İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

JavaScript Sayfa Etiketleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

JavaScript Sayfa Etiketleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Değişmez Sınıflar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

JavaScript Sayfa Etiketleme

JavaScript sayfa etiketlemeye dayalı analiz araçları, kurulum kolaylığı ve analitik kodunun önbelleğe alınmış sayfada olduğu varsayılarak Flash filmler, DHTML veya Ajax içindeki önbelleğe alınmış sayfa görünümlerini ve HTTP olmayan etkileşimleri izleme yetenekleri nedeniyle popülerdir.

Teknoloji, bir sayfaya biraz JavaScript ekleyerek veya etiketleyerek çalışır. Bir kullanıcı sayfayı bir tarayıcıya yüklediğinde, kod yürütülür ve sayfa görünümü hakkında toplanan bilgilerle birlikte 1 × 1 piksel şeffaf GIF görüntüsünü bir web sunucusuna geri gönderir.

Kurulum kolaydır ve tipik olarak bir kes-yapıştır işlemidir. Google Analytics’i yüklemek için bir geliştiricinin, site çapında bir altbilgi aracılığıyla sitedeki her sayfaya bu kod parçasını eklemesi yeterlidir.

Günlük analiz araçlarının aksine, sunucuyu çağırması gerekmeyen widget’ların neden olduğu JavaScript veya Flash olaylarını da izleyebilirsiniz. Google Analytics’te bunu trackPageview işlevi aracılığıyla yapabilirsiniz.

JavaScript etiketleme aynı zamanda kullanıcının tarama yetenekleri hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir, oysa günlük çözümleyicileri bu alanda (özellikle Firefox ve Opera’da sahte olabilir ve bazen sahte olabilir) bilgi toplamak için tarayıcıyla birlikte gönderilen User-Agent başlığına güvenir. 

JavaScript tabanlı analiz çözümleri, tarayıcı ve işletim sistemi türlerine ek olarak ekran boyutu, renk desteği ve yüklü tarayıcı eklentileri (örneğin Flash, Java) hakkında size bilgi verebilir. Sunucu tarafı günlük dosyası analizinden farklı olarak, JavaScript etiketleme, hem JavaScript’in indirilmesinden ve yürütülmesinden hem de görüntü işaretçisinin ek yükünden kaynaklanan bir performans düşüşüne neden olur. Yanlış kodlanmış dış kaynaklar, izleme sunucusu çökerse veya yanıt vermemeye başlarsa sayfalarınızı durma noktasına getirebilir.

Google Web Sitesi Optimize Edici İle Değişkenli Test

Google’ın Web Sitesi Optimize Edici, geliştiricilerin kontrollü deneyler yürütmesine olanak tanıyan ücretsiz bir A/B test aracıdır. 2006 yılının sonlarında piyasaya sürülen Web Sitesi Optimize Edici, dönüşüm oranlarını optimize etmek için birden çok varyasyonun test edilmesinde devrim yarattı.

Artık çok değişkenli testler yapmak için beyaz kaplamalı laboratuvar teknisyenleri tarafından çalıştırılan özel yazılım satın almaya gerek yok. Web Sitesi Optimize Edici, istatistiksel gücün, örneklem boyutunun ve rastgele varyasyonun matematiğini sezgisel bir entegre sistemde paketler. Web Sitesi Optimize Edici’nin nasıl çalıştığına dair bir genel bakış gösterir.

Web Sitesi Optimize Edici’yi, alternatifleri test etmek isteyen daha düşük sayfa trafiğine sahip (haftada 1.000’den az sayfa görüntüleme) siteler için bir A/B bölme testi hizmeti olarak veya birden çok içerik değişikliğini test etmek isteyen daha yoğun siteler için çok değişkenli bir test platformu olarak kullanabilirsiniz. eşzamanlı.

Geliştiriciler, Google’ın arayüzünü kullanarak çok değişkenli bir test çalıştırmak için aşağıdaki adımları uygular:

1. Test edilecek öğeleri seçin.
2. Hedef sayfaların çeşitli yerlerine JavaScript ekleyerek denemeyi kurun.
3. Varyasyonları başlatın.
4. Sonuçları analiz edin.

2. Adım, içerik varyasyonlarını rastgele görüntülemek ve izlemek için JavaScript’i kullanır. Bir başlık komut dosyası, sayfa kontrol komut dosyası ve izleme komut dosyası, işin ağır yükünü üstlenir. Kombinasyon sayısı ne kadar fazlaysa, önemli bir sonuç elde etmek için yeterli istatistiksel güce sahip olmak için o kadar fazla trafik veya zaman gerekecektir. Google Web Sitesi Optimize Edici, dönüşüm oranlarınızı en üst düzeye çıkarmak için farklı fikirleri denemenin harika bir yoludur.


javascript $ kullanımı
javascript $ işareti kullanımı
javascript $ meaning
HTML5 etiketleri
Javascript n nedir
HTML5 desteklenmeyen etiketler
JavaScript Dersleri
JavaScript kurulumu


Hibrit Analitik Sistemleri

Günlük dosyası analizini istemci tarafı izleme ile birleştirerek, her ikisinin de en iyi özelliklerinden yararlanabilirsiniz. UsaProxy, Münih Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen, hem istemci tarafı etkileşimini hem de HTTP etkinliğini izleyebilen hibrit bir analitik sistemidir.

UsaProxy mimarisi HTTP tabanlıdır. İstemci tarafı davranışını izlemek için JavaScript’i web sayfalarına otomatik olarak enjekte eden bir proxy sunucusuna sahiptir. Ayrıca, aynı günlük dosyası içinde hem HTTP isteklerini hem de fare hareketleri ve belge nesne modeli (DOM) etkileşimi gibi istemci tarafı etkinlikleri kaydederek günlük dosyası işlevselliğini geliştirir. İşte, fareyi hareket ettirme ve tuşa basma etkinliğini gösteren gerçek bir günlük dosyasından bir örnektir.

Birleşik günlük dosyası, web sayfalarında istemci tarafı etkileşiminin daha ayrıntılı analizine, zamanlamasına ve bindirmesine olanak tanır. HTTP proxy tekniğinin avantajı, sayfaları etiketlemeye gerek olmamasıdır. Bir dezavantajı, veri toplanırken HTTP sıkıştırmasının devre dışı bırakılmasıdır. UsaProxy’yi yalnızca site ziyaretçileri kabul ettiğinde canlı bir web sitesinde oturum açmak için çalıştırmalısınız, çünkü yüksek düzeyde ayrıntı, oturum açma tanımlayıcıları ve parolalar gibi bazı gizlilik endişelerini gündeme getirir.

Kullanıcı Deneyimi Test Yazılımı

Rakiplerinizinkiler de dahil olmak üzere birden fazla sitedeki metrikleri izlemek isterseniz ne olur? Veya görev tamamlama başarısını kullanıcı tutumlarıyla karşılaştırın? İşte burada Kullanıcı Deneyimi (UX) test yazılımı devreye giriyor.

UX testi, bir zamanlar kullanılabilirlik laboratuvarlarının özel alanıydı. Artık UX yazılımı, kullanılabilirlik testleri yürütmek ve sonuçları yakalamak için özel yazılımla kullanıcı deneyimi testini yarı otomatik hale getiriyor. Keynote Systems’in WebEffective yazılımı, böyle bir UX test platformudur.

Lisans altında veya hizmet olarak sunulan WebEffective, tek tek sitelerde veya tüm endüstride derinlemesine kullanıcı deneyimi ve pazar araştırması çalışmaları yürütmek için esnek bir platformdur. WebEffective, kullanıcı davranışını izlemek ve test sırasında girdi toplamak için küçük bir ActiveX bileşeni veya bir proxy sunucusu kullanır.

Ayrıntılı tıklama verileri yalnızca Internet Explorer ve ActiveX denetimi aracılığıyla kullanılabilir, ancak görev tabanlı testler için WebEffective’i diğer tüm tarayıcılarla birlikte kullanabilirsiniz. Araştırmacılar, bir veya daha fazla sitede tarama panelistlerini ve görevleri çalıştırmayı içeren testler tasarlar ve uygularlar, aynı zamanda kullanıcı etkinliği ve başarı oranları hakkında ayrıntılı bilgi toplarlar.

Araç, kullanıcıların gerçek dünyadaki tutumlarına, davranışlarına ve niyetlerine bir pencere sağlar. Örneğin, kullanıcılar, gerçek bırakma oranlarına kıyasla başarı oranlarını olduğundan fazla tahmin etme eğilimindedir.


jeffbezoswebjavascript $ kullanımı,javascript $ işareti kullanımı,javascript $ meaning,HTML5 etiketleri,Javascript n nedir,HTML5 desteklenmeyen etiketler,JavaScript Dersleri,JavaScript kurulumu alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın