İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Ekleme ve Güncelleme Yapma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Ekleme ve Güncelleme Yapma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Ekleme ve Güncelleme Yapma

Çoğu zaman, başarılı ekleme veya güncelleme işlemlerinden sonra onay mesajları görüntülenmiyordu. Bu, bazı kişilerin kafasını karıştırdı ve güncellemenin asla gerçekleşmediğini düşündüler. Bu nedenle, bilgileri basitçe yeniden girdiler. Bu da sistem kullanılabilirliğine zarar veren bir veri çoğaltma sorununa yol açtı.

Karşılaştığımız bir diğer sorun da, bir hata oluştuğunda hata mesajlarının görüntülenmesi, ancak sayfanın otomatik olarak hata mesajına gitmemesiydi. Sayfada görünmediği için, kullanıcılar hata mesajını görmediler ve aslında başarısız olduğu halde güncellemenin başarılı olduğunu düşündüler. Kullanıcılar, girdikleri verilere erişmeye çalıştıklarında, yalnızca mevcut olmadığını bulmak için son derece hüsrana uğradılar.

Durumu analiz ettikten sonra geri döndük ve biçimlendirmeyi, birleştirmeyi ve sayfa kaydırmayı otomatik olarak işleyen çok daha karmaşık bir sayfa ileti denetimi oluşturduk.

İyi tasarlanmış olduğu için standart proje araç setimizin bir parçası haline getirdik ve o zamandan beri her projede bize zaman ve emek kazandırıyor. Bu bölüm, uygulamanız için yeniden kullanılabilir bileşenler oluşturmaya ilişkin bilgiler içerir ve ASP.NET 2.0’ın bu denetimleri oluşturmak ve kullanmak için sahip olduğu yeni özellikleri tartışır.

İşte içinde bulacaklarınız:

• ASP.NET 2.0’daki Yeni Kontrol Özellikleri: UserControls ve global etiket kaydının yeni tasarım zamanı işlemesini açıklar.
• Denetim Durumunu Kullanarak Sunucu Denetimleri Geliştirme: Çok basit bir özel sunucu denetimi uygulayarak özel sunucu denetimlerinizde yeni denetim durumu mekanizmasının nasıl kullanılacağını gösterir. Bu ayrıca, sayfa iletisi denetimini oluşturmaya başlamadan önce temel sunucu denetimi astarı görevi görür.
• Kaplamalı Sayfa-Mesaj Kontrolü Oluşturma: Mesajları kullanıcılarla iletmek için projelerde yeniden kullanabileceğiniz bir sayfa mesajı kontrolünün tasarımını ve uygulamasını kapsar.

Bu kontrol, kaplama olarak bilinen bir teknik kullanır, böylece gerçek kontrol kodunu değiştirmek zorunda kalmadan kontrolün görsel görüntüsünü projeden projeye değiştirebilirsiniz. Ayrıca, iki ayrı ve farklı kavram olduklarından, kaplama ile önceki bölümde tartışılan ASP.NET 2.0 kontrol kaplamaları arasındaki farkı da öğreneceksiniz.

ASP.NET 2.0’da bulacağınız bazı kontrol odaklı özelliklere göz atarak başlayalım. Daha sonra daha gelişmiş konulara doğru yolumuza devam edeceğiz.

ASP.NET 2.0’daki Yeni Kontrol Özellikleri

Visual Studio 2005 ve ASP.NET 2.0, kontrollerle çalışmayı kolaylaştıran birkaç yeni özellik sundu: kullanıcı kontrollerinin tasarım zamanında görüntülenmesi özelliği ve genel etiket kaydı özelliği. Visual Studio’ya çok beklenen bir ek olan kullanıcı denetimlerinin tasarım zamanında görüntülenmesi, sayfa oluşturucuların bir sayfada bir kullanıcı denetiminin nasıl görüntüleneceğini gerçekten görmelerine olanak tanır.

Yeni global etiket kaydı özelliği, uygulamanızın her sayfasına tekrar tekrar eklemek zorunda kalmadan Web.config’de tek bir etiket kayıt girişi oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Kullanıcı Kontrollerinin Tasarım Zamanında Oluşturulması

Minyatür web formları gibi olan kullanıcı kontrolleri, ASP.NET’in başlangıcından beri var olmuştur. Onlar için içerik oluşturabilir, sunucu kontrollerini bunlara bırakabilir ve hatta sayfa ve kontrol olaylarına yanıt vermek için kod yazabilirsiniz.

Oluşturulmaları ve kullanımları tam gelişmiş bir sunucu kontrolünden daha basit olduklarından, özellikle tek bir uygulama için yeniden kullanılabilir bir bileşen yapmanız gerektiğinde kullanışlıdırlar.

Kullanıcı denetimleri, uygulamanızdaki diğer tüm dosyalarla birlikte .ascx dosyalarında saklanır. Bir sayfaya bir tane eklemek, yalnızca .ascx dosyasını Çözüm Gezgini’nden form tasarımcısına sürüklemeyi ve onu, araç kutusundan bir denetim eklemeye eşdeğer olmasını istediğiniz yere bırakmayı gerektirir. Visual Studio, sizin için uygun Register yönergesini ve kontrol etiketini otomatik olarak oluşturur.


Tüm güncellemeleri yap
Play Store güncelleme nasıl yapılır
Otomatik güncelleme yap
Uygulama güncelleme
Uygulama güncelleme nasıl Yapılır
Yazılım güncelleme
Güncellemelerim
Güncellemeleri aç


Visual Studio 2002 ve 2003’te, bir kullanıcı denetiminin tasarım zamanı işlemesi, hoş olmak gerekirse, oldukça basitti. Kullanıcı kontrolünüzdeki HTML’yi görmek yerine, içinde onu bir kullanıcı kontrolü olarak tanımlayan ve kontrolün kimliğini gösteren metin içeren gri bir kutu görürsünüz. Tüm web formu tasarımcısının HTML görüntüleme etrafında döndüğü düşünüldüğünde, bu görüntüleme yöntemi biraz garip görünüyordu.

Neyse ki sorun Visual Studio 2005’te düzeltildi. Artık bir kullanıcı denetimi oluşturup sayfaya eklediğinizde, denetim tüm görsel ihtişamıyla ortaya çıkıyor. Bu, tarayıcıda görüntülendiğinde son sayfanın nasıl görüneceğini görmeyi çok daha kolaylaştırır. Şekil 4-2, Visual Studio 2005’te görüntülenen bir kullanıcı kontrolünü göstermektedir.

Küresel Etiket Kaydı

Web formlarınızdan birine özel bir sunucu denetimi veya kullanıcı denetimi bıraktığınızda, .aspx sayfanıza aşağıdakine benzer bir etiket eklenir.

Her denetim için TagPrefix ve TagName, kod parçacığında kalın olarak görünür. TagPrefix, iki nokta üst üste işaretinden önce görünür ve denetimin içinde bulunduğu kitaplığı tanımlamaya yardımcı olur.

EtiketAdı, iki nokta üst üste işaretinden sonra görünür ve etiketin hangi tür denetimi temsil ettiğini belirtir. Ancak etiket önekinin çalışması için tanımlanması gerekir. ASP.NET 2.0’dan önce, özel sunucu denetimi veya kullanıcı denetimi kullanmak isteyen her sayfada etiket önekinin kaydedilmesi gerekiyordu. Aşağıda bu kayıtlara bir örnek verilmiştir.

İsterseniz bir etiket önekini kaydetmek için bu söz dizimini sayfanın üst kısmında kullanmaya devam edebilirsiniz. Özel bir sunucu kontrolü için bir etiket önekini kaydetmek için kullanılan, yukarıda listelenen ilk Register yönergesine bir göz atın. Sunucu denetimleri, geçerli projenizin dışındaki derlemelerde bulunur, bu nedenle ASP.NET’in denetimin yerleştirilebileceği derleme ve ad alanını bilmesi gerekir.

Bu nedenle, ASP.NET etikete çalıştığında, ControlStateExample denetimi için MessageControls ad alanındaki MessageControls derlemesine bakar.

İkinci Registers yönergesi, bir kullanıcı denetimi için etiket önekini ve etiket adını kaydetmek için kullanılır. Kullanıcı denetimleri geçerli uygulamanızda bulunur, bu nedenle denetimi işaret edecek bir derleme ve ad alanı belirtmek yerine denetimin kaynak konumunu belirtmeniz gerekir.

Ayrıca ASP.NET’in etiketi uygun şekilde ayrıştırabilmesi için denetim için bir etiket adı belirtmeniz gerekir. Böylece, ASP.NET <uc1:MyUserControl/> etiketiyle karşılaştığında, UserControls/MyUserControl.ascx içinde bulunan kullanıcı kontrolünü yüklemesini bilir.

Artık bir sayfanın üst kısmındaki Register yönergesinin nasıl çalıştığını bildiğinize göre, aynı bilgiyi Web.config’de global etiket kayıtları oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için kullanılan sözdizimi, bir web formunun üstünde bir etiket öneki oluşturmakla hemen hemen aynıdır. Bu etiketleri  bildirdikten sonra, başvurdukları denetimleri kullanmak istediğiniz sayfalara artık bunları kaydetmeniz gerekmez.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın