İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Konum Hash Tekniği – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Konum Hash Tekniği – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Anket İle İlgili Sorunlar

Bu itme tarzı mimari, yoklamanın etkisini azaltabilse de, kendi başına büyük sorunları vardır. İlk olarak, tarayıcının hala iki bağlantı sınırını koruduğunu düşünün, bu nedenle bu mimariyi kullanırken potansiyel olarak bir bağlantıyı sürekli olarak bağlayacaksınız. İkincisi, web sunucuları, her bağlantının potansiyel olarak bir süreci çatalladığı uzun ömürlü bağlantıları işlemek için yetersiz donanıma da sahiptir.

Comet modelinin kullanımından kaynaklanan geleneksel web hizmetleri üzerindeki stres nedeniyle, bu itme trafiğini verimli bir şekilde işlemek için web sunucusuyla birlikte çalışmak üzere genellikle ayrı bir yardımcı sunucu çalıştırmanız gerekir. Üçüncüsü, hizmet vermek bir sorun olmasa bile tarayıcılar işinin ehli olmayabilir. Bağlantılar çok uzun süre tutulursa, özellikle sonsuz iframe yaklaşımını kullanırken çöküyorlar veya hafıza sorunları da yaşıyorlar.

Bir tarayıcıda gerçekten sağlam bir basma stili deseni kullanmanız gerekiyorsa, bir soket bağlantısı açmak için Flash veya Java uygulaması kullanmak size en iyi şekilde hizmet verebilir. Gelecekte, tarayıcılar sunucu olaylarını dinlemek için genişletildiğinde bu ikili koltuk değneğinin artık gerekli olmadığını da görebiliriz.

Örneğin Opera 9, Comet benzeri bir arayüz olan olay akışını içeren, gelişmekte olan What-WG/HTML 5 taslak spesifikasyonunu da izleyen olay akışını da zaten desteklemektedir. Yeni teknoloji ve sorun arayışında çok fazla yol açmayın, çünkü Ajax kullanımıyla ilgili birçok zorluk genellikle hala da çözülmemiştir.

Ajax Mimarisi Etkisini Anlamak

Birçok zengin teknoloji gibi, Web’in bir URI eşittir bir kaynak mimarisini kırmak için Ajax’ı kullanabilirsiniz. Bir Ajax uygulamasına girmeyi ve birçok farklı görevi gerçekleştirmeyi düşünün. Kısmi ekran güncellemeleriyle büyük olasılıkla aynı sayfada kalacaksınız ve URI muhtemelen de değişmeyecektir. Yanlışlıkla Geri düğmesini tıklarsanız, büyük olasılıkla uygulamadan da çıkarılırsınız.

Uygulamadaki konumunuzu kaydetmek için tarayıcının yerel yer imi özelliğini gerçekten kullanmanın hiçbir yolu olmayacaktır. Ancak uygulama, mevcut durumu işaretlemek için bir URI oluşturmak için bazı dahili düğmeler de sağlayabilir. Son olarak, JavaScript’in karmaşık kullanımı ve bir durumu veya kaynağı farklı bir URI ile ilişkilendirmedeki yetersizlik nedeniyle, arama motoru örümcekleri ve ekran okuyucular gibi daha sınırlı kullanıcı aracıları birçok Ajax uygulamasının dışında da tutulacaktır.

Konum Hash Tekniği

Ajax’ı kullanmak, sitenizin arama dizine eklenmesini engelliyorsa, Geri düğmelerini kırıyorsa ve ideal olmayan koşullarda siteye erişilemez hale getiriyorsa çekici de görünmeyebilir. Ancak, bu şekilde olmak zorunda değil. Gerçekten de, konum karma tekniği adı verilen bir fikir kullanarak durum kaydetme sorunlarını da çözebilirsiniz.

URI’ler tarafından belirtilen basit eylemleri gerçekleştiren, bunlar gibi URI’lere sahip olabilecek geleneksel bir web uygulamasını düşünün.

Şimdi, bu bir Ajax uygulaması olsaydı, http:// example.com/record gibi bir temel URI ile başlayabilirdik. Çeşitli ekleme, düzenleme ve silme görevlerini gerçekleştirirken asla değişmez. URI’yi, bulunduğunuz duruma bağlı olarak http://example.com/ record#add veya http://example.com/record#delete gibi görünecek şekilde de değiştirebilirsiniz.

Tarayıcıdaki karma işareti JavaScript tarafından eklenebilir ve değiştirilebilir ve sayfanın yenilenmesine neden olmaz. Ne yazık ki, tüm tarayıcılar için Geri düğmesini ve geçmiş endişelerini gidermek için biraz dolaşmak zorundayız. Uygulamamıza görünmez bir iframe ekleyebilir ve durumunu buna göre değiştirebiliriz ve aniden kendimizi çalışan bir Geri düğmesi olan bir uygulama ile buluruz.

Ajax için geçmiş ve Geri düğmesi düzeltmesinin gerçek uygulaması oldukça çirkin ve karmaşıktır ve işi sizin için yapması için YUI gibi bir kitaplığa güvenmek en iyisidir. Bununla birlikte, birçok kütüphanenin hala bu tür geçmiş düzeltmelerini deneysel olarak etiketlediğini anlayın, bu nedenle erken ve sık test yapın.


Hash tablosu
Hashing Nedir
Double Hashing nedir
Hash fonksiyonu c örnekleri
Hashing ne ise yarar
Hashing algoritması
Linear probing Java
Quadratic Probing nedir


Geçmiş ve yer imi özellikleri eklemek, kullanıcının geleneksel taramadan Ajax tarzı taramaya geçişini kolaylaştırabilir, ancak siteyi hem Ajax ile hem de kapalı olarak çalışacak şekilde tasarlamaya çalışmak için zaman harcamanız da gerekecektir.

Soruna yaklaşmanın en iyi yolu, form gönderileri ve bağlantılar gibi temel teknolojileri kullanan basit bir siteyle başlamak ve ardından siteyi CSS, JavaScript ve Flash gibi yeni özelliklerle aşamalı olarak geliştirmektir. Sitenizi geliştirirken, kullanıcı teknolojiyi devre dışı bırakırsa ya da yalnızca mevcut değilse, başa çıkabileceği şeye geri dönecek şekilde oluşturun.

Buna karşılık, uygulama geliştirmeye yönelik en son ve en büyük yaklaşımla başlayabilir ve daha sonra daha az yetenekli tarayıcıların ışığında zarif bir şekilde düşürmenin bir yolunu bulmaya çalışabilirsiniz, ancak bu yaklaşım daha zor olma eğilimindedir. Aşamalı geliştirmeyi de ayrıca keşfedeceğiz (dinamik içerikle kaplanmış statik içerik).

Bu tartışma biraz felsefi olsa da, bu bölümün başlangıcı için harika bir kitap ayracı işlevi görüyor. Ajax’ı kullanma, özellikle de zorunlu hale getirme seçimi, önemli bir seçimdir. Ciddi yan etkilerle birlikte uygulama zorluğu ve testinde artış olacaktır. Ajax yanlış uygulanırsa, kullanıcı ve arama robotu kilitlemesi gerçekten gerçek olasılıklardır.

Özet

Ajax iletişim modelinin bir web sitesine veya uygulamaya eklenmesi, JavaScript ve ağ yönetimine daha fazla önem verir. Desenin doğru kullanımı, son kullanıcılar için daha zengin ve daha hızlı bir deneyim sağlayabilir.

Ancak, teknolojiyi yanlış uygulamak oldukça kolaydır. Çok fazla JavaScript eklerseniz, çok fazla istek gönderirseniz veya sitenin veya uygulamanın çalışma şeklini temelden değiştirirseniz, istemeden son kullanıcılarınızı hayal kırıklığına uğratabilirsiniz.

Bu bölümde, JavaScript kod yığınını azaltmanın ve Ajax uygulamasının canını yakmaması için sağlamlık eklemenin birkaç yolunu araştırdık.


jeffbezosweb Hash tablosu,Hashing Nedir,Double Hashing nedir,Hash fonksiyonu c örnekleri,Hashing ne ise yarar,Hashing algoritması,Linear probing Java,Quadratic Probing nedir alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın