İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Rapor Tasarımcısı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Rapor Tasarımcısı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Rapor Tasarımcısı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Rapor Tasarımcısı

Rapor tasarımcısı, bir raporda biçimlendirme değişiklikleri yapmanızı sağlayan bir tasarım ortamıdır. Bu tasarım ortamına, Rapor Yazarı iletişim kutusundan “Rapor yazarı” seçeneğini seçerek doğrudan erişebilirsiniz. Bitir düğmesine tıkladığınızda ve sihirbaz raporu oluşturduğunda, rapor tasarımcısı Rapor Sihirbazı oturumunun sonunda da etkindir.

Concordance, tasarım ortamı açılmadan önce, raporun nasıl yapılandırılması gerektiğine ilişkin temel bilgileri toplamayı amaçlayan bir Rapor Seçenekleri iletişim kutusu açar. Bu iletişim kutusundan erişilebilen seçenekler, bir Rapor Sihirbazı oturumu sırasında sunulan seçeneklerle aynıdır.

Rapor Seçenekleri iletişim kutusu tarafından sunulan biçimlendirme seçenekleri, Rapor Sihirbazı aracından erişilebilenlerle aynı olsa da, Rapor Seçenekleri iletişim kutusunun düzeni farklıdır.

Sihirbazın, size raporla ilgili sorular soran ayrı iletişim kutuları vardır; Rapor Seçenekleri iletişim kutusu, tüm seçeneklere birden fazla sekme içeren tek bir iletişim kutusundan erişilebildiği için daha kompakttır. Her sekme, sihirbazdaki farklı iletişim kutularına karşılık gelir.

Rapor Seçenekleri iletişim kutusu aşağıdaki sekmeleri içerir:

• Rapor: Belge aralığını ve sütun sayısını seçin; kayıtlar arasında boş satırlar ve kurallar belirleyin
• Yazıcı: Sayfa kenar boşluklarını, sütunlar arasındaki aralığı ve dul/yetim sınırlarını ayarlayın
• Altbilgi: Sayfa numaralarını ve tarihleri yazdırmak için seçenekleri belirleyin ve çıktı yazı tipini seçin
• Patlatılmış sıralama: Patlatılmış alanları seçin ve sınırlayıcıyı ayarlayın
• Seçenekler: Her sütun için toplamları, alt toplamları ve yinelenen girişleri ayarlayın

■Not : Raporda görünen alanları başlangıçta bu araçtan seçmezsiniz. Bu araç kapatıldıktan ve rapor tasarımcısı ortamı açıldıktan sonra alanlar rapora eklenir. Rapor Seçenekleri iletişim kutusunun Seçenekler sekmesi, açılan bir kutuda alanları listeler.

Tasarım ortamından rapora alanlar eklenene kadar bu seçenekler ilgili değildir. Sütun sayısı ve kenar boşluğu ayarları gibi rapor için temel parametreleri tanımlamak üzere başlangıçta açıldığında Rapor Seçenekleri iletişim kutusunu kullanmalı ve ardından raporu daha da hassaslaştırmak için tasarım ortamını kullanmalısınız.

Concordance rapor tasarımcısı ortamının üst kısmındaki düğme çubuğunda bulunan Seçenekler düğmesine tıklayarak Rapor Seçenekleri iletişim kutusunu tasarım ortamından yeniden açabilirsiniz.

Rapor tasarımcısı ortamı, rapordaki tek bir sayfanın temel yapısını görüntüler. Üst bilgi ve alt bilgi için açık alanlar vardır ve raporun gövdesi, raporda görüntülenmek üzere seçilen sütunların sayısını temsil eden hücrelere bölünmüştür. Bu alanlara tıklayıp doğrudan metin yazabilirsiniz.

Tasarımcı ekranının üst kısmında, Concordance’ın Gözat ve Tablo görünümlerinde görüntülenen düğme çubuğunun yerini alan yeni bir düğme çubuğu görünür.


Hazır rapor örnekleri
Hastane raporu hazırlama
Word rapor örnekleri
Yöneticiye rapor nasıl hazırlanır
Yapılan iş raporu örneği
Rapor tutma örneği
Günlük rapor örneği word
Hazır rapor şablonları Word


Bu yeni düğmeler, raporların oluşturulmasına özeldir. Düğme çubuğunda, veritabanındaki kullanılabilir alanları temsil eden açılır seçimler bulunur. Bir alanın seçilmesi, onu rapora ekler. Bir alandaki verilerin görünümünü değiştiren ek ve kullanışlı işlev komutlarının bir listesi de görüntülenir.

Düğmelere ek olarak, düğme çubuğu, biri veritabanındaki her alanı görüntüleyen ve diğeri bir alandaki temel verileri değiştirmek için kullanabileceğiniz ortak biçimlendirme işlevlerini görüntüleyen iki seçim kutusu içerir.

Belirli bir alandaki bir sütundaki verileri görüntülemek için, önce istenen sütunun yerleşimine karşılık gelen hücreye tıklamanız gerekir. Her sütunun iki bölümü vardır: statik metni görüntüleyen bir başlık ve alanlardan verileri görüntüleyen bir veri hücresidir.

Çoğu zaman, sütun başlığı yalnızca görüntülenen alanın adıdır. Alanın adını manuel olarak sütun başlığına girebilir veya başlık hücresini tıklatıp düğme çubuğundaki seçim kutusundan sütun adını seçebilirsiniz. Bununla birlikte, sütun başlığına herhangi bir metin girebilirsiniz, böylece bir alanın adı içeriğini sezgisel olarak açıklamıyorsa, daha bilgilendirici bir başlık girebilirsiniz.

Bir alanın adı yazıldığında veya seçim kutusu aracılığıyla bir sütunun veri hücresine eklendiğinde, bu, Concordance’a hücrede etiketin kendisinin değil, alandaki gerçek verilerin görünmesi gerektiğini gösterir. Bir hücrenin veri bölümündeki bilgiler dinamiktir.

Rapor üstbilgisi ve altbilgisi hücreleri, yalnızca statik metni kabul etmeleri açısından sütun üstbilgisi hücreleri gibidir. Veritabanındaki dinamik veriler yalnızca bir sütunun veri hücrelerinde görünür.

Alan adını bir sütunun veri hücresine manuel olarak girmeyi seçerseniz, alanın adını tam olarak veritabanında başvurulduğu gibi yazdığınızdan ve alan adını büyük harflerle girdiğinizden emin olmalısınız. Uyum, küçük harflerle girilen bir alan adını veri tabanındaki bir alanla eşleştirmez ve rapor etkinleştirildiğinde hata verir.

Bir veri hücresindeki dinamik verilerin raporda nasıl görüntüleneceğini ek etiketleme veya Uyum işlevleriyle değiştirebilirsiniz. Verilerin karmaşık yorumlarını görüntülemek için dinamik verileri, ek etiketlemeyi ve bu Uyumluluk işlevlerini aynı hücrede birleştirebilirsiniz.

Örneğin, CC etiketli bir sütun ve bir e-posta belge kaydının karbon kopya listesini temsil eden karşılık gelen bir veritabanı alanı ile, her giriş için ek bir “Alıcı:” etiketi olmasını isteyebilirsiniz. Sütun başlığı CC olarak görünecektir; alandaki veriler o sütun başlığının altında görüntülenecek ve her veri kümesinin solunda “Alıcı:” metni görünecektir.

Metnin bu bölümü üç şeyi temsil eder: çift tırnak içine alınması gereken Alıcı etiketi; metnin bölümlerini birleştiren + simgesi; ve CC alanından dinamik verileri temsil eder.

Bir veri hücresindeki fazladan etiketlemeye ek olarak, Uyum raporu tasarımcısı, bir hücredeki dinamik verilerin biçimlendirmesini değiştirmek için kullanabileceğiniz bir dizi kullanışlı işleç ve işlev sağlar. Bir işleç örneği, daha önce CC alanının değerlerini Recipient etiketiyle birleştirmek için kullanılan + simgesidir.

ARGUMENT yer tutucusunun ilk harfini büyük yapan büyük harfle(ARGUMENT) işlev örneğidir. Capitalize(“robert”) işlevi, bir rapor etkinleştirildiğinde Robert olarak görüntülenir. Capitalize(DOCTYPE) işlevi, DOCTYPE alanında bulunan her değerin ilk harfini büyük harfe dönüştürür.

Birleştirme işlecini (+) kullanarak, çeşitli alanlardaki değerler bir raporda tek bir sütunda görünebilir. Bir CC alanı ve bir BCC (kör karbon kopya) alanına sahip bir veritabanı düşünün. Bu değerlerin her ikisi de “CC ve BCC” başlıklı tek bir sütunda görünebilir ve sütunun veri hücresinde aşağıdaki sözdizimini kullanırsanız raporun her satırında görünecek açıklayıcı etiketleri içerecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın