İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

SEO’nun Faydaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

SEO’nun Faydaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

SEO'nun Faydaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

SEO’nun Faydaları

Arama motoru sonuç sayfalarında yüksek bir sıralama, bir iş gerekliliği haline geldi. Yüksek sıralamaların aşağıdaki özellikleri arttırdığı bulunmuştur:

• Site trafiği
• Algılanan alaka düzeyi
• Güven
• Dönüşüm (satışlara) oranları

Daha yüksek sıralamaların etkilerini gösterir. Bir Oneupweb araştırması, ortalama müşteri sitesinin ilk 10 arama sonucu sayfasında görünmesinden kısa bir süre sonra, hem dönüşüm oranlarının hem de yeni trafiğin önemli ölçüde arttığını buldu.

İlk SERP’de bir ay sonra, ortalama dönüşüm oranı yüzde 42 arttı ve yeni trafik üç katından fazla arttı. Benzer bir etki, ikinci ve üçüncü sonuç sayfalarında ilk kez görünen siteler için de gözlemlendi.

Temel SEO Teknikleri

Aşağıdaki bölümlerde arama terimi vektörleri, web grafiği özdeğerleri, tıklama entropisi ve Google benzerlik mesafesi6 gibi belirsiz bir jargon kullanmak yerine, müşteriler için gerçekten işe yaradığını bulduğumuz temel teknikleri basitçe açıklayacağız.

Öncelikle, sıralamanıza zarar verebilecek veya engelleyebilecek bazı engelleri ortaya çıkaracağız. Ardından, size daha yüksek arama motoru görünürlüğü için en iyi 10 yönergemizi vereceğiz.

Ortak SEO Engelleri

Belirli web sitesi özellikleri, potansiyel arama motoru sıralamalarınıza zarar verebilir veya sınırlayabilir. Bu yaygın SEO tuzaklarından kaçınarak, daha yüksek arama motoru görünürlüğünün önünü açabilirsiniz.

Yetersiz Gelen Bağlantılar

Düşük sıralamalı web siteleriyle ilgili en büyük sorunlardan biri, popüler gelen bağlantıların olmamasıdır. Sitenize geri dönen sağlıklı sayıda yüksek kaliteli bağlantı olmadan, daha fazlasına sahip bir rakibe karşı dezavantajlı olursunuz.

Diğer bağlantı sorunları arasında işaretli sitelere bağlantılar, parametrelerin aşırı kullanımı, uygunsuz yönlendirmeler, anahtar kelime eksikliği ve genel bağlantı metni yer alır. Bu bölümün ilerleyen kısımlarında yer alan “Adım 10: Çevrimiçi Tanıtım ile Gelen Bağlantılar Oluşturun” bölümünde bağlantıyla ilgili sorunları keşfedeceğiz.

Açılış sayfalarında boğulma

Açılış sayfaları, genellikle ziyaretçileri etkilemek veya onları bir sitenin yüksek veya düşük bant genişliğine sahip sürümleri gibi alternatif içerik görünümlerine yönlendirmek için tasarlanmış grafik açısından zengin sayfalardır. Bir web sayfasındaki “Girişi Atla” bağlantısı, dolaylı olarak sayfanın çok önemli olmadığını söylüyor.

Sıçrama sayfalarının “Girişi Atla” bağlantılarını içerip içermemesiyle ilgili sorun, bunların boşa harcanmış bir fırsat olmasıdır. Açılış sayfaları genellikle bir sitenin hiyerarşisinin en üstünde bulunur. Site hiyerarşinizde daha yüksek olan sayfalar, hiyerarşinizde daha düşük olan sayfalardan daha fazla bağlantı ve daha fazla trafik alma eğilimindedir.

Ziyaretçilerin tıklaması gerekiyorsa ve arama motorlarının gerçek ana sayfaya ulaşmak için daha uzağa gitmesi gerekiyorsa (yani, en üst düzey dizin sayfanız ne olmalıdır), başarının önüne bir engel koydunuz.


SEO hizmeti
Seo Nedir
SEO Ajansı
Google SEO
SEO Uzmanı
SEO Örnekleri
Seo Nasıl yapılır
SEO eğitim


Web Sitesi Optimizasyonu

Arama Davranışı

Web sitenizi en iyi şekilde optimize etmek için, kullanıcıların arama motorlarıyla nasıl etkileşime girdiğini anlamak önemlidir. Keşfedeceğiniz gibi, arama yapanlar arama motoru sonuç sayfalarını (SERP’ler) görüntüleme konusunda seçicidir ve sonuçlara göz atan her sayfada çok az zaman harcarlar.

Arama Motoru Pazarlama Optimizasyonu

Arama motoru pazarlaması (SEM), web sitenizin görünürlüğünü artırmak için doğal arama motoru optimizasyonu (SEO) ve tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığını kullanma sürecidir.

Yeni keşfedilen tarayıcılarınızı alıcılara dönüştürmek ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için SEM ayrıca dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) içerir. Takip eden bölümler, bu konuların her biri için en iyi (ve en kötü) uygulamaları, uygulanmakta olan teknikleri gösteren örnek olay incelemeleriyle birlikte gösterecektir. İlk olarak, insanların arama motorlarını kullanırken nasıl davrandıklarını keşfedelim.

SERP Görüntüleme İstatistikleri

İyi arama sonucu yerleşimi önemlidir çünkü çoğu arama yapan (%92,5) arama sonuçlarının üçüncü sayfasının ötesini keşfetmez.1 Aslında, yaklaşık dörtte üçü sonuçların ilk sayfasının ötesine bakmaz.2,3 Yaklaşık %90 arama yapanların oranı, sonuçların yalnızca birinci veya ikinci sayfasını görüntülüyor. Evet, Web’de bile başarının en önemli üç unsuru konum, konum, konumdur.

Tıklama Kalıpları

Bireysel SERP’lerde bile azalan getiriler var. İlk arama sonucu görünümü sırasında, daha yüksek SERP konumları ölçülebilir şekilde daha fazla dikkat çeker ve sonuç olarak alt konumlardan daha fazla tıklama alır.

Daha düşük sıradaki sonuçlar hala biraz dikkat çekse de (özellikle sonraki sayfa görüntülemelerinde), kullanıcının dikkatinin ve tıklamalarının aslan payı ilk birkaç sonuca ayrılmıştır. Arama sonuçlarına katılırken bu düşüş, yüksek dereceli sonuçlar ve bilgi kokusu için alaka düzeyi algısından kaynaklanıyor olabilir.

Düzyazıyı Şekillendirme

Arama sonuçları için kısalık başarının ruhudur. Kısa dikkat süreleri, özellikle PPC reklamlarında önden yüklenen kısa veciz ayetleri gerektirir. Sorgu sonucu başına ortalama 25,5 bağlantıyla karşı karşıya kalan5 e-ticaret kullanıcıları, ortalama arama sonucunu yalnızca 1,1 saniye boyunca görüntüler.

Doğal bir sonuç için ortalama görünüm 1,3 saniyedir ve en üstte sponsorlu bir sonuç için yalnızca 0,8 saniye harcanır. Sağdaki sponsorlu sonuçlar ortalama olarak yalnızca 0,2 saniye görüntüleniyor.

Açıkçası, insanlar arama sonuçlarını okumak için çok az zaman harcarlar. Bu bulgular, hızlı tarama için tasarlanmış ilgi çekici, önden yüklenmiş başlık ve açıklama meta etiketleri ile PPC başlıkları ve özetleri hazırlamanın önemini göstermektedir.

Doğal Arama Motoru Optimizasyonu

Siteleri için en yüksek arama motoru sıralamalarını elde etmeye çalışan her yerdeki site sahiplerinin hayali budur. En iyi vitrin konumuna sahip olmanın Web’deki karşılığıdır. Bu sıralamaları elde etme sürecine arama motoru optimizasyonu (SEO) denir.

SEO süreci iki ana bileşenden oluşur: site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyon. Site içi SEO, üç hedefe odaklanır: içeriğinizi anahtar kelime optimizasyonu, etkili içerik oluşturma ve stratejik çapraz bağlantı. Site dışı SEO, belirli konunuzla eşleşen anahtar kelimelerle gelen bağlantıların sayısını ve popülaritesini en üst düzeye çıkarmaya odaklanır.

Geçmişte, site içi optimizasyon, web sitenizin sıralamalarını yükseltmek için yeterliydi. Ancak bazı meta etiketlerin ve görünmez metin ve anahtar kelime doldurma1 gibi diğer SEO maskaralıklarının kötüye kullanılması, arama motorlarını site içi optimizasyondan daha fazla gelen bağlantılar gibi dış faktörleri değerlendirmeye zorladı.

Peki, şimdi SEO hayalinize nasıl ulaşırsınız? Günümüzün başarılı SEO stratejisi, sık gönderiler, hedeflenen içerik ve gelen bağlantıları artırmak için tasarlanmış düzenli çevrimiçi promosyon, kısacası site dışı ve site içi SEO’nun bir kombinasyonu ile uzun vadeli bir yaklaşım gerektirir.


jeffbezoswebSEO hizmeti,Seo NedirSEO Ajansı,Google SEO,SEO Uzmanı,SEO Örnekleri,Seo Nasıl yapılır,SEO eğitim alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın