İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Hedef Piyasa – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Hedef Piyasa – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Hedef Piyasa

Hedef pazarlarınızın her birini tanımlamanız önemlidir. Web siteniz onlar için tasarlandı! Hedef pazarlarınızın her biri için belirlemeniz gereken şunlardır:

• Onların ihtiyaçları
• İstekleri
• Beklentileri

Hedef pazarlarınızın her biri için de uygun bir “WOW” faktörü belirlemeye çalışmalısınız. Web sitenizde onları WOW olacak ne sağlayabilirsiniz? Amacınız, hedef pazarın beklentilerini aşmak olmalıdır.

Ana hedef pazarınız potansiyel müşteriniz olabilir, ancak diğer hedef pazarlar mevcut müşterileri veya medyayı veya potansiyel müşterileriniz, ortaklarınız veya bağlı kuruluşlarınız için satın alma kararını etkileyenleri içerebilir.

Mevcut müşterilere karşı potansiyel müşterilere gerçekten baktığınızda, bu iki grubun Web sitenizden istedikleri ve ihtiyaçlarının muhtemelen farklı olduğunu fark edersiniz. Mevcut müşteriniz olan biri şirketinizi tanıyor. Ürünleriniz, iş uygulamalarınız ve benzerleri sitenizde onlar için bir öncelik değildir.

Potansiyel bir müşteri, size ilk siparişini vermeden önce bunlara ihtiyaç duyar. “Müşteri” çok büyük bir hedef pazar; bölümlere ayrılması gerekir. Her işletme farklıdır. Örneğin bir otel olsaydınız, müşteri hedef pazarınız aşağıdakilere ayrılabilir:

• İş seyahati eden
• Tatil amaçlı seyahat edenler
• Aile gezginleri
• Toplantı planlayıcıları
• Engelli gezginler
• Tur operatörleri
• Gruplar.

Kaptın bu işi. Müşteri hedef pazarınızı segmentlere ayırmanız ve ardından her segment için ihtiyaç, istek ve beklentilerin bir analizini yapmanız gerekir. Medya hedef kitlenizin bir parçasıysa, bir medya merkezi planladığınızdan veya potansiyel yatırımcılara ulaşmak istiyorsanız yatırımcı ilişkileri sayfanız olduğundan emin olun. Çocuk ürünlerini pazarlamayı düşünüyorsanız, Web siteniz renkli olmalı ve metin, hedef pazarınıza neyin hitap ettiğine uygun olarak basit ve anlaşılması kolay olmalıdır.

Büyük olasılıkla, eğlenceli görünen grafikler, çocukları sitenize daha fazla çekmek için sitenizde yaygın olarak kullanılacaktır. Finansal hizmetleri pazarlıyorsanız, Web siteniz daha profesyonel bir yaklaşım gerektirir. Grafikleriniz temiz bir görünüm taşımalı, metin bilgilendirici olmalı ve ticari bir üslupla yazılmalıdır.

Bu örneğin gösterdiği gibi, sitenizin içeriği ve tonu hedef pazarınıza göre uyarlanmalıdır. Sonuçta bu, ürününüzü veya hizmetinizi satın almakla ilgilenen kişilerin dikkatini çekmenin en iyi yoludur.

Web sitenizi tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer husus, hedef pazarınızın en son teknolojileri kullanma eğilimi ve muhtemelen kullanacakları konfigürasyondur. Özel, akışlı multimedya sunumları pazarlayan bir çevrimiçi işletme, müşterisinin teknik olarak eğimli olmasını bekler. Bu istemcilerin en son yazılıma, gelişmiş Web tarayıcı teknolojilerine ve daha hızlı makinelere sahip olma olasılığı daha yüksektir.


Hedef Capital
Hedef kitle ve hedef pazar
Hedef pazar Seçimi aşamaları
TradingView
Hedef Capital ekşi
Hedef Capital Forex
Hedef pazar Örnekleri
Hedef Capital kimin


Öte yandan, çevrimiçi bahçe malzemeleri satan bir satıcının müşterilerinin en son teknolojileri tam olarak benimseme olasılığı daha düşük olabilir. Bu ürünleri arayan çoğu kişi, iş yerlerinden ziyade evlerinden bağlantı kuruyor. İnternete yavaş çevirmeli bağlantıya, daha yavaş makinelere ve daha eski yazılımlara sahip olabilirler.

Tarayıcının en son sürümünü indirmekten rahatsız oldukları, daha yeni sürümün farkında olmadıkları veya büyük bir dosyayı indirmekle ilgilenmedikleri için, sistemlerinde orijinal olarak yüklü olan Web tarayıcısını kullanmaya devam ediyor olabilirler. Hedef pazarınız bu demografiyi içeriyorsa Java, Flash ve büyük grafik dosyalarını kullanırken dikkatli olun.

Bu, Web sitenizi geliştirmek ve tasarlamak için ne anlama geliyor? Akışlı multimedya geliştiricileri, müşterileri geliştiricinin sitesini ziyaret ettiklerinde etkilenmeyi bekledikleri için Web sitelerini daha fazla grafik ve dinamik multimedya efektleriyle tasarlayabilirler. ben

Bahçıvanlık malzemeleri satıcıları sitelerini benzer şekilde tasarladılar, sitenin yüklenmesi çok yavaş olacağı için müşterilerinin çoğu yabancılaşmış olabilir. İşlerini başka bir yere götürebilirler. Bahçe malzemeleri sitesi, büyük grafiklere ve çoklu ortam efektlerine daha az odaklanan ve bilgi sunmaya daha fazla odaklanan daha temel bir tasarım gerektirir.

Ürünler ve Servisler

Online tanıtımını yapmak istediğiniz ürün ve hizmetleri tanımlamanız önemlidir. Bazen fiziksel mağazanızda çevrimdışı olarak sunduğunuz ürün ve hizmetler çevrimiçi mağazanızdakiyle aynıdır, ancak çoğu zaman farklılıklar vardır.

Gerçek bir lokasyona sahip işletme sahipleri, bazen çevrimiçi mağazalarının çevrimdışı mağazalarının bir uzantısı olduğunu ve çevrimdışı olarak çevrimiçi olarak tam olarak aynı ürün ve hizmetleri sağlayacaklarını varsayarlar. Bazı durumlarda, çevrimiçi ortamda fiziksel mağazadakinden daha az ürün sunulur. Test pazarlaması yapıyorsanız ve aynı zamanda fiziksel konumunuzda sattığınız ürünlerden bazıları rekabetçi fiyatlandırma veya nakliye lojistiği nedeniyle çevrimiçi satış için uygun değilse bu genellikle geçerlidir.

Diğer durumlarda, çevrimiçi mağazanız fiziksel mağaza konumundan daha fazla ürün veya hizmet sunabilir. Örneğin, çevrimdışı kitapçınız kargo veya hediye paketi sunmayabilir. Çevrimiçi kitap mağazanız bu hizmetleri sunmuyorsa, çevrimiçi rekabette çok fazla iş kaybedersiniz.

Bir sitenin ürün teklifleri hediye vermeye uygun öğeleri içerdiğinde, paketleme, özelleştirilmiş kartlar, birden fazla adrese gönderim ve gönderim seçenekleri de sunmak önemlidir. Tüketici “kral”dır ve çok talepkardır. Pazar payı elde etmek için tüketicilerinizin çevrimiçi beklentilerini karşılamanız ve aşmanız gerekir. İnternetten hediye alışverişi yapan kişiler kolaylık arayışında olup, en büyük rahatlığı ve en iyi ürünleri en düşük fiyatlarla sunan site kazanan olacaktır.

Web siteleri ve İnternet pazarlama stratejileri, satılan ürün veya hizmete göre farklılık gösterir. Oyuncak pazarlayan bir şirket, çocukların ilgisini çekecek eğlenceli ve etkileşimli bir Web sitesi geliştirmek zorundadır. Web sitesi aynı zamanda çocuklara siteyi arkadaşlarına anlatmanın bir yolunu ve siteye geri dönmeleri için bir neden vermelidir. Oyuncak firması, çocukların arkadaşlarına renkli ve müzikli bir mesaj gönderebilecekleri ve onlara siteyi anlatabilecekleri bir elektronik kartpostal hizmeti sunmak isteyebilir.

Başka bir fikir de bir “dilek listesi” hizmeti sunmaktır. Çocuklar istedikleri oyuncakların bir listesini yapabilir ve bu liste e-posta yoluyla velilere gönderilir. Ebeveynler daha sonra daha bilinçli satın alma kararları verebilir ve oyuncak şirketinin sitesine sadık kalabilir.

Aynı şekilde bazı oyuncak firmaları, kayıt yaptıran ve uygun anketi dolduran ziyaretçilere bir çocuğun doğum gününü hatırlatmak ve hediye fikirleri için önerilerde bulunmak için e-posta mesajı gönderen hatırlatma hizmetleri sunmaktadır. Bir kez daha bu, satışları ve tekrarlanan trafiği teşvik eder ve müşteri sadakatini artırır.

Başka bir örnekte, bir yazılım geliştirme şirketi, yazılım ürünlerinin indirilebilir demo sürümlerini sağlamak ve insanların satın alma kararı vermeden önce belirli bir süre boyunca ürünlerini incelemelerine izin vermek isteyebilir. Tüketiciler yazılımı satın almaya karar verdiğinde, siparişleri yerine getirmek için sağlam bir e-ticaret sisteminin mevcut olması gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın