İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Dosyaların Numaralandırılması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Dosyaların Numaralandırılması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uygulamadan Hata Ayıklama

Dosyaların Numaralandırılması

Geçmişte, tamamlanmış bir yazılım paketi yürütülebilir dosya olarak, DLL ve LIB dosyaları olarak, COM nesnesi ve typelib içeren bir DLL olarak veya başka bir mekanizma olarak yayınlanmış olabilir.

.NET çalışma zamanında, paketleme mekanizması derlemedir. Kod, .NET derleyicilerinden biri tarafından derlendiğinde, Ara Dil (IL) olarak bilinen bir ara biçime dönüştürülür. Derleme, bir paketin çalışması için gereken tüm IL, meta veriler ve diğer dosyaları eksiksiz tek bir pakette içerir.

Her derleme, derlemede bulunan dosyaları numaralandıran, derleme dışında hangi türlerin ve kaynakların gösterileceğini denetleyen ve bu tür ve kaynaklardan gelen referansları türleri ve kaynakları içeren dosyalara eşleyen bir bildirim içerir. Manifesto ayrıca bir derlemenin bağlı olduğu diğer derlemeleri de listeler.

Montajlar bağımsızdır; derlemede kendini tanımlaması için yeterli bilgi var. Bir derlemeyi tanımlarken, derleme tek bir dosyada yer alabilir veya birkaç dosya arasında bölünebilir. Birkaç dosyanın kullanılması, montajın bölümlerinin yalnızca gerektiğinde indirildiği bir senaryoyu etkinleştirir.

.NET çalışma zamanının amaçlarından biri, dilden bağımsız olmak ve kodun uygun olan dilden kullanılmasına ve yazılmasına izin vermektir. Visual Basic’te yazılan sınıflar yalnızca C# veya C++’dan (veya başka herhangi bir .NET dilinden) çağrılmakla kalmaz, Visual Basic’te yazılmış bir sınıf, C# ile yazılmış bir sınıf için temel sınıf olarak kullanılabilir ve bu sınıf olabilir. bir C++ sınıfından kullanılır.

Başka bir deyişle, bir sınıfın hangi dilde yazıldığı önemli değildir. Aslında, bir sınıfın hangi dilde yazıldığını söylemek genellikle mümkün değildir.

Uygulamada, bu hedef birkaç engelle karşılaşır. Bazı diller, diğer diller tarafından desteklenmeyen işaretsiz türlere sahiptir ve bazı diller operatör aşırı yüklemesini destekler. Daha zengin özelliklere sahip dillerin ifade özgürlüklerini korumalarına izin verirken sınıflarının diğer dillerle birlikte çalışabilmesini sağlamak zorlu bir iştir.

Bunu desteklemek için, .NET çalışma zamanı, zengin özelliklere sahip dillerin tam ifade edilebilirliğine4 izin vermek için yeterli desteğe sahiptir, bu nedenle bu dillerden birinde yazılan kod, daha basit diller tarafından kısıtlanmaz.
Sınıfların genel olarak .NET dillerinden kullanılabilmesi için, sınıfların, sınıfın genel arabiriminde hangi özelliklerin görülebileceğini açıklayan Ortak Dil Belirtimi’ne (CLS) uyması gerekir (herhangi bir özellik bir sınıfta dahili olarak kullanılabilir) .

Örneğin, tüm diller bunları kullanamadığı için CLS, imzasız veri türlerinin gösterilmesini yasaklar. .NET yazılım geliştirme kitinin (SDK) “Diller Arası Birlikte Çalışabilirlik” bölümünde CLS hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

C# kodu yazan bir kullanıcı, CLS uyumlu olması gerektiğini belirtebilir ve derleyici uyumsuz alanları işaretler.

Bir sınıfı bir bileşene dönüştürmek için, genellikle bir sınıfın diske nasıl kalıcı hale getirileceği veya işlemlerin nasıl yapılması gerektiği gibi bazı ek bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Geleneksel yaklaşım, bilgileri ayrı bir dosyaya yazmak ve ardından bir bileşen oluşturmak için kaynak kodla birleştirmektir.

Bu yaklaşımla ilgili sorun, bilginin birden fazla yerde çoğaltılmasıdır. Hantaldır ve hataya açıktır ve bu, her iki dosyaya da sahip olmadığınız sürece tüm bileşene sahip olmadığınız anlamına gelir.

.NET çalışma zamanı, tanımlayıcı bilgileri bir nesneyle birlikte meta verilere yerleştirmenin ve ardından verileri daha sonra almanın bir yolu olan özel öznitelikleri (yalnızca C# dilinde öznitelikler olarak bilinir) destekler.

Nitelikler, bunu yapmak için genel bir mekanizma sağlar ve çalışma zamanının sınıfı nasıl kullandığını değiştiren bilgileri depolamak için çalışma zamanı boyunca yoğun bir şekilde kullanılır. Öznitelikler tamamen genişletilebilir ve bu, programcıların öznitelikleri tanımlamasına ve kullanmasına olanak tanır.


Bilgisayarda dosya arşivleme Teknikleri
Ofis dosya düzeni
Muhasebe dosya düzeni
Dosyalama ve arşivleme örnekleri
Numaralı dosyalama sistemi
Kronolojik dosyalama Sistemi
Alfabetik dosyalama sistemi
Tıbbi dokümantasyonda dosyalama ve ARŞİVLEME


Bu bölüm, C# diline hızlı bir genel bakış sunmaktadır. Bu bölüm, belirli bir düzeyde programlama bilgisi olduğunu varsayar ve bu nedenle çok fazla ayrıntı sunmaz. Buradaki açıklama mantıklı gelmiyorsa, çalışmanın ilerleyen bölümlerinde belirli bir konu hakkında daha ayrıntılı bir açıklama arayın.

Bölümün ikinci kısmında, C# derleyicisinin nasıl edinileceği ve C# uygulamaları geliştirmek için Visual Studio .NET (VS .NET) kullanmanın avantajları anlatılmaktadır.

Daha önce tartışıldığı gibi, .NET çalışma zamanının tüm program bilgileri (veya meta veriler) için birleşik bir ad alanı vardır. using System yan tümcesi, System ad alanındaki sınıflara başvurmanın bir yoludur, böylece tür adının önüne System koymak zorunda kalmadan kullanılabilirler.

Sistem ad alanı birçok yararlı sınıf içerir; bunlardan biri, konsolla (veya hiç konsol görmemiş olanlar için DOS kutusu veya komut satırıyla) iletişim kurmak için (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) kullanılan Konsol sınıfıdır.

C# genel işlevlere sahip olmadığından, örnek, yürütme için başlangıç noktası işlevi gören statik Main() işlevini içeren Hello adlı bir sınıfı bildirir. Main() parametresiz veya bir dizi dizisi ile bildirilebilir. Başlangıç işlevi olduğundan, statik bir işlev olmalıdır, yani bir nesnenin örneğiyle ilişkili değildir.

Fonksiyonun ilk satırı, konsola “Hello, Universe” yazacak olan Console sınıfının WriteLine() fonksiyonunu çağırır. For döngüsü, iletilen parametreler üzerinde yinelenir ve ardından komut satırındaki her parametre için bir satır yazar.

Ad Alanları ve Kullanımı

.NET çalışma zamanındaki ad alanları, sınıfları ve diğer türleri tek bir hiyerarşik yapıda düzenler. Ad alanlarının doğru kullanımı, sınıfların kullanımını kolaylaştıracak ve diğer yazarlar tarafından yazılan sınıflarla çarpışmaları önleyecektir.

Ad alanlarını, her zaman tam bir ad yazmak zorunda kalmadan sınıflar ve diğer türler için gerçekten uzun adlar belirtmenin bir yolu olarak da düşünebilirsiniz. Ad alanları, ad alanı deyimi kullanılarak tanımlanır. Birden fazla organizasyon düzeyi için ad alanları iç içe olabilir.

“Merhaba, Evren” bölümünde bahsedildiği gibi, kullanmak, türler için meta verileri geçerli programa aktarır, böylece türlere daha kolay başvurulabilir. using anahtar sözcüğü, belirtildiği gibi, yalnızca öğelere atıfta bulunurken gereken yazma miktarını azaltan bir kısayoldur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın