İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Hassas Bilgileri Şifreleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Hassas Bilgileri Şifreleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Uygulama Düzeyinde Kimliğe Bürünmeyi Yapılandırma

Uygulama düzeyinde kimliğe bürünme, uygulamanız için istekleri işleyen tüm iş parçacıklarını belirli bir güvenlik bağlamı kullanarak çalışmaya zorlar. Gösterildiği gibi kimliğe bürünmeyi etkinleştirerek ve <kimlik> öğesinde hesap kimlik bilgilerini belirterek uygulama düzeyini yapılandırırsınız.

Kimliğe bürünmeyi etkinleştirmek için kimliğe bürünme özniteliğini True olarak ayarlamanız gerekir. Kimliğe bürünme özniteliğini ayarlamadan bir kullanıcıAdı ve parola belirtmenin, uygulamanın güvenlik bağlamı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. userName özniteliğinde, kullanıcı adını (“username” gibi) belirterek yerel bir hesap veya etki alanı ve kullanıcı adını (“domain\username” gibi) belirterek bir etki alanı hesabı belirleyebilirsiniz.

Kullanıcı düzeyinde kimliğe bürünme, isteği işleyen iş parçacığını IIS’den kimliği doğrulanmış kullanıcının güvenlik bağlamı altında çalışmaya zorlar. Kullanıcı düzeyinde kimliğe bürünme, uygulama düzeyinde kimliğe bürünmeye benzer, ancak hesap kimlik bilgilerini belirtmeniz gerekmez çünkü IIS, kullanıcı düzeyinde kimliğe bürünme için hesap bilgilerini sağlar.

Hesapları Yetkilendirme için Yapılandırma

Delegasyon, yerel bir bilgisayarda kimliğe bürünmeyi ve uzak bir bilgisayarda kimliğe bürünen hesabın kimlik doğrulamasını içerir. Yetki devri iki şey gerektirir: hem yerel hem de uzak bilgisayarda geçerli olan yetkilendirmeyi ve kimlik bilgilerini destekleyen bir kimlik doğrulama mekanizmasıdır.

Her iki bilgisayarda da geçerli olan ancak yetkilendirilemeyen bir kimlik doğrulama mekanizması kullanılarak doğrulanmış bir hesabınız varsa, yetki devri başarısız olur. Her iki bilgisayarda da geçerli olmayan bir hesabınız varsa, kimlik doğrulama mekanizmasının yetki devrini desteklemesi önemli değildir.

Temel- ve Kerberos Kimlik Doğrulaması, yetki devrini destekler. Uygulama düzeyinde kimliğe bürünmede yaptığınız gibi, bir yapılandırma dosyasına kimlik bilgilerini girdiğinizde de delegasyon desteklenir. Özet ve NTLM Kimlik Doğrulaması yetkilendirmeyi desteklemez.

Temsil kullanmanız gerekiyorsa, Temel veya Tümleşik Windows Kimlik Doğrulaması kullanacak şekilde yapılandırılmış IIS ile uygulama düzeyinde kimliğe bürünme veya kullanıcı düzeyinde kimliğe bürünme kullanmalısınız.

Tümleşik Windows Kimlik Doğrulaması, mümkün olduğunda Kerberos Kimlik Doğrulamasını kullanmayı dener, ancak Kerberos desteklenmiyorsa NTLM’ye geri döner. Kerberos Kimlik Doğrulaması, yetkilendirmeye izin vermek için uygun Active Directory girişlerine sahip olmalıdır, ancak bu yapılandırma ayarları bu çalışmanın kapsamı dışındadır.

Hem yerel hem de uzak makinenin anlayabileceği hesapları iki yoldan biriyle oluşturabilirsiniz. İlk yöntem, özdeş yerel hesaplar oluşturmaktır. Özdeş yerel hesaplar, iki ayrı makinedeki iki hesaptır, ancak her iki hesabın da aynı kullanıcı adı ve parolası vardır.

Bu, her iki makinenin de kimlik bilgilerini bağımsız olarak doğrulamasına ve kullanıcının kimliğini doğrulamasına olanak tanır. İkinci seçenek, bir Active Directory hesabı kullanmak ve hem yerel hem de uzak bilgisayarın Active Directory’ye karşı kimlik doğrulaması yapmasına izin vermektir. Her iki makine de aynı kimlik bilgilerini aynı kaynağa karşı doğruladığından, kimlik doğrulama başarılı olur. Delegasyonu desteklemek için hesapların nasıl yapılandırılacağını ve nasıl yapılandırılmayacağını gösterir.

ASP.NET Çalışan İşlem Hesabını Yapılandırma

Microsoft, ASP.NET çalışan işleminin IIS 5’teki varsayılan ASPNET hesabını veya IIS 6’daki Ağ Hizmeti’ni kullanarak çalışmasına izin vermenizi önerir çünkü bu hesap en az ayrıcalıklı erişim için önceden yapılandırılmıştır.

Bir uygulamanın farklı bir güvenlik bağlamı kullanarak çalışmasına ihtiyacınız varsa, uygulama düzeyinde kimliğe bürünme kullanmalısınız. Elbette, çalışan işlem hesabını değiştirmek için zorlayıcı bir nedeniniz varsa, bunu Listede gösterildiği gibi Machine.config dosyasındaki <processModel> öğesinde yapabilirsiniz.

Bir kez daha, Machine.config dosyasında basit değişiklikler yapmayın ve bir şeylerin ters gitmesi ihtimaline karşı her zaman değişikliklerinizi yedeklediğinizden emin olun. Ardından, şifrelemeye ve güvenli bilgilerin meraklı gözlerden nasıl korunacağına bir göz atacağız.


Şifreleme sistemi
Basit şifreleme algoritmaları
Akış şifreleme
Asimetrik şifreleme algoritmaları
Cihaz şifreleme nedir
Samsung cihazı şifreleme nedir
Matematikte şifreleme Yöntemleri
Anahtarsız şifreleme


Hassas Bilgileri Şifreleme

Kimlik doğrulama ve yetkilendirme mutlak gerekliliklerdir çünkü insanların erişimleri olmaması gereken verilere gelişigüzel erişmelerini engeller. Ancak, hiçbir şekilde tam bir çözüm değildirler. Kararlı kişiler, kimlik bilgilerini çalabilir veya bir sisteme saldırmanın yollarını bulabilir ve kimlik doğrulama ve yetkilendirme kontrollerini atlayabilir.

Aslında, veri çalmanın en kolay ve en az riskli yollarından biri, hoşnutsuz bir çalışana yaklaşmak ve erişimi olan herhangi bir verinin bir kopyası karşılığında ona ödeme yapmayı teklif etmektir. Bir güvenlik katmanı ihlal edildiğinde verilerin tehlikeye atılmamasını sağlamak için uygulama güvenliğine katmanlı bir yaklaşım izlemelisiniz. Şifreleme, verilerinizin korunmasına yardımcı olabilecek başka bir katmandır.

Şifreleme, birisi ona erişim sağlasa bile bilgileri kullanılamaz hale getirmenize olanak tanır. Örneğin, bilgisayar korsanlarının müşteri kayıtlarınızı ve kredi kartı numaralarınızı çalmak için perakende satış sitenize saldırdığını varsayalım.

Sisteminize başarılı bir şekilde erişirler ve müşteri veritabanınızın bir kopyasını indirirler, ancak bunun şifrelenmiş veriler içerdiğini öğrenirler. Gezegendeki en güçlü bilgisayarlarda bile şifreleme hala çok zordur ve kırılması zaman alır. Yani verileriniz yetkisiz ellerde olsa bile bu onlara pek bir fayda sağlamaz.

Mesajları şifreleme ve şifre çözme bilimi olan kriptografi, birçok karmaşık matematiksel ilke ve algoritma içerir. Neyse ki, ASP.NET sizi çoğu karmaşıklıktan soyutlar ve verilerinizi korumak için nesne yönelimli bir model sunar. Takip eden bölümlerde, yapılandırma ayarlarını Kayıt Defterine nasıl şifreleyeceğinizi öğrenecek ve tek yönlü ve çift yönlü şifrelemeye bakacaksınız.

Yapılandırma Ayarlarını Güvenli Hale Getirme

Microsoft, ayarlar için merkezi bir konum oluşturduğu ve uygulamanızda sabit kodlanmış referanslardan kaçınmanıza yardımcı olduğu için yapılandırma ayarlarını ve bağlantı dizelerini Web.config dosyasında saklamanızı önerir. Ancak, çeşitli sistemler için kullanıcı adları ve parolalar genellikle yapılandırma dosyasında düz metin olarak saklandığından, bu büyük bir güvenlik endişesi yaratır.

Kötü niyetli kullanıcılar, hassas bilgileri tam olarak nerede arayacaklarını bilirler ve dosya üzerinde okuma erişimi olan herkes dosyayı açıp içeriğine bakabilir.

ASP.NET 2.0, hassas verilerin düz metin olarak okunmasını önlemek için Web.config’deki bölümleri şifrelemenize olanak tanır. Daha da önemlisi, yapılandırma mimarisi, bu yapılandırma verilerinin şifresini çözmek için yerleşik desteğe sahiptir.

Geçerli bir yapılandırma bölümü işleyicisi olan bir yapılandırma bölümüyle çalıştığınız sürece ASP.NET, yapılandırma işleyicinize göndermeden önce verilerin şifresini otomatik olarak çözer. Bu, şifrelenmiş bir yapılandırma bölümü ile çalışmak için herhangi bir ekstra kodlama yapmanız gerekmediği anlamına gelir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın