İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İletişim Protokolünü Basitleştirme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İletişim Protokolünü Basitleştirme

İletişim Protokolünü Basitleştirme

İletişim Protokolünü Basitleştirme

Muhtemelen fark ettiğiniz gibi, yönetilen uyarı iletişim kutuları ile çalışmak oldukça karmaşık hale gelebilir ve ana hat kodunu kirletebilir. Bu protokolü daha basit bir protokole soyutlarsak, yeni protokol şöyle görünebilir:

1. new kullanarak ve onu yerel bir değişken olarak tutarak, istediğiniz bir diyalog örneğini oluşturun. Bu dialog1’i çağırın.
2. dialog1.show() kullanarak diyalogu gösterin.
3. dialogFinished() adlı etkinlikte bir yöntem uygulayın.
4. dialogFinished() yönteminde, dialog1’den dialog1 gibi öznitelikleri okuyun. GetValue1().

Bunun diyaloglarla çalışmak için çok daha basit bir model olduğunu düşünmek isteriz. Kimlikleri hatırlamanız gerekmez, ana hat kodunu diyalog oluşturma ile kirletmeniz gerekmez ve değerlere erişmek için doğrudan türetilmiş diyalog nesnelerini kullanabilirsiniz.

Bu soyutlamanın ilkesi aşağıdaki gibidir. İlk adım olarak, bir diyaloğun oluşturulmasını ve bu diyaloğun hazırlanmasını, bir temel diyaloğu tanımlayan bir sınıfa soyutlarız. Bu arabirime IDialogProtocol adını veriyoruz. Bu iletişim kutusunun üzerinde doğrudan bir show() yöntemi de vardır.

Bu iletişim kutuları, bir etkinlik için temel sınıftaki bir kayıt defterinde toplanır ve saklanır ve kimliklerini anahtar olarak kullanırlar. Temel etkinlik, kimliklerine göre onCreate, onPrepare ve onClick çağrılarının çoğullamalarını çözecek ve onları dialog sınıfına yeniden yönlendirecektir. Bu mimari ayrıca gösterilmektedir.

Bu çerçeveden yararlanmak için, ManagedDialogsActivity’yi genişleterek başlarsınız. Ardından, her biri ManagedActivityDialog’dan türetilen ihtiyacınız olan iletişim kutularını başlatırsınız. Bir menü öğesi yanıtında, bu iletişim kutularında basitçe bir show() yapabilirsiniz.

Diyalogların kendileri, oluşturulmak ve gösterilmek için gerekli parametreleri önceden alır. Her ne kadar bir dialog ID’si geçiriyor olsak da, artık bu ID’leri hatırlamamız gerekmiyor. İsterseniz bu kimlikleri tamamen soyutlayabilirsiniz. Şimdi gösterilen sınıfların her birini inceleyeceğiz.

Diyalog Protokolü

IDialogProtocol arabirimi, yönetilen bir iletişim kutusu olmanın ne anlama geldiğini tanımlar. Yönetilen bir iletişim kutusunun sorumlulukları, iletişim kutusunun oluşturulmasını ve her gösterildiğinde hazırlanmasını içerir. Gösteri işlevini iletişim kutusunun kendisine devretmek de mantıklıdır. Bir diyalog ayrıca düğme tıklamalarını tanımalı ve diyalog kapanışının ilgili ebeveynini çağırmalıdır. Aşağıdaki arabirim kodu, bu fikirleri bir dizi işlev olarak temsil eder.

Yönetilen Etkinlik İletişim Kutusu

ManagedActivityDialog soyut sınıfı, IDialogProtocol arabirimini uygulamak isteyen tüm iletişim sınıfları için ortak uygulamayı sağlar. Temel sınıflar tarafından geçersiz kılınacak oluşturma ve hazırlama işlevlerini bırakır, ancak IDialogProtocol yöntemlerinin geri kalanı için uygulamalar sağlar. ManagedActivityDialog ayrıca ana aktiviteye, düğme tıklama olayına yanıt verdikten sonra iletişim kutusunun bittiğini bildirir.

Template-hook modelini kullanır ve türetilmiş sınıfların,ClickHook’ta kanca yöntemini özelleştirmesine izin verir. Bu sınıf aynı zamanda show() yöntemini üst aktiviteye yönlendirmekten de sorumludur, böylece show() için daha doğal bir uygulama sağlar. Tüm yeni diyaloglarınız için temel sınıf olarak ManagedActivityDialog sınıfını kullanmalısınız.

Diyalog

Diyalog sınıfı iki şeyden sorumludur. İletişim kutusu kimlikleri ile gerçek iletişim kutusu (fabrika) örnekleri arasında bir eşleme tutar. Ayrıca, kimlikten nesneye eşlemeyi kullanarak genel onCreate ve onPrepare çağrılarını belirli iletişim kutularına çevirir. ManagedDialogsActivity, yeni iletişim kutularını kaydetmek için DialogRegistry sınıfını depo olarak kullanır.

Yönetilen Diyaloglar Etkinliği

ManagedDialogsActivity sınıfı, yönetilen iletişim kutularını destekleyen etkinlikleriniz için temel sınıf görevi görür. IDialogProtocol arabirimi tarafından tanımlanan yönetilen iletişim kutularını takip etmek için tek bir DialogRegistry örneği tutar. Türetilmiş etkinliklerin, diyaloglarını registerDialogs() işlevi aracılığıyla kaydetmesine izin verir.

iletişim kutusu örneğini iletişim kayıt defterinde bularak oluştur ve hazırla anlambilimini ilgili iletişim örneğine aktarmaktan da sorumludur. Son olarak, diyalog kayıt defterindeki her diyalog için dialogFinished geri arama yöntemini sağlar.

Biten Geri Arama Diyaloğu

IDialogFinishedCallBack arabirimi, ManagedActivityDialog sınıfının ana etkinliğe iletişim kutusunun bittiğini ve ana etkinliğin parametreleri almak için iletişim kutusundaki yöntemleri çağırabileceğini söylemesini sağlar. Genellikle bir ManagedDialogsActivity bu arabirimi uygular ve ManagedActivityDialog için bir üst etkinlik görevi görür.


Ethercat Nedir
Ethercat haberleşme Nedir
EtherCAT haberleşme
EtherCAT Ethernet farkı
EtherCAT vs Profinet
EtherCAT kablosu
Ethernet haberleşme protokolü
EtherCAT protocol


Genel Yönetilen Uyarı İletişim Kutusu

Genel Yönetilen Uyarı İletişim Kutusu, uyarı iletişim kutusu uygulamasıdır; ManagedActivityDialog’u genişletir. Bu sınıf, uyarı iletişim kutusu oluşturucusunu kullanarak gerçek uyarı iletişim kutusunu oluşturmaktan sorumludur. Ayrıca ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri yerel değişkenler olarak taşır.

Genel Yönetilen Uyarı İletişim Kutusu basit bir uyarı iletişim kutusu uyguladığından, onClickHook yönteminde hiçbir şey yapmaz. Unutulmaması gereken en önemli nokta, bu yaklaşımı kullandığınızda GenericManagedAlertDialog’un ilgili tüm bilgileri tek bir yerde özetlemesidir. Bu, etkinlikteki ana hat kodunu gıcır gıcır temiz tutar.

Generic Prompt Dialog sınıfı, ManagedActivityDialog sınıfını genişleterek ve gerekli oluşturma ve hazırlama yöntemlerini sağlayarak bir bilgi istemi iletişim kutusunun tüm ihtiyaçlarını kapsar. Ayrıca, ana etkinliğin dialogFinished geri arama yönteminde ona ulaşabilmesi için yanıt metnini yerel bir değişkene kaydettiğini de görebilirsiniz.

Artık, UI programlamanın temel bileşenleri olan Android menülerini ve diyaloglarını kapsamlı bir şekilde anladınız. Alt menüler, simge menüleri, içerik menüleri ve alternatif menüler dahil olmak üzere Android’de bulunan çeşitli menü türleriyle nasıl çalışılacağını öğrendiniz. Ayrıca, XML menü kaynaklarını kullanarak menülerle nasıl daha verimli çalışabileceğinizi gördünüz.

Menüler için, yalnızca menüleri test etmek için değil, aynı zamanda yazdığınız diğer programları test etmek için de faydalı bulacağınız bir test donanımı sunduk. Menüler, yeni işlevleri çağırmak ve test etmek için basit bir yol sağlar.

Diyalogların Android’de özel bir zorluk teşkil ettiğini de gördünüz. Size eşzamansız iletişim kutularının sonuçlarını gösterdik ve yönetilen iletişim kutularını basitleştirmek için bir soyutlama sunduk.

Bu bölümde ve UI kontrolleriyle ilgili önceki bölümde edindiğiniz bilgiler, kendi karmaşık UI programlarınızı yazmanız için size iyi bir temel sağlamalıdır. Bu temel, animasyonla ilgili bir sonraki bölüme hazırlanmanızda da size iyi hizmet etmelidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın