İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Ana Sayfa Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Ana Sayfa Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Ana Sayfalar, Temalar ve Kontrol Görünümleri

Görünüm önemlidir. Beğenseniz de beğenmeseniz de, insanlar uygulamanızı ne kadar beğendiklerine ve görsel görünümüne göre ne kadar iyi çalıştığını düşündüklerine karar verir. Tutarlı bir görünüm ve his sergileyen Web uygulamaları, profesyonellik yayar ve kullanıcılara uygulamanın iyi oluşturulmuş ve güvenilir olduğuna dair güven verir.

İnsanlar doğal olarak, görsel tasarıma gösterilen dikkatin, uygulamanın işlevsel yetenekleriyle aynı düzeyde olduğu sonucuna varırlar. İlk bakışlar bir yana, tutarlılık kullanıcı deneyimini de geliştirir çünkü insanlar kendilerini en çok tanıdık bir ortamdayken rahat hissederler.

Belirli sayfa öğeleri için tutarlı bir konum oluşturarak, kullanıcılar normalde alışık olmadıkları sayfalara erişirken bile uygulamanızda nasıl dolaşacaklarını doğal olarak bilirler. Örneğin en sevdiğim haber sitesi, her sayfanın sol tarafında bir menü yapısında haber kategorilerini ve hikayeleri her zaman listeler.

Sitelerinin neresinde olursam olayım, o menüyü kullanarak farklı bir haber kategorisine veya hikayeye gidebileceğimi bilmenin rahatlığını yaşıyorum.

ASP.NET 1.x, HTML’de bulunan CSS (Basamaklı Stil Sayfası) desteğinin yanı sıra, uygulamanız boyunca tutarlı bir görünüm ve hissi korumanıza yardımcı olacak herhangi bir özelliğe sahip değildi. ASP.NET 2.0, Ana Sayfaların, temaların ve kontrol dış görünümlerinin kullanıma sunulmasıyla bu eksikliği giderir.

Çok ihtiyaç duyulan ve merakla beklenen bir özellik olan Ana Sayfalar, sayfa düzenlerini ve ortak sayfa içeriğini tek bir dosyadan tanımlamanıza ve korumanıza olanak tanır. Temalar, uygulamanıza farklı CSS ve kontrol görünümleri uygulamanıza olanak tanır. Denetim dış görünümleri, tüm uygulama boyunca belirli ASP.NET denetimlerine özellikler uygulamanıza olanak tanır. Bu bölüm kısaca her bir teknolojiyi ve onun uygulamalarınızda nasıl kullanılacağını kapsar.

İçeride ne bulacağınıza dair bir taslak:

• Ana Sayfa: Uygulamanızdaki sayfaların görünümünü, hissini ve düzenini kontrol etmek üzere sayfa şablonları oluşturmak için Ana Sayfaları nasıl kullanabileceğinizi gösterir.
• Temalar ve Kontrol Dış Görünümleri: CSS ve kontrol dış görünümlerini kullanarak uygulamanıza farklı görsel stillerin nasıl oluşturulacağını ve uygulanacağını tartışır.

Ana Sayfalar, ASP.NET 2.0’a yapılan bu yeni eklemeler arasında açık ara en popüler olanıdır, bu yüzden onlara ve geliştirmeyi gerçekten nasıl basitleştirebileceklerine bir göz atarak başlayacağız.

Ana Sayfalar

Mevcut projelerimden biri, Ana Sayfalara olan ihtiyacı gerçekten örnekliyor. Mevcut sitesi tamamen statik HTML ile yönetilen bir çevrimiçi yayıncı için bir makale yönetim sistemi oluşturuyoruz. Statik sitedeki tüm sayfalar çok profesyonel görünüyor çünkü düzenler, yazı tipleri, renkler ve diğer görsel stiller tüm sayfalarda tutarlıdır.

Sorun şu ki, temel HTML düzenini her sayfaya kopyalayarak bu tutarlılığı elde ettiler. Sonuç olarak, tutarlılığı korumak için site düzeninde herhangi bir değişiklik yüzlerce ayrı sayfada yapılmalıdır.

Ana Sayfalar, uygulamanızdaki birden çok sayfanın görünümünü, hissini ve davranışını tek bir konumdan kontrol etmenize olanak tanır. Bir Ana Sayfada, HTML ve ASP.NET kontrollerini kullanarak temel sayfa düzenini ve sunucu tarafı kodunu kullanarak davranışı tanımlarsınız. Ana Sayfa oluşturmak, çoğunlukla, herhangi bir standart ASP.NET web formuyla çalışmak gibidir.

En dikkate değer fark, bir Ana Sayfaya ContentPlaceHolder denetimleri ekleyebilmenizdir. İçerik➥ PlaceHolder kontrolü, Ana Sayfaya içerik ekleyebileceğiniz bir bölge tanımlar. Ana Sayfadaki diğer tüm içerik kilitlidir, bu nedenle ContentPlaceHolder denetimleri, içeriğin sayfadan sayfaya farklılık gösterdiği tek konumları temsil eder.

Ana Sayfaların kullanıldığı sayfalar, sayfa içeriğini içeren İçerik kontrollerini tanımlar. ASP.NET, çalışma zamanında Ana Sayfadaki uygun ContentPlaceHolder denetimlerine sayfadaki İçerik denetimlerini enjekte ederek bu sayfalara yönelik istekleri işler.


WordPress ana sayfa düzenleme
www.google.com.tr ana sayfa yap
Ana sayfa Chrome
Google ana sayfa yapamıyorum
google’ı açmak istiyorum
Google ana sayfam yap otomatik
Pc ana sayfayı Google yapma
Chrome açılış sayfası değiştirme


Ana Sayfa Oluşturma

Çözüm Gezgini’nde web projesine sağ tıklayarak ve içerik menüsünden Yeni Öğe Ekle seçeneğini seçerek uygulamanıza yeni Ana Sayfalar eklersiniz. Alternatif olarak, Visual Studio IDE’de Web Sitesi ➤ Yeni Öğe Ekle’yi seçebilirsiniz.

Her iki durumda da Visual Studio, projenize eklemek istediğiniz öğe türünü seçmenize olanak tanıyan Yeni Öğe Ekle iletişim kutusunu görüntüler. Listeden Ana Sayfa öğesini seçin ve Ad metin kutusuna yeni Ana Sayfa için bir ad girin.

Normal bir ASP.NET sayfası gibi, Ana Sayfa için sunucu tarafı kodunu doğrudan biçimlendirme dosyasına veya arka plan kodu dosyasına koyabilirsiniz. Arka plan kod dosyası kullanmak istiyorsanız, Kodu ayrı dosyaya yerleştir seçeneğini işaretlediğinizden emin olun. Ekle düğmesine tıklayın ve Visual Studio uygun dosyaları web uygulamanıza ekler.

Visual Studio, Ana Sayfayı uygulamanıza ekledikten sonra, normal bir sayfaymış gibi düzenleyicide onunla etkileşim kurabilirsiniz. Sayfaya HTML, stiller, JavaScript ve web kontrolleri ekleyebilir ve hatta sayfa ve kontrol olaylarına yanıt vermek için sunucu tarafı kodu oluşturabilirsiniz.

Ana Sayfayı tasarlarken, sayfaya özel içerik içermesi gereken bölümlerle karşılaşacaksınız. Bunu yaptığınızda, o konumdaki Ana Sayfaya sayfa içeriğini enjekte edebilmek için bir ContentPlaceHolder denetimi bırakın.

Örnek olarak, bir şeyler yapan ve sonra bunları insanlara satan hayali bir organizasyon olan Bravo Corporation için bir intranet uygulaması oluşturduğunuzu varsayalım. Uygulamadaki tüm sayfaların aynı başlık ve düzene sahip olması gerekir, ancak her sayfanın içeriği farklıdır.

Alt başlıktaki Hızlı Bağlantılar bölümü, geçerli sayfayla ilgili önemli bağlantıları görüntüler. Başka bir deyişle, sayfa içeriği ve hızlı bağlantılar sayfadan sayfaya değişir, ancak başlık ve genel sayfa düzeni tüm sayfalarda tutarlı olmalıdır.

Gösterilen düzen için bir Ana Sayfa yapmak için gereken işaretleme aşağıdadır. Ana Sayfa içeriğine özgü tüm kodlar kalın harflerle gösterilir ve sayfanın çeşitli bölümleri HTML yorumlarıyla (<!– Yorum –>) tanımlanır. Ayrıca, örnek uygulamada /App_Themes/Default/Default.css dosyasında bulunabilen Liste 3-1 HTML’sinde birkaç CSS stili kullanılır.

Ana Sayfanın en üstünde, <%@ Ana %> yönergesi ASP.NET’e sayfayı nasıl işleyeceğini söyler. Visual Studio bu bölümü sizin için otomatik olarak oluşturur. Ancak bilin ki, <%@ Page %> yönergesi ile hemen hemen aynıdır.

Sayfa işaretlemesinin içinde iki ContentPlaceHolder denetimi bulacaksınız: biri alt başlık bölümünde ve biri ana gövde bölümünde. Alt başlıkta bulunana QuickLinks adı verilir ve alt başlık alanına bağlantılar eklemenize izin verir; ana gövde bölümündeki ikincisi MainContent olarak adlandırılır ve sayfanın gövdesini oluşturmanıza olanak tanır. Ardından, Ana Sayfa kullanan bir içerik sayfasının nasıl oluşturulacağını göreceksiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın