İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Ekran Seçenekleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Ekran Seçenekleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android Güvenlik Kavramları

Ekran Seçenekleri

“Tarih biçimi”, sınırlandırılmış dosyadaki tüm tarihler tarafından kullanılan tarih biçimini seçmenizi ister. Bir dosyadaki tüm tarihler, ayrı veri sütunlarında olsalar bile tamamen aynı şekilde biçimlendirilmelidir. Tarih biçimleri karıştırılırsa, tarih değerleri Uyum’da bozuk görünür.

Bir sonraki diyalog olan Alanlar görüntülenir. Concordance veritabanındaki tüm alanları Kullanılabilir Alanlar etiketli bir liste kutusunda görüntüler. Kullanılabilir Alanlar liste kutusundan alanları seçebilir ve bunları Seçili Alanlar liste kutusuna taşıyabilirsiniz.

Yalnızca Seçili Alanlar liste kutusunda görüntülenen alanlar içe aktarma sırasında verilerle doldurulacaktır. Yukarı ve Aşağı butonları ile Seçili Alanlardaki alanların sırasını değiştirebilirsiniz. Bu liste kutusundaki alanların yukarıdan aşağıya sıralaması, ayrılmış dosyadaki alanların soldan sağa sıralamasıyla eşleşmelidir.

Bu ekranın Seçenekler alanı size aşağıdaki seçenekleri sunar:

• Sistem alanlarını göster: Veritabanı, varsayılan olarak gizli olan herhangi bir sistem alanı içeriyorsa, bu seçeneği seçerek bunları Kullanılabilir Alanlar liste kutusunda görüntüleyebilirsiniz.
• İlk satırı atla: Sınırlandırılmış dosyalar, dosyanın ilk satırında alan adları içerebilir (ve içermelidir). Alan adları, her bir veri sütunu için amaçlanan alanı doğrulamanıza izin verdiğinden, satıcılar bu veri satırını teslim ettikleri dosyalara dahil etmeye teşvik edilmelidir. Ancak, muhtemelen bu veri satırını veritabanınıza aktarmak istemeyeceksiniz. Bu seçeneğin seçilmesi, programın dosyanın ilk satırını atlamasına neden olur.
• Zengin metni içe aktar: Kaynak dosyadaki tüm zengin metin biçimlendirmeleri kaldırılacaktır.

Bilgisayarınızdaki veya bir ağdaki yük dosyasını bulmak için bir sonraki Aç iletişim kutusunu kullanırsınız. İçe Aktarma/Yer Paylaşımı Sihirbazının son iletişim kutusu olan Bitir, kaynak dosyanın konumunu görüntüler ve içe aktarma işleminin ilerlemesini gösteren bir liste kutusu içerir.

Bu liste kutusu “Veri taşması” olarak etiketlenmiştir. Bu terim, bir alana yanlış türde verilerin içe aktarılmasını ifade eder. Örneğin, alfabedeki harfler gibi metin karakterleri, NUMERIC veri türü olan bir alana alınamaz. Concordance bu tür hatalarla karşılaşırsa, sonuçları bu liste kutusunda görüntüler.

Sınırlandırılmış Metni İçe Aktar İletişim Kutusuyla Ekleme

Sınırlandırılmış Metni İçe Aktar iletişim kutusu, İçe Aktarma/Yer Paylaşımı Sihirbazının birkaç iletişim kutusunda görüntülenen tüm seçenekleri tek bir ekranda özetler.

“Kullanılabilir alanlar” ve “Seçili alanlar” liste kutuları, İçe Aktarma Sihirbazının Alanlar iletişim kutusundakiyle aynı işlevi gerçekleştirir. Veritabanındaki tüm alanlar “Mevcut alanlar” liste kutusunda görüntülenir ve “Seçili alanlar” liste kutusuna taşınabilir. Yalnızca “Seçili alanlar” liste kutusundaki alanlar içe aktarılacaktır.

Alanları “Mevcut alanlar” liste kutusundan doğru sırayla ileri ve geri taşıyarak “Seçili alanlar” liste kutusundaki alanların sırasını değiştirebilirsiniz. Alanları çift tıklatarak veya gerektiğinde Tümünü Seç, Seç, Kaldır ve Tümünü Kaldır düğmelerini kullanarak taşıyabilirsiniz.

Sırasıyla Virgül, Alıntı ve Yeni Satır etiketli açılır kutuları kullanarak uygun sınırlayıcıları, metin niteleyicileri ve yeni satır karakterlerini seçersiniz. “Tarih biçimi” açılır kutusundan tarih biçimini seçersiniz.

İçe Aktarma Sihirbazındaki ilgili onay kutusunda olduğu gibi, “İlk satırı yoksay” onay kutusu, programın sınırlandırılmış dosyanın ilk satırını atlamasına neden olur. “Belgeler yüklendi” ve Durum alanları, yükleme sırasında yöneticiye geri bildirim sağlar.

Git düğmesi, İçe Aktarma Sihirbazının Aç iletişim kutusundaki Gözat düğmesiyle aynı işlevi gerçekleştirir. İçe aktarma tamamlandıktan sonra, Bitti düğmesine tıklayarak İçe Aktar iletişim kutusunu kapatırsınız.

Bindirme Kayıtları

Yer paylaşımlı kayıtlar, bir Concordance veritabanındaki verileri sınırlandırılmış bir dosyadan güncellemenin bir yoludur. Bu bölümde daha önce belirtildiği gibi, kaynak dosyadaki kayıtları Concordance’daki veritabanı kayıtlarıyla eşleştirmek için hiçbir bağlantı kriteri kullanılmaz. Bunun yerine, veri satırları hem sınırlandırılmış dosyada hem de veritabanında göründükleri sırayla güncellenir.

Bu yordamın çalışması için, sınırlandırılmış dosyadaki kayıtları sıralamak için hangi sıralama düzeni ölçütlerinin kullanıldığını bilmeniz ve aynı sıralama düzeni ölçütlerini veritabanındaki kayıtlara uygulamanız gerekir. Bunu yapmazsanız, bindirme verileri yanlış sırada günceller ve Uyumluluktaki veriler kaybolur. Bir veri yükünü geri almanın ve veritabanını önceki bir duruma geri yüklemenin bir yolu olmadığından, yordamı gerçekleştirmeden önce veritabanının tam yedeğini almanız önerilir.


2. ekranı 1. ekran yapma kısayolu
HDMI ile çift ekran
Windows 10 ikinci ekran kapatma
Windows 10 Çoklu ekran Kısayol
Bilgisayar ekran ayarları
Laptop çift ekran yapma
2 ekran kullanma
Windows 10 çift ekran yapma


Sihirbazlar

İçe Aktarma/Yer Paylaşımı Sihirbazının ilk iletişim kutusu size verileri içe aktarma veya bindirme seçeneği sunar. Bu iletişim kutusunun ilk ekranı görüntülenir. Verileri bindirmek için Overlay radyo düğmesini seçin. Bu radyo düğmesinin tıklanması İlk ve Son metin alanlarını açar.

Bu metin alanlarındaki sayılar, varsayılan olarak, son aktif aramadan Concordance tarafından erişilebilen, sıralı konuma göre başvurulan ilk ve son kayıttır. Bu değerleri değiştirmek, size bir kayıt alt kümesini güncelleme olanağı sağlar.

İlk metin alanındaki değerin 1’den 5’e ve Son metin alanı değerinin 15’e değiştirilmesi, sınırlandırılmış dosyadan veritabanındaki yalnızca beşinci ila on beşinci kayıtların güncelleneceği anlamına gelir. Sınırlandırılmış dosyada, beşinci ila on beşinci veritabanı kayıtlarını güncellemek için gereken ondan fazla kayıt varsa, bunlar yok sayılır.

Sihirbazın bir sonraki iletişim kutusu olan Biçim, “İçe Aktarma/Güncelleme Sihirbazı ile Ekleme” bölümünde açıklanan, verileri içe aktarırken kullanılan Biçim iletişim kutusuyla aynı işlevi gerçekleştirir. Dosyada kullanılan uygun sınırlayıcıyı, metin niteleyiciyi ve yeni satır karakterlerini seçebilirsiniz.

Sınırlandırılmış dosyada kullanılan tarih biçimini seçmek için sonraki “Tarih biçimi” iletişim kutusunu kullanırsınız. Verileri yüklemek için kullanılan dosyalarda olduğu gibi, kayıtları güncellemek için kullanılan sınırlandırılmış dosyadaki tarih biçimleri tutarlı olmalıdır.
Bir sonraki iletişim kutusu Alanlar’dır.

Bir “Kullanılabilir alanlar” liste kutusu, erişilebilir veritabanı alanlarını görüntülerken, “Seçili alanlar” liste kutusu yalnızca değişiklik için seçilen alanları görüntüler. Bu iletişim kutusundaki tüm seçenekler, içe aktarmayla ilgili önceki bölümde ilgili iletişim kutusu için açıklananlarla amaç olarak aynıdır.

İş istasyonunuza göz atmak için sonraki Aç iletişim kutusunu veya sınırlandırılmış dosyayı seçmek için bir ağ sürücüsünü kullanırsınız. Amacı ve düzeni, içe aktarma ile ilgili bölümde açıklananla aynıdır.

Son iletişim kutusu olan Bitir, sınırlandırılmış kaynak dosyanın dosya yolunu, işlenen belge sayısını kaydeden geri bildirimi ve bunun sonucunda ortaya çıkan veri taşmalarını görüntüler. Amacı ve düzeni, içe aktarma ile ilgili bölümde açıklananla aynıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın