İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Concordance Sunucu Kurulumu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Concordance Sunucu Kurulumu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kurulum ve Gereksinimler

Bir firma veya şirket, yazılım üreticisi Dataflight’tan Concordance satın aldığında, yazılımı kullanmasına izin verilen kullanıcı sayısı hakkında bir karar verilir. Uyumlu lisanslama, kullanıcı başına bir model kullanır, böylece eşzamanlı sayıda kullanıcının herhangi bir zamanda programı etkinleştirmesine izin verilir.

Concordance yürütülebilir dosyası Concordance.exe, kaynak koduna katıştırılmış lisans bilgilerini içerir. Program, programı aktif olarak kullanan kullanıcı sayısını takip eder ve izin verilen kullanıcı sınırına ulaşıldığında ek kullanıcıların erişimini engeller. Bu gerçek, programın nasıl kurulacağını etkileyebilir.

Çoğu kurulum sırasında, programın yerel olarak bir iş istasyonuna mı yoksa ağ bağlantılı bir sunucuya mı kurulacağına karar vermeniz gerekir. Bu karar, veritabanı dosyalarının ve Uyumluluk yürütülebilir dosyasının nerede saklanacağını belirleyecektir.

Örneğin, bir firmanın on kişilik bir lisansı varsa, ortak bir kurulum yöntemi, hem veritabanı dosyalarını hem de yürütülebilir dosyayı bir ağ sunucusuna yüklemek olacaktır.

Bu paradigmada, programı bireysel iş istasyonlarına değil, ağ bağlantılı bir sunucuya kuracaksınız. Sonunda, Concordance’ın kurulum diskleriyle birlikte verilen bir iş istasyonu kurulum dosyasını her istemci bilgisayarda çalıştıracaksınız. Bu kurulum dosyası, istemciye Uyumluluk veri dosyalarının ağ konumu hakkında bilgi verir.

Bir kişinin tek bir lisans kopyası varsa, programı bir ağa veya kendi iş istasyonuna yükleyebilir. Concordance bir ağ üzerinde kuruluysa, bu mimari yalnızca tek bir kullanıcıdan oluşan bir son kullanıcı tabanıyla önceki duruma benzer. Kişinin iş istasyonuna kurulursa, tüm program ve veritabanı dosyaları istemci bilgisayarda depolanır: iş istasyonu hem sunucu hem de istemci görevi görür.

Bunun yerine, bir firma, büyük kuruluşlar için uygun bir şema olan bir Enterprise lisansı satın aldıysa, yönetici, programı gerektiği kadar çok iş istasyonuna ve sunucuya ve istenen yapılandırmada kurma özgürlüğüne sahiptir. Uygun lisanslama modeli dahilinde maksimum sayıda kullanıcının veritabanlarına erişmesine izin verilmesini sağlayan en uygun kurulum yöntemiyle ilgili olarak Dataflight’a danışabilirsiniz ve danışmalısınız.

Concordance kurulmadan önce, son kullanıcıların Concordance veritabanları için belirlenmiş klasörlerde saklanan dosyaları okumak ve yazmak için uygun izinlere sahip olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca, Concordance’ı kullanacak sunucu veya iş istasyonundaki donanımın, aşağıdaki bölümde ana hatları verilen minimum standartlara uygun olduğunu doğrulamak isteyeceksiniz.

Donanım Gereksinimleri

Concordance’ın veritabanı dosyalarını içerecek bir ağa bağlı sunucu aşağıdaki özniteliklere sahip olmalıdır:

• Saat hızı en az 100 MHz olan Pentium işlemcili bir PC
• 128MB RAM
• Bir CD-ROM sürücüsü
• Bir sabit disk sürücüsü

Bunlar minimum standartlardır ve Concordance’ın kurulacağı bir ağ sunucusu için geçerlidir. Bu yazı yazıldığı sırada, önde gelen üreticiler tarafından satılan kişisel bilgisayarların saat hızları 3.0GHz’i geçebilir ve sunucular birkaç gigabayt RAM’e sahip olacak şekilde yapılandırılabilir.

Sabit disk alanı ile ilgili olarak, daha fazlası daha iyidir. Bütçeleme açısından, bir veritabanı yöneticisi, Concordance veri dosyalarını depolamak üzere basit bir ağ sunucusu için en az 3.000 $ ayırmalıdır. Daha pahalı ağ sunucuları mevcuttur. Bir firmanın BT personelinin kalifiye bir üyesine danışılması önerilir.

İstemci başına donanım gereksinimleri, ağ bağlantılı sunucunun minimum standartlarına benzerdir; yani Pentium 100MHz veya daha iyi bir CPU ve en az 128MB RAM, ancak 256MB RAM önerilir. Uygulamada, bir yönetici bir istemci PC’ye ne kadar fazla RAM takabilirse o kadar iyidir.

Bunun nedeni, Concordance istemcilerinin ağa bağlı sunucuyla iletişim kurma şeklidir. Bir kullanıcı bir Concordance veritabanıyla ilgili soru sorduğunda, filtreleme ve sıralamayı sunucu değil istemci yapar. Bu, tüm kayıtların bir ağ üzerinden sunucudan istemciye aktarıldığı ve ardından istemci PC’nin kayıtları seçme işini yaptığı anlamına gelir. Yüz binlerce veya milyonlarca satır içeren orta ila büyük boyutlu veritabanları için 256 MB RAM yetersizdir.


Fiziksel sunucu kurulumu
Sunucu Kurulumu nasıl yapılır
Windows Server kurulumu
Bilgisayara sunucu kurma
Server Kurulumu Nedir
Sunucu Nasıl Kurulur Minecraft
Sanal sunucu kurma
Windows Server 2022 Kurulumu


Concordance Sunucu Kurulumu

Kurulumu kolaydır: üretici tarafından sağlanan CD’yi bilgisayarın CD-ROM sürücüsüne yerleştirir ve ekrandaki talimatları izlersiniz.

Uyumluluk İş İstasyonu Kurulumu

İş istasyonu kurulum yordamı, ağ bağlantılı bir Concordance kurulumuna bağlanan her istemci iş istasyonunda çalıştırılır. İş istasyonu kurulumu, Concordance programını istemci PC’ye yüklemez. Bunun yerine, istemciyi sunucu kurulumuna bağlanacak şekilde yapılandırır.

İş İstasyonu Kurulum Sihirbazı sırasında açılan Splash, EULA ve Setup Type iletişim kutuları, ağ bağlantılı bir kurulumu özetleyen önceki bölümde ayrıntıları verilenlerle aynıdır. Kurulum Türü iletişim kutusundaki Concordance İş İstasyonu girişini vurgulamak istiyorsunuz. Kalan diyaloglar açıklanmıştır.

İş İstasyonu Kurulum Sihirbazı tamamlandığında, istemci PC’de Windows Başlat düğmesi ve Tüm Programlar seçeneği tıklatılarak erişilebilen yeni bir klasör olacaktır. Yeni klasör Dataflight olarak etiketlenmiştir ve Concordance’ı başlatmak için kullanılan ağa bağlı yürütülebilir dosyayla eşleşen bir Concordance simgesi içerir.

Concordance, hem bir veritabanı yönetim sistemi hem de bir tam metin bilgi alma sistemidir, çünkü nesneler hakkındaki verileri, veri yazılan alanlardan oluşan bir koleksiyonda düzenler ve depolar ve bir kullanıcının aramasına uyan kayıtları bulup getirebilen gelişmiş arama araçlarına sahiptir. kriterler. Concordance’daki veri satırları, bir veritabanı oluşturmak için birleşir ve tek bir Concordance veritabanı, birlikte çalışan ilgili dosya türlerinin bir koleksiyonudur.

Bir Concordance veritabanıyla üç görünümden biriyle etkileşim kurabilirsiniz: Tek bir kaydın tüm içeriğini görüntüleyen Gözat; Birkaç kaydın kısaltılmış içeriğini bir listede görüntüleyen tablo; ve bir kullanıcının bir veritabanındaki verileri değiştirmesine izin veren Düzenle. Kayıt verilerinde yapılan diğer değişiklikler, belge düzeyinde ve sorun düzeyinde etiketlemeyi ve metin seçimlerine yorumların eklenmesini içerir.

Kayıtları çeşitli şekillerde alabilirsiniz. En basit yöntemlerden biri, Concordance’ın <Hızlı Arama> metin alanını kullanmaktır. Bir kullanıcı arama kriterlerini girer, Enter tuşuna basar (veya trafik ışığı simgesine tıklar) ve başarılı eşleşmeler varsa sonuçlar kullanıcıya sunulur.

Arama mekaniği basit olsa da, pratik kullanımda aramaların doğruluğu, iyi eğitimli bir kullanıcı tabanı tarafından büyük ölçüde artırılır, çünkü Concordance’ın arama araçları, yazılımın arama sözdizimi hakkında biraz bilgi gerektirir.

Bir Concordance veritabanına veri girmenin, kullanıcıların verileri doğrudan elle girmesine izin vermekten, özel yük dosyaları hazırlaması için bir dış şirketi ve üçüncü taraf bir satıcıyı çağırmaya kadar çeşitli yöntemler vardır. Satıcılarla koordinasyon, Uyumluluk yönetiminin önemli bir parçasıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın