İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Metin Notları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Metin Notları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Metin Notları

Metninizin tonu ve grafiklerinizin tasarımı, istediğiniz görüntüyü iletir. Sitenizin metin içeriğini belirlerken, kendi önyargılarınızın, sitenize sizin için doğal olmayan ancak ziyaretçileriniz için önemli olan bilgileri yerleştirmenizi engelleyebileceğini unutmayın. Önemli bir şeyi atlamadığınızdan emin olmak için sitenizdeki tüm metin içeriğini inceleyin.

Ayrıca, metni kısa tutun. Web kullanıcılarının neredeyse yüzde 80’i, metni gerçekten okumak yerine çevrimiçi olarak tarar. Bu nedenle, kilit noktalarınızı hızlı ve özlü bir şekilde yapın ve içerikte görsel aralar oluşturmak için çok sayıda madde işaretli liste, başlık ve yatay kural kullanın. Bu, ziyaretçilerin sitenizdeki bilgileri okuyacak kadar ilgi duymasını sağlar.

Büyük metin bloklarıyla karşı karşıya kalırlarsa, çoğu ziyaretçi bilgi miktarından bunalır ve mesajınızı okumaktan çok korkar. Taranabilirlik için yazın. Okunması çok zor olduğu için metin boyutunuzu çok küçük ayarlamayın. Ancak çok büyük ayarlamayın, çünkü bu bağırıyormuşsunuz gibi görünüyor.

Renk Notları

Çevrimiçi ve çevrimdışı görüntünüzü tutarlı tutun. Şirketinizle ilişkili logoları, kurumsal renkleri ve diğer pazarlama materyallerini kullanımınız konusunda tutarlı olun.

Arka planınızı ve yazı tipi renklerinizi dikkatlice seçin. Çok yoğun arka planlar kullanmak, metninizi gizler ve ziyaretçileriniz için hoş bir görüntüleme deneyimi sağlamaz. Belirli arka planlarda yalnızca belirli renkler düzgün şekilde görünür. Koyu metinli açık bir arka plan, gözler için en kolay olanıdır.

Beyaz metin en iyi siyah arka planda görüntülenir ve siyah metin en çok beyaz arka planda okunur. Tabii ki, diğer renk şemalarını da kullanabilirsiniz, ancak belirtildiği gibi şemanızı dikkatli seçin. Okunamayan bir Web sitesinden daha kötü bir şey yoktur. Ayrıca, bazı kişilerin sitenizden sayfa yazdırabileceğini unutmayın.

Metninizin büyük bir kısmını sitenizdeki gerçek grafiklere dahil ederseniz, metnin yazdırıldığında okunması zor olabilir. Ayrıca, grafik yoğun siteler daha yavaş yüklenir. Grafiklerinize metin içeriği eklemeniz gerekiyorsa, bunu yapmanın mantıklı olduğundan emin olun.

Mümkün olduğunda bağlantılar için varsayılan renkleri kullanın. Mavi metin genellikle ziyaret edilmemiş bir bağlantıyı gösterir. Mor, kestane rengi veya koyu mavi genellikle ziyaret ettiğiniz bir bağlantıyı temsil eder ve kırmızı, aktif bir bağlantının rengidir. Ziyaretçilerin bağlantılarınızı tanımlaması zor olmamalıdır. Varsayılan renkleri kullanmamaya karar verirseniz, bağlantılarınız yazı tipi boyutu, yazı tipi stili veya alt çizgilerle tutarlı bir şekilde vurgulanmalıdır.

Navigasyon Notları

Gezinme kolaylığı siteniz için çok önemlidir. Sitenizin tüm ana sayfalarına bağlantı veren her sayfada tutarlı bir konumda bir gezinme çubuğu sağlayın. Bir sayfadan diğerine geçmeyi kolaylaştırın. Arama motorları sitenizdeki herhangi bir sayfayı dizine ekleyebilir, bu nedenle ana sayfanız ziyaretçilerin ilk geldiği sayfa olmayabilir.

İzleyicilerin, yalnızca ilerlemek için en üste geri kaydırmaları gerektiğini bulmak için bir veya iki bilgiyi aşağı kaydırdığı çıkmaz uçlar asla olmaz (çünkü sayfanın altında hiçbir bağlantınız yoktur). İşlevsel bağlantılara sahip, tutarlı görünen ve iyi konumlandırılmış bir gezinme çubuğu, sitede etkin gezinmenin anahtarıdır.

Ziyaretçileriniz sitenizde gitmek istedikleri her yere üç veya daha az tıklamayla ulaşabilmelidir. Daha önce açıklandığı gibi etkili bir gezinme çubuğu geliştirin. Çok büyük siteler için (yani sekiz ila ondan fazla ana bölümden oluşan siteler), kullanıcıların sitenizdeki herhangi bir sayfadan erişebilecekleri bir site haritası eklemek iyi bir fikirdir. Site haritaları, gösterildiği gibi, genellikle sitenin tüm sayfalarını ve içeriklerini adlandıran metin tabanlı listelerdir.


HTML Ders Notları PDF
Web Tasarım Ders Notları pdf
HTML5 Dersleri Pdf
HTML konu anlatımı
HTML etiketleri ve görevleri pdf
HTML PDF Türkçe
html-css dersleri pdf
HTML kodları PDF


Site haritaları, kullanıcıların çok fazla hayal kırıklığına uğramadan aradıkları bilgilere erişmelerini kolaylaştırır. Mümkün olan en kolay referans için ana gezinme çubuğunuzdan site haritasına bir bağlantı ekleyin. Site haritaları, web sitenizin her sayfasına bağlantılar sağladıklarından, sitenizin her sayfasının arama motorlarının veritabanına dahil edilmesini mümkün olduğunca sağlayarak arama motorlarına gönderilmek için mükemmeldir.

Eklemek isteyebileceğiniz ek bir özellik, dahili bir arama aracıdır. Bu, kullanıcıların sorgularını girmelerine ve sorgularına göre ilgili tüm eşleşmelerin döndürülmesine olanak tanır. Bu, çok sayıda ürünü doğrudan Web sitenizde satıyorsanız veya siteniz çok sayıda içerik sayfası içeriyorsa, özellikle yararlı bir özelliktir.

Kullanıcının, ürünün adını veya ilgili bir anahtar kelimeyi kullanarak istenen öğeyi veya bilgiyi hızlı bir şekilde aramasını sağlar. Bilgisayar çipi üreticisi Intel, birden fazla site işletir ve birçok ürün ve hizmet sunar.

Kullanıcıların aradıkları bilgileri bulmalarına yardımcı olmak için Intel, kullanışlı bir arama aracı entegre etti. Sitenizin tasarımını tutarlı tutun. Yazı tipi türleri, üstbilgiler, altbilgiler, gezinme çubukları, düğmeler, madde işaretleri, renkler vb., cilalı, profesyonel bir görünüm sağlamak için site genelinde tutarlı olmalıdır.

Grafik Notları

İndirilmesi çok uzun süren grafikler, ziyaretçilerin sitenizi görme şansı bulamadan sitenizden ayrılmasına neden olabilir. Herhangi bir Web sayfasındaki metin ve grafiklerin birleşik boyutu 50 KB’yi geçmemelidir. Bazı insanlar zaman kazanmak için tarayıcılarında grafikleri kapatır, bu nedenle tüm bilgilerinizi grafiklerin yanı sıra metin olarak da sağlamalısınız. Resim etiketlerinizde açıklayıcı Alt niteliklerini kullanın.

Grafik herhangi bir nedenle görüntülenmediğinde, resimlerin yerine Alt metin yüklenecektir. Grafikler açıkken göz atmamayı seçen ziyaretçiler sitenizde gezinmeyi daha kolay hale getirecektir. Ayrıca, Alt metin birçok büyük arama motoru tarafından taranır ve dizine eklenir.

Resim etiketlerinizde Alt metninizde anahtar kelimeler kullanmak, arama motorlarındaki sıralamanızı iyileştirecek ve yüklenmemeleri durumunda resimlerin bir açıklamasını sağlayacaktır. için herhangi bir büyük dosya kullanıyorsanız grafik, ses veya video, dosyaların boyutunu belirten bir metin sağlayarak ziyaretçilerinizi uyarın.

Uygun olduğunda küçük resim grafikleri kullanın. Çok sayıda büyük resim içeren bir sayfanız olduğunda (örneğin çevrimiçi bir fotoğraf koleksiyonu), her resmin küçük “küçük resim” versiyonlarını oluşturun ve ziyaretçilere daha büyük versiyonlara tıklama seçeneği sunun. Bu, ziyaretçilerinizin bir dizi büyük resmin yüklenmesini beklemesini sağlamaktan çok daha üstündür.

Görüntü haritalarını kullanırken de dikkatli olmalısınız. Görüntü haritaları, tıklanabilir “sıcak noktalar” içeren büyük grafiklerdir. Görüntü haritaları genellikle navigasyon için kullanılır ve genellikle grafiğe gömülü metin içerir. Arama motorları bir grafiğe gömülü metni okuyamaz, bu nedenle arama motorunun kolaylığı açısından, resim haritaları kullanıyorsanız, arama motoru için her zaman uygun metin ve Alt etiketlerinizi sağladığınızdan emin olun.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın