İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Komut Dosyası Yükleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Komut Dosyası Yükleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

İstemci Tarafı Performans Teknikleri

İçeriğinizi olabildiğince küçük olacak ve daha verimli yüklenecek şekilde optimize etmenin ötesinde, web sayfalarının ilk görüntülenme hızını artırmak için bazı içerik türlerinin yüklenmesini geciktirebilirsiniz. Sayfa yüklendikten sonra belirli JavaScript türlerinin yürütülmesini erteleyebilirsiniz.

HTML öğeleri üzerinde daha gelişmiş işlevsellik katmanları oluşturmak için aşamalı geliştirmeyi kullanabilirsiniz. Flash, Ajax ve JavaScript’i yalnızca isteğe bağlı veya eşzamansız olarak yüklenecek şekilde hazırlayabilirsiniz. Yerel olarak yüklemek için sunucunuzdaki site dışı dosyaları önbelleğe alabilirsiniz. Son olarak, satır içi görüntüler, onları destekleyen tarayıcılar için HTTP isteklerini azaltabilir.

Komut Dosyası Yüklemeyi Geciktirme

Gövde içeriğinizin bir kısmı veya tamamı görüntülenene kadar komut dosyalarınızın yüklenmesini geciktirerek sayfa yükleme sürelerini iyileştirebilirsiniz. Gerekli olmayan hizmetler için (reklam, arayüz geliştirmeleri, anketler vb.) bu teknik, sayfalarınızın ilk görüntülenme hızını artırabilir. Ayrıca Ajax gibi komut dosyalarını belge nesne modeli (DOM) yöntemleriyle veya iframe’leri kullanarak istek üzerine yükleyebilirsiniz.

JavaScript ile ilgili bir sorun, tek iş parçacıklı bir dil olmasıdır: komut dosyalarını doğrusal olarak yürütür. Google Gears gibi uzantılarda bunun istisnaları vardır. Bir komut dosyasının yüklenmesi veya yürütülmesinde bir yavaşlama olduğunda, sayfadaki diğer nesnelerin yüklenmesini ve oluşturulmasını geciktirir.

HTML belgelerinin başındaki komut dosyaları, gövde içeriği ayrıştırılıp görüntülenmeden önce işlenmelidir. HTML belgelerinin başlığına birden fazla harici CSS ve JavaScript dosyası eklemek, HTTP 1.1 belirtimini izleyen tarayıcılarda bulunan varsayılan bağlantı sınırı nedeniyle gövde içeriğinin indirilmesini ve görüntülenmesini geciktirebilir. (Eşzamanlı bağlantı sınırları hakkında daha fazla ayrıntı için tekrar bakın; HTTP 1.0’a sahip sunucular, ana bilgisayar adı başına dört adede kadar eşzamanlı bağlantıya izin verir.)

Gövde öğesinin sonuna harici komut dosyaları yerleştirdikten sonra bile, kullanıcılarınız yavaş sunucu yanıtından kaynaklanan gecikmeler yaşayabilir. Geç yüklenen komut dosyalarının, onload olayına eklenmiş tüm olayları durdurmak da dahil olmak üzere olumsuz etkileri olabilir.

Bu nedenle, mümkün olan en kısa sürede başlattığınızdan emin olun ve en hızlı başlatma için aşırı yük kullanmayın. Bu bölümde, JavaScript yükleme gecikmesiyle mücadele etmek için komut dosyası yüklemeyi geciktirmenin veya hızlandırmanın aşağıdaki yollarını keşfedeceğiz:

• Aşamalı geliştirmeyi kullanın.
• JavaScript’i isteğe bağlı olarak veya yüklendiğinde yükleyin.
• Eşzamansız JavaScript’i simüle etmek üzere harici widget’lar için bir iframe kullanın.


Komut dosyası Açma
Komut dosyası indir
Komut dosyası Pes
Google Ads komut dosyaları
Komut dosyası kodları
Komut dosyası Nedir
CMD komut sistemi indir
Cmd dosyası oluşturma


Aşamalı Geliştirmeyi Kullanma

Aşamalı geliştirme (PE), kapasitesi ne olursa olsun herhangi bir tarayıcıya erişilebilir içerik sağlamak için standartlara dayalı teknoloji katmanlarını (XHTML, CSS ve JavaScript) kullanan bir web tasarım stratejisidir.

PE, statik HTML içeriği sağlayarak ve dinamik içeriği CSS, JavaScript veya Flash, Java veya SVG ile kaplayarak, tüm tarayıcılar için temel içerik ve daha gelişmiş özelliklere sahip tarayıcılar için sayfanın gelişmiş bir sürümünü sağlar. PE, verileri (XHTML) sunumdan (CSS) ve davranıştan (JavaScript) ayırarak performansı artırır ve daha iyi önbelleğe almaya olanak tanır.

PE aşağıdaki teknikleri kullanır:

• Tüm tarayıcılar tarafından erişilebilen temel içerik için seyrek, anlamsal XHTML
• Harici CSS tarafından sağlanan gelişmiş düzen
• Harici JavaScript tarafından sağlanan gelişmiş davranış
• DOM’dan nesne eklemek/çıkarmak için JavaScript
• Gelişmiş işlevsellik eklemek için JavaScript

Statik HTML’yi DHTML ile kaplama

Harici JavaScript’in yüklenmesini geciktirmenin en basit yöntemi, komut dosyasını gövde öğenizin sonuna yerleştirmek ve komut dosyası hatalarını önlemek için başlıkta boş saplama işlevleri sağlamaktır. Bu teknik, sayfa yüklendiğinde temel HTML işlevselliğinin mevcut olmasını ve komut dosyası yüklendikten sonra gelişmiş işlevselliğin üstte katmanlanmasını gerektirir. Bu tekniği haber çeviricimiz için kullandık.

Önce bir XML beslemesini almak için bir Perl betiği kullandık ve ardından HTML içermesi olarak iki veya üç başlık ekledik. Bu başlıklar JavaScript kapalıyken bile görüntüleniyor. Daha sonra başlıkları değiştirmek için üstüne bir DHTML haber paleti yerleştirdik. Çekirdek özellik yerleştirildikten sonra, kullanıcılar JavaScript yüklenmeden önce öğenin üzerinden geçmişse (çevirmeyi durdurmak için) JavaScript hatalarını önlemek için boş saplama işlevleri oluşturduk.

Boş saplama işlevleri, kullanıcıların “tanımsız JavaScript hataları” oluşturmadan sayfayla etkileşime girmesine olanak tanır. Başka bir yöntem, işlevleri tanımladıktan sonra olaylara dayalı tetikleyicileri JavaScript ile öğelere eklemektir. Komut dosyası, gövde içeriği görüntülendikten sonra saplama işlevini yeniden tanımlamak için kapanış gövde etiketinden hemen önce yüklenir.

Komut dosyası küçük ve aynı sunucuda olduğundan, kullanıcılar bu yaklaşımla çok az gecikme yaşadı veya hiç gecikme yaşamadı. Ancak bu yaklaşıma dikkat edin. Büyük JavaScript dosyaları, özellikle yavaş çalışan dosyalar, yüklendikten sonra sayfanızın yanıt süresini kısaltabilir.

Aşamalı Olarak Geliştirilmiş Sekmeler

AOL Optimizasyon ekibinin lideri (ve Bölüm 10’un ortak yazarı) David Artz, kendi sitesinde gösterilen bir dizi erişilebilir işleme teknolojileri geliştirdi. Kullanıcının tercihini bir çerezle kaydederek, “geliştirmenin” anında birleştirilmesi için bir teknik icat etti. . Aşağıda bu tekniğin kısa bir incelemesi yer almaktadır.

Bir sekme kutusu örneği

Sekmeler, Web’de yaygın bir gezinme biçimidir. Ajax, DHTML, CSS ve Flash kullanarak yeni bir sekme seçerken yeni bir sayfa yüklenmesini önleyebilirsiniz. Artz, birden fazla CSS sınıfı (class=”tab on”) kullanarak sekme (ve eşleşen içerik kutusu) görünürlüğünü değiştirmek için hafif CSS ve JavaScript kullandı, kullanıcı tercihlerini hatırlamak için bir çerez ayarladı ve standartlara dayalı XHTML kullanılır.

JavaScript ile dinamik olarak bir sınıf atayarak öğelerin görünürlüğünü ve konumunu değiştirmek ve artz_switch() işlevini ve metnini “AOL Erişilebilirliğini Etkinleştir” bağlantısına eklemeyi değiştirmek için PE’de iki iyileştirme icat etti.

JavaScript olmadan, varsayılan içeriği gösteren sayfaya hala erişilebilir. Artz, içerik modülünü tanımlamak için standart XHTML kullanarak varsayılan içerikle başlar ve sunumu stillendirmek ve konumlandırmak için CSS’yi kullanır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın