İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Özel Gönderiler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Özel Gönderiler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Protokolünü Basitleştirme

Özel Gönderiler

Lift başladığında, herhangi bir istek işlenmeden önce birkaç şeyi ayarlamak isteyeceksiniz. Bunlar, diğer şeylerin yanı sıra bir Site Haritası oluşturmayı, URL’leri yeniden yazmayı, özel gönderileri gerçekleştirmeyi ve sınıf yollarını aramayı içerir. Lift sunucu uygulaması, sınıfını arar ve sınıfta önyükleme yöntemini yürütür. Listeleme’de gösterildiği gibi, bootloader bağlam parametresini kullanarak kendi Önyükleme örneğinizi de belirleyebilirsiniz.

MyBoot sınıfınız net.liftweb.http.Bootable alt sınıfını oluşturmalı ve önyükleme yöntemini uygulamalıdır. Önyükleme yöntemi yalnızca bir kez çalıştırılacaktır, bu nedenle burada diğer kitaplıklar için de başlatma çağrıları yapabilirsiniz.

LiftRules’ı Kullanma

Boot sınıfınızdaki yapılandırmanızın çoğu, Lift hakkında yapılandırılabilen hemen hemen her şey için ortak bir konum görevi gören LiftRules nesnesi aracılığıyla yapılacaktır. LiftRules çok çeşitli işlevleri kapsadığı için, doğrudan ele almayacağız; bunun yerine, kontrol ettiği her yönü ele alırken ondan bahsedeceğiz.

Sınıfları Çözmek

Boot sınıfıyla ilgili tartışmamızın bir parçası olarak, Lift’in görünüm ve snippet işleme için sınıfları nerede bulacağını nasıl belirlediğine dair küçük bir ayrıntıyı ele almak da önemlidir. LiftRules.addToPackages yöntemi, Lift’e belirli bir sınıf için hangi Scala paketlerini arayacağını söyler.

Lift’in girdiğiniz yollara dolaylı uzantıları vardır; özellikle, Lift’e com.pocketchangeapp paketini kullanmasını söylerseniz, Lift com.pocketchangeapp.view altındaki görünüm sınıflarını ve com.pocketchangeapp.snippet altındaki snippet sınıflarını arayacaktır. addToPackages yöntemi, hemen hemen her zaman Boot sınıfınızda yürütülmelidir. Minimal bir Önyükleme sınıfı, Listeleme gibi görünür.

Lift’te Oluşturma

Devam etmeden önce, Lift’in bir talebi işleme boru hattında bir yanıta dönüştürdüğü zaman dahil olan süreçlere kısa bir genel bakış vermek istiyoruz. Burada sadece ana noktalara değineceğiz; boru hattının çok daha ayrıntılı bir turu verilir.

Bu bölümde ele alacağımız adımlar aşağıdaki gibidir:

1. Herhangi bir URL yeniden yazma işlemini gerçekleştirin. Bu, “URL’leri Yeniden Yazma” bölümünde ele alınmıştır.
2. Eşleşen herhangi bir özel gönderme işlevini yürütün. Bu, “Özel Gönderi İşlevleri Ekleme” bölümünde ele alınmıştır.
3. İstek için kullanılacak şablonu bulun. Bu, üç mekanizma aracılığıyla gerçekleştirilir:

Herhangi bir özel gönderimin tanımlanıp tanımlanmadığını görmek için LiftRules.viewDispatch RulesSeq’i kontrol edin. Özel görünüm göndermeyi “Özel Gönderim İşlevleri Ekleme” bölümünde ele alıyoruz. 

Eşleşen bir viewDispatch yoksa eşleşen bir şablon bulun ve onu kullanın. “Şablonlarla İşleme” bölümünde şablonları ve nasıl konumlandıklarını ele alacağız. Hiçbir şablon eşleşmezse, eşleşen sınıf adına ve yöntem gönderimine dayalı olarak bir görünüm bulmaya çalışın. Görünümleri “Görünümlerle İşleme” bölümünde ele alacağız.

Deneyimlerimize göre, görünümler ve şablonlar ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılayacaktır, ancak sonraki bölümlerde göstereceğimiz gibi, Lift’in istek işlemeyi özelleştirmek için pek çok yolu vardır.

Aşağıdaki bölümler, oluşturma adımlarımızın her bir yönünü kapsar, ancak sırayla değil. Lift’te içerik oluşturmak için açık ara en yaygın mekanizmalar olduklarından, şablonlarla başlayacağız. Ardından, temelde programatik şablonlar olan görünümleri ele alacağız.

Üçüncü olarak, şablon ve görünüm içeriği için çeşitli Kaldırma etiketlerini inceleyeceğiz. Ardından, şablon (XML) içeriğiniz ile Scala kodunuz arasında bir köprü görevi gören parçacıklara derinlemesine bir göz atacağız. Son olarak, URL yeniden yazma ve özel gönderme işlevlerini kullanarak isteklerinizin son derece özelleştirilmiş şekilde işlenmesini nasıl sağlayabileceğinizi ele alacağız.


Instagram gönderi tasarımı
Instagram post Örnekleri
Instagram gönderi şablonu
Instagram Post hazırlama
Sanatkardan kargo fiyatları
Yazılı görsel hazırlama
PTT sanatkar Kargo takip
Instagram gönderi düzenleme programı


Şablonlarla İşleme

Şablonlar, Lift’in esnekliğinin ve gücünün bel kemiğini oluşturur. Şablon, Lift’e özel etiketler içeren bir XML dosyasıdır (“Lift Etiketlerini Tanıma” bölümüne bakın) ve ayrıca kullanıcıya döndürülmesini istediğiniz içeriği içerir.

Lift, belirli işlemler için yerleşik etiketler içerir ve bunlar <lift:snippet_name/> biçimindedir. Lift ayrıca snippet adı verilen kendi etiketlerinizi oluşturmanıza da olanak tanır.

Bu kullanıcı tanımlı etiketler, snippet etiketinin XML içeriğini işleyebilen veya sıfırdan kendi içeriğini oluşturabilen Scala yöntemlerine doğrudan bağlıdır. Listelemede basit bir şablon gösterilmektedir.

Bu durumda <lift:surround> ve <lift:snippet> olan etiketlerin <lift:name> biçiminde olduğuna dikkat edin. Bunlar, Lift’e özgü etiketlerin iki örneğidir. Kullanıcıların kullanacağı tüm etiketleri “Kaldırma Etiketlerini Tanıma” bölümünde ele alacağız, ancak burada yer alan ikisini tartışalım.

Lift’in mevcut şablonumuzu varsayılan şablonun içine yerleştirmesini sağlamak için yerleşik <lift:surround> etiketini (“surround” bölümüne bakın) kullanıyoruz. Tanımladığımız bir snippet’i yürütmek için <lift:snippet> etiketini (Hello.world’ün takma adı) da kullanırız. Bu durumda, bazı içerikler oluşturmak için Hello sınıfında dünya yöntemini yürütürüz.

Şablon işleme sırasında Lift, WAR ağacında istekle eşleşen bir dosya bulmaya çalışır. Lift birkaç son eki (html, xhtml ve htm ve son ek olmadan) dener ve ayrıca müşterinin Dil Kabul Et başlığına göre eşleştirmeye çalışır. Lift’in kullandığı model aşağıdaki gibidir.

Lift dolaylı olarak son ekleri arayacağından, web uygulamasındaki bağlantılarınızda son eki bırakmanız en iyisidir. “/test/template.xhtml” href özniteliğine sahip bir bağlantınız varsa, yalnızca o dosyayla eşleşir. Ancak, href niteliği için “/test/template” kullandığınızı ve web uygulamanızda aşağıdaki şablonlara sahip olduğunuzu varsayalım. Bu durumda, ilgili bir şablon mevcutsa, Lift kullanıcının talep ettiği dili temel alarak uygun şablonu kullanacaktır.

Normal şablonlara ek olarak, uygulamanız gizli şablonlardan yararlanabilir. Bunlar, web uygulamanızın /templates-hidden dizini altında bulunan şablonlardır. Teknik olarak, Lift “gizli” ile biten herhangi bir dizindeki dosyaları gizler, ancak gizli şablonlar fiili standart addır.

WEB-XML dizininde olduğu gibi, gizli dizinin içeriği istemciler tarafından doğrudan talep edilemez. Ancak, <lift:surround> ve <lift:embed> etiketleri gibi mekanizmalar aracılığıyla diğer şablonlar tarafından kullanılabilirler. Lift, istek yoluna göre uygun bir şablon bulamazsa, kullanıcıya bir 404 (Bulunamadı) hatası döndürür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın