İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Kontrol Arayüzü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Kontrol Arayüzü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

 Kontrol Arayüzünü Kullanarak Arama Formları Oluşturma

Raporlama çerçevesinin sahip olduğu bir özellik, bir ISearchControl bileşenini Rapor Sayfasına otomatik olarak yükleme ve raporu doldurmak için oluşturduğu SqlQuery nesnesini kullanma yeteneğidir. Farklı arama formları türleri arasında kolaylıkla geçiş yapmak için bu yerleşik işlevi kullanabilirsiniz. Bu işlevi çalışırken görmek için Rapor Sayfanız için birkaç ISearchControl bileşeni oluşturmanız gerekir.

CustomerSimple.ascx UserControl oluşturma

İlk olarak, basit arama formuna bakalım. Bu basit bir form olduğundan, yalnızca txtCustomerInfo adlı bir metin kutusu ve btnSearch adlı bir düğme içerir. Metin kutusu, kullanıcıların Müşteriler tablosunun CustomerID, CompanyName, ContactName ve ContactTitle alanlarında arama yapmak için anahtar sözcükleri girdiği yerdir. Şekil 9-4, CustomerSimple.ascx denetimini gösterir ve CustomerSimple sınıfının kodu gösterilir.

■İpucu : Visual Studio IDE kullanıyorsanız, Implements ISearchControl yazdığınızdan emin olun ve ardından Enter tuşuna basın. IDE, ISearchControl arabiriminin tüm üyeleri için tanımları otomatik olarak oluşturur. Daha sonra bunları doldurabilirsiniz.

Daha önce bir ISearchControl uygulaması gördünüz, bu nedenle bu listeleme hakkında bilmeniz gereken en önemli şey, GetSqlQuery yöntemiyle oluşturulan SqlQuery nesnesinin Müşteriler tablosundan veri çekmek için bir sorgu oluşturması ve birleştirilmiş dört ile tek bir CreateKeywords kullanmasıdır. Bu sorgunun WHERE yan tümcesini oluşturmak için veritabanı alanlarını gösterir.

Bu, sorgunun tüm bu birleştirilmiş alanlarda metin kutusuna girilen herhangi bir anahtar kelimeyi aramasını sağlar. Ayrıca, raporlama çerçevesinin arama işlevini yürütmek için kullanılan Ara düğmesi, doğrudan UserControl üzerinde bulunur, bu nedenle btnSearch’ün tıklanması SearchExecuted olayını başlatır.

Advanced.ascx Kullanıcı Denetimini Oluşturma

Ardından, kullanıcıların arama kriterleri konusunda biraz daha fazla kontrole sahip olmalarını sağlayan gelişmiş müşteri arama formunu görmeniz gerekir. Bu arama formu aslında dört metin kutusu görüntüler ve Müşteriler tablosundaki belirli alanları aramak için bu metin kutularındaki anahtar kelimeleri kullanır; bu, basit arama formundan çok fazla tesadüfi eşleşme aldığınızda yardımcı olabilir.

Örneğin, bir kullanıcının içinde “Ana” olan bir Şirket Kimliği araması gerektiğini varsayalım. Basit formu kullanan bir arama 35 sonuç verir. Gelişmiş aramada özellikle CompanyID alanı üzerinden arama yapmak 2 sonuç verir, bu nedenle aramayı daraltmaya kesinlikle yardımcı olur.

CustomerAdvanced.ascx UserControl içinde dört metin kutusu göreceksiniz: txtCustomerID, txtCompanyName, txtContactName ve txtContactTitle. Her metin kutusu, bir kullanıcının belirli bir alan için sırasıyla MüşteriKimliği, ŞirketAdı, KişiAdı ve KişiBaşlığı için anahtar sözcükler girmesine izin verir. CustomerAdvanced.ascx UserControl’ü gösterir ve bileşenin kodu Listededir.

CustomerAdvanced UserControl, CustomerSimple UserControl’e benzer çünkü her ikisi de ISearchControl arabirimini uygular, her ikisi de Müşteriler tablosundan veri çeken sorgular oluşturur ve her ikisi de tıklandığında arama işlemini başlatan bir düğme içerir. Gerçekten, temel fark, SqlQuery nesnesinin sorgunun WHERE yan tümcesini nasıl oluşturduğudur.

Dört veritabanı alanına yayılan tek bir CreateKeywords çağrısı kullanmak yerine, formun gelişmiş sürümü dört CreateKeywords çağrısı kullanır ve bu çağrıların her birinde yalnızca bir alana başvurur. Bu, tüm alanlarda daha genel arama yapmak yerine belirli anahtar kelimelerin belirli alanlara hedeflenmesine olanak tanır.


Komut arayüzü nedir
Grafik arayüzü nedir
Beyin arayüzü nedir
Kullanıcı arayüzü nedir
Telefonda kullanıcı arayüzü nedir
Yazılım arayüzü nedir
Kullanıcı arayüzü her zaman görseller içerir mi
Gui tasarım nedir


Bir Çağrı Gezinti Bileşeni Oluşturma

Sayfalama gezinme kontrollerinin görünebileceği tek yöne bakmak üzeresiniz, ancak kendi sayfalandırma bileşeninizin istediğiniz gibi görünmesini ve davranmasını sağlayabilirsiniz. IPaginationControl arabirimini kullanarak bileşeni genelleştirmenin güzelliği budur.

Sayfalandırma denetiminin bu sürümü, sonraki ve önceki sayfalara kolayca gitmek için bağlantılar ve atlamak istediğiniz sayfaya girmenizi sağlayan bir metin kutusu görüntüler. Ayrıca mevcut sayfayı, toplam sayfa sayısını, hangi kayıtların görüntülenmekte olduğunu ve sonuç kümesindeki toplam kayıt sayısını gösterildiği gibi görüntüler.

PagingControl sınıfı, bir UserControl olduğu ve IPaginationControl arabirimini uyguladığı için System.Web.UserControl öğesinden devralır. IPaginationControl arabirimini üç olay ve bir yöntemin oluşturduğunu unutmayın. Arayüz için olaylar, sınıf tanımından hemen sonra tanımlanır; olayların tanımıyla ilgili herhangi bir kod yoktur.

Raporlama çerçevesi, sayfalama gezinme bileşenini yükledikten sonra, önemli başlatma verilerini bileşenin SetInfo yöntemine iletir. Yukarıdaki kod listesinden, bu bileşen için SetInfo yönteminin bu verileri üç şeyi gerçekleştirmek için kullandığını görebilirsiniz.

İlk olarak, kullanıcının mevcut sayfayı, toplam sayfaları ve kayıt sayısı bilgilerini görebilmesi için bilgileri görüntüler. İkinci olarak, txtCurrentPage metin kutusu için doğrulamayı ayarlar. Bu, kullanıcıların yalnızca geçerli sayfalara atlamayı deneyebilmelerini sağlar.

Son olarak, ilk sayfa görüntülenirken lnkPrev denetimini devre dışı bırakır, son sayfa görüntülenirken lnkNext denetimini devre dışı bırakır ve yalnızca bir sayfa varsa Git bağlantısını devre dışı bırakır. txtCurrentPage’deki doğrulama gibi, bu da kullanıcıların var olmayan sayfaları talep edememesini sağlar.

SetInfo yönteminin altında, PagingControl, lnkPrev, lnkNext ve lnkGotoPage denetimlerinin tıklama olaylarını işleyen bir dizi yöntem içerir. Tıklandığında, bu düğmelerin her biri, IPaginationControl olaylarından birini yükseltir.

Böylece, lnkPrev, PrevPageRequested olayının tetiklenmesine neden olur, lnkNext, NextPageRequested olayının tetiklenmesine neden olur ve lnkGotoPage, NewPageRequested olayının tetiklenmesine neden olur. txtCurrentPage.text içindeki istenen sayfa değerinin bir tam sayıya dönüştürüldüğünü ve oluşturulan NewPageRequested olayına iletildiğini unutmayın.

IPagination➥ Kontrol arabirimini uygulayan bir sayfalama gezinme bileşeninin kapsamı budur. Yazdığınız kodun çoğu, SetInfo yöntemine iletilen bilgileri görüntülemek ve kullanıcı eylemlerine yanıt olarak IPaginationControl olaylarını yükseltmek olacaktır. Ardından, şimdiye kadar bahsettiğimiz her şeyi bir araya getiren ReportFramework soyut sınıfını göreceksiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın