İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler

Gizli yöntem, gizli bir form alanı oluşturur. Gizli HTML alanından farklı olarak, gizli etiketin düz bir değer tutması amaçlanmamıştır; bunun yerine, Lift’te, form gönderildiğinde çağrılan ()=>Any türünde bir işlev bağımsız değişkeni alır. Diğer oluşturucuların çoğunda olduğu gibi, XML düğümüne eklenecek Pair[String,String] özniteliklerinin son varargs dizisini de alır. Liste, bilgileri günlüğe kaydetmek için gizli alan kullanmanın bir örneğini gösterir.

Bağlantı

link yöntemi, bir sayfaya standart bir HTML bağlantısı (bir <a> etiketi veya bağlantı) oluşturur, ancak bağlantı tıklandığında belirli bir işlevin yürütülmesini de sağlar.

İlk bağımsız değişken, web bağlamı göreli bağlantı yoludur; ikinci argüman ()=>Bağlantı tıklandığında yürütülecek herhangi bir işlevdir ve üçüncü argüman, bağlantının gövdesini oluşturacak bir NodeSeq’tir. İsteğe bağlı olarak, bağlantı öğesine eklenecek bir veya daha fazla Pair[String,String] niteliğini iletebilirsiniz.

Listeleme, bir tablo içinden düzenleme için bir genel muhasebe girişi yüklemek için bir bağlantının kullanıldığını gösterir. Bu durumda, girişi düzenlemek üzere tutmak için bir RequestVar kullanıyoruz, bu nedenle bağlantı işlevi, geçerli genel muhasebe girişini yükleyen bir kapatmadır. Bu link ve RequestVars kombinasyonu, nesneleri sayfalar arasında geçirmek için yaygın bir kalıptır.

Metin ve Şifre

Metin ve şifre yöntemleri, standart metin ve şifre HTML formu giriş alanları oluşturur. Her ikisi de dönüşü işlemek için dize varsayılan değerlerini ve (String)=>Any işlevlerini alırken, parola HTML giriş türü yazılan karakterleri maskeler ve istemci tarafındaki kutudan değerin kopyalanmasına izin vermez. Liste, bir oturum açma sayfası için hem metin hem de parola kullanmanın bir örneğini gösterir.

Metin Alanı

textarea yöntemi, bir metin alanı HTML form öğesi oluşturur. Listeleme’de gösterildiği gibi metin alanı genişliğini ve yüksekliğini kontrol etmek için nitelikler ekleyebilseniz de, genel olarak işlevsellik metninkine benzer.

Gönderme yöntemi, form gönderme öğesini (genellikle bir düğme) oluşturur. İki parametre gerektirir: düğme etiketi olarak kullanılacak bir dize değeri ve ()=>form sonuçlarınızı işlemek için kullanılabilecek herhangi bir işlev.

Göndermeyle ilgili dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, form öğelerinin HTML belgesinde göründükleri sırayla işlenmesidir. Bu, gönderme öğenizi formlarınızda en sona koymanız gerektiği anlamına gelir; gönderme işlevi çağrıldığında, gönderme öğesinden sonraki öğeler henüz ayarlanmamış olacaktır.

Liste, bir oturum açmayı işlemek için bir gönderme işlevinin nasıl kullanıldığını gösterir. Gönder butonuna tıklandığında form gönderilecek, user ve pass değişkenleri güncellenecek ve ardından auth fonksiyonu çağrılacaktır.

Çoklu Seçim

Bu noktaya kadar oldukça basit bazı form öğelerini ele aldık; çoklu seçim, yalnızca tek değerleri işlemediği için biraz daha karmaşıktır. Bunun yerine, bir ilk Diziden birden çok öğe seçmenize ve seçilen her bir öğeyi ayrı ayrı işlemenize olanak tanır.

Listeleme, kullanıcının bir gider girişi için birden çok etiket seçmesine izin vermek için bir çoklu seçimin kullanıldığını gösterir. Bir Etiket varlığının, bir dize adı değerinin yanı sıra bir kimlik sentetik anahtarı vardır. Yaptığımız ilk şey, tüm kategorilerin koleksiyonunu (değer, görüntüleme) dize çiftleri halinde eşlemektir. Değer, işleme fonksiyonumuza döndürülecek olan değerdir, ekran dizisi ise kullanıcı için seçim kutusunda gösterilecek olan değerdir.

Ardından, geçerli girdinin kategorilerini sadece değer dizelerinden oluşan bir Seq’e dönüştürüyoruz; ayrıca döndürülen değerleri tutmak için bir Set değişkeni kurduk.

Son olarak form bindirmemizi yapıyoruz. Bu örnekte, bir etiketin birincil anahtarını temsil eden bir Dizeyi alan ve Etiket varlığını döndüren bir yardımcı işlev olan loadTag (burada tanımlanmamış) kullanıyoruz. Daha sonra, daha önce oluşturduğumuz Kümeyi güncellemek için bu yardımcı yöntemi kullanırız.


Siber saldırılarda en sık kullanılan yöntem
Siber olaylar
Siber güvenlik çeşitleri
Siber güvenlik önlemleri
Hacker saldırılarından korunmak
Hack saldırıları
Siber saldırılara karşı en etkili koruma
Yaşanmış siber suçlar


Geri arama işlevinin çoklu seçimde seçilen her öğe için yürütüleceğini unutmayın, bu nedenle geri arama Set[String] yerine bir String argümanı alır. Bu yüzden değerleri yönetmek için kendi setimizi kullanmak zorundayız. Kullanım durumunuza bağlı olarak, döndürülen değerleri bir koleksiyonda saklamanız gerekebilir veya gerekmeyebilir.

Radyo yöntemi, Dize değerlerini alan ve form gönderiminde tek bir Dize (seçilen düğme) döndüren bir dizi radyo düğmesi oluşturur. Değerler, radyo düğmeleri için etiketler olarak kullanılır, dolayısıyla bunları yararlı değerlere çevirmek için bir Harita oluşturmanız gerekebilir.

Radyo yöntemi ayrıca düğmelerden birini önceden seçmek için kullanılabilen bir Kutu[Dize] alır. Kutunun değeri, seçenek değerlerinden biriyle eşleşmelidir, yoksa Boş geçerseniz hiçbir düğme seçilmez.
Liste, bir renk seçmek için radyo kullanmanın bir örneğini gösterir. Bu örnekte, çeviri için renk adlarından gerçek renk değerlerine bir Harita kullanıyoruz. Hataları en aza indirmek için, seçenekler listesini oluşturmak üzere Haritanın keys özelliğini kullanırız.

Seçim Yöntemi

Seçim yöntemi, seçenekler listesinden yalnızca bir öğenin seçilebilmesi dışında çoklu seçim yöntemine çok benzer. Bu aynı zamanda varsayılan seçeneğin Seq[String] yerine Box[String] olduğu anlamına gelir. Çoklu seçimde olduğu gibi, seçim için seçenekler olarak bir dizi (değer,gösterge) çifti iletirsiniz ve dönüşü bir (String)=>Any işleviyle işlersiniz. Listeleme, görüntülemek üzere bir hesap seçmek için bir seçim kullanmanın bir örneğini gösterir.

Unutulmaması gereken önemli bir nokta, Lift’in formda gönderilen değerin, iletilen seçeneklerden biriyle eşleştiğini doğrulayacağıdır. Listeyi dinamik olarak güncellemeniz gerekiyorsa, untrustedSelect kullanmanız gerekir.

Nesne Seçme

Seçim ve çoklu seçim üreteçlerinin dezavantajlarından biri, yalnızca dizilerle ilgilenmeleridir. Nesneleri seçmek istiyorsanız, dizelerden eşleme için kendi kodunuzu sağlamanız gerekir. selectObj oluşturucu yöntemi tüm bunları sizin için halleder. Bir dizi değer ve görüntü dizesi çiftleri iletmek yerine, bir nesne ve görüntü dizesi çiftleri dizisi iletirsiniz.

Benzer şekilde, varsayılan değer bir Kutu[T]’dir ve geri arama işlevi (T)=>Any’dir; burada T, nesnenin türüdür (selectObj genel bir işlevdir). Listeleme, Listelemedeki radyo örneğimizin yeniden çalışmasını gösterir; Bu listede renkleri doğrudan seçebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın