İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İşleçler

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İşleçler

Yerel Hizmetler 

İşleçler

Tüm tekli işleçler, sınıf veya yapı türünde tek bir işleç alan ve bu türde bir işleç döndüren statik işlevler olarak tanımlanır. Aşağıdaki operatörleri aşırı yükleyebilirsiniz.

Bu, ne doğru ne de yanlış olan boş bir duruma sahip olan System.Data.SQL ad alanındaki SQL türlerinde gerçekleşir. Bu durumda derleyici, bu tür ifadeleri doğru bir şekilde değerlendirmek için aşırı yüklenmiş true ve false operatörlerini kullanacaktır.

Bu işleçler bool türünde dönmelidir. Arttırma veya eksiltme işlemlerinden önceki ve sonraki arasında ayrım yapmanın bir yolu yoktur. İşleçler statik olduğundan (ve bu nedenle durumları olmadığından), bu ayrım önemli değildir.

İkili Operatörler

Tüm ikili operatörler, en az biri operatörün bildirildiği sınıf veya yapı tipi olmak üzere iki parametre alır. Bir ikili işleç herhangi bir türü döndürebilir, ancak genellikle içinde tanımlandığı sınıfın veya yapının türünü döndürür.

Kısıtlamalar

Üye erişimini, üye çağırmayı (işlev çağırma) veya yeni işleçleri aşırı yüklemek mümkün değildir. Bu basitlik adına; bu tür aşırı yüklemelerle ilginç şeyler yapabilmenize rağmen, kodu anlama zorluğunu büyük ölçüde artırır, çünkü üye çağrısının (örneğin) özel bir şey yapabileceğini her zaman hatırlamanız gerekir.

Yeni işleç aşırı yüklenemez çünkü .NET çalışma zamanı belleği yönetmekten sorumludur ve C# deyiminde new yalnızca “bana yeni bir örnek ver” anlamına gelir.

Bileşik atama işleçlerini (+=, *= vb.) aşırı yüklemek de mümkün değildir, çünkü bunlar her zaman basit bir işleme ve bir atamaya genişletilir. Bu, birinin tanımlanıp diğerinin tanımlanmadığı durumlardan veya farklı anlamlarla tanımlandığı (ürpererek) durumlardan kaçınır.

Yönergeler

Operatör aşırı yüklemesi, yalnızca gerektiğinde kullanmanız gereken bir özelliktir. Başka bir deyişle, yalnızca kullanıcı için işleri kolaylaştırdığında kullanın. Operatör aşırı yüklemesine iyi bir örnek, karmaşık bir sayı veya matris sınıfında aritmetik işlemleri tanımlamaktır.

Kötü bir örnek, bir dize sınıfındaki artırma (++) operatörünün “dizedeki her karakteri artırma” anlamına gelmesidir. İyi bir kılavuz, tipik bir kullanıcı, operatörün ne yaptığını herhangi bir belge olmadan anlamadığı sürece, onu bir operatör olarak tanımlamamanız gerektiğidir. Operatörler için yeni anlamlar uydurmayın.

Pratikte eşitlik (==) ve eşitsizlik (!=) operatörleri en sık tanımlayacağınız operatörlerdir, çünkü bunu yapmazsanız beklenmedik sonuçlar alabilirsiniz.

Tür, BinaryNumeral sınıfı gibi yerleşik bir veri türü gibi davranıyorsa, daha fazla işleci aşırı yüklemek mantıklı olabilir. İlk bakışta, BinaryNumeral sınıfı gerçekten süslü bir tamsayı olduğu için, System.Int32 sınıfından türetilebilir ve operatörleri ücretsiz olarak alabilirmiş gibi görünebilir.

Bu birkaç nedenden dolayı işe yaramayacak. İlk olarak, değer türlerini temel sınıflar olarak kullanamazsınız ve Int bir değer türüdür. İkincisi, mümkün olsa bile, BinaryNumeral için gerçekten işe yaramaz çünkü BinaryNumeral bir tamsayı değildir; olası tamsayı aralığının yalnızca küçük bir bölümünü destekler. Bu nedenle, türetme iyi bir tasarım seçimi değildir.

Daha küçük aralık, BinaryNumeral int’den türetilmiş olsa bile int’den BinaryNumeral’a örtülü bir dönüştürme olmadığı ve bu nedenle herhangi bir ifadenin dönüştürme gerektirdiği anlamına gelir.

Bununla birlikte, bu gerçekler doğru olmasa bile, yine de bir anlam ifade etmeyecektir, çünkü bir veri türüne sahip olmanın tüm amacı, hafif bir şeye sahip olmaktır ve bir yapı, bir sınıftan daha iyi bir seçim olacaktır. Yapılar elbette başka nesnelerden türetilemez.


Python işareti Nedir
python’da // nedir
Python semboller
Python ünlem işareti
Python Ne anlama gelir
Ne demek Python
İşleç nedir
Python bölümden kalan


Karmaşık Sayı Sınıfı

Aşağıdaki yapı, birkaç aşırı yüklenmiş operatörle karmaşık bir sayı uygular. Aşırı yüklenmiş işleçleri desteklemeyen diller için aşırı yüklenmemiş sürümler olduğunu unutmayın.

Boş değerler, bir sınıf değişkeninin başlangıç durumunu basitçe kaydetmenin ötesinde kullanışlı bir programlama yapısıdır. Veritabanı dünyasında null, “kaydedilmiş değer yok” kavramını aktarır. Bir ankette, bir sorunun yanıtı evet veya hayır olabilir, ancak bir yanıt sağlanmazsa, mevcut değilse veya belirli bir yanıtlayanla ilgili değilse yanıtlarını kesin yerine boş olarak kaydedebilirsiniz. Evet veya hayır.

Pek çok uygulama, boş değerlerin oldukça yaygın olabildiği veritabanlarında depolanan verilerle uğraştığı için, boş değerleri ifade etme yeteneği oldukça önemli hale gelir.

Değer türlerinde boş değerlerin depolanamaması C#’ta önemli bir sorun olabilir. Değer türleri, tanımı gereği, yerel bir değişken olarak tanımlandıklarında yığında ayrılan veya yığınla ayrılan türlerin bir parçasını oluşturduklarında satır içi olarak ayrılan bitlerden oluşur.

Bir değer türü her zaman fiziksel olarak tahsis edildiğinden, ayrılmamış veya boş bir değer türünü ifade etme yeteneği yoktur. Ayrıca, değer türleri bir nesne başlığı lüksüne sahip olmadığından (referans türleri gibi), bir örneğin boş olduğunu gösterebilecek yedek bir başlık bitine sahip değildirler.

Veritabanlarından kaynaklanan verilerle uğraşırken, sıfırlanabilirliği ifade edememeyle başa çıkmak özellikle zahmetli hale gelir. Veritabanları genellikle referans ve değer türleri için ayrı kavramlara sahip değildir ve şema izin veriyorsa tüm veri türleri boş olabilir. Null yapılabilir türlerden önce, değer türlerinde boş değerlerin kaydedilmesi zor bir işti.

Aşağıdaki seçenekler mevcuttu:

• Mantıksal boş değeri belirtmek için özel bir değer seçebilirsiniz. İşaretli tamsayılar için -1 genellikle makul bir seçimdi; kayan noktalar için NaN popülerdi. Son olarak, tarihler için genellikle DateTime.MinValue kullanıldı.
• Değer türünü dahili olarak depolayan bir referans türü kullanabilir ve uygun olduğunda onu boş bırakabilirsiniz. Bu rolde System.Data.SqlTypes ve çeşitli üçüncü taraf kitaplıklarındaki türler kullanıldı.
• Potansiyel olarak boş olabilecek her değer türü değişkeni için bir Boole değişkeni tutabilirsiniz. Boole, eşlik eden değer türünün mantıksal olarak boş olup olmadığını izler.

Bu alternatiflerin hepsinde sorunlar vardı. Özel değerlerin tanımlanması genellikle zordu ve bir geliştiricinin güncelleme mantığına dikkat etmemesi durumunda talihsiz bir şekilde veritabanına geri dönme eğilimi vardı. Bu da, hem fiziksel hem de mantıksal boşlukları beslemek gibi sancılı bir sorun yarattı.

Referans türlerini kullanmak etkiliydi, ancak bu veri katmanı yerel uygulama kararının bir uygulamanın tüm katmanlarına yayılma eğilimi vardı, bu da değer türlerinin sunduğu performans avantajlarının mevcut olmadığı anlamına geliyordu. Üçüncü alternatif genellikle en temiz ve en basit seçenekti, ancak özellikle yöntem dönüş değerlerinde uygulanması külfetliydi ve aynı zamanda yer israfıydı.

Geliştiriciler, değer türü nullability için genel amaçlı bir çözüme ihtiyaç duyduklarından ve C# 2.0 tasarımcıları jeneriklerin eklenmesiyle güçlendirildiğinden, çerçeve kitaplığını Nullable<T> değer türünü içerecek şekilde genişlettiler. Nullable<T>, herhangi bir değer türünü tür parametresi olarak alabilir ve mantıksal boşluğu izlemek için dahili olarak bir Boole değeri depolar.

Bu yaklaşım, temelde önceki listedeki üçüncü seçenekle aynıdır, ancak yalnızca tek bir değişkenin izlenmesi gerektiğinden lojistik açıdan daha basittir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın