İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

JavaScript Kodu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

JavaScript Kodu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Değişmez Sınıflar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

JavaScript Kodu

Lift’in ResourceServer’ı, bu widget’ın ihtiyaç duyduğu JavaScript koduna ve stil sayfalarına giden yollar hakkında bilgi verir, çünkü bu bağımlılıklar aynı JAR dosyasına gömülüdür (bu konuyu “Bir Widget Oluşturma” bölümünde daha ayrıntılı olarak ele alacağız).

Widget örneğimizin şablonu, Listing’in gösterdiği gibi nispeten basittir. Temel olarak, takvimin oluşturulacağı bir bağlayıcı öğe sağlıyoruz.

Snippet kodumuz olan Listing’de, önce widget’ın bazı kurulumlarını gerçekleştiriyoruz. Takvim parçacığı bir java.util.Calendar örneğini alır ve ona hangi ayın görüntüleneceğini söyler. Ek olarak, takvimde görüntülenmesi için bir dizi etkinlik (Seq[CalendarItem]) gerekir. Son olarak, bir öğe, gün veya hafta tıklandığında isteğe bağlı JavaScript işlevlerini içeren üç bağımsız değişkenin çağrılması gerekir.

Bu geri aramalar, takviminiz için ihtiyacınız olan her türlü olay işlemeyi gerçekleştirmek için kullanılabilir. Örneğimizde, kodu basit tutmak için herhangi bir etkinlik göstermiyoruz veya herhangi bir geri arama ayarlamıyoruz, ancak birazdan bu iki durumun nasıl ele alınacağını göstereceğiz.

Ayrıca CalendarMonthView, ikinci bağımsız değişken olarak bir MonthViewMeta örneği alabilir, böylece haftanın ilk gününü ve tarih ve saatleri biçimlendirmek için kullanılan yerel ayarı kontrol edebilirsiniz. Örneğin, bağlamamızı değiştirerek takvimi Pazartesi’yi haftanın ilk günü olarak kullanacak şekilde ayarlayabiliriz.

Elbette, görüntülenecek veya yapılacak hiçbir şey olmadan, bu çok kullanışlı değildir, o yüzden CalendarItems’i nasıl oluşturacağınıza bakalım. Liste, Haziran saat 14:30’daki bir toplantı için nasıl bir takvim öğesi oluşturabileceğimizi gösteriyor. Toplantının zamanını tutmak için başka bir Calendar örneği ayarlamamız gerekiyor ve gerçek öğe örneğini ayarlamak için CalendarItem yardımcı nesnesini kullanıyoruz. İlk parametre, öğe için oluşturulacak <div> kimliğidir.

Bu, gerekirse diğer betiklerden kullanılabilir. İkinci argüman, olayın zamanıdır. Üçüncü bağımsız değişken, bu durumda bir toplantı olan olayın CalendarType’ıdır. CalendarItem üzerindeki isteğe bağlı yöntem, isteğe bağlı öznitelikleri temel olarak bir (CalendarItem) => CalendarItem işlevleri dizisi aracılığıyla ayarlamanıza olanak tanır. Bu teknik, CalendarItems değişmez olduğundan ve bunları değiştirmek yeni örnekler döndürdüğünden kullanılır.

Widget yalnızca takvimi görüntülemek için XHTML’yi işlemekle kalmaz, aynı zamanda ekranı kontrol etmek için bir kafa birleştirme kullanarak <script> ve CSS etiketlerini oluşturur. Widget’ın yaygın bir özelleştirmesi, kullanılan CSS’yi geçersiz kılmak olacaktır.

Bunu yapmak için, projenizdeki WEB-INF/classes/calendars/monthview dizini altında kendi style.css dosyanızı sağlayın. Lift, kaynakları yüklemek için sınıf yolunu kullandığından, style.css dosyanız, lift-widgets JAR dosyasında paketlenmiş varsayılan dosyadan önce bulunacaktır. Başlangıç noktası olarak varsayılan style.css’yi (GitHub’da bulunur) kullanabilirsiniz.

Aylık görünümde ele almak istediğimiz son şey, JavaScript geri aramalarıdır. Bu geri aramalar, temelde istemci tarafında anonim bir işlev oluşturan AnonFunc JavaScript yapısı kullanılarak oluşturulur.

Liste, öğe tıklandığında belirli bir olay için bir olay görüntüleme sayfasına yönlendirmek üzere geri aramaların kullanımına ilişkin bir örneği gösterir. Bu örnekte, her takvim öğesinin kimliğinin ORM’deki benzersiz kimliği olduğunu ve öğe görüntülemeyi işlemek için ayarlanmış bir yeniden yazma kuralımız olduğunu varsayıyoruz.

Ay görünümü için de aynı genel prensipler geçerlidir. Yine, Boot sınıfınızda CalendarWeekView.init işlevini çağırarak CalendarWeekView’ü başlatmanız gerekir. Liste, haftalık görünümü döndüren bir snippet’i gösterir.

Gördüğünüz gibi, saati ayarlamak için hala bir Calendar örneği kullanıyoruz ve ayrıca bu örnekte haftanın ilk gününü ve yerel ayarı ayarlamak için bir WeekViewMeta sağlıyoruz. Liste argümanı bir Seq[CalendarItem]’dir ve ay görünümüyle tamamen aynı şekilde oluşturulmuştur. Son olarak, bir JavaScript öğesi geri araması sağlıyoruz. Günlük veya haftalık geri arama olmadığını unutmayın.

Parametreler temelde diğer iki takvim görünümündekilerle aynıdır, tek fark Calendar nesnesi işlemek istediğimiz günü temsil eder ve uluslararasılaştırma amaçları için yalnızca yerel ayarı içeren bir DayViewMeta’yı iletiriz. Yine, yalnızca bir öğe tıklama geri araması mevcuttur.

RSS Akışı Widget’ını Kullanma

Adından da anlaşılacağı gibi RSS beslemesi gereci, basitçe RSS beslemelerini işler; gösterildi. JavaScript, CSS vb. bağımlılıkları olmadığından, bu widget’ın Boot’ta başlatılması gerekmez. Snippet’inizde, Listeleme’de gösterildiği gibi, RSS beslemesi URL’si ile RSSFeed yardımcı nesnesini kullanmanız yeterlidir.

RSSFeed widget’ı kendi CSS’sini sağlamasa da, oluşturulan öğelere stil sağlayabileceğiniz eklenmiş CSS sınıfları vardır:

  • rsswidget: Bu sınıf, tüm besleme öğelerini içeren dış <div> öğesine eklenir.
  • rsswidgettitle: Bu sınıf, beslemenin başlığını tutan <li> öğesine eklenir.
  • rsswidgetetem: Bu sınıf, bir RSS öğesi tutan her <li> öğesine eklenir.

JavaScript kodları ve anlamları
JavaScript Kodları Örnekleri
JavaScript kodları
javascript $ meaning
JavaScript kod yazma sitesi
Javascript Hazır Kodlar
HTML, CSS JavaScript dersleri PDF
JavaScript kodu çalıştırma


Gravatar Widget’ını Kullanma

Gravatarlar dünya çapında tanınan avatarlardır. Resminizi Gravatar web sitesine ekleyebilir ve bir veya daha fazla e-posta adresiyle ilişkilendirebilirsiniz. Gravatar ile etkileşime giren siteler, Gravatar widget’ının yaptığı gibi resminizi getirebilir ve görüntüleyebilir.

Liste, bir Gravatar varsa, mevcut Kullanıcı için Gravatar’ı bir <div> haline getirecek örnek bir parçacığı gösterir. Gravatar’ın varsayılan boyutu 42×42 pikseldir, ancak bunu Gravatar.apply yöntemindeki ek parametrelerle geçersiz kılabilirsiniz. Ek olarak, Gravatar’ı derecelendirmesine göre filtreleyebilirsiniz (varsayılan derecelendirme “Yalnızca G’dir”).

TreeView widget’ı, sıralanmamış bir listeyi (<ul>), TreeView JQuery eklentisini kullanarak ağaç benzeri bir yapıya dönüştürür. Her iç içe sıralanmamış liste, gösterildiği gibi tüm alt listeyi daraltmanıza veya genişletmenize izin veren bir artı veya eksi işaretiyle süslenir.

Bu widget’ı kullanmak için öncelikle Boot sınıfınızda TreeView.init işlevini çağırarak widget’ı başlatmanız gerekir. Temel snippet, Listeleme’ye benziyor. İlk argüman, bir ağaca dönüştürülmesini istediğiniz sırasız listenin kimliğidir.

İkinci bağımsız değişken, ağaç görünümünü yapılandırmak için kullanılan bir JSON nesnesidir. Örneğimizde, TreeView’ü 90 milisaniyelik bir gecikmeyle düğümlerin açılıp kapanmasını canlandırmak için ayarlıyoruz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın