İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Profilleri Yönetme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Profilleri Yönetme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Profilleri Yönetme

El yapımı takımlar, özel yapım golf sopaları, köşelerinde isimlerin yazılı olduğu banyo havluları: insanlar kişiselleştirilmiş eşyalara hayranlık duyarlar. El yapımı olduğunu bildiğiniz bir şeye bağlanma duygusu daha güçlüdür ve web sayfaları da farklı değildir.

Çoğu büyük site artık müşterilerinin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayan bir dereceye kadar kişiselleştirmeye sahip. İçerik kişiye göre ayarlanır. Reklamlar belirli insan gruplarını hedefler. Ek satış, çapraz satış, hepsi kişiselleştirme kategorisine giriyor.

Ne zaman sinema bileti almam gerekse Fandango.com’a giriyorum ve posta kodumla ilgili tüm sinemaları gösteriyor. Kullandığım haber sitesi en yakın üyemi tanıyor ve yerel haberleri otomatik olarak ulusal manşetlerle birlikte gösteriyor. Amazon.com, geçmiş satın alma geçmişime dayanarak beğenebileceğimi düşündüğü ürünleri nezaketle öneriyor.

Bunların hepsi hedeflenen içeriğe örnektir. Dallas’ta yaşıyorum, bu yüzden Atlanta veya New York’taki film listelerini görmek bana pek iyi gelmeyecek ve Chicago haberlerine Dallas haberleri kadar bağlı olmayacağım. Ve güven bana, Amazon’un bana teknik bir alet satma şansı bir çini setinden çok daha fazla.

Kullanıcılarınız hakkında bilgi depolayarak ve bu bilgileri ilgili içeriğin çıktısını almak için kullanarak uygulamalarınıza hedeflenmiş içerik oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir şirket web sitesi oluşturuyorsanız, departmana veya şubeye özel haber ve bilgileri izleyicilerinize gösterebilirsiniz. Veya, bir kullanıcının bir uygulamada oturum açmasının üzerinden uzun zaman geçtiğini biliyorsanız, görevlerinde onlara yardımcı olmak için ek yardım bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Profil bilgilerinin bir başka yaygın kullanımı, hedeflenen satışı içerir. Bu, hedeflenen içeriğe benzer, ancak amaç, satın alma olasılığı en yüksek olan ürün veya hizmetleri kullanıcının önüne çıkarmaktır. Bir arama motoruna gittiğinizde ve bir arama terimi yazdığınızda, reklamların aramanızla yakından paralel olduğunu fark ettiniz mi?

Google’da Beyzbol’u aradım ve bana eBay’deki beyzbol ekipmanı reklamları, kol hızınızı ölçebilen dijital lazer beyzbol topu, beyzbol oyunları biletleri ve içinde kek pişirmek için bir spor tavası içeren bir pasta süsleme kiti gösterdi. 

Karım ve ben bir bilgisayarı paylaşıyoruz ve o sık sık pasta süsleme malzemeleri arıyor, bu yüzden yalnızca son öğenin onun arama geçmişiyle bağlantılı olduğunu varsayabilirim. Örneğin, aktif olarak beyzbol arıyorsanız, muhtemelen beyzbolla ilgileniyorsunuzdur. Beyzbolla ilgileniyorsanız, muhtemelen bilet veya ekipman gibi onunla ilgili bir şey satın alma olasılığınız daha yüksek olacaktır.

Kişiselleştirme, tercihleri ​​veya davranışları özetleyen kullanıcıya özel bilgilere dayanır. Web sitenizi ziyaret eden veya uygulamanızı kullanan kişiler hakkındaki bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde depolamak için ASP.NET 2.0’daki yeni profil işlevini kullanabilirsiniz. Ardından, ziyaretçiler hakkında topladığınız belirli bilgilere göre sitenizin içeriğini ayarlamak için bu profil bilgilerini kullanabilirsiniz.

Bu bölüm, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, profillerin kullanımıyla ilgili çok çeşitli konuları kapsar:

• Profil Temelleri: Profil özellikleri, profil özellik grupları ve ProfileManager nesnesinin nasıl tanımlanacağı ve bunlarla nasıl çalışılacağı dahil olmak üzere profil yapılandırmasının temellerini kapsar.
• Anonim Profillerle Çalışma: Anonim kullanıcılar için profil özelliklerinin nasıl tanımlanacağı, geçersiz profil mülkü erişiminin nasıl önleneceği ve MigrateAnonymous olayı kullanılarak anonim bir profilin kimliği doğrulanmış bir profile nasıl geçirileceği dahil olmak üzere, profiller ve anonim kullanıcılarla çalışmanın nüanslarını tartışır.
• Basit Hedefli Reklam Oluşturma: Kullanıcı davranışını izlemek için profillerin nasıl kullanılacağını ve bulgulara dayalı olarak hedef içeriğe nasıl yanıt verileceğini gösterir.
• Alışveriş Sepeti Özel Özelliği: Profil tabanlı bir alışveriş sepeti uygulayarak özel nesnelerin profil özellikleri olarak kullanımını gösterir. Bu aynı zamanda anonim bir profilin kimliği doğrulanmış bir profile nasıl taşınacağını gösteren bir örneği de içerir.

Profil Temelleri

Microsoft, sitenizi ziyaret eden kişiler hakkında bilgi depolamak için basit bir mekanizmaya ihtiyaç olduğunu fark ederek, ASP.NET 2.0’a profil desteği ekledi. Bir profil, demografik bilgileri, davranışı, yapılandırma seçeneklerini ve web uygulamanıza erişen bir kişi hakkında depolamak istediğiniz hemen hemen her şeyi tanımlamaya yardımcı olan bir dizi özellikten oluşur.

İnsanlar uygulamanızı kullanırken, eylemlerine, davranışlarına ve sisteme girdikleri bilgilere göre profil özellikleri için değerler belirlersiniz. Ardından, siteyi kullanıcıya özel profil bilgilerine göre özelleştirmek için bu profil bilgilerini uygulamanızın diğer bölümlerinde kullanabilirsiniz.

Ayrıca, ASP.NET’in profil bilgilerini oturumlar arasında (varsayılan olarak bir SQL Server veritabanına) sakladığını da anlayın, böylece insanlar uygulamanızı ziyaret etmeye devam ettikçe zaman içinde sürekli olarak profil bilgilerini toplayabilirsiniz.

Bu bölümde Profil nesnesi, profilleri yapılandırma, profil özelliklerini ve gruplarını tanımlama ve kimliği doğrulanmış ve anonim profil özellikleri hakkında bilgi edineceksiniz.


Web sayfasını yükle
Google Chrome
Web sayfasını aç
Google uygulamasını aç
Android linki uygulamada açma
Web yöneticisi
Chrome uygulamaları
Chrome Web Mağazası


Profil Nesnesi

ASP.NET 2.0, profil desteğini System.Web.HttpContext nesnesinin Profile özelliği aracılığıyla sunar. Profil nesnesindeki özellikler Web.config’de belirttiğiniz yapılandırma ayarlarını yansıtacak şekilde değiştiğinden, Microsoft’un profil desteği uygulaması Profile nesnesini çok ilginç hale getirir. Özünde, Profile nesnesi bir System.Web.Profile’dir.

ProfileBase nesnesi. ASP.NET’teki birçok özellik gibi, profil desteği de uygulama ayrıntılarını geliştiriciden soyutlamak için sağlayıcı modeline dayanır. Bu nedenle, ProfileBase nesnesi, profil sağlayıcının bir profil nesnesinin göstermesini beklediği temel profil işlevselliği kümesini tanımlar.

■Not : “Üyelik ve Rol Nesneleri ile Çalışmak” başlıklı bölümde sağlayıcıların kısa bir açıklamasını alabilirsiniz.

Profil nesnesinin Web.config’de sunduğu özelliklerin adlarını ve türlerini yapılandırırsınız. Bunun nasıl yapılacağının tam ayrıntılarını kısaca anlatacağım, bu yüzden şimdilik Profil nesnesinin özelliklerini kodda değil, bir yapılandırma dosyasında tanımladığınızı anlayın.

ASP.NET uygulamanızı her çalıştırdığında, Web.config’deki profile özellik yapılandırmasına bakar ve otomatik olarak ProfileBase sınıfından türetilen ve Web.config’de tanımladığınız özellikleri içeren ProfileCommon adlı yeni bir sınıf oluşturur.

Bu size kodunuzda çalışabileceğiniz kesin olarak yazılmış bir nesne verir. Ayrıca, profilleri kullanan her uygulamanın bir ProfileCommon sınıfı olmasına rağmen, her uygulamanın, uygulamanın kök ad alanında bulunan benzersiz bir ProfileCommon sınıfı vardır. Bu nedenle, bir uygulamadaki ProfileCommon sınıfı, başka bir uygulamadaki aynı ProfileCommon sınıfı değildir.

Bir kullanıcı bir sayfa istediğinde, ASP.NET, kullanıcı için bir ProfileCommon nesnesi yüklemek için profil sağlayıcıyı kullanır ve bu nesne, uygulamanızdaki çeşitli sayfalarda erişebileceğiniz Profile nesnesi olur. Ardından, sayfa kodunuzdaki Profil nesnesindeki bilgileri kullanabilir ve değerleri uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sayfanın işlenmesi bittiğinde, ASP.NET, Profil nesnesinde yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için profil sağlayıcıyı kullanır, böylece kullanıcı tarafından sonraki ziyaretlerde bu bilgilere erişebilirsiniz.

ASP.NET, profil bilgilerinin yüklenmesini ve kaydedilmesini tamamen perde arkasında gerçekleştirir, böylece hiçbir şeyi manuel olarak kaydetme veya yükleme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Profil nesnesi, özelliklerini tanımlamak için yapılandırma ayarlarına bağlı olduğundan, bundan sonra profil yapılandırması ele alınacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın