İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Kontrol Bileşenleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Kontrol Bileşenleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Rapor Sayfası Düzenini Oluşturma

Rapor Sayfası çoğunlukla diğer ASP.NET web formları gibidir. Tek gerçek fark, ReportFramework soyut sınıfından ek raporlama işlevselliğini devralmasıdır. Unutmayın, ReportFramework System.Web.UI.Page’i devralır, bu nedenle Rapor Sayfası ASP.NET’te beklediğiniz tüm normal web formu işlevlerine sahip olmaya devam eder.

Normal bir ASP.NET sayfası olduğu için, sayfa düzenini ve davranışını oluşturmak istediğiniz herhangi bir ASP.NET teknolojisini kullanmakta özgürsünüz demektir. Ana Sayfaları, temaları, kullanıcı denetimlerini, sunucu denetimlerini veya normalde kullanacağınız herhangi bir şeyi kullanabilirsiniz.

Bölümün başından itibaren, ReportFramework için özel anlamı olan üç kontrol olduğunu hatırlayın. Birincisi, çerçevenin verileri gösterdiği GridView denetimidir. Bu, tüm Rapor Sayfaları için zorunludur.

Diğer iki kontrol, PlaceHolder kontrolleridir. Biri ISearchControl’ün görünmesi gereken konumu, diğeri ise IPaginationControl’ün görünmesi gereken konumu tanımlar. Bunlar isteğe bağlı bileşenlerdir. Bunları bir Rapor Sayfasında istemiyorsanız, bunlara sahip olmanız gerekmez.

Listeleme, CustomerSearch.aspx’ten alınan sayfa düzeni kodunu gösterir. Sayfa hem ISearchControl hem de IPaginationControl kullandığından, bu öğelerin eklenmesi gereken konumları tanımlayan iki PlaceHolder denetimi içerir. Ayrıca zorunlu GridView denetimine sahiptir.

Bu kontrollere istediğiniz herhangi bir ad verebilirsiniz, çünkü kontrollere referanslar, Rapor Sayfası kodunda tanımlanan geçersiz kılınan sanal üyeler tarafından döndürülür; gerçek isimleriyle alakası yok. Şekil 9-7, düzeni tasarım modunda göründüğü şekliyle göstermektedir.

Bu sayfada toplam dört denetim vardır: iki PlaceHolder denetimi, bir LinkButton ve bir GridView. LinkButton, basit ve gelişmiş ISearchControl bileşenleri arasında geçiş yapmak için kullanılır. Her iki PlaceHolder, ReportFramework’ün ISearchControl ve IPaginationControl bileşenlerini eklemesi gereken konumu tanımlar. Aksini yapmak için zorlayıcı bir neden olmadıkça, ViewState boyutunu minimumda tutmak için tüm bu öğelerde EnableViewState öğesini False olarak ayarlayın.

Rapor verilerini uygun gördüğünüz şekilde biçimlendirmek için GridView denetiminin görsel özelliklerinden, stillerinden ve sütun şablonlarından yararlandığınızdan emin olun. Rapora gelen verilerin alan adlarının, sayfada kullanılan ISearchControl bileşeninde (veya ISearchControl yoksa geçersiz kılınan GetSqlQuery yönteminde) oluşturduğunuz SqlQuery’de tanımlanan alan adlarıyla eşleşeceğini unutmayın.

Ayrıca, sütunun bir başlığı olmasını istiyorsanız HeaderText özelliğini, kullanıcının raporu o sütuna göre sıralayabilmesini istiyorsanız SortExpression’ı tanımlamayı unutmayın.

Rapor Sayfası Kodunu Geliştirme

ReportFramework sınıfı karmaşık raporlama mantığının çoğunu kapsadığı için bir Rapor Sayfası geliştirmek oldukça kolay bir işlemdir. Rapor Sayfasının çalışması için bir dizi basit MustOverride yöntemini geçersiz kılmanız yeterlidir. Yöntemlerin çoğu yalnızca tek bir kod satırı gerektirir, bu nedenle bir raporlama çerçevesinin rapor oluşturma sürecini ne kadar kolay hale getirebileceğini umarız takdir etmeye başlayabilirsiniz. Listeleme, arkasındaki CustomerSearch.aspx.vb kodunu gösterir.

■İpucu : Visual Studio IDE kullanıyorsanız, Inherits ReportFramework yazdığınızdan emin olun ve ardından Enter tuşuna basın. IDE, ReportFramework özet sınıfındaki tüm sanal üyeler için otomatik olarak tanımlar oluşturur. Daha sonra bunları doldurabilirsiniz.

Arka plan kod dosyasında iki ayrı bölüm vardır. İlk bölüm, ToggleSearchForm LinkButton denetimi ve ISearchControl bileşeninin basit ve gelişmiş mod arasında geçişi ile ilgilidir. İkinci bölüm, ReportFramework soyut sınıfında tanımlanan geçersiz kılınan tüm sanal yöntemleri içerir.

Kontrol Bileşenleri Arasında Geçiş Yapma

Geçiş işlevini oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. Rapor Sayfasında ToggleSearchForm adında bir LinkButton olduğunu zaten biliyorsunuz. Kullanıcı bu LinkButton’u tıklattığında, Rapor Sayfası ToggleSearchForm_Click yöntemini geri gönderir ve yürütür.

Bu yöntem, SearchFormIndex’in geçerli değerine bağlı olarak SearchFormIndex’i 0’dan 1’e veya 1’den 0’a değiştirir. Geçersiz kılınan SearchFormFileName yöntemini tartıştığımızda, Rapor Sayfasının hangi ISearchControl bileşeninin yükleneceğini belirlemek için SearchFormIndex’i nasıl kullandığını göreceksiniz.


Web uygulama Güvenliği PDF
Web Uygulama Güvenliği
Web uygulama Güvenliği Nedir
Web Uygulama Güvenliği Eğitimi
Web Zafiyetleri
Bilgi Güvenliği
Web Güvenliği
COSO


Başvuru için, SearchFormIndex 0 olarak ayarlandığında, sayfa basit formu görüntüler. 1 olduğunda, sayfa gelişmiş formu görüntüler. SearchFormIndex’i ayarladıktan sonra, SearchFormIndex değiştiğinden ve ReportFramework’ün yeni ISearchControl bileşenini sayfaya yüklemesi gerektiğinden, yöntem LoadSearchForm’u çağırır.

Pre_Render yöntemi SearchFormIndex değerine bakar ve Toggle➥ SearchForm.Text’e karşıt arama formunu açıklayan bir değer atar. Sayfa basit formu görüntülüyorsa, ToggleSearchForm.Text “Gelişmiş Arama” içerir; gelişmiş form gösteriliyorsa, ToggleSearchForm.Text “Basit Arama” içerir. Bu, kullanıcının mevcut formu doldurmasına veya diğer forma götürmek için uygun şekilde adlandırılmış LinkButton’a tıklamasına izin verir.

Rapor Çerçevesinin Sanal Üyelerini Geçersiz Kılma

Visual Studio IDE üye tanımlarını sizin için oluşturduğundan, sanal üyeleri ReportFramework’ten geçersiz kılmak oldukça zahmetsiz bir işlemdir. Bunun da ötesinde, üyelerin çoğu yalnızca bir kod satırına ihtiyaç duyar, bu nedenle bir raporlama çerçevesi kullanarak raporlar oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu takdir etmeye başlayabilirsiniz.

İlk geçersiz kılınan yöntem SearchFormFileName’dir. Bu yöntem, ISearchControl bileşeninin dosya adını ReportFramework sınıfındaki LoadSearchForm yöntemine döndürür. LoadSearchForm yönteminin, arama formunu Rapor Sayfasına yüklemek için SearchFormFileName tarafından sağlanan dosya adını kullandığını unutmayın.

SearchFormFileName öğesinin, hangi ISearchControl bileşeni dosya adının döndürüleceğini belirlemek için SearchFormIndex’i kullandığını görebilirsiniz. SearchFormIndex 0 ise, basit arama formu için dosya adını döndürür. Aksi takdirde, gelişmiş arama formu için dosya adını döndürür. Bu, SearchFormIndex’i ayarlamak için kullanılan geçiş işleviyle birlikte, ISearchControl bileşenleri arasında geçiş yapmak için tek ihtiyacınız olan şeydir.

Sonraki altı geçersiz kılınan yöntemin tümü, belirli bir değer veya kontrol referansı döndüren tek satırlı yöntemlerdir. PaginationFormFileName, sayfaya yüklenecek IPagination➥ Denetiminin dosya adını içeren bir dize döndürür. Kullanıcılarınızın bir profil ayarına veya başka bir değere dayalı olarak farklı bir sayfalama gezinme formu seçmesine izin vermek istiyorsanız, bu yöntemde bu ayarı hesaba katmanız gerekir.

SearchFormPH, ISearchControl bileşeninizi görüntülemek istediğiniz PlaceHolder denetimine bir başvuru döndürür. Rapor Sayfasında bir ISearchControl bileşeni kullanmak istemiyorsanız, bu yöntemin değeri olarak Nothing döndürün. Ayrıca, rapor için arama sorgusunu almak için ISearchControl bileşenine bağlı olduğundan GetSqlQuery yöntemini geçersiz kılmayı unutmayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın