İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Soyut Sınıflar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Soyut Sınıflar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Soyut Sınıflar

Raporlama çerçevesinin iyi bir bölümünü ReportFramework adlı soyut (MustInherit) bir sınıf olarak uygulayacaksınız, bu nedenle soyut sınıfların nasıl çalıştığını anlamanız zorunludur. Soyut bir sınıf hem somut hem de soyut (MustOverride) üyelerden oluşur. Somut üyeler, doğrudan soyut sınıfta tanımlanır ve yazılır.

Normal bir sınıftaki diğer özellikler veya yöntemler gibi görünürler ve hareket ederler (örneğin, kod içerirler, türetilmiş bir sınıfta bunları geçersiz kılabilir ve aşırı yükleyebilirsiniz, vb.). Soyut üyeler soyut sınıfta tanımlanır, ancak soyut sınıfta üye için hiçbir kod yazılmaz. Soyut üyeler için kod, soyut sınıfı miras alan sınıf tarafından sağlanmalıdır.

Konuyu açıklamak için iki ev eşyası düşünün: bir cam vazo ve bir kitap. Tüm ev eşyalarının, nesnenin nasıl çalıştığını tanımlayan bir durumu vardır. İyi, eski, yıpranmış, kırık vb. olabilir. Tüm ev eşyaları da düşürülebilir; ancak, bırakılan öğenin sonucu her nesne arasında farklılık gösterir, bu nedenle her nesnenin düşme sonrası durumu farklı olacaktır. Listeleme, bu nesnelerin kodda nasıl temsil edileceğini gösterir.

Bu, HouseHoldItem soyut sınıfıdır. Çoğunlukla, normal bir sınıf gibi görünüyor. Status adlı bir özelliği ve Drop adlı bir yöntemi olduğunu görebilirsiniz. Öğelerin kodu doğrudan HouseHoldItem soyut sınıfında bulunduğundan, bu öğelerin her ikisi de somut olarak kabul edilir.

Ancak PostDropStatus yöntemine bakarsanız bunun normal olmadığını fark edeceksiniz. Tanımlanmış, ancak kodu olmayan soyut bir yöntemdir. Bu yöntem, devralan sınıfın PostDropStatus yöntemi için gerçek kodu sağlaması gerektiğini bilmesini sağlayan MustOverride olarak işaretlenmiştir.

Ancak, yöntem için herhangi bir kod olmamasına rağmen, soyut sınıfta Post➥ DropStatus yöntemini yine de çağırabileceğinize dikkat edin. Bırak yöntemi, ev eşyasının düşürüldükten sonraki durumunu belirlemek için PostDropStatus yöntemini kullanır.

PostDropStatus yöntemi MustOverride olarak işaretlendiğinden, sınıf eksiktir. Bu yöntem için kod yok. Bu nedenle, sınıf MustInherit olarak işaretlenmelidir; aksi takdirde, bir derleme hatası alırsınız.


Soyut sınıflar Java
Abstract sınıf Nedir
Abstract sınıf Nedir C
Abstract metot Nedir
Java abstract class Nedir
Abstract class Python
Java abstract class Örnekleri
Abstract class Örnekleri


Bu, devralan sınıfın, soyut yöntemlerden herhangi biri için kod sağlayarak soyut sınıfı “tamamlaması” gerektiğini bilmesini sağlar; bu durumda, yalnızca PostDropStatus yöntemidir. Soyut sınıflar eksik olduğundan, onları doğrudan somutlaştıramazsınız. Bu nedenle New HouseHoldItem() öğesini çağırmak size bir derleme hatası verir. Şimdi ev eşyası işlevini HouseHoldItem sınıfından devralan Book sınıfına bir göz atalım.

Kitap bir ev öğesi olduğundan, Kitap sınıfı temel ev öğesi işlevini HouseHoldItem sınıfından devralır. Bunu yaparken, Book sınıfı, HouseHoldItem’de MustOverride olarak işaretlendiğinden PostDropStatus yöntemini geçersiz kılmak zorundadır.
sınıf. Kitap sınıfında geçersiz kılınan PostDropStatus yönteminin “OK” döndürdüğünü görebilirsiniz, çünkü kitaplar kısa bir düşüşten herhangi bir zarar görmeden kurtulabilir.

Bu nedenle, BookObject.Drop()’u çağırırsanız, bırakma yöntemi tamamlandıktan sonra BookObject.Status “Tamam” olur. Şimdi Listing’deki GlassVase sınıfına bir göz atalım.

GlassVase sınıfı bir kez daha, ev eşyası işlevini HouseHoldItem sınıfından devralır ve PostDropStatus yöntemini geçersiz kılmak zorundadır. Ancak bu sefer, yöntem “Bin parçaya bölünmüş” olarak geri dönüyor çünkü bir vazo düştüğünde bir kitaptan biraz farklı davranıyor. Damla yöntemi çağrıldığında vazonun Durumu kırıldığını gösterir.

Böylece, PostDropStatus yöntemini değiştirerek Drop yönteminin sonucunu sınıf bazında değiştirebilirsiniz. Bir kitap düştüğünde, sorun değil. Cam vazo yere düştüğünde kırılır. Yalnızca bir Drop yöntemi ile iki farklı sonuç ortaya çıkar.

Bunun sonuçlarını düşünürseniz, soyut sınıfların faydasını anlamaya başlamalısınız. Örneğin, ReportFramework soyut sınıfının bir veritabanına bağlanması ve bir sorgu yürütmesi gerekir, ancak her zaman aynı veritabanına bağlanmaz veya aynı sorguyu yürütmez.

Böylece, veritabanını sorgulamak için kodlu somut bir yöntem oluşturabilir ve bağlantı dizesini ve SQL deyimini elde etmek için soyut özellikleri kullanan bir sorgu yürütebilirsiniz. Ardından, bir raporlama sayfası oluşturmanız gerektiğinde, raporlama işlevinin çoğunu devralırsınız ve raporlama sayfasının çalışması için birkaç temel özet üye uygularsınız.

Elbette, sadece soyut üyelerden çok daha fazlası var, ancak şimdi raporlama çerçevesi mimarisine üst düzey bir bakış attığımız için tüm bunların nereye gittiğine dair temel bir anlayışa sahip olmalısınız.

Çözüm Mimarisi

Bu bölümde açıklanan raporlama çerçevesinin tasarım hedefleri, görsel esnekliği en üst düzeye çıkarmak ve tekrarlayan kodlamayı en aza indirmektir. Oluşturduğum Rapor Sayfalarının çoğu bir arama formu ve sayfalama navigasyonu kullanıyor, bu yüzden bu bileşenler için doğrudan raporlama çerçevesine destek oluşturuyorum.

Son bölümdeki ISearchControl arabirimi, arama desteği için kullanılır ve sayfalama gezintisi için IPaginationControl adlı yeni bir arabirim kullanılır. SqlQuery aracını son bölümden de fark edeceksiniz çünkü disk belleği sorguları oluşturmak için çok kullanışlıdır.

Sonunda, raporlama çerçevesini oluşturmak için altı bileşen birlikte çalışır. En belirgin bileşen, önceki bölümde kısaca bahsedilen ReportFramework soyut sınıfıdır. Diğer bileşenler arasında bir koordinatör görevi görür ve gerçekten tüm çerçeveyi yönlendirir. Tüm bileşenlerin raporlama çerçevesine nasıl uyduğunu gösterir ve bileşenleri ve genel tasarımdaki amaçlarını ana hatlarıyla belirtir.

Örnek uygulamaya baktığınızda, Reporting sınıf kitaplığı projesinin bir önceki bölümdeki Reporting sınıf kitaplığına çok benzediğini fark edeceksiniz. Bu örnek uygulamadaki Raporlama sınıfı kitaplığı, SqlQuery aracını ve son bölümde incelediğiniz yardımcı sınıfları ve ayrıca bu bölümde ele alınan raporlama çerçevesinden bazı yeni bileşenleri içerir.

Veri Tabanı

Sonuç olarak, raporlama çerçevesinin amacı verileri görüntülemektir; bu nedenle, görüntülemek istediğiniz verileri içeren bir veri kaynağına ihtiyacınız vardır. Çoğu proje, birincil veri depoları için veritabanlarını kullanır, bu nedenle raporlama çerçevesi, bir veri tabanından veri almak üzere tasarlanmıştır.

Bu örnekte, Northwind veritabanındaki Müşteriler tablosundan veri alacaksınız. Northwind veritabanı, Apress web sitesinin Kaynak Kodu alanındaki örnek uygulamanın App_Data klasöründedir ve Northwind veritabanı için “Northwind” adlı bir bağlantı dizesi girişi, Web.config dosyasının <connectionStrings> bölümündedir.

Örnek uygulamaları varsayılan konuma yüklediyseniz, bu bağlantı dizisi çalışmalıdır. Değilse, özel konumunuzla eşleşmesi için AttatchDbFilename parametresini değiştirmeniz gerekebilir. Northwind veritabanı ve SQL Server Express ile bağlantı kurma hakkında daha fazla bilgi için bu detaylara bakın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın