İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Oturumları Yönetme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Oturumları Yönetme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Kutusu Tasarlama

Akış Yanıtı

Yanıt sınıfı, bir arabellekten okumak yerine bir giriş nesnesinden okuması dışında InMemoryResponse’a benzer. Girdi nesnesinin bir alt sınıf olması gerekli değildir. java.io.InputStream; bunun yerine, yalnızca def read yöntemini uygulamak gerekir.

Bu çok genelleştirilmiş tür gereksinimi, esasen bir girdi akışı sağlayabilecek her şeyi geri göndermenize olanak tanır. Ek olarak, giriş akışı tükendiğinde çağrılan bir ()=> birim işlevi (isterseniz temizleme) sağlayabilirsiniz.

Örnek olarak, bir kullanıcıya görüntü göndermek için borulu akışları kullanmak üzere bir snippet tanımlayalım. Liste, verileri kullanıcıya geri göndermek için java.io’dan PipedInputStream ve PipedOutputStream’i nasıl kullanabileceğimizi gösterir.

Metni İstemciye Döndürme

InMemoryResponse üzerine inşa edilen, inceleyeceğimiz ilk yanıt sınıfı PlainTextResponse’dir. Üstbilgiler ve isteğe bağlı bir yanıt koduyla birlikte istemciye Content-Type metin/düz içeren String verilerini göndermek için kullanılabilir. Liste, /ping URL’sini “pong” kelimesiyle yanıt verecek şekilde nasıl eşleştirebileceğimize dair bir örnek gösterir.

Bir dizi API metodolojisini (REST, XML-RPC, Atom, vb.) desteklemek için genellikle istemciye XML döndürme isteği vardır. NodeResponse temel sınıfı, bir scala.xml.NodeSeq dosyasını istemci için uygun bir yanıta dönüştürmek için kullanılabilecek bir dizi alt sınıfa sahiptir.

Örnek olarak, /rest ile biten bir URL’yi bir XML yanıtı döndürerek işlemek istediğinizi varsayalım. İçerik türü ve diğer her şey, Listeleme’de gösterildiği gibi XmlResponse tarafından halledilir.

XmlResponse, verileri Content-Type metin/xml ile gönderir. Bunun farklı olmasını istiyorsanız, XmlMimeResponse’u kullanabilirsiniz. Bir adım daha ileri giderek, XhtmlResponse sınıfı, XML’inizi XHTML olarak göndermek için kullanılabilir ve HTTP başlıkları, tanımlama bilgileri ve isteğe bağlı bir DocType başlığı için ek destek sağlar.

Oturumları Yönetme

Lift, durum bilgisi olan bir çerçevedir ve doğal olarak bu durumun yönetilmesi gerekir. HttpSession’a ve bir Java EE web kapsayıcısının bir HttpSession’ı nasıl tanımladığına zaten aşina olabilirsiniz: ya bir JSESSIONID çerezi ya da bir JSESSIONID URI dizisidir (URL yeniden yazılması durumunda).

Benzer şekilde, Lift, gerçekte HttpSession’da kalıcı olmayan bir LiftSession referansı kullanır. Aslına bakarsanız, Lift, konuşma durumunu sürdürmek için web kapsayıcısı tarafından sağlanan HttpSession’ı gerçekten kullanmaz, bunun yerine HttpSession ve LiftSession arasında bir köprü kullanır.

Bu köprü, her ikisini de uygulayan SessionToServletBridge sınıfı tarafından temsil edilir.

1. Yürütülecek durumsuz gönderme işlevi olmayan bir HTTP isteği alındığında, Lift durum bilgili işleme yapar. Bunu yapmadan önce, bu HTTP oturum kimliğiyle ilişkilendirilmiş bir LiftSession olup olmadığını kontrol eder. Bu eşleme, bir SessionMaster Scala aktöründe tutulur.
2. SessionMaster aktöründe ilişkili bir LiftSession yoksa, onu oluşturun ve HttpSession’a bir SessionToServletBridge özniteliği ekleyin. Bu, kapsayıcı HttpSession’ı sonlandırdığında veya HTTP oturumu pasif hale getirilmek veya etkinleştirilmek üzereyken, Lift’in oturumdan haberdar olmasını sağlayacaktır.
3. Konteyner HTTP oturumunu sonlandırdığında,  LiftSession’ı sonlandırması için aşağıdaki adımları içeren bir mesaj gönderir.

  • Tanımlanmış herhangi birkancasını çağırın. Bu oturumla ilgili tüm Comet aktörlerine bir Kapatma mesajı gönderin.
  • Tüm dahili LiftSession durumlarını temizleyin.
  • Aktörü ayrıca başka bir izleyici aktör tarafından korunmaktadır.

Bu izleyici Oyuncu, izlenen oyuncuların Çıkış mesajlarını alır. Bir Çıkış mesajı aldığında, kullanıcıların arıza fonksiyonlarını çağıracak ve izlenen aktörü yeniden başlatacaktır.

Lift, oturum yönetimini yürütürken bile, HttpSession nesnesine el ile öznitelikler ekleme olanağına sahipsiniz. Gerçekten gerekmedikçe bunu önermiyoruz. Kendi oturum değişkenlerinizi tutmanın daha basit bir yolu, SessionVars kullanmaktır.


Google cihazları yönet
Cihazları yönet
Bağlı cihazlar
Google hesabım kaç cihazda açık
Google da oturum açıldı ne demek
Google hesabım hangi cihazlarda açık
Google cihazları Kaldırma
Google bağlı hesaplar


Sabit Oturumları Kullanma

Muhtemelen şu soruyu soruyorsunuz: “İç oturum yönetimimiz var, kümelenmiş bir ortamda bununla nasıl başa çıkacağız? Ve oturumlar nasıl çoğaltılır?”

Bu teknolojiler piyasadaki diğer çözümlerden daha düşük göründüğünden, web kapsayıcısının oturum çoğaltmasını kullanma niyeti yoktur. Java serileştirmeye güvenmek, pek çok performans endişesini beraberinde getirir ve alternatif teknolojiler araştırılmıştır ve bunlar halen araştırılmaktadır.

Standart bir oturum çoğaltma teknolojisi bulunana kadar, uygulamanızı bir yapışkan oturum kullanarak gruplandırmaya devam edebilirsiniz. Bu, bir HTTP oturumuyla ilgili tüm isteklerin aynı küme düğümü tarafından işlenmesi gerektiği anlamına gelir.

Bu işlem, istekleri JSESSIONID tanımlama bilgisine dayalı olarak göndereceklerinden, yazılım veya donanım yük dengeleyiciler tarafından yapılabilir. Başka bir yaklaşım, gönderimi bir URI’ye veya sorgu parametrelerine göre yapmaktır. Örneğin, yük dengeleyicide serverid=1 gibi bir sorgu parametresi her zaman kümenin 1. düğümüne gönderilecek şekilde yapılandırılır ve bu böyle devam eder.

Yapışkan oturum yaklaşımının bazı dezavantajları vardır. Örneğin, uygulamada oturum açtığınızı ve işinizi yaptığınızı varsayalım. Aniden, oturumunuz için belirlenen düğüm çöküyor. Şu anda oturumunuzu kaybettiniz.

Bir sonraki istek, yük dengeleyici tarafından başka bir küme düğümüne otomatik olarak gönderilir ve uygulamanızın nasıl oluşturulduğuna bağlı olarak bu, tekrar oturum açmanız gerektiği anlamına gelebilir.

Ayrıca, durumun bir kısmı veritabanında kalıcıysa, bir noktadan çalışmanıza devam edebilir ve oturum açmaktan kaçınabilirsiniz. Ancak yeniden oturum açmanız gerekip gerekmediği, bu tartışmanın kapsamı dışında kalan uygulamaya özel davranış tarafından belirlenir. .

Yapışkan oturumların avantajları, uygulama performansıyla ilgilidir, çünkü bu modelde, durumun tüm küme düğümlerinde çoğaltılması gerekmez; bu, önemli durum bilgileri için oldukça zaman/kaynak tüketebilir.

Gördüğünüz gibi, Lift, Scala işlevlerini istemci tarafı yapılarıyla (XHTML giriş öğeleri, AJAX istekleri, vb.) uyarlar. Doğal olarak, bu işlevler oturum durumunda tutulur. Ayrıca, oluşturulan her sayfa için bir sayfa kimliği oluşturulur ve bu sayfalara bağlı işlevler bu sayfa kimliği ile ilişkilendirilir. Bu tür eşlemelerin birikmesini önlemek için, Lift kullanılmayan işlevleri temizleyen bir mekanizmaya sahiptir.

Temel olarak fikir şu şekildedir:

  • İstemci tarafında, bir betik düzenli olarak sunucuya bir kaldırma çöp toplama isteğini taklit eden bir AJAX isteği gönderir.
  • Sunucu tarafında, Lift bu sayfa kimliğiyle ilişkili işlevlerin zaman damgalarını günceller. LiftRules.unusedFunctionsLifeTime’dan (varsayılan değer 10 dakikadır) daha eski işlevler, geçerli oturumdan çıkarıldığı için çöp toplama için uygun hale gelir. Bu tür AJAX isteklerinin sıklığı, varsayılan olarak 75 saniyeye ayarlanan LiftRules.liftGCPollingInterval tarafından verilir.
  • Uygulama koduna bağlı olarak AJAX isteğinin işlenmesinin bir sonucu olarak yeni işlevler bağlanabileceğinden, her AJAX isteği sayfa kimliğini içerir. Dinamik olarak bağlanan bu tür işlevler otomatik olarak aynı sayfa kimliğiyle ilişkilendirilir.

Elbette, Boot’unuzda genellikle LiftRules.enableLiftGC = false ayarını yaparak bu çöp toplama mekanizmasını kapatabilirsiniz. Ayrıca, varsayılan LiftRules değişkenlerini değiştirerek çöp toplama mekanizmalarında uygulamanızın gereksinimlerine uyacak şekilde ince ayar yapabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın