İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Haber Gruplarının Etkin Tanıtım Kullanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Haber Gruplarının Etkin Tanıtım Kullanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Rapor Tasarımcısı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Haber Gruplarının Etkin Tanıtım Kullanımı

İnsanlar haber gruplarına yorum, soru veya diğer katılımcıların sorularına yanıtlar göndererek veya e-posta göndererek haber gruplarına katılır, böylece bir sohbete veya ileti dizisine katılırlar. Doğru netiquette kullanmak önemlidir. Bunu yapmak için SSS dosyalarını ve kurallarını okuyun, önce “gizli kalın” ve konuyla ilgili kalın. 

Bu bölümde şunları ele alıyoruz:

• Pazarlama planınızda haber gruplarını kullanmanın faydaları
• Haber grubu ağı
• SSS dosyalarını okumak, kurallara uymak ve gizlenmek
• Reklama izin verilmiyorsa nasıl reklam yapılır?
• Usenet pazarlama stratejinizi geliştirme
• Hedef haber gruplarınızı belirleme
• Bu çevrimiçi topluluğa katılmak
• Mesajlara nasıl doğru yanıt verilir?
• Çapraz gönderi ve spam gönderme
• İmza dosyalarını kullanma.

Haber Grupları

Her gün dünyanın her yerinden insanlar aynı konuyla ilgilenen başkalarıyla sanal bir topluluğa giriyor. Bu insanlar, tartışma konusuna olan ortak ilgileriyle bir araya gelirler. Onlar bu sanal topluluktayken sadece o belirli konu tartışılır. Farklı konuları tartışan birçok topluluk var. Dilediğiniz kadarını ziyaret edebilir ve katılabilirsiniz. Bu sanal topluluklara haber grupları denir.

Haber grupları hiyerarşiktir ve konuya göre düzenlenir. Her haber grubu, antika arabalar, evde eğitim, seyahat, yapay zeka veya en yeni sıcak bant gibi belirli bir konunun tartışılmasına adanmıştır.

Bu sanal toplulukların ziyaretçileri mesaj “yayınlayabilir”. Bu mesajlar, sorular, yorumlar veya diğer katılımcılara verilen yanıtlar olabilir. Haber grubunu ziyaret eden herkes bu “ilânları” görme fırsatına sahiptir. Çoğu zaman, birçok ziyaretçi bu tartışmalara katılır ve konunun her yönü sunulur.

Üç tür haber grubu ziyaretçisi vardır:

• Soru veya tavsiye soran kişiler
• Cevap veya tavsiye veren kişiler
• Tartışmayı katılmadan okuyan kişiler.

Haber Gruplarının Değişen Yüzü

İlk günlerde Usenet haber grupları, akademisyenlerin araştırma üzerine tartışmalar yürüttüğü yerler olarak yola çıktı. Katılımcıların konuyla ilgili harika sohbetler yaptığı, akla gelebilecek her konuda haber gruplarını içerecek şekilde hızla genişlediler. Usenet haber gruplarına, haber grubu okuyucunuz kullanılarak erişilmesi gerekiyordu. Bugün haber gruplarına Web üzerinden erişilebilir.

Sonra ticarileştirme Web’i doldurdu ve bugün çok az güncel tartışmanın yer aldığı reklamlarla dolup taşan birçok haber grubu var. Bununla birlikte, hedef pazarınızla iletişim kurmak için büyük bir fırsat sağlayan sadık katılımcılarla canlı tartışmalar yapan birçok haber grubu var.

Bir haber grubuna gelen her ziyaretçi oraya ulaşmak için çaba sarf etti. Belirli bir haber grubunu bir nedenle seçti, genellikle tartışılan konuya ilgi duyuyordu. İşletmenizin ürünleri veya hizmetleri bu konuyla ilgiliyse, tek bir yerde, sunduğunuz şeyleri tartışmakla ilgilenen hedef pazarınızın bir grubunu (kendileri önceden kalifiye olmuş) buldunuz.

Haber Gruplarının Faydaları

Çevrimiçi pazarlamacıların haber gruplarına katılmaktan yararlanabileceği birçok yol vardır:

• Potansiyel müşterilere ulaşmak. Hedeflediğiniz binlerce potansiyel müşterinize tek bir mesajla anında ulaşabilirsiniz.
• Mevcut müşterilerle iletişim kurmak. Sadık müşterilerinize değerli bilgiler sağlayabilirsiniz.
• Pazar araştırması. En son trendleri, müşteri ihtiyaçlarını, insanların ne aradığını ve ne hakkında konuştuklarını öğrenmek için haber gruplarını kullanabilirsiniz. Bu haber grupları, rekabetinizi kontrol edebileceğiniz ve pazarınızla ilgili paha biçilmez veriler toplayabileceğiniz bilgi kovanları olabilir.
• İtibar inşası. İnsanların sorularını yanıtlayarak ve sorunlarının çözülmesine yardımcı olarak, alanında uzman olarak itibarınızı artırırsınız.
• Artan trafik. Bilgilendirici bir şekilde yaparsanız insanları ticari web sitenize yönlendirebilirsiniz.


Marka tanıtımı nasıl yapılır
Reklam tanıtımı örnekleri
Etkili tanıtım yöntemleri
Marka tanıtımı örnekleri
Firma tanıtımı Nasıl yapılır
Haber üretim süreci aşamaları
Haber niteliği taşıyan bir konuyu tüm yönleriyle
Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır


Binlerce Haber Grubu Kategorisi

Haber grupları, farklı türde tartışmalar veya kategoriler halinde düzenlenmiştir. Ana kategorilerin her biri, katılabileceğiniz çok sayıda bireysel haber grubuna sahiptir. Başlıca haber grubu kategorileri şunları içerir:

• alt—Alternatif konularda tartışmalar.
• biz—İş konuları üzerine tartışmalar. 
• comp—Bilgisayar donanımı ve yazılımla ilgili konularda tartışmalar.
• beşeri bilimler—Güzel sanatlar, edebiyat ve felsefe konularında tartışmalar.
• misc—İstihdam, sağlık ve diğer konular gibi kendi kategorileri olmayan çeşitli konuların tartışılması.
• haberler—Usenet haberleri ve yönetimi üzerine tartışmalar.
• rekreasyon—Oyunlar, hobiler gibi rekreasyon konuları üzerine tartışmalar, ve spor.
• bilim—Bilim üzerine tartışmalar.
• soc—Sosyal meseleler üzerine tartışmalar.
• konuşmak—Konuşma yapmak.

Ana kategorilerin her birinin bir dizi alt grubu vardır ve alt grupların her birinin bir dizi alt alt grubu vardır. Örneğin, ana kayıt grubu altında bir kayıt sporu alt grubu bulabilirsiniz. Burada tartışma tüm spor dalları etrafında dönüyor. rec.sports alt grubu altında alt alt grupları ve alt alt alt grupları bulabilirsiniz, örneğin:

• spor etkinlikleri
• rec.sports.hokey
• rec.sports.hockey.NHL
• rec.sports.hockey.NHL.BostonBruins.

Gördüğünüz gibi, isim ne kadar uzun olursa, gerçekleşen tartışma o kadar dar olur.

Uygun Haber Gruplarını Hedefleyin

Halihazırda var olan çok sayıda Usenet haber grubu ve her gün yeni gruplar eklendiğinde, şirketinizin İnternet pazarlama faaliyetleri için uygun haber gruplarını belirlemek zorlu bir görevdir. İlk olarak, potansiyel müşterilerinizin hangi haber gruplarını sıklıkla kullandığını belirlemelisiniz.

Bir haber grubu ile sunduğunuz ürün veya hizmet arasında yakın bir uyum olup olmadığına bakın. Örneğin, şirketiniz soykütük çalışmasına yardımcı olan bir yazılım satıyorsa, işletmeniz için verimli bir haber grubu soc.genealogy.methods olabilir. Hedef kitlenizin okumaktan keyif alacağı haber grupları bulmaya çalışın veya müşterilerinize veya müşterilerinize hangi haber gruplarına katıldıklarını veya ilginç bulduklarını sorun.

Uygun Usenet haber grubu listelerini bulmanın birçok yolu vardır. Önde gelen iki tarayıcı olan Netscape Navigator ve Microsoft Internet Explorer’ın haber grubu işlevlerini kullanarak arama yapabilirsiniz ve çoğu haber okuyucu programında arama özelliği vardır.

Pazarlama çabanız için olası haber gruplarını belirlemek için hedef pazarınızla, ürününüzle veya hizmetinizle ilgili anahtar kelimeler için haber gruplarını arayın. Başlamak için iyi bir yer Google Grupları’dır veya http://www.google.com adresine gidip dört sekmeden “Gruplar”ı seçebilirsiniz.

Burada, anahtar kelimelerinizi arama kutusuna yazıp “Google Arama”yı tıklayarak Usenet haber gruplarının anahtar kelime aramasını yapabilirsiniz. Arama sonuçları, en son kullanılan sonuçlar en üstte olacak şekilde kronolojik sırayla görüntülenir. Hedef müşteriniz veya müşteriniz için doğru anahtar kelimeleri seçmelisiniz. Bu yöntemler, pazarlama faaliyetleriniz için dikkate alınması gereken oldukça geniş bir potansiyel haber grupları listesi belirleyebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın