İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sınırlandırılmış Metin – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sınırlandırılmış Metin – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

Kayıtları Güncelleme

Kayıtları güncelleme, bir Concordance veritabanında zaten var olan verileri değiştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem yalnızca, kaynak veritabanında ve hedef veritabanında eşleşen verilere sahip bir veya daha fazla bağlantı alanı varsa çalışır.

Önceki bölümde açıklanan İçe Aktarma/Güncelleme Sihirbazını etkinleştiren Belgeler ➤ İçe Aktar ➤ Uyum veritabanı menüsünden de güncellemeyi tetikleyebilirsiniz.

Bu iletişim kutusunun ilk iki ekranı olan Veritabanı ve Alanlar, yeni kayıtlar eklenirken görünenlerle aynıdır. “Eşleşen kayıtları değiştir ve yeni kayıtlar ekle” etiketli radyo düğmesini seçerek üçüncü iletişim kutusu olan Ekle/Değiştir’den kayıtları güncelleme seçeneğini belirlersiniz.

“Karşılaştırarak eşleşen kayıtları bulun:” etiketli liste kutusunda listelenen alanlar, kaynak veritabanındaki anahtar alanlardır. Dosya ➤ Değiştir menüsünden etkinleştirilen Değiştir iletişim kutusundan bir alanın anahtar alan olarak belirlenebileceğini hatırlayın. Bir alanın vurgulanması, Concordance’a alanın bağlantı olarak kullanılacağını bildirir.

Bu liste kutusu birden çok seçimi destekler, böylece kayıtları eşleştirmek için birkaç alan kullanabilirsiniz. Bağlantı alanı bir PARAGRAPH veri türüne sahipse, bağlantı kriteri alanın ilk 60 karakterinden oluşur. Diğer veri türleri için içeriğin tamamı kullanılır.

“Eşleşen kayıtları değiştir ve yeni kayıtlar ekle” etiketli radyo düğmesinin seçilmesi, Concordance’a içe aktarmanın kayıtları güncellemek için harekete geçmesi talimatını verir. Ayrıca “Mevcut ek açıklamaları ve etiketleri sil ve değiştir” etiketli onay kutusunu da etkinleştirir.

Bu seçenek işaretlendiğinde, veritabanı kayıtlarıyla ilişkili tüm belge düzeyinde etiketler ve açıklamalar silinir ve kaynak veritabanındakilerle değiştirilir. Etiketleri ve ek açıklamaları daha ayrıntılı olarak açıklıyorum, ancak özetlemek gerekirse: etiketler, veritabanı kayıtlarını tanımlayan alanların dışında bulunan ve hızlı başvuru için kayıt kümelerine atanan bilgilerdir. Ek açıklamalar, bir inceleme ekibi tarafından Concordance’ın Göz Atma görünümünden metin bölümlerine eklenen öznel yorumlardır.

“Ekleri notlarla birlikte kopyala” onay kutusu varsayılan olarak seçilidir. Ekleri daha ayrıntılı olarak açıklıyorum, ama işte bir özet: ekler, açıklamalı metin bölümleriyle ilişkili harici dosyalardır. Bunlar, onları oluşturan yerel uygulamada Concordance’ın Göz Atma görünümünden başlatılabilen gerçek dosyalardır.

Güncelleme, sihirbazın son iletişim kutusu olan İçe Aktar’dan tetiklendiğinde, yalnızca Ekle/Değiştir iletişim kutusundan seçilen bağlantılı alanlarda eşleşen ölçütler bulunursa, içe aktarma işlemi Alanlar iletişim kutusundan seçilen alanlardaki verileri günceller. Eşleşmeyen kayıtlar veritabanına yeni kayıtlar olarak eklenir.

İçe Aktar iletişim kutusu, kaynak ve hedef veritabanının dosya yollarını görüntüler. Kayıtlar güncellendikçe bir durum çubuğu ilerlemeyi görüntüler. İçe Aktar düğmesine tıklayarak güncellemeyi tetiklersiniz.

Sınırlandırılmış Metin

ASCII ayrılmış metin dosyalarını Belgeler ➤ İçe Aktar ➤ Sınırlandırılmış metin menüsünden Concordance’a aktarabilirsiniz. Sınırlandırılmış dosyalar genellikle .TXT dosya uzantısına sahip olsalar da bunun yerine .DAT, .ASC veya .CSV uzantılarına da sahip olabilirler. Sınırlandırılmış bir dosya ASCII olduğu ve düzgün bir şekilde yapılandırıldığı sürece, gerçek dosya uzantısı önemli değildir.

Sınırlandırılmış dosyaları bir veritabanına yeni kayıtlar almak veya mevcut kayıtları güncellemek için kullanabilirsiniz. Kayıtları güncellerken, başka bir Concordance veritabanındaki kayıtları güncellerken olduğu gibi, kaynak ve hedefteki kayıtları eşleştirmek için hiçbir bağlantı kriteri kullanılmaz.

Kayıtları güncellemek için sınırlandırılmış bir dosya kullandığınızda, dosyadaki veriler Concordance veritabanına satır satır ve verilerin hem kaynakta hem de hedefte görüntülenme sırasına göre yazılır. Böylece, birinci sınırlandırılmış veri satırı Uyumluluk’ta gösterilen ilk satırı değiştirir, ayrılmış verilerin ikinci satırı Uyumluluk’ta görüntülenen ikinci satırı değiştirir ve bu böyle devam eder.

Bu prosedürün çalışması için Concordance’daki veritabanı kayıtları, sıraları sınırlandırılmış dosyadaki kayıtların sırası ile tam olarak eşleşecek şekilde sıralanmalıdır. Bu şekilde uygulanan güncellemelere genellikle bindirme verileri adı verilir.

Belgeler ➤ İçe Aktar ➤ Sınırlandırılmış metin menüsünden sınırlandırılmış dosyaları içe aktarmayı kolaylaştıran etkileşimli diyalogları tetiklersiniz. İçe aktarma sürecinde size rehberlik edecek bir içe aktarma sihirbazı kullanma veya bir İçe Aktar iletişim kutusu veya Kaplama iletişim kutusu (istenen prosedüre bağlı olarak) kullanma seçeneğine sahipsiniz. İçe Aktar ve Yer Paylaşımı iletişim kutuları, İçe Aktarma/Güncelleme Sihirbazı ile aynı işlevi tek bir ekrandan gerçekleştirir ve daha deneyimli kullanıcılara yöneliktir.

Kayıtları eklemek, bir veritabanına yeni kayıtlar ekler. Sonraki bölümde açıklanan İçe Aktarma/Güncelleme Sihirbazını veya sonraki bölümde açıklanan İçe Aktar iletişim kutusunu kullanabilirsiniz.


Txt dosyası indir
CSV dosyası örneği
excel csv (virgülle ayrılmış çevirme)
Excel CSV noktalı virgül
Metin dosyası oluşturma
Telefonda TXT dosyası açma
Txt Dosyası Nedir
Text dosyası oluşturma


İçe Aktarma/Güncelleme Sihirbazı ile Ekleme

İçe Aktarma/Güncelleme Sihirbazının ilk iletişim kutusu, kayıtların yüklenip yüklenmeyeceğini veya içe aktarımın bir kaplama olup olmayacağını seçmenizi ister. Veritabanına yeni kayıtlar eklemek için Yükle etiketli radyo düğmesini seçin.

Sihirbazın bir sonraki iletişim kutusu olan Biçim, kaynak dosyada kullanılan sınırlayıcıları, metin niteleyicileri ve yeni satır karakterlerini seçmenizi ister. Biçim açılır kutusundan dosya yapılarından birini seçebilirsiniz.

Seçenekler aşağıdaki gibidir:

• Uyum varsayılanı: Uyum yazılımının geliştiricisi, sınırlandırılmış bir dosyadaki alanlarda bulunan verilerle çakışma olasılığı çok düşük olan bir dizi karakter seçmiştir.

ASCII kodu 020 olan karakter virgül olarak, ASCII kodu 254 olan karakter metin niteleyici olarak kullanılır ve ASCII kodu 174 olan karakter yeni bir satırı belirtir. Birçok Concordance yöneticisi ve üçüncü taraf satıcı, aksi belirtilmedikçe bu karakterleri varsayılan olarak kullanır.

• Virgülle ayrılmış (CSV): Ayırıcı olarak virgül, metin niteleyicileri olarak çift tırnak ve ASCII kodu 013 olan yeni bir satır karakteri kullanan virgülle ayrılmış dosyalara bazen virgülle ayrılmış değerler için CSV dosyaları denir.

CSV dosyalarının belki de en yaygın olarak kabul edilen sınırlayıcı niteleyicileri ve yeni satır karakterlerini kullanmasına rağmen, belgelerden çıkarılan tam metni içeren dosyaları aktarırken bu sembollerin kötü seçimler olabileceğini unutmayın. Bunun nedeni, veri dosyalarını yapılandırmak için kullanılan semboller, virgül ve çift tırnak, verilerin kendisinde kullanılmış olabilir.

Bu karakterler aynı zamanda alanların başlangıcını ve bitişini belirtmek için kullanılıyorsa, işleme yazılımı tam metinde bir cümlede kullanılan virgülleri o anki alanın bittiği şeklinde yorumlayacak ve bir sonraki alana geçecektir. Sonuç olarak, veriler Uyum’da hatalı biçimlendirilecektir. Bu olasılık nedeniyle, birçok Concordance yöneticisi bu tür sınırlandırılmış dosya kullanımlarını en aza indirir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın