İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Korumalı Çalışma Sayfası – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Korumalı Çalışma Sayfası – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uygulama Güncelleme

Korumalı Çalışma Sayfası

Belirli kullanıcılara, Microsoft Windows 2000 veya sonraki sürümlerin kurulu olduğu ve bir bilgisayar ağına bağlı bir bilgisayardaki korumalı çalışma sayfası hücrelerine erişim vermek için aşağıdakileri yapın:

1. Belirli kullanıcıların korumalı çalışma sayfası hücrelerine erişmesine izin vermek istediğiniz çalışma sayfasının çalışma sayfası sekmesini seçin.
2. Korumalıysa çalışma sayfasının korumasını kaldırın. Excel 2007’de Gözden Geçir ➤ (Değişiklikler) Sayfanın Korumasını Kaldır’a tıklayın. Çalışma sayfasının parolasını yazın ve Tamam’ı tıklayın. Excel 2003’te, Araçlar ➤ Koruma ➤ Sayfa Korumasını Kaldır’a tıklayın, çalışma sayfasının parolasını yazın ve Tamam’a tıklayın.
3. Excel 2007’de Gözden Geçir ➤ (Değişiklikler) Kullanıcıların Aralıkları Düzenlemesine İzin Ver’e tıklayın. Excel 2003’te, Araçlar ➤ Koruma ➤ Kullanıcıların Aralıkları Düzenlemesine İzin Ver’e tıklayın.
4. Yeni’ye tıklayın.
5. Başlık kutusuna, erişim verdiğiniz bir veya daha fazla hücre grubu için bir başlık yazın.
6. Hücre Başvuruları kutusuna eşittir işareti (=) yazın ve ardından bir hücre başvurusu yazın veya bir veya daha fazla hücreden oluşan grubu seçin.
7. Aralık Parolası kutusuna, bir veya daha fazla hücreden oluşan seçili gruba erişmek için bir parola yazın.
8. İzinler’e ve ardından Ekle’ye tıklayın.
9. Erişim vermek istediğiniz kullanıcıları seçin. (Birden çok kullanıcı seçmek için Ctrl tuşunu basılı tutun.)
10. İki kez Tamam’a tıklayın ve parolayı yeniden yazın.
11. Belirli kullanıcılara erişim vermek istediğiniz her hücre grubu için 4 ile 10 arasındaki adımları tekrarlayın.
12. Sayfayı Koru düğmesini tıklayın.
13. Çalışma Sayfasını ve Kilitli Hücrelerin İçeriğini Koru onay kutusu seçiliyken, çalışma sayfası için bir parola yazın, Tamam’ı tıklatın, parolayı yeniden yazın ve Tamam’ı tıklatın.

Çalışmanın tamamını korumak için aşağıdakileri yapın:

1. Excel 2007’de Gözden Geçir ➤ (Değişiklikler) Çalışma Kitabını Koru ➤ Yapıyı ve Windows’u Koru’ya tıklayın. Excel 2003’te, Araçlar ➤ Koruma ➤ Çalışma Kitabını Koru’ya tıklayın.
2. Çalışma Kitabını Şunun İçin Koru alanında aşağıdaki onay kutularından birini seçin:

• Yapı, çalışma kitabının çalışma sayfalarının taşınamaz, silinemez, saklanamaz-
den, gösterme veya yeniden adlandırma ve yeni çalışma sayfalarının eklenemeyeceğinden emin olun.
• Pencereler, çalışma kitabı her açıldığında pencerelerin aynı konumda ve aynı boyutta olmasını sağlar.

3. Parola kutusuna, başkalarının çalışma kitabı korumasını kaldırmasını önlemek için bir parola yazın, Tamam’a tıklayın, parolayı yeniden yazın ve Tamam’a tıklayın.


excel’de çalışma kitabını koruma kaldırma
Değiştirmeye çalıştığınız hücre yada grafik korumalı bir sayfada
Excel koruma işlemi
Excel Sayfa koruma parolasını unuttum
Excel hücre koruma kaldırma
Excel korumalı Görünüm yapma
Excel çalışma kitabını koruma
excel’de sayfa korumasını kaldırma kodu


Paylaşılan bir çalışma kitabını (bir bilgisayar ağındaki birden çok kullanıcının aynı anda görüntülemesine ve değişiklik yapmasına izin verecek şekilde ayarlanmış bir çalışma kitabı) koruyabilirsiniz. Çalışma kitabı zaten paylaşılıyorsa, önce çalışma kitabının paylaşımını kaldırın ve ardından tüm kullanıcıların paylaşılan çalışma kitabını kaydedip kapatmasını sağlayın.

Excel 2007’de, İnceleme ➤ (Değişiklikler) Çalışma Kitabını Paylaş’a tıklayın ve ardından Düzenleme sekmesine tıklayın. Excel 2003’te, Araçlar ➤ Çalışma Kitabını Paylaş’ı ve ardından Düzenleme sekmesini tıklayın.

Bu Çalışma Kitabını Kimde Şimdi Aç listesinde listelenen tek kişinin siz olduğunuzdan emin olun. Aynı Anda Birden Fazla Kullanıcı Tarafından Değişiklik Yapılmasına İzin Ver onay kutusunun işaretini kaldırın.

■Not : Aynı Anda Birden Fazla Kullanıcı Tarafından Değişiklik Yapılmasına İzin Ver onay kutusu kullanılamıyorsa, onay kutusunu temizlemeden önce çalışma kitabının korumasını kaldırmanız gerekir. Excel 2007’de, Tamam’a tıklayın, Gözden Geçir ➤ (Değişiklikler) Paylaşılan Çalışma Kitabının Korumasını Kaldır’a tıklayın.

Parolayı yazın ve Tamam’ı tıklayın. Sonra Gözden Geçir ➤ (Değişiklikler) Paylaşım Çalışma Kitabını tıklayın ve Düzenleme sekmesini tıklayın. Excel 2003’te Tamam’a tıklayın, Araçlar ➤ Koruma ➤ Paylaşılan Çalışma Kitabının Korumasını Kaldır’a tıklayın, parolayı yazın ve Tamam’a tıklayın. Ardından Araçlar ➤ Çalışma Kitabını Paylaş’a tıklayın ve Düzenleme sekmesine tıklayın.

1. Tamam’a tıklayın. Diğer kullanıcılar üzerindeki etkiler sorulduğunda, Evet’i tıklayın.
2. İsterseniz, bu bölümdeki önceki prosedürlere göre diğer koruma türlerini ayarlayın.
3. Excel 2007’de, Gözden Geçir ➤ (Değişiklikler) Paylaşılan Çalışma Kitabını Koru’ya tıklayın. Excel 2003’te, Araçlar ➤ Koruma ➤ Çalışma Kitabını Koru ve Paylaş’a tıklayın.
4. Paylaşım ile Değişiklikleri İzle onay kutusunu seçin.
5. Parola kutusuna, başkalarının çalışma kitabının değişiklik geçmişini kapatmasını veya çalışma kitabını paylaşılan kullanımdan kaldırmasını önlemek için bir parola yazın, Tamam’ı tıklatın, parolayı yeniden yazın ve Tamam’ı tıklatın.
6. İstenirse, çalışma kitabını kaydedin.

Bir çalışma dosyasının görüntülenmesini veya düzenlenmesini engellemek için aşağıdakileri yapın:

1. Excel 2007’de Office Düğmesi ➤ Farklı Kaydet’e tıklayın. Excel 2003’te, Dosya ➤ Farklı Kaydet’e tıklayın.
2. Araçlar ➤ Genel Seçenekler’e tıklayın.
3. Şunlardan birini yapın:

• Açma Parolası kutusuna, başkalarının çalışma kitabını görüntüleyebilmeleri için parola girmelerini zorunlu kılmak için bir parola yazın.
• Değiştirmek için Parola kutusuna, başkalarının çalışma kitabındaki değişiklikleri kaydetmeden önce bir parola girmelerini istemek için bir parola yazın.

4. Tamam’a tıklayın. İstenirse parolalarınızı yeniden yazın.
5. Kaydet’e tıklayın.
6. İstenirse, mevcut çalışma kitabını değiştirmek için Evet’i tıklatın.

Verileri gizlemek ve çalışma sayfalarını ve parolaları korumak için önceki bölümdeki yordamları kullanabilseniz de, bu adımların güvenli veya gizli bilgileri korumanın hatasız yolları olması amaçlanmamıştır.

Yeterli zaman ve beceri verildiğinde, başkaları erişebildikleri sürece bir çalışma kitabındaki tüm verileri alabilir ve değiştirebilir. Verilerinizin korunmasına yardımcı olmak için, çalışma kitaplarını yalnızca yetkili kullanıcıların kullanımına sunduğunuz konumlarda depolayarak başkalarının gizli bilgilere erişmesini kısıtlayabilirsiniz.

Bilgisayar programlama kodu yazıp bir çalışma kitabına eklerseniz, kodu koruyabilirsiniz. Excel 2007’de, Office Düğmesi ➤ Excel Seçenekleri’ni tıklatarak, Popüler’i tıklatarak, Geliştirici Sekmesini Şeritte Göster onay kutusunu seçerek ve gösterildiği gibi Tamam’ı tıklatarak, zaten görünmüyorsa Geliştirici menüsünü gösterin.

Ardından Geliştirici ➤ (Kod) Visual Basic’e tıklayın. Visual Basic Düzenleyici’de, Araçlar ➤ (proje adınız) Özellikler’e tıklayın, Proje Özellikleri iletişim kutusunun Koruma sekmesinde istediğiniz seçenekleri seçin ve ardından Tamam’a tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın