İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Programlama Modeli – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Programlama Modeli – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Hizmet Arayüzü

Programlama Modeli

NET çalışma zamanı bir motordan çok daha fazlasıdır. Ortam, daha basit bir programlama modeli, emniyet ve güvenlik, güçlü araç desteği ve dağıtım, paketleme ve diğer desteklerle ilgili yardım sağlar.

Tüm hizmetler, tüm .NET dilleri üzerinden eşit olarak erişilebilen ortak bir model aracılığıyla sunulur ve hizmetler herhangi bir .NET dilinde yazılabilir. Ortam büyük ölçüde dilden bağımsızdır ve dil seçimine izin verir. Bu, hem programcı hem de kitaplık sağlayıcıları için kodun yeniden kullanımını kolaylaştırır.

Ortam, Dinamik Bağlantı Kitaplıklarındaki (DLL’ler) işlevleri çağırarak veya COM bileşenlerini .NET çalışma zamanı bileşenleri gibi göstererek, C# kodunda var olan kodun kullanılmasını da destekler. .NET çalışma zamanı bileşenleri, COM bileşenleri gerektiren durumlarda da kullanılabilir.

Mevcut kitaplıklardaki çeşitli hata işleme tekniklerinin aksine, .NET çalışma zamanında tüm hatalar istisnalar aracılığıyla rapor edilir. Hata kodları, HRESULT’lar ve istisnalar arasında geçiş yapmanız gerekmez.

Son olarak, ortam, çalışma zamanı kitaplıklarında geleneksel olarak bulunan işlevlerin yanı sıra birkaç yeni işlevi sağlayan .NET Framework’ü içerir. Çerçeve farklı kategorilere ayrılmıştır.

Sistem ad alanı, çalışma zamanı için temel sınıfları içerir. Bu sınıflar kabaca C++ çalışma zamanı kitaplığına benzer ve açıklanan iç içe geçmiş ad alanlarını içerir.

.NET çalışma zamanı ortamı, güvenli ve emniyetli bir ortam olacak şekilde tasarlanmıştır. .NET çalışma zamanı, yönetilen bir ortamdır; bu, çalışma zamanının programcı için belleği yönettiği anlamına gelir. Bellek ayırmayı ve yeniden ayırmayı yönetmek yerine çöp toplayıcı yapar.

Çöp toplama, programlama sırasında hatırlanması gereken şeylerin sayısını azaltmakla kalmaz, bir sunucu ortamında bellek sızıntılarının sayısını da büyük ölçüde azaltabilir. Bu, yüksek kullanılabilirlikli sistemlerin geliştirilmesini çok daha kolay hale getirir.

Ek olarak, .NET çalışma zamanı doğrulanmış bir ortamdır. Çalışma zamanında ortam, yürütülen kodun güvenli olduğunu doğrular. Bu, bir işleve yanlış türün iletilmesi gibi hataları yakalayabilir ve tahsis edilen sınırların ötesinde okumaya çalışmak veya rasgele bir konumda kod yürütmek gibi saldırıları yakalayabilir.

Güvenlik sistemi, kodun yalnızca yapmasına izin verilen şeyi yapmasını sağlamak için doğrulayıcı ile etkileşime girer. Belirli bir kod parçası için güvenlik gereksinimleri, ayrıntılı bir şekilde ifade edilebilir; örneğin kod, bir karalama dosyası yazabilmesi gerektiğini ve bu gereksinimin yürütme sırasında kontrol edileceğini belirtebilir.

Güçlü Araç Desteği

Microsoft dört .NET dili sağlar: Visual Basic, C#, C++/CLI ve J#. Diğer şirketler, COBOL’dan Perl’e kadar gamı çalıştıran diğer diller için derleyiciler üzerinde çalışıyor.

Hata ayıklama, .NET çalışma zamanında büyük ölçüde geliştirilmiştir. Ortak yürütme modeli, diller arası hata ayıklamayı basit ve anlaşılır hale getirir ve hata ayıklama, farklı dillerde yazılmış ve farklı işlemlerde veya farklı makinelerde çalışan kodlara sorunsuz bir şekilde yayılabilir.

Son olarak, tüm .NET programlama görevleri, uygulamaların tasarlanması, geliştirilmesi, hatalarının ayıklanması ve dağıtılması için destek sağlayan Visual Studio ortamı tarafından birbirine bağlanır.


Doğrusal PROGRAMLAMA modeli çözümü
Doğrusal programlama modeli kısıtlama
Doğrusal PROGRAMLAMA SORULARI
Doğrusal programlama modeli kısıtlayıcısı
Doğrusal PROGRAMLAMA modeli Kurma
Doğrusal PROGRAMLAMA modeli Örnekleri
Doğrusal PROGRAMLAMA üretim problemleri ve çözümleri
Doğrusal programlama modeli Eğitim Bilimleri


Dağıtım, Paketleme ve Destek

.NET çalışma zamanı bu alanlarda da yardımcı olur. Dağıtım basitleştirildi ve bazı durumlarda geleneksel bir yükleme adımı yok. Paketler genel bir formatta dağıtıldığından, tek bir paket .NET’i destekleyen herhangi bir ortamda çalışabilir. Son olarak, ortam, uygulama bileşenlerini ayırır, böylece bir uygulama, diğer uygulamalar tarafından gönderilen farklı sürümlerle değil, yalnızca birlikte gönderilen bileşenlerle çalışır.

.NET 2.0, bir Windows Forms uygulamasının bir Web uygulamasının dağıtım modeline kavramsal olarak benzer bir şekilde dağıtılmasına izin veren ClickOnce adlı yeni bir teknolojiyle dağıtım sürecini yeniden basitleştiriyor.

Meta Veriler

Meta veriler, .NET çalışma zamanını bir arada tutan yapıştırıcıdır. Meta veriler, COM dünyasındaki tür kitaplığının analoğudur, ancak çok daha kapsamlı bilgiler içerir.

.NET dünyasının parçası olan her nesne için, o nesnenin meta verileri, nesneyi kullanmak için gerekli olan ve aşağıdakileri içeren tüm bilgileri kaydeder:

• Nesnenin adı
• Nesnenin tüm alanlarının adları ve türleri
• Parametre türleri ve adları dahil olmak üzere tüm üye işlevlerin adları

Bu bilgilerle, .NET çalışma zamanı, nesnelerin nasıl oluşturulacağını, üye işlevlerin nasıl çağrılacağını veya nesne verilerine nasıl erişileceğini anlayabilir ve derleyiciler, hangi nesnelerin kullanılabilir olduğunu ve bir nesnenin nasıl kullanıldığını bulmak için bunları kullanabilir.

Bu birleşim kodun hem üreticisi hem de tüketicisi için güzel; kod üreticisi, .NET uyumlu tüm dillerden kullanılabilecek kodu kolayca yazabilir ve kodun kullanıcısı, nesnelerin uygulandığı dilden bağımsız olarak başkaları tarafından oluşturulan nesneleri kolayca kullanabilir.

Ek olarak, bu zengin meta veriler, diğer araçların kod hakkında ayrıntılı bilgilere erişmesine olanak tanır. Visual Studio kabuğu, bu bilgileri Nesne Tarayıcısında ve IntelliSense gibi özellikler için kullanır.

Son olarak, çalışma zamanı kodu, hangi nesnelerin kullanılabilir olduğunu ve sınıfta hangi işlevlerin ve alanların bulunduğunu bulmak için yansıma adı verilen bir süreçte meta verileri sorgulayabilir. Bu, COM dünyasında IDispatch ile uğraşmaya benzer, ancak daha basit bir modelle ilgilidir.

Tabii ki, bu tür bir erişim güçlü bir şekilde yazılmamıştır, bu nedenle çoğu yazılım çalışma zamanı yerine derleme zamanında meta verilere başvurmayı seçecektir, ancak bu, komut dosyası dilleri gibi uygulamalar için yararlı bir kolaylıktır.

Son olarak, nesnelerin neye benzediğini belirlemek, öznitelikleri aramak veya çalışma zamanına kadar adları bilinmeyen yöntemleri yürütmek için son kullanıcının yansıtması mevcuttur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın