İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Kaldırma Fonksiyonlarını Eşleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Kaldırma Fonksiyonlarını Eşleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dönüşüm Matrisleri

Kaldırma Fonksiyonlarını Eşleme

Bahsettiğimiz gibi Lift, müşteri verilerinin neredeyse tüm işlenmesi için Scala kapanışlarını ve fonksiyonlarını kullanır. Bu nedenle, Lift’in işlevleri belirli form öğeleri, AJAX çağrıları vb. ile ilişkilendirme yeteneği, çalışması için kritik öneme sahiptir. Yaygın olarak eşleme olarak bilinen bu işlev ilişkilendirmesi, istek parametreleri, Scala kapanışları ve oturum verilerinin bir kombinasyonu aracılığıyla gerçekleştirilir. İleri düzey konularda çalışmak istiyorsanız, haritalamanın nasıl çalıştığını anlamanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

En temelde, işlevlerin eşlenmesi, kullanıcının o anda tanımlanmış işlevlerinin bir haritasıdır. İşleri basitleştirmek için, Lift aslında net.liftweb.http.S.AFuncHolder’ın dört alt sınıfından birini kullanır. BinFuncHolder, dosya yükleme için bağlama işlevleri için kullanılır. Yüklemeden sonra dosya verilerini işlemek için kullanılan bir FileParamHolder=> Any işlevine sahip olacaktır.

FuncHolder, String=> Herhangi bir işlevi bağlamak için kullanılır. Bu işlev, tek bir HTTP sorgu parametresine karşılık gelir, tek fark, parametre adının bu istek için benzersiz olmasıdır (adlandırmayı kısaca ele alacağız).

FuncHolder, List[String]=> Herhangi bir işlevi bağlamak için kullanılır. Bu aslında SFuncHolder ile aynıdır, ancak birden fazla değer içindir Bağlama için kullanılan FuncHolder ()=> Herhangi bir işlev. Tipik olarak, bunlar olay geri aramaları için kullanılır (form gönderme gibi).

Lift’in bir işlev geri araması aldığı her yerde, bu geri arama perde arkasında bu türlerden birine dönüştürülür. Ayrıca, arka uçta, her işleve bir belirteç kimliği atanır (Helpers.nextFuncName tarafından oluşturulur), bu daha sonra genellikle S.addFunctionMap veya S.mapFunc yoluyla oturuma eklenir.

Belirteç genellikle form öğesi adı olarak kullanılır, böylece belirli bir formun belirteçleri, form gönderildiğinde Lift’e geri iletilir. AJAX’ta belirteç, istemci JavaScript kodundan AJAX geri aramasının HTTP sorgu parametresi olarak kullanılır. Her iki durumda da, Lift, LiftSession.runParams içindeki sorgu parametrelerini işler ve fonksiyon eşlemede ilgili her bir fonksiyonu yürütür.

Somut bir örnek olarak, bir formdaki basit bağlamaya bakalım. Liste, bir kişinin adını isteyecek ve kişi gönder düğmesine tıkladığında bunu yazdıracak küçük bir örnek parçacığı gösterir.

Son olarak Listeleme, bir kullanıcı şablonu görüntülediğinde oluşturulan sonuç HTML’sinin bir örneğini gösterir. Gördüğünüz gibi, geri çağrılı öğelerin her biri, ad değeri için belirteç kimliğine sahip karşılık gelen bir form öğesine sahiptir.

SFuncHolder eşlemeleri için request parametresinin değeri doğrudan iletilir. NFuncHolders için, sorgu parametresi listesinde belirtecin bulunması işlevi başlatmak için yeterlidir. BinFuncHolder ve LFuncHolder eşlemeleri için, gönderilen değerleri işlevlerin işlemesi için uygun değerlere zorlamak amacıyla bazı ek işlemler gerçekleştirilir.

Normalde, işlev sahibi sınıflarla doğrudan ilgilenmeniz gerekmez, çünkü SHtml’deki oluşturucu işlevleri bunu dahili olarak halleder. Ancak, işlevleri kendiniz bağlamanız gereken bir durumdaysanız (örneğin, SHtml’nin gerekli öğeleri sağlamadığı kendi parçacığınızı oluşturmak gibi), daha önce bahsedilen S.addFunctionMap veya S.mapFunc’u kullanabilirsiniz. sizin için kayıt.

Bazı durumlarda, özellikle gönderme işlevlerini kullanırken, Lift’in kullanıcıya ne döndürdüğü üzerinde açık kontrol isteyebilirsiniz. LiftResponse özelliği, yalnızca bir HTTP durum kodu döndürmekten bir bayt akışı veya kendi XML parçalarınızı döndürmeye kadar çok çeşitli işlevleri kapsayan eksiksiz bir yanıt sınıfları hiyerarşisinin temelidir. Bu bölümde, daha yaygın sınıflardan bazılarını ele alacağız.


Excel’de formül kaldırma kısayolu
Excel formülden kurtarma
excel’de formül bozmadan silme
JavaScript dizi fonksiyonları
Oracle fonksiyonlar
Java diziden eleman silme
Diziden Eleman silme C
Excel hücre formül kaldırma


Temel HTTP Eşdeğer Yanıtları

LiftResponse, tanımlandığı şekliyle iyi bilinen HTTP yanıt kodlarına karşılık gelen birkaç alt sınıfa sahiptir. Bunlar, istemciye standart bir yanıt göndermek istediğinizde kullanılabilir.

Farklı bir sayfaya yönlendirme, RedirectResponse veya RedirectWithState LiftResponse aracılığıyla gerçekleştirilebilir. RedirectWithState yanıtı, gösterildiği gibi yönlendirmede yürütülecek bildirimleri veya işlevleri iletmek için kullanılabilir. İlk olarak, yönlendirme1 ve yönlendirme2 ile başlayan yollar için kalıbın eşleştiği bir DispatchPF işlevi ekledik.

Her durumda ne olduğunu görelim:

redirect1: Bir RedirectWithState yanıtı döndürüyoruz. /page1’e HTTP yönlendirmesi yapacak ve durum “MyError” -> Error demeti tarafından taklit ediliyor. MessageState nesnesi, Tuple2’den MessageState’e örtülü bir dönüştürme işlevine sahip olduğundan, yalnızca demetin burada sağlanması yeterlidir. Temel olarak, tarayıcı sunucuya yeniden yönlendirme isteği gönderdiğinde, zaten bir hata bildirimi ayarlamış olduğumuzu ve /sayfa1’inizdeki <lift:msgs> etiketinin bu “Benim hatam” hata mesajını göstereceğini söylüyoruz.
redirect2: Benzer şekilde, /page2 sayfanıza doğru tarayıcıya bir HTTP yönlendirmesi yapar, ancak şimdi bir RedirectState nesnesini geçiyoruz. Bu nesne, tarayıcı yeniden yönlendirme isteğini ve tekrarlanan bir parametre (String, NoticeType.Value)* ile temsil edilen Notice-s’yi gönderdiğinde yürütülecek bir () => Unit işlevini tutar. Aslında, gerçek mesaj ile türü arasındaki eşleme: Bildirim, Uyarı veya Hata.

İstemciye İçerik Gönderme

Artık temel yanıtları ele aldığımıza göre, verileri kullanıcıya geri göndermek için LiftResponse alt sınıflarını kullanabileceğiniz bazı yöntemlere bakalım. İlgilendiğimiz ilk alt sınıf, BasicResponse sınıfıdır.

Bu sınıf içerikli bir yanıtı temsil eder ve kendisi InMemoryResponse ve StreamingResponse sınıfları tarafından alt sınıflara ayrılır. Verileri istemciye geri göndermek için kullanılan diğer tüm yanıtlar InMemoryResponse veya StreamingResponse tabanlıdır, bu yüzden şimdi bunları ele alacağız.

InMemoryResponse sınıfı, bir dizi HTTP başlığı ve tanımlama bilgisi ve bir yanıt koduyla birlikte bir bayt dizisini doğrudan kullanıcıya döndürmenize olanak tanır. InMemoryResponse kullanımının bir örneği, doğrudan bellekte bir grafik PNG oluşturup kullanıcıya nasıl gönderebileceğimizi gösteren “Oturum Gönderimi PF İşlevlerini Ayarlama” bölümünde verilmiştir.

Oluşturmanız ve göndermeniz gereken veriler nispeten küçük olduğu sürece bu genellikle yararlıdır; daha büyük arabelleklere girmeye başladığınızda, çok sayıda isteğe hizmet veriyorsanız, çöp toplama baskısının yanı sıra bellek kısıtlamalarıyla da karşılaşabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın