İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

HTML Başlıklarını Birleştirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

HTML Başlıklarını Birleştirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

HTML Başlıklarını Birleştirme

Lift’in şablon işlemesinin bir başka özelliği de HTML <head /> etiketini bir şablon içinden birleştirme yeteneğidir. Liste 3-5’te, şablonun içinde bir <head /> etiketi belirttiğimize dikkat edin. Birleştirme olmadan, bu <head /> etiketi, şablonumuzun bağlandığı varsayılan şablonda görünür.

Ancak Lift bu konuda akıllıdır: head etiketinin içeriğini alır ve bunları dış şablonun <head /> etiketiyle birleştirir. Bu, tek tip bir varsayılan şablonu korumak, ancak yine de sayfanın başlığını değiştirmek, komut dosyaları veya özel CSS eklemek vb. için bir <lift:surround /> etiketi kullanabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, bir sayfada jQuery’s TableSorter ile stil vermek istediğiniz bir tablonuz varsa, Listede gösterildiği gibi bir <head /> etiketi eklersiniz.

Kullanıcı Geri Bildirimi Sağlama

Kullanıcı için geri bildirim (sorunlar için hata mesajları, güncelleme için durum mesajları ve genel bildirimler) modern uygulamalar için önemlidir. Lift, statik sayfaların yanı sıra AJAX ve Comet çağrıları için kullanılabilecek bu tür mesajlar için birleşik bir model sağlar. Mesajlaşma desteğini karşılıyoruz.

Parçacıkları Kullanma

Parçacık, tek bir scala.xml.NodeSeq bağımsız değişkeni alan ve bir NodeSeq döndürmesi beklenen bir işlevdir.

Yönteme iletilen bağımsız değişken, snippet etiketinin XML içeriğidir. Lift, dışarıdan içeriye işlediği için, istekli_eval özniteliğini belirtmediğiniz sürece içerikler snippet yöntemine geçmeden önce işlenmez. Örnek olarak, defterimizin mevcut bakiyesini çıkaracak bir pasaj istediğimizi varsayalım. Liste, snippet yöntemimizin nasıl göründüğünü gösterir.

Yalnızca biçimlendirilmiş bakiye ile bir XML Metin düğümü döndürürüz. Bir snippet’in döndürdüğü XML’in dışarıdan içeriye daha fazla işlendiğini unutmayın, bu nedenle snippet’iniz bunun yerine Listing gibi görünüyorsa, lift:Util.time snippet’i snippet yöntemimiz döndükten sonra işlenecektir.

Şablon etiketlerinin bu hiyerarşik işlenmesi, Lift’i çok esnek hale getirir. Halihazırda bir miktar JavaServer Pages (JSP) deneyiminiz varsa, standart JSP/servlet modelinden çok daha güçlü ve kullanımı çok daha basit dışında, Lift’in kendi etiket kitaplıklarınızı yazmanıza izin verecek şekilde tasarlandığını bilmek sizi memnun edecektir.

Parçacıklardaki Bağlayıcı Değerler

Şimdiye kadar, yalnızca tam çıktı oluşturan ve yönteme yapılan girdileri göz ardı eden snippet’lerimizi gösterdik. Lift, sunum ve denetleyici kodunu ayrı tutmaya yardımcı olmak için parçacığınızda NodeSeq girişini kullanmak için aslında bazı çok güzel olanaklar sağlar. İlk olarak, NodeSeq girişinin şablonunuzdaki snippet etiketi için alt öğelerden oluştuğunu unutmayın. Örneğin, snippet’e sahip olduğumuzu varsayalım.

Bu tamamen doğru bir XML’dir, ancak daha önce XML’de ön ekli öğeler kullanmadıysanız biraz garip gelebilir. Kilit nokta, Lift’in bu öğeleri parçacığınızdaki verilerle seçerek bağlamanıza veya değiştirmenize izin vermesidir.

Yöntemi üç bağımsız değişken alır:

  • Örneğimizde bağlamak istediğiniz öğelerin ön eki, defter
  • Bağlamak istediğiniz öğeleri içeren NodeSeq
  • Öğe adını bir değiştirme değeriyle eşleyen bir veya daha fazla BindParam öğesi.

Kendi BindParam örneklerinizi el ile oluşturabilseniz de, genellikle diğer şeylerin yanı sıra Pair’den BindParam’a örtülü bir dönüştürme içeren Helpers._ dosyasını içe aktarmanızı öneririz. Elimizdeki bu bilgilerle, önceki denge yöntemi tanımımızı Listeleme’de gösterilenle değiştirebiliriz.

Listelemede görebileceğiniz gibi, aslında önceki çabamızın üzerinde bir kod satırı elde ediyoruz, ancak ödünleşim, yalnızca şablonu düzenleyerek düzeni değiştirmemizi çok daha basit hale getiriyor.


HTML Satır birleştirme
HTML birleştirme
HTML Tablo birleştirme
HTML Tablo oluşturucu
HTML hazır tablo kodları
Colspan ne demek
HTML tablo
Colspan ne ise yarar


Durum Bilgisiz ve Durum Bilgili Parçacıklar Arasında Seçim Yapma

Bir snippet’in yaşam döngüsü varsayılan olarak durum bilgisizdir. Bu, her istek için Lift’in yürütülecek snippet sınıfının yeni bir örneğini oluşturduğu anlamına gelir; örnek değişkenlerinde yaptığınız tüm değişiklikler, istek işlendikten sonra atılacaktır. Etrafınızda bir devlet tutmak istiyorsanız, birkaç seçeneğiniz vardır:

  • Durumu bir tanımlama bilgisinde saklayın. Oturumlar boyunca kalıcı olmasını istediğiniz verileriniz varsa bu yararlı olabilir. Dezavantajı, tanımlama bilgisini yönetmenin yanı sıra, kullanıcının makinesinde depolandığından, tanımlama bilgisindeki veriler için herhangi bir güvenlik etkisi ile uğraşmanız gerektiğidir.
  • Durumu bir SessionVar’da saklayın (“Oturum ve İstek Durumlarını Saklama” bölümüne bakın). Bunu yönetmek, tanımlama bilgilerini kullanmaktan biraz daha kolaydır, ancak oturum süresince istemiyorsanız, oturum verilerinin eklenmesini ve çıkarılmasını yine de yapmanız gerekir. Bir tanımlama bilgisi gibi, bir SessionVar da geneldir, yani tüm snippet örnekleri için aynı olacaktır.
  • Bir StatefulSnippet alt sınıfı kullanın. Bu, birden çok sayfaya yayılan bir form veya bir sayfada ayrı ayrı ince ayar yapabilmek istediğiniz birden çok değişken gibi küçük, konuşma durumu için idealdir.

Bir StatefulSnippet kullanmak, birkaç mekanizmanın eklenmesiyle normal bir snippet’e çok benzer. İlk olarak, StatefulSnippet niteliği, PartialFunction[String, NodeSeq => NodeSeq] türünde bir gönderme yöntemi tanımlar. Bu, hangi yöntemlerin hangi snippet’leri işleyeceğini tanımlamanıza olanak tanır. Temel DispatchSnippet’teki def gönderimi bir var ile geçersiz kılınabileceğinden, parçacık işlemenin bir sonucu olarak bu davranışı yeniden tanımlamanıza da izin verir.

StatefulSnippet’leri kullanmanın bir başka anahtarı da, bir formu oluşturduğunuzda, o forma gizli bir alanın eklenmesidir; bu, form gönderiminin hedefi olan sayfada aynı örneğin kullanılmasına neden olur. Farklı bir sayfaya bağlanmanız gerekiyorsa ancak aynı parçacık örneğinin o sayfadaki parçacıkları işlemesini istiyorsanız, StatefulSnippet.link yöntemini kullanın (SHtml.link yerine).

Aynı şekilde, farklı bir sayfaya yönlendirmeniz gerekirse, StatefulSnippet niteliği bir redirectTo yöntemini tanımlar. Bu durumların herhangi birinde, örneğin yeniden bağlanmasına neden olan sırasıyla bağlantıya veya yönlendirmeye bir işlev haritası eklenir.

Durum bilgili snippet’i ne zaman kullanabileceğinize bir örnek olarak, belirli bir süre için yaptığınız harcamaları gösteren ve grafiği çizilecek verileri seçmek için ölçütler belirlemenize izin veren bir grafiği ele alalım. Zaman aralığını varsayılan 1 aydan 3 aya değiştirdiğinizi varsayalım.

Şimdi, harcama kategorilerini yalnızca yiyecekleri gösterecek şekilde sınırlamak istiyorsunuz. Büyük olasılıkla, uygulamanın zaman aralığındaki değişikliğe de saygı duymasını isteyeceksiniz. Bu, biraz durumu korumanın bunu yapmanıza izin vereceği bir durumdur.

Bir StatefulSnippet örneği kullanmak, snippet’i yazmayı büyük ölçüde basitleştirir, çünkü ilgili tüm bilgilerinizi her istekten, bağlantıdan vb. eklemek ve çıkarmak yerine örnek değişkenleri olarak tutabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın