İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Koşullu Veriler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Koşullu Veriler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dönüşüm Matrisleri

Koşullu Veriler

Koşullu biçim, Excel’in belirli bir koşul doğruysa hücrelere otomatik olarak uyguladığı, hücre gölgelendirmesi veya yazı tipi rengi gibi görsel bir görüntüleme biçimidir.

Birçok veritabanı yönetim sistemi, verileri farklı görsel formatlarda görüntülemek için sağlam özellikler sağlamaz. Excel, verileri çeşitli biçimlerde görsel olarak sunmak için yalnızca çok çeşitli seçenekler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda her çalışma sayfası hücresinin veri değerine göre veri biçimlendirmesini değiştirme yeteneği de sağlar.

Koşullu biçimlendirme eklemek istediğiniz çalışma sayfası hücrelerini seçin. Excel 2007’de Giriş ➤ (Stiller) Koşullu Biçimlendirme’ye tıklayın ve ardından aşağıdakilerden birini yapın:

• Hücre değerlerini vurgulamak için sırasıyla Hücreleri Vurgula Kuralları, Üst/Alt Kuralları, Veri Çubukları, Renk Ölçekleri veya Simge Setleri menülerindeki seçeneklerden birini tıklayın. Özellikle, belirli veri değerlerinden büyük, küçük, aralarında veya bunlara eşit olan hücre değerlerini vurgulayabilirsiniz.

Belirli bir veri değerinin veya tüm hücre değerlerinin yüzdesinin üstünde, altında, ortalamanın üzerinde veya ortalamasının altında bulunan hücre değerlerini de vurgulayabilirsiniz. Uzunlukları daha düşük veya daha yüksek veri değerlerine karşılık gelen bazı görsel veri çubuklarını hücrelere ekleyebilirsiniz.

Tonları daha düşük veya daha yüksek veri değerlerine karşılık gelen bazı renkleri hücrelere ekleyebilirsiniz. Veya resimleri daha düşük veya daha yüksek veri değerlerine karşılık gelen bazı simgeleri hücrelere ekleyebilirsiniz.

• Çalışma herhangi bir koşullu biçimlendirme kuralının davranışını özelleştirmek için Kuralları Yönet’i tıklatın; ve koşullu biçimlendirme kurallarını özelleştirmeyi bitirdiğinizde Tamam’ı tıklayın. Excel 2003’te, Biçim ➤ Koşullu Biçimlendirme’ye tıklayın. Koşullu Biçimlendirme iletişim kutusu gösterildiği gibi görünür.

1. İlk koşullu biçim kuralını eklemek için Koşullu Biçimlendirme iletişim kutusundaki seçenekleri ayarlayın.
2. Ek koşullu biçim kuralları oluşturmak istiyorsanız Ekle’ye tıklayın.
3. Seçilen çalışma sayfası hücreleri için koşullu biçim kurallarınızı oluşturmayı bitirdiğinizde, Tamam’ı tıklayın.

Bir veya daha fazla çalışma sayfası hücresine koşullu biçimlendirme eklemek için koşullu biçimlendirme eklemek istediğiniz hücreleri seçin.
Excel 2007’de Giriş ➤ (Stiller) Koşullu Biçimlendirme’ye tıklayın. Koşullu biçimlendirme seçeneklerini gösterir.

Excel 2003’te aşağıdakileri yapın:

1. Biçim ➤ Koşullu Biçimlendirme’ye tıklayın.
2. En soldaki listede, yazdığınız belirli değerlere veya bir veya daha fazla çalışma sayfası hücresindeki belirli değerlere dayalı bir koşullu biçim eklemek için Hücre Değeri’ni seçebilirsiniz. Bu listenin sağındaki listede, Arasında kutusunun sağındaki iki kutu için yazdığınız değerlere (veya seçtiğiniz çalışma sayfası hücrelerine) dayalı bir koşullu biçim eklemek için Arasında veya Arasında Değil’i seçin. Alternatif olarak, Yazdığınız değere (veya oluşturduğunuz çalışma sayfası hücresine) dayalı bir koşullu biçim eklemek için Eşittir, Eşit Değil, Büyüktür, Küçüktür, Büyüktür veya Eşittir veya Küçüktür veya Eşittir’i seçebilirsiniz. Eşittir, Eşit Değil, Büyüktür, Küçüktür, Büyüktür veya Eşittir veya Küçüktür veya Eşittir kutusunun sağındaki kutu için seçin).
3. En soldaki listede, yazdığınız veya seçtiğiniz bir formülün sonucuna dayalı bir koşullu biçim eklemek için Formüldür’ü seçebilirsiniz. Formüldür’ü seçerseniz, bu listenin sağındaki kutuya formülü yazın veya formülü içeren çalışma sayfası hücresine tıklayın.
4. Biçim düğmesini tıklayın.
5. Daha önce belirttiğiniz koşul doğru olarak değerlendirilirse, hücrelerin biçimlendirmesini değiştirmek için Yazı Tipi, Kenarlık ve Desenler sekmelerinde istediğiniz seçenekleri seçin ve ardından Tamam’a tıklayın. Bu sekmelerde istenen seçeneklerin nasıl seçileceği hakkında bilgi için.
6. En fazla iki tane daha koşullu biçim eklemek için Ekle düğmesine tıklayın ve 2’den 5’e kadar olan adımları tekrarlayın.
7. Tamam’a tıklayın.


excel’de koşullu biçimlendirme ile renklendirme
Koşullu BİÇİMLENDİRME EĞER formülü
3 koşullu EĞER formülü
Koşullu biçimlendirme
Belli bir koşul doğrultusunda hücredeki verilere biçim ayarlarının yapılmasını sağlayan komut
Koşullu biçimlendirme formül
Excel koşullu BİÇİMLENDİRME metin
Excel başka hücre değerine göre Koşullu biçimlendirme


Excel 2007’de bir koşullu biçimi değiştirmek için aşağıdakileri yapın:

1. Ana Sayfa ➤ (Stiller) Koşullu Biçimlendirme ➤ Kuralları Yönet’e tıklayın.
2. Şunun Biçimlendirme Kurallarını Göster listesinde Geçerli Seçimi, Bu Çalışma Sayfasını veya istenen koşullu biçimin geçerli olduğu belirli bir çalışma sayfasını seçin.
3. Kurallar listesinden koşullu formatı tıklayın.
4. Kuralı Düzenle’ye tıklayın.
5. Koşullu biçimlendirme kuralını değiştirin ve değişiklikleri uygulamak için Tamam’ı tıklayın.

Excel 2003’te aşağıdakileri yapın:

1. Biçim ➤ Koşullu Biçimlendirme’ye tıklayın.
2. Değiştirmek istediğiniz koşul için Format düğmesine tıklayın.
3. Hücrelerin biçimlendirmesini değiştirmek için Yazı Tipi, Kenarlık ve Desenler sekmelerinde istediğiniz seçenekleri seçin ve ardından Tamam’a tıklayın.
4. Tekrar Tamam’a tıklayın.

Excel 2007’de koşullu biçimlendirmeyi kaldırmak için aşağıdakileri yapın:

1. Ana Sayfa ➤ (Stiller) Koşullu Biçimlendirme ➤ Kuralları Yönet’e tıklayın.
2. Şunun Biçimlendirme Kurallarını Göster listesinde Geçerli Seçimi, Bu Çalışma Sayfasını veya istenen koşullu biçimin geçerli olduğu belirli bir çalışma sayfasını seçin.
3. Kurallar listesinden koşullu formatı tıklayın.
4. Kuralı Sil’e tıklayın.
5. Tamam’a tıklayın.

Excel 2003’te aşağıdakileri yapın:

1. Biçim ➤ Koşullu Biçimlendirme’ye tıklayın.
2. Sil’e tıklayın.
3. Silmek istediğiniz koşulların yanındaki bir veya daha fazla onay kutusunu seçin.
4. Tamam’a tıklayın ve tekrar Tamam’a tıklayın.

Birden fazla koşullu biçim doğru olarak değerlendirilirse, birden çok koşul doğru olarak değerlendirilse bile Excel yalnızca ilk doğru koşulun biçimini uygular.

Çalışma koşullu biçimlendirme içeren tüm hücreleri bulmak için Excel 2007’de Giriş ➤ (Düzenleme) Bul ve Seç ➤ Koşullu Biçimlendirme’ye tıklayın. Excel 2003’te Düzenle ➤ Git’e tıklayın, Özel düğmesine tıklayın, Koşullu Biçimler seçeneğine tıklayın ve Tamam’a tıklayın.

Koşullu biçimleri diğer hücrelere kopyalamak için, kopyalamak istediğiniz koşullu biçimleri içeren hücreleri seçin.

Excel 2007’de Giriş ➤ (Pano) Biçim Boyacısı’na tıklayın. Ardından koşullu biçimi uygulamak istediğiniz hücreleri seçin. Excel 2003’te, Standart araç çubuğunda Biçim Boyacısı’na tıklayın ve ardından koşullu biçimi uygulamak istediğiniz hücreleri seçin.

Koşullu biçimler dahil tüm biçimlendirmeyi seçili bir veya daha fazla çalışma sayfası hücresinden kaldırmak için hücreleri seçin ve Excel 2007’de Giriş ➤ (Düzenleme) Temizle ➤ Biçimleri Temizle’ye tıklayın. Excel 2003’te, Düzenle ➤ Temizle ➤ Biçimler’e tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın