İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sayfa Değişkenleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sayfa Değişkenleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İstisna Listesini Gösterme ve İstisnaları Listeleme

Belirli bir istisnanın ayrıntılarını görmeden önce, veritabanınızda depolanan tüm istisnaları gözden geçirmenin bir yoluna ihtiyacınız vardır. Bir üretim ortamında bu, sonuçları sayfa adına, kullanıcı kimliğine, istisna türüne veya mesaja göre daraltmak için bir arama sayfasına ihtiyacınız olduğu anlamına gelebilir. Bu örnekte, veritabanındaki tüm istisnaların bir listesini görüntülemeniz yeterlidir.

■İpucu: İstisna bilgilerinin aranması söz konusu olduğunda çok uygun olan etkili arama sayfaları oluşturmak için bazı harika teknikleri açıklar.

İhtiyacınız olan ilk şey, istisna bilgilerini görüntüleyebilen bir GridView. Liste 2-23’teki GridView tanımı beş farklı sütun görüntüler: sol sütunda, kullanıcının belirli bir istisna, istisnanın meydana geldiği tarih, istisna türü, istisnanın meydana geldiği sayfa hakkında daha fazla ayrıntı almasına izin veren bir Görünüm bağlantısı , ve istisnanın oluştuğu kullanıcı.

Şablonun ExceptionLog sınıfında bulunan özelliklere başvurduğuna dikkat edin. Kılavuz bir ExceptionLogCollection’a bağlıdır, bu nedenle her satırın veri öğesi bir ExceptionLog nesnesidir. Ayrıca, ilk sütunun, kullanıcıları ShowException.aspx sayfasına yönlendiren ve hangi istisna ayrıntılarının görüntüleneceğini belirleyen bir sorgu dizesi parametresini belirten bir bağlantı içerdiğine dikkat edin. Liste 2-24’ün sonraki bölümünde, gridExceptions adlı bir ızgarayı dolduran arka plan kod dosyasını göreceksiniz.

Bu arka plan kod sayfası oldukça basittir çünkü mantığın çoğu ExceptionLogCollection sınıfında bulunur. Sayfa, Web.config’den “Chapter02” bağlantı dizesini kullanarak bir veritabanı bağlantısı oluşturarak başlar.

Ardından yeni bir ExceptionLog➥ Collection nesnesini başlatır, veritabanını açar, LoadAll yöntemini kullanarak veritabanındaki tüm istisnaları ExceptionLogCollection’a yükler ve veritabanı bağlantısını kapatır. Ardından, gridException denetiminin DataSource özelliğini doldurulmuş ExceptionLog➥ Koleksiyonuna atar ve ardından veriler ızgarayı bağlar. Bu, kılavuzun koleksiyondaki tüm istisna bilgilerini çekmesine ve gösterildiği gibi görüntülemesine neden olur.

ShowExceptionList.aspx sayfasını ziyaret eden kullanıcılar, görüntülemek istediklerini bulana kadar istisnaların listesine göz atabilirler. Ardından, istisnanın daha ayrıntılı bir listesini görmek için Görüntüle bağlantısını tıklarlar.

İstisna Ayrıntılarını İnceleme

İstisnaları listelemek, uygulamadaki istisnalar hakkında iyi bir genel bakış sağlar, ancak ayrıntılı istisna sayfası, bir istisnayı gerçekten inceleyebileceğiniz ve meydana geldiğinde neler olduğu hakkında faydalı bilgiler alabileceğiniz yerdir.

Daha önce belirtildiği gibi, kullanıcılar Show➥ ExceptionList.aspx sayfasındaki bir istisnanın yanındaki Görünüm bağlantısını tıklayarak ShowException.aspx sayfasına erişebilir.

ShowException.aspx, sayfanın işlevsel kısmıyla ilgili olmayan çok sayıda görsel düzen işaretlemesine sahiptir. 2-25 listesi, sayfadaki ASP.NET denetimlerini düzen işaretlemesi çıkarılmış olarak göstererek işleri biraz basitleştirir.

Sayfanın çoğu, ayrıntılı istisna bilgilerini görüntüleyen Etiket denetimlerinden oluşur. Ancak sayfanın en üstünde, ShowExceptionList.aspx sayfasında görüntülenene çok benzeyen gridExceptionChain adlı bir GridView denetimi vardır.

İstisna zincirindeki tüm istisnaları görüntüler, zincirdeki mevcut istisnanın konumunu vurgular (vurgulama arka plan kod dosyasında yapılır) ve bir Görünüm bağlantısından zincirdeki başka bir istisnaya atlamanıza izin verir. . Ayrıca, bir zincirdeki tüm istisnaları silmenizi sağlayan btnDelete adlı formda bir düğme bulunur. ShowException.aspx sayfasını tarayıcıda göründüğü gibi gösterir.


CSS değişken tanımlama
JavaScript değişken tanımlama
JavaScript değişken tanımlama Kuralları
Sass değişken tanımlama
JavaScript Dersleri
Css root Nedir
Css root kullanımı
CSS tanımlama


Sayfa Değişkenleri

Sayfa yüklendiğinde, formu verilerle doldurabilmesi için istenen ExceptionID için bir ExceptionLog nesnesi alır. btnDelete_Click olay işleyicisi ayrıca istenen ExceptionID için bir ExceptionLog nesnesi gerektirir. Verileri yeniden yüklemek yerine, referansı sayfa düzeyinde bir değişken olan ExLog’da saklarsınız, böylece aynı nesne her iki yöntemde de referans alınabilir.

ExceptionID Özellik

Hem ExceptionLog hem de ExceptionLogCollection sınıfları, ExceptionID’nin bir tamsayı değeri olarak iletilmesini bekler, ancak sorgu dizesi boyunca iletilen değer, bir tamsayının dize temsilidir. Salt okunur ExceptionID özelliği, dizeden tamsayıyı ayrıştırır ve beklenen Tamsayı değerini döndürür. Ayrıca, birisi sorgu dizgisine anlamsız sözler yerleştirirse bir istisna oluşmadığından emin olmak için bazı kontroller yapar.

Page_Load Yöntemi

Page_Load yöntemi, bir veritabanına bağlanmaktan, istisna bilgilerini almaktan ve web formunu bu istisna bilgileriyle doldurmaktan sorumludur. ExChain adlı yeni bir ExceptionLogCollection bildirerek başlar ve ardından Web.config’de tanımlanan “Chapter02” bağlantı dizesini kullanarak bir veritabanı oluşturur ve açar.

Veritabanına bağlandıktan sonra Page_Load, ExLog’a yeni bir ExceptionLog nesnesi atar ve ardından nesneyi LoadByID yöntemini kullanarak doldurur. Açık veritabanı bağlantısında ve ExceptionID özelliğinden gelen tamsayı değerini LoadByID yöntemine ilettiğine dikkat edin.

İstisna nesnesini veritabanından yükledikten sonra, sayfa istisnanın ChainID’sine erişebilir. Böylece sayfa, açık veritabanı bağlantısını ve ChainID’yi LoadChain yöntemine geçirerek istisna zinciri bilgilerini ExChain değişkenine yükler.

Page_Load yöntemi istisna ve istisna zinciri bilgisine sahip olduktan sonra, veritabanı bağlantısını kapatır ve formu uygun istisna bilgisi değerleriyle doldurur. QueryStringData, FormData ve StackTrace özelliklerindeki satır sonlarını <BR/> etiketleriyle değiştirerek sayfada uygun şekilde görüntülenmelerini sağladığına dikkat edin. Ayrıca, verilerin gridExceptionChain GridView’ı ExChain’de depolanan ExceptionLogCollection’a bağladığına dikkat edin. Bu, kılavuzun formdaki tüm özel durum zinciri bilgilerini görüntülemesine neden olur.

İstisna Zinciri

Daha önce ShowException.aspx sayfasının istisna zincirindeki mevcut istisnayı vurguladığını ve böylece kullanıcının konumunu kolayca belirleyebileceğini okudunuz. Bu vurgulama, ızgaraya her veri satırı eklendiğinde tetiklenen gridExceptionChain_RowDataBound yönteminde gerçekleşir.

Bu yöntem, veri bağlı olan geçerli satırın bir veri satırı olup olmadığını kontrol ederek başlar. Değilse, yöntem hiçbir şey yapmaz çünkü yalnızca veri içeren satırlara bakması gerekir. Bu bir veri satırıysa, yöntem satırın veri öğesine bir başvuru alır.

Daha sonra satırın veri öğesindeki ExceptionID’yi ExLog değişkeninin şu anda seçili istisnaya bir başvuru içeren ExceptionID’si ile karşılaştırır. İki sayı eşleşirse, satır vurgulanır.

Bu yöntem bir veritabanı bağlantısı açar, istisna zincirini siler, veritabanını kapatır ve ardından kullanıcıyı ShowExceptionList.aspx sayfasına yeniden yönlendirir. Bu, istisna zincirindeki tüm diğer ilgili istisnaların yanı sıra mevcut istisnayı da etkili bir şekilde siler.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın