İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Arama Motoru Pazarlama Metrikleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Arama Motoru Pazarlama Metrikleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android Güvenlik Kavramları

Arama Motoru Pazarlama Metrikleri

Arama metrikleri, pazarlamacıların web sitesi PR kampanyalarını ve dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) çabalarını iyileştirmesine yardımcı olur. Zaman içinde veya rekabete karşı ilerlemenizi takip ederek, reklam bütçenizin etkinliğini optimize edebilirsiniz. Alternatifleri karşılaştırmak için kontrollü deneyler yaparak daha yüksek getiri stratejilerini hızla belirleyebilirsiniz. Kullanmayı seçtiğiniz analitik yazılımının türü, ölçmeyi seçtiğiniz metriklerden daha az önemlidir.

Arama Pazarlama Stratejisi

Arama pazarlaması tamamen strateji ile ilgilidir. Hareketler hakkında düşünmek, onları denemek, ölçmek, tahminlerde bulunmak, test etmek ve geri dönüp siteniz için neyin işe yaradığını bulana kadar tekrar tekrar denemektir.

Kabul edelim. PPC kampanyaları oluşturma ve site teslimi mekaniği, nispeten deneyimsiz personele başarıyla öğretilebilir. Arama pazarlamasındaki gerçek iş, teori geliştirmek ve onu, geçerliliği kastettiğimiz, önemli bir değişikliği gerçekleştirmek için yeterli istatistiksel güçle test etmektir.

Web analitiği bilgileri, pazarlamacılara sitelerinde sayfa başına en sık kullanılan dili ve belirli kelime kombinasyonlarını söyleyebilir. Bu bilgi, şirketin yararına mali kaynakların nereye ve hangi düzeyde harcanacağı konusunda iyi kararlar almanın anahtarıdır.

En uygun yollar

Web sitenizi daha küçük alt organlardan veya sayfalardan oluşan dijital bir bilgi organizması olarak düşünün. Bir sayfa ile amacı arasındaki ilişki, değeriyle doğrudan ilişkilidir (kalbinize ekinizden daha fazla değer veriyorsunuz, değil mi?). Bir site için her ana hedef, ana sayfadan ve popüler veya değerli açılış sayfalarından gezinme için en uygun yola sahiptir. Optimal yol içinde bir sayfa kavramı, ölçümün başlaması gereken yerdir, ancak bu, analistler tarafından yapılan en yaygın ihmaldir.

Bunun önemi, testçilerin %70’inin görevi tamamladığını söylemesi, ancak bunların yalnızca %20’sinin görevi gerçekten tasarlandığı şekilde tamamlamasıdır.

Yazılım, başarı oranlarını, tarama süresini, sayfa görüntülemelerini, kalış ve yükleme sürelerini ve diğer ölçümleri gösteren güçlü raporlama araçları sağlar. Daha da önemlisi, kullanıcı geri bildirimlerini sonuçlarla bütünleştirir. Böylece sadece ne olduğunu öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda neden olduğunu da öğrenebilirsiniz. Şekil 10-8, Club Med ve Beaches web siteleri arasındaki karşılaştırmadan bazı örnek sonuçları göstermektedir.

Kullanılabilirlik testine yönelik bu tür bir entegre yaklaşım, pahalı bir kullanılabilirlik laboratuvarına ihtiyaç duymadan dönüşüm oranlarını önemli ölçüde artırabilir. Bunu duvarları olmayan küresel bir kullanılabilirlik laboratuvarı olarak düşünün.

Metrik Sınıfları

Artık SEM metrik verilerini toplayıp analiz ettiğinize göre, bunu nasıl kullanıyorsunuz? Metriklerin büyük resme nasıl uyduğunu daha iyi açıklamak için Web Analitiği Derneği (WAA) bunları sayılar, oranlar ve temel performans göstergeleri (KPI’ler) aracılığıyla sınıflandırdı.

Wicked Business Sciences tarafından yürütülen araştırma, web sitesi ölçümlerinin dört temel işlevsel sınıflandırmaya ayrılabileceğini savunuyor: hacim, içerik, araçlar ve hedefler. Bazı açıklamalarda, anlam ve içerik sözcükleri aynı gruplandırmanın parçası gibi görünebilir. Metrikleri nasıl kategorize ettiğinize bakılmaksızın, herhangi bir metriği bu gruplamalardan birine yerleştirerek, her bir sayının bağlamını ve alaka düzeyini ve bunların genel hedeflerinizle nasıl ilişkili olduğunu daha kolay bulabilirsiniz.

Ses

Hacim, tam anlamıyla, bütünün yüzdeleri ile ilgilenen animetriktir. Tekil ziyaretçiler, oturumlar ve sayfa görünümleri gibi metrikler hacim ölçümleridir.


Dijital pazarlama metrikleri
Satış ve pazarlama metrikleri
Hedef kitleye uygun reklam gösterme hangi dijital pazarlama dinamiğidir
Dijital pazarlama Dinamikleri
Hareket Başına Maliyet hangi metriktir
İçerik oluşturmaya yönelik sosyal medya aracı hangisidir
Bin görüntülenme başına maliyet hangi metriktir
Form Başına Maliyet hangi metriktir


İçerik

İçerik, bir sitede sergilenen nicelleştirilmiş davranışları ifade eder. İçerik ölçümleri, sitenin birincil amacı ile ilgili olduğu için kullanıcıların sayfadaki materyallerin sunumuna, düzenine ve ikna ediciliğine nasıl tepki verdiğini ölçmeye yardımcı olur. Amaç optimizasyon olduğunda, içerik arama motorları için değerli olmalı ve insan kitlenizin ilgisini çekmelidir. Kullanıcıları cezbetmek ve sayfanın işlem alanlarını kolayca bulmalarına yardımcı olmak için mesajların dikkatli bir şekilde oluşturulması gerekir. İçerik, hem nicel hem de nitel analiz için deney için birincil alandır.

Hedefler

Hedefler, kullanıcıların yapmasını istediğiniz eylemlerdir. Bunlar, sitenin birincil amacının göstergesi olan davranışlardır. Bazı sitelerde bu, satışla sonuçlanan bir ziyaret olabilir. Diğerlerinde, bir kullanıcının bir haber mektubuna kaydolması veya bir blog gönderisine yorum yapması gibi bir şey olabilir.

Araçlar, hedeflere giden ve hedeflere giden toplu yollardır. Bunlar, bir web sitesinin niteliksel olarak en zengin ve bağlamsal olarak tatmin edici metrikleridir. Araçlar sınıfı, sayfa tabanlı metrikleri, katkıları ve kompozisyonları içerir. Ayrıca, site mesajlarını en etkili konumlarında optimize etmek için çok sayıda fırsatı temsil eder. Bu alan doğrudan pazarlamaya hitap eder.

Her genel metrik sınıfını, Web’in yaygın olarak kullanılan ölçümlerini oluşturan belirli metrik setlerine bölebilirsiniz. Bunları işleve göre düzenleyerek birbirleriyle, daha geniş sınıflandırmalarla ve onları yaratan insan ve davranışlar dünyasıyla ilişkilerini gösterebiliriz. Bu bölümün geri kalanı, bu metrikleri çalışırken açıkça gösterecektir.

Hacim Metrikleri

Hacim, herhangi bir işlemden bağımsız olarak, öncelikle trafik metriklerine veya sayılarına bölünür. WAA bunu sayı olarak ifade eder. Bu metrikler, optimizasyon ekibinizin üyelerine en aşina olan yapı taşlarını barındırır. Bazı temel hacim ölçümleri, sayfa görüntülemelerini, ziyaretleri veya oturumları ve benzersiz ziyaretçileri içerir.

Sayfa görünümleri

Sayfa görünümü, bir sunucudan tamamen yüklenmiş tek bir URI’yi çağırma eylemidir. Flash, Ajax, RSS ve XML gibi yararlı içerik sağlamak için yeni teknolojilerin giderek daha değişken bir şekilde benimsenmesiyle, bu hacim terimi giderek daha bulanık hale geliyor. Sayfa görüntüleme metriği hala kullanımda, ancak biraz daha az kullanışlı hale geldi.

Ziyaretler veya oturumlar

Ziyaret veya oturum, belirli bir sitenin tanımlanmış parametreleri içinden bir veya daha fazla sayfa talep etme eylemidir. Oturum sonlandırılmadan önce kararlaştırılan hareketsizlik süresi içinde kaldığı sürece, sonraki her sayfa görüntüleme, o tek oturumun parçası olarak sayılır. Yaygın bir standart, tek bir siteden 30 dakikalık hareketsizlik (veya etiket toplama eksikliği) görüntülemektir. Oturumlar, tarayıcı kapatıldığında da sona erer.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın