İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Temalarla Programlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Temalarla Programlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Etiketli Görüntü Dosyası  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Temanız için Adlandırılmış Kontrol Görünümleri Oluşturma

Bazen bir kontrole dış görünüm de uygulamak isteyeceksiniz, ancak bunun önceden tanımladığınız dış görünümden farklı olmasını istiyorsunuz. İşte o zaman adlandırılmış kontrol kaplamaları devreye girer. Adlandırılmış kontrol dış görünümleri, kontrol dış görünümleriyle aynı dosyada tanımlanır, böylece tek bir .skin dosyasında bir kontrol dış görünümüne ve birden çok adlandırılmış kontrol dış görünümüne sahip olabilirsiniz. Aşağıda hem bir kontrol dış görünümü hem de adlandırılmış bir kontrol dış görünümü içeren bir TextBox dış görünüm dosyası örneği verilmiştir.

Kodun ilk bölümü, bir TextBox için kontrol kaplamasını içerir. İkinci bölüm, adlandırılmış bir kontrol dış görünümü içerir. İkinci öğenin adlandırılmış bir kontrol dış görünümü olduğunu söyleyebilirsiniz, çünkü onu “adlandırmak” için bir SkinID özelliği içerir. Ayrıca, çok satırlı metin kutularını doğru şekilde görüntülemek için bir yükseklik ve genişlik belirlediğine dikkat edin (bu nedenle MultiLine adı). Bu dış görünümü kullanması gereken çok satırlı bir metin kutunuz varsa, aşağıdaki gibi tanımlanır.

ASP.NET bu denetimle karşılaştığında, uygun tema klasöründe özel olarak MultiLine adlı bir TextBox denetim dış görünümü arar. Klasörde MultiLine adlı kaplamayı bulamazsa kaplama uygulanmaz. 

Temaları Belirli Sayfalara veya Tüm Uygulamaya Uygulama

Sayfa yönergesinin Tema parametresini kullanarak belirli bir temayı bir sayfaya uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte, GreenTheme teması sayfaya uygulanmıştır.

Uygulamanızdaki sayfalardan birinin Web.config dosyasında belirtilenden farklı bir temaya ihtiyacı varsa, daha önce açıklandığı gibi Sayfa yönergesinde bir tema belirterek Web.config’i geçersiz kılabilirsiniz. Web.config’e göre önceliğe sahiptir.

Temalarla Programlama

Bir sayfanın temasını ayarlamak için başka bir seçenek de bunu programlı olarak yapmaktır. Page sınıfı, kodda sayfanın temasını ayarlamak için kullanabileceğiniz Tema adlı bir özellik sunar.

Master➥ PageFile özelliği gibi, Theme özelliğini yalnızca PreInit olayı sırasında ayarlayabilirsiniz. PreInit olayından sonra değiştirmeye çalışırsanız, bir istisna atılır. Aşağıda, bir sayfanın temasının programlı olarak nasıl ayarlanacağına ilişkin bir örnek verilmiştir. Uygun tema adının sorgu dizesinde parametre olarak iletildiğini varsayar.

Uygulamanız genelinde tutarlı bir görünüm ve his kullanmak, uygulamanın iyi oluşturulmuş, iyi düşünülmüş ve güvenilir olduğu algısını oluşturmaya yardımcı olur. Ancak ASP.NET 2.0’dan önce, HTML’de CSS’nin doğal desteğinin yanı sıra global düzen, davranış ve görsel değişiklikler yapmak için resmi bir yapı olmadığı için tutarlı bir görünüm ve his sağlamak zordu.

Ana Sayfaların, temaların ve kontrol dış görünümlerinin tanıtımı, küresel site bakımı açısından size belirgin bir avantaj sağlar. Bunları projelerde kullandıkça zamandan büyük tasarruf sağladığını göreceksiniz.


Nesne Tabanlı programlama Web Uygulamaları staj defter
Etkileşimli web uygulamalarında web formları pdf
Etkileşimli Web Uygulamalarına Giriş
Etkileşimli Web Uygulamalarına Giriş staj Defteri
Etkileşimli Web Uygulamalarına Giriş megep
Etkileşimli Web uygulamaları Veri Tabanı İşlemleri
Etkileşimli Web uygulamaları için temel İşlemler
Etkileşimli Web Uygulamalarında Web


 Kaplamalı Sayfa İletisi Kontrolü

Elinizde uygun yeniden kullanılabilir bileşenlere sahip olduğunuzda, bir uygulama oluşturmak çok daha kolay bir iştir. Yeniden kullanılabilir bileşenler, kodu bir yerden diğerine kopyalayıp yapıştırarak veya her ihtiyaç duyduğunuzda yeniden uygulayarak işlevselliği daha kolay, daha doğru ve daha hızlı uygulamanıza olanak tanır.

Ayrıca, bir düzeltme uygulamak için projenizdeki her sayfayı karıştırmak yerine yeniden kullanılabilir bir bileşeni tek bir konumdan güncelleme avantajına da sahipsiniz.

Bir projeye başlamadan önce, uygulamanızdaki yeniden kullanılabilir bileşenlerde birleştirilebilecek özelliklerin bir listesini beyin fırtınası yapmak için proje ekibinizle her zaman zaman ayırmalısınız ve bu bileşenleri uygulamak için zaman ayırmalısınız. Özel bileşenlerin ilk geliştirme sürenizden büyük bir pay almasına rağmen, uzun vadede çok daha fazla zaman kazandırdıklarını göreceksiniz.

Sayfa mesajlaşma, yeniden kullanılabilir bir bileşende kolayca birleştirebileceğiniz harika bir işlevsellik örneğidir. Tüm uygulamalarınız, başarılı veya başarısız eylemlere yanıt olarak kullanıcıya bilgilendirici mesajlar göstermelidir.

Aksi takdirde, kullanıcılarınızın kafasını karıştırma veya hayal kırıklığına uğratma riskiyle karşı karşıya kalırsınız, bu ikisi de pek yardımcı olmaz. Kafası karışmış kullanıcılar uygulamanızı bozma eğilimindedir. Sinirli kullanıcılar uygulamanızdan nefret etme eğilimindedir. Sayfa mesajlaşmasının öncelik yerine sonradan düşünüldüğü bir projede çalışırken her ikisiyle de uğraşmak zorunda kaldım.

Bir devlet kurumu için bir işçi tazminat talep sistemi geliştirirken deneyimim oldu. Tek ofis kullanımı için tasarlanmış eski bir uygulamayı, tüm kuruluş için tasarlanmış daha yeni bir uygulamayla değiştiriyorduk.

Zaman kısıtlıydı ve bütçe kısıtlıydı. Nispeten iddialı bir iş akışı uygulaması geliştirmek için ideal bir ortam değil. Bu zaman kısıtlaması altında en çok zarar gören özelliklerden biri de sayfa mesajlaşmasıydı.

Kavramsal olarak, sayfada bir mesaj çıktısı almak oldukça basit bir iştir. Aslında, her mesaj çıktısı için yalnızca tek bir kod satırı almalıdır. Ancak, doğru araçlara sahip değilseniz, önemli ölçüde daha zahmetli hale gelir.

Bu uygulamada böyle oldu. İlk etapta uygun bir sayfa mesajlaşma kontrolü oluşturmak için zaman ayırmak yerine, bir mesaj çıktısı almamız gerektiğinde uygulamaya bir etiket kontrolü ekleyerek “zamandan tasarruf etmeye” karar verdik. Bu nedenle, mesajlar için standart bir konum, mesajlar için tutarlı bir görünüm ve his, mesajları biçimlendirmenin kolay bir yolu ve birden çok mesajı birleştirmenin kolay bir yolu yoktu.

Bu sorunları mesajlaşma gerektiren sayfaların sayısıyla çarpın ve “zaman kazandıran” yöntemimizle savaşmak için neden tam özellikli bir kontrol oluşturmak için harcadığımızdan daha fazla zaman harcadığımızı görebilirsiniz. tüm mesajlaşma görevleri.

Açıkça, kayıp geliştirme süresi, bir sayfa ileti denetimi oluşturmayı bırakma kararının bir sonucuydu, ancak tek sorun bu değildi. Etiket tabanlı mesajlaşma yaklaşımının geliştiriciler için kodlaması zor olduğundan, sistem genelinde mesajlaşma olması gerektiği kadar kapsamlı bir şekilde uygulanmadı.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın