İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İstisna Yönetimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İstisna Yönetimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

İstisna Yönetimi

Uygulamalarda hatalar var. Bir şeylerin ters gidebileceği her olası senaryoyu hesaba katmamamızdan kaynaklanan gelişim sürecinin kaçınılmaz bir sonucudur; Yakın zamanda büyük bir devlet kurumu için geliştirilmesine yardımcı olduğum iş akışı uygulaması da bir istisna değildi.

Uygulama, büyük ölçüde üst düzey yönetimden oluşan bir kullanıcı tabanıyla, ülke çapında gerçekleşen projeler için teklifleri, teklifleri ve imzaları koordine etmeye yardımcı oldu.

Projenin gereksinimlerinden biri, veritabanı işlemlerinin gerçekleşmesini beklerken yavaş, hantal ve zaman aşımına uğramaya meyilli bir üçüncü taraf, Java tabanlı iş akışı yönetim motoru kullanmaktı.

Bu, iş akışı belgelerinin geçersiz durumlara yerleştirilmesine ve kullanıcıların belgelerine erişmeye çalıştıklarında kötü bir mesaj almasına neden oldu. Daha da kötüsü, bir öğe geçersiz bir durumda olduktan sonra, bir sistem yöneticisi tarafından sıfırlanması gerekiyordu, bu da kullanıcının bir sorunu çözmek için bizimle iletişime geçmesi gerektiği anlamına geliyordu.

Neyse ki, harika bir istisna yönetimimiz vardı. Bir zaman aşımı meydana geldiğinde, hangi kullanıcının hatayla karşılaştığı konusunda müşteri destek temsilcimize bilgi verildi ve ardından temsilci, herhangi bir hayal kırıklığını gidermek için hemen kullanıcıyla iletişime geçti.

Birden çok kez, bir sorun yaşayan kişilerle 30 saniyeden kısa sürede iletişime geçildi ve yanıt verme hızımıza hayran kaldılar. Müşterilerimizin hatalarından şikayet etme şansları olmadı çünkü onlara hizmet etme yeteneğimiz göz kamaştırdı. Ayrıca, bir veritabanı kilitleme sorunu olduğu ortaya çıkan sorunun nedenini belirlemeye yardımcı olmak için hata günlüğümüzü de analiz ettik.

Herkesin uygulamalarında beklenmeyen hatalar olacaktır, ancak bu beklenmeyen hataları nasıl ele aldığınız ve onlardan öğrendikleriniz, sonuçta sizi farklı kılacak.

Bu bölüm, istisnaların nerede, ne zaman meydana geldiğini ve hangi kullanıcıların bunları deneyimlediğini görmenizi sağlayacak istisnaları yönetme tekniklerini kapsar. Uygulamanızı daha az hataya açık hale getirmek için bu hataları nasıl analiz edeceğinizi, küresel hata işlemeyi nasıl dahil edeceğinizi ve hatta müşteri algısını ve memnuniyetini yönetmek için hatalardan nasıl yararlanacağınızı öğreneceksiniz.

İşte bölüm içeriğinin bir dökümü:

• İstisna Temelleri: İstisnalar, istisna işleme, hata yayılımı ve Try Catch Last bloğunun nüansları hakkında hızlı bir tazeleme.
• Genel Hata İşleme: Ortaya çıkabilecek istisnalar için özel hata sayfalarının ve genel hata sayfalarının nasıl kullanılacağını tartışır.
• Analiz için İstisnaları Günlüğe Kaydetme: Uygulama istisnalarının uygulamanızda meydana geldikçe nasıl günlüğe kaydedileceğini gösterir.

İstisna Yönetiminin Temelleri

İstisna yönetimi hakkında daha ileri bir tartışmaya girmeden önce, istisna yönetimi temelleri hakkında sağlam bir anlayışa sahip olmanız gerekir. İstisnalar nelerdir? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Buna göre nasıl ele alınabilirler? Bu kavramları kavradıktan sonra, müşteri algısını yönetmek ve kodunuzu güçlendirmek için uygun istisna yönetimi tekniklerini nasıl kullanabileceğinizi görmek daha kolay olacaktır.

■Not : “İstisna Yönetiminin Temelleri” bölümünde gösterilen örneklerin çoğu, Apress web sitesinin Kaynak Kodu alanındaki örnek projedeki ExceptionBasics.vb dosyasında bulunmaktadır. Uygulamayı çalıştırıp sayfanın sol tarafındaki menüden uygun örneği seçerek daha gelişmiş örneklere ulaşabilirsiniz.


Telefonda zararlı siteleri engelleme
Hata yönetimi
C# Exception Handling Nedir
chrome’da site engelleme kaldırma
Telefon Chrome Site engelleme
Google Site engelleme
Chrome site engelleme
Chrome Site engelleme eklentisi


İstisnalar Nelerdir?

.NET Framework’te bir istisna, hem bir kavram hem de bir nesnedir. Kavramsal olarak, uygulamanız bir işlemi tamamlamaya çalıştığında ancak işlem şu veya bu nedenle başarısız olduğunda bir istisna ortaya çıkar. Ya da daha basit bir ifadeyle, bir hata oluşur. .NET Framework, hata hiç oluşmamış gibi devam etmek yerine, geçerli kod bloğunun yürütülmesini durdurur ve bir özel durum oluşturarak hatayı bildirir.

Bir istisna atıldığında, bir istisna nesnesi oluşturulur ve istisna ve neden oluştuğu hakkında bilgi ile doldurulur. Bu nesne, düzeltici eylemlerde bulunmak, kullanıcıyı bir sorun hakkında bilgilendirmek veya hata ayıklama amaçları için kullanışlıdır.

Tüm istisnalar aynı temel sınıf olan System.Exception’dan türetilir, bu nedenle bir dizi ortak özelliği paylaşırlar. En önemli üçü, istisnayı açıklayan ve sizi bir çözüme yönlendirebilen Message özelliği, istisnanın oluştuğu tam yürütme noktasını tam olarak belirleyen StackTrace ve birden çok istisnayı birlikte zincirlemeye yardımcı olan InnerException özelliğidir.

Çoğu istisna nesnesi, bir hatanın neden oluştuğuna ilişkin ayrıntıların belirlenmesine yardımcı olabilecek ek özelliklere sahiptir. Örneğin, FileNotFound➥ İstisnası, bulunamayan dosyayı tanımlamak için bir FileName özelliğine sahiptir ve SqlException, bir T-SQL ifadesinin başarısız olduğu satır numarasını ve hatanın oluştuğu veritabanı sunucusunu belirlemeye yardımcı olacak özelliklere sahiptir.

.NET Framework’teki tüm istisnaların listesini görmek için Debug ➤ Exceptions’ı seçebilirsiniz. Bu, İstisnalar penceresini görüntüler. .NET Framework’te ad alanlarının listesini görmek için Ortak Dil Çalışma Zamanı İstisnaları düğümünü genişletin.

Ardından, ad alanında hangi istisnaların bulunduğunu görmek için bir ad alanını genişletebilirsiniz. Bu pencere ayrıca, belirli bir özel durum türü oluştuğunda veya işlenmediğinde, özel durum adının yanındaki uygun onay kutusunu işaretleyerek hata ayıklayıcıya kırılmasını söylemenizi sağlar.

Try Catch İfadesiyle İstisnaları İşleme

Uygulamanız bir istisna oluşturduğunda, kodunuz bir Try Catch Last bloğundaki istisnayı işleyebilir. Try bölümü, bir istisna üretebilecek bir kod bloğunu çevreler ve bu kod bir istisna üretirse, istisnayı uygun şekilde işlemek için çalışma zamanı Catch bölümüne atlar. Try Catch bloğu kullanmanın bir örneğini görmek için Liste 2-1’deki aşağıdaki fonksiyona bakın (satır numaraları sadece referans içindir).

Bu işlev bir pay (N) ve bir payda (D) alır ve bir tamsayı bölme işleminin sonucunu döndürür. Normalde, kod geçici bir değişken oluşturur, (N\D) işleminin sonucunu o geçici değişkende saklar ve işlevin sonucu olarak geçici değişkeni döndürür.

Ancak, birisinin D için 0 değerini yanlışlıkla iletmesi mümkündür, bu da 5. satırdan bir System.DivideByZeroException oluşturulmasına neden olabilir. Bu istisna atılırsa, yürütme akışı Try bloğundaki kodun geri kalanını atlar ve hemen atlar. 7. satırdaki Catch bloğuna inin. Catch bloğu, mümkünse istisnayı çözebileceğiniz yerdir. Bu işlevde kullanılan çözüm, bir istisna oluşursa 0 döndürmektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın