Hızlı Arama> metin alanına Brown yerine Smith girildiğinde, Smith adını içeren ancak Brown adını da içermeyen kayıtları bulur.

Daha eksiksiz bir işleç ailesi mevcuttur ve Bölüm 9’da daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Bu işleçlerden bazıları tam metin için uygunken, diğerleri kodlanmış alanlar, özellikle karşılaştırma işleçleri için uygundur. Bir tarih veri türüyle belirlenmiş bir DATE_CREATED alanı, DATE_CREATED >= “1/1/2002” aramasını destekler, böylece yalnızca bu tarihte veya sonrasında oluşturulan kayıtlar alınır.

Uyumluluk Veritabanı Sınırlamaları

Concordance üreticileri yazılımı, tek bir Concordance veri tabanında 33.554.431 adede kadar ayrı belgeyi barındırabilecek ve her bir belgenin tam metninin (sayfaların toplanması) üç milyara kadar ayrı karakter içerebileceği şekilde tasarlamıştır.

Bunlar, bir Uyumluluk veritabanının maksimum sınırlarıdır ve pratikte mümkün değildir. Hızlı arama ve erişim sağlamak için, bir Uyum veri tabanı kabaca 18 milyon belge ile sınırlandırılmalıdır. Bu, Concordance’ın 18 milyondan fazla belge gerektiren bir durum için uygun bir alternatif olmaktan çıktığı anlamına gelmez.

Uyumluluk, birleştirme olarak bilinen bir yöntem olan, ayrı veritabanlarını tek bir sanal veritabanı olarak görünecek şekilde birleştirme yöntemlerini içerir. Belgelerin tam metnini olduğu gibi tutmak, ancak bir Concordance veritabanını oluşturan tek tek veri dosyalarının boyutunu en aza indirmek için yönetimsel yöntemler de vardır.


Veri tabanı Nedir
İlişkisel veritabanı Nedir
Veri tabanı Nerelerde kullanılır
Veritabanı yönetim sistemi Nedir
Veritabanı Yönetim Sistemleri
Veri tabanı Örnekleri
Veri Tabanı DERS NOTLARI
Veri tabanı çeşitleri


Verilerin Yüklenmesi

Concordance’a veri yüklemek önemli bir yönetim görevidir. Kullanıcılar yeni, boş kayıtlar oluşturabilir ve verileri doğrudan Concordance’ın Düzenleme görünümü aracılığıyla alanlara elle girebilir. Concordance’a bu veri girme yönteminin tamamen kabul edilebilir olduğu durumlar vardır. Bazı elektronik dosya türlerini doğrudan Concordance’a aktarmak da mümkündür.

Örneğin, Concordance bir Microsoft Outlook .PST e-posta veri tabanı dosyasından tek tek e-postaları içe aktarabilir. Her e-posta mesajı ayrı bir belge kaydı olarak değerlendirilir.

Bir Concordance yöneticisinin, farklı nitelikteki kağıt ve elektronik dosyaların Concordance tarafından kabul edilebilir bir biçime dönüştürülmesini denetlemek için bir üçüncü taraf satıcının hizmetlerine güvenmesi yaygın bir uygulamadır.

Bu alternatif, belge evreni geniş olduğunda ve dosyaları Uyumluluğa hazır bir biçime dönüştürme prosedürleri bir departmanın kaynaklarını aştığında uygundur.

Satıcılar verileri ham metin dosyaları olarak sağlayabilir veya gerçek Concordance veritabanları sağlayabilir. Concordance yazılımı, her ikisini de Belgeler ➤ İçe Aktar menüsünden içe aktarmak için yöntemler sağlar.

İçe Aktar alt menüsü aşağıdaki seçenekleri sunar:

• Uyumluluk Veritabanı: Bu, en basit içe aktarma türüdür. Veriler Uyum biçiminde sağlanmışsa ve içe aktarma veritabanındaki alanlar ve veri türleri hedef veritabanıyla tamamen aynıysa, içe aktarma yalnızca birkaç fare tıklamasıyla gerçekleştirilebilir.
• Sınırlandırılmış Metin: Sınırlandırılmış metin, bireysel alanların (belgenin tam metni dahil) üzerinde anlaşmaya varılan bir sınırlayıcı ile ayrıldığı ve üzerinde anlaşmaya varılan bir niteleyici ile parantez içine alındığı metin dosyaları anlamına gelir.
• E-Belgeler: Satıcı kullanılmıyorsa ve bir Concordance yöneticisinin elektronik yapılarla dolu bir klasörü varsa, bu seçenek, yöneticinin Concordance’ı bu dosyaları içeren belirli bir dizine yönlendirmesine ve her dosyayı ayrı bir belge kaydı olarak bir klasöre almasına olanak tanır. Uyumluluk veritabanı.
• Transkriptler: Dosya ➤ Yeni menüsünden açılan “Şablondan veritabanı oluştur” iletişim kutusundan Concordance veritabanı bir transkript veritabanı olarak oluşturulmuşsa, transkriptleri ve ifadeleri içe aktarabilirsiniz. Bir transkript şablonu seçebilirsiniz.
• E-posta: Microsoft’un mesajlaşma sistemleri, Microsoft Outlook ve Microsoft Exchange’den tek tek e-postaları Concordance’a alabilirsiniz. Bu seçenek yalnızca, bu ürünler istemci bilgisayara veya bir ağ sunucusuna kuruluysa etkinleştirilir.

Koordinasyon

Uyum yöneticileri, büyük ölçüde, büyük kağıt ve elektronik belge kümelerini alma, bunları dönüştürme ve sonuçları, Uyum yöneticisinin yükleyebileceği çıktı dosyalarına dönüştürme konusunda uzmanlaşmış üçüncü taraf satıcılar tarafından sağlanan verilerin kalitesine büyük ölçüde güvenirler. 

Aslında, Uyumluluk yöneticisi birçok yönden üçüncü taraf satıcıların insafına kalmıştır. Bir Uyumluluk veritabanı, yalnızca kendisine yüklenen verilerin kendisi doğruysa doğru arama sonuçları sağlar. Büyük belge kümelerini yönetmek ve dönüştürmek zorlu bir süreçtir ve bir toplu işlemin başında ortaya çıkan önemsiz bir hata, art arda öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir.

Beklentiler net bir şekilde iletilmezse ve teslimatlar net bir şekilde anlaşılmazsa, Concordance yöneticisi ile üçüncü taraf satıcı arasındaki bağlantı genellikle bir araştırma ekibinin iş akışı zincirini kırabilir. Bu amaçla, Uyum yöneticilerine, verilerin nasıl iletileceğini tanımlayan, önceden açıkça tanımlanmış standartlar tasarlamaları tavsiye edilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın