İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Ortak Ağ Geçidi Arayüzü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Ortak Ağ Geçidi Arayüzü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Ortak Ağ Geçidi Arayüzü

Ortak Ağ Geçidi Arayüzü ve HTML formlarının kullanıma sunulmasıyla birlikte, formlar, radyo düğmeleri ve seçim menüleri aracılığıyla ilk, basit bir etkileşim biçimi sunan etkileşimli Web uygulamaları ortaya çıktı. Web sayfaları ve diğer sayfalara bağlantılar, kullanıcı girişine göre dinamik olarak oluşturulur. Bu kategoriye örnek olarak sanal sergiler, haber siteleri veya zaman çizelgesi bilgileri verilebilir.

İşlemsel Web uygulamaları, kullanıcıya yalnızca salt okunur bir şekilde uygulamayla değil, aynı zamanda temel içerik üzerinde güncellemeler gerçekleştirerek uygulamayla etkileşim kurma olanağı vererek daha fazla etkileşim sağlamak için oluşturuldu. Bir turizm bilgi sistemi düşünüldüğünde, bu, örneğin içeriğin merkezi olmayan bir şekilde güncellenmesine veya oda rezervasyonu yapılmasına olanak tanır.

Bunun ön koşulu, Web uygulamalarında artan miktardaki içeriğin verimli ve tutarlı bir şekilde işlenmesini sağlayan ve yapılandırılmış sorgulama imkanı sunan veri tabanı sistemleridir. Çevrimiçi bankacılık, çevrimiçi alışveriş ve rezervasyon sistemleri bu kategoriye girer.

İş akışı tabanlı Web uygulamaları, farklı şirketler, kamu yetkilileri ve özel kullanıcılar içinde veya arasında iş akışlarının yönetilmesine olanak tanır. Bunun itici gücü, birlikte çalışabilirliği garanti etmek için uygun Web hizmetlerinin mevcudiyetidir.

Söz konusu hizmetlerin karmaşıklığı, katılımcı şirketlerin özerkliği ve iş akışlarının sağlam ve esnek olması gerekliliği başlıca zorluklardır. Bu kategoriye örnek olarak e-ticarette İşletmeler Arası çözümler (B2B çözümleri), kamu yönetimi alanındaki e-devlet uygulamaları veya sağlık sektöründe hasta iş akışlarının Web tabanlı desteği verilebilir.

İş akışına dayalı Web uygulamaları, otomatikleştirilmiş süreçlerin ve işlemlerin belirli bir şekilde yapılandırılmasını gerektirirken, işbirliğine dayalı Web uygulamaları, yapılandırılmamış işlemlerde (grup yazılımı) özellikle işbirliği amacıyla kullanılır.

Orada işbirliği yapan kullanıcılar arasında iletişim ihtiyacı özellikle yüksektir. İşbirliğine dayalı Web uygulamaları, paylaşılan bilgileri oluşturmak, düzenlemek ve yönetmek için paylaşılan bilgileri ve çalışma alanlarını destekler.

Ayrıca birçok küçük giriş ve düzenlemenin günlüklerini tutmak (Web günlüklerinde olduğu gibi), toplantılara aracılık etmek veya karar vermek (örneğin, QuestMap veya basit sohbet odaları gibi tartışma sistemleri), planlama sistemleri veya e-öğrenme platformları olarak kullanılırlar.

Başlangıçta Web anonimlik ile karakterize edilirken, insanların kimliklerini benzer ilgi alanlarına sahip (küçük) bir başka topluluğa sağladığı bir sosyal Web’e doğru artan bir eğilim var. Örneğin, yalnızca ilgili nesneleri bulma amacına hizmet etmeyen, aynı zamanda benzer ilgi alanlarına sahip insanları bulma amacına hizmet eden web günlükleri veya işbirlikçi filtreleme sistemleri, bu uygulama kategorisine aittir.

Portal odaklı Web uygulamaları, ayrı, potansiyel olarak heterojen bilgi ve hizmet kaynaklarına tek bir erişim noktası sağlar. Microsoft ve Netscape gibi tarayıcı üreticileri, Yahoo gibi arama motorları, AOL gibi çevrimiçi hizmetler, medya şirketleri ve diğer şirketler buna olan talebin farkına vardılar ve artık portal denilen merkezi merkezler sunuyorlar. 


geçidi Nedir
Ppp ağ geçidi nedir
Ağ geçidi öğrenme
Birden çok varsayılan ağ geçidi tasarlandı
Varsayılan ağ geçidi yazmıyor
Ağ geçidi ne olmalı
Ağ Geçidi nerede yazar
Gateway Nedir


Bu genel portallara ek olarak, iş portalları, çevrimiçi alışveriş merkezleri şeklindeki pazaryeri portalları ve topluluk portalları gibi çeşitli özel portallar bulunmaktadır. İş portalları, çalışanlara ve/veya iş ortaklarına bir intranet veya extranet aracılığıyla farklı bilgi ve hizmet kaynaklarına odaklı erişim sağlar.

Pazar yeri portalları yatay ve dikey pazar yerleri olarak ikiye ayrılır. Yatay pazar yerleri, tüketici mallarını doğrudan halka sunan işletmeler arası pazarda ve işletmeler arası pazarlarda ürünlerini diğer sektörlerden şirketlere satan pazarlarda faaliyet gösterir.

Dikey pazar yerleri, tek bir sektördeki şirketlerden oluşur; Bir yanda tedarikçiler, diğer yanda üretici firmalar. Topluluk portalları belirli hedef gruplara yöneliktir, örn. Gençler ve kullanıcı etkileşimi yoluyla müşteri sadakati yaratmaya veya uygun kullanıcı yönetimi (bire bir pazarlama) yoluyla bireysel teklifler sunmaya çalışın.

Her yerde bulunan Web uygulamalarının giderek daha önemli hale gelen kategorisi, her zaman her yerde ve herhangi bir cihaz için özelleştirilmiş hizmetler sunarak her yerden erişimi kolaylaştırıyor.

11:00-14:00 saatleri arasında bir restorana giren tüm kullanıcıların mobil cihazlarında günün menüsünün görüntülenmesi buna örnek olarak gösterilebilir. Bu tür bir sistem için, mobil cihazların sınırlamalarını (bant genişliği, ekran boyutu, bellek, yazılımın olgunlaşmamışlığı, vb.) ve Web uygulamasının halihazırda kullanıldığı bağlamı dikkate almak önemlidir.

Buna bağlı olarak, kullanıcıların durumuna göre dinamik ayarlamalar yapılabilir. Bu türden mevcut Web uygulamaları, genellikle yalnızca bir yönü destekleyen çok sınırlı bir her yerde bulunabilirlik biçimi sunar.

Bununla birlikte, mevcut gelişmeler, özellikle TIMES endüstrisinin (Telekomünikasyon, Bilgi teknolojisi, Multimedya, Eğitim ve Eğlence, Güvenlik) artan yakınsaması, yakın gelecekte her yerde bulunan uygulamaların pazara hakim olacağı bir duruma yol açacaktır.

Bu gelişmelerden biri de Semantik Web’dir. Semantik Web’in amacı, Web üzerindeki bilgileri yalnızca insanlar için değil, aynı zamanda makine tarafından okunabilir bir biçimde sunmaktır.

Bu, Web’de bilgi yönetimini, özellikle bilginin bağlanması ve yeniden kullanılması (içerik sendikasyonu) ve ayrıca ilgili yeni bilginin bulunmasını kolaylaştıracaktır.

Anlamsal düzeyde artan birlikte çalışma ve görevleri otomatikleştirme olasılığı (yazılım aracıları aracılığıyla), Web’in daha da yaygınlaşacağına ve dolayısıyla günlük yaşamla ilgili olacağına inanıyoruz.

Web Uygulamalarının Özellikleri

Web uygulamaları, incelenmeye değer çeşitli özellikler açısından geleneksel, Web tabanlı olmayan uygulamalardan farklıdır. Bunlar, bir yandan geleneksel uygulamalarda tamamen eksik olan özellikler (örneğin doğrusal olmayan gezinme), diğer yandan Web uygulamalarında özellikle önemli olan özelliklerdir.

Belirli bir özelliğin mevcut olup olmadığı ve ne dereceye kadar kısmen Web uygulamasının türüne bağlıdır: e-ticaret sistemleri gibi işlemsel Web uygulamalarının geliştirilmesi, saf bilgi sağlama sistemlerine kıyasla içeriğin güncel ve tutarlı olmasına daha fazla odaklanmayı gerektirir. 

Bu özellikler, geleneksel Yazılım Mühendisliğinin birçok kavramının, yönteminin, tekniğinin ve aracının Web Mühendisliğinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmasının veya hatta tamamen yetersiz olmasının nedenidir.

Bu özelliklere genel bir bakış sunar ve bunları üç boyuta göre düzenler: “ürün”, “kullanım” ve “geliştirme” ve kapsayıcı bir boyut olarak “evrim” vb.

Bu boyutlar, yazılım kalite özelliklerinin değerlendirilmesi için ISO/IEC 9126-1 standardına dayanmaktadır. Web uygulamalarının farklı özelliklerini bu boyutlara atayarak, bunların uygulamaların kalitesi üzerindeki etkilerini de görebiliriz ve böylece özellikleri Web Mühendisliği gereksinimlerinin tanımı için bir başlangıç ​​noktası olarak alabiliriz.

Ürünle ilgili, kullanımla ilgili ve geliştirmeyle ilgili özelliklere ek olarak, diğer üç boyutu yöneten dördüncü bir boyut olarak evrimimiz var. Ürünler uyarlanabilir olmalı, kullanım sırasında yeni bağlamsal bilgiler dikkate alınmalı ve geliştirme, birkaç örnek vermek gerekirse, sürekli değişen koşullarla karşı karşıyadır.

Aşağıda, bireysel özellikleri bu boyutlara göre açıklayacağız. Çalışmanın söz konusu özelliği genişleten bölümlerine atıfta bulunulur. Bu özelliklerin etkilerine ve bu kitabın bölümlerinde ortaya çıkmalarına ilişkin bir genel bakış verilmektedir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın