İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Bağlantı Sınıfı Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Bağlantı Sınıfı Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Dosyaları Yükleme

Dosya yüklemeleri, istemcinin sunucuya çok parçalı formlar kullanılarak gerçekleştirilen yerel bir dosya göndermesine izin veren özel bir form gönderme durumudur. Snippet etiketinizdeki multipart niteliğini true olarak ayarlayarak çok parçalı form gönderimini etkinleştirebilirsiniz. Listing’de etikete multipart özelliğini ekledik ve bu şekilde bir makbuz görselinin yüklenmesi için bir bağlama konumu ekliyoruz.

FileParamHolder durum sınıfı, dosya adı, MIME türü ve dosyanın gerçek bayt içeriği dahil olmak üzere karşıya yüklenen dosya hakkında bilgiler içerir. Diğer bazı web çerçevelerinin aksine, Lift dosyayı yerel sistemde depolamaz ve ardından size dosya adını vermez; bunun yerine, Lift tüm dosyayı belleğe okur ve size üzerinde çalışabileceğiniz bayt dizisini verir.

Genellikle, web sunucusunun kendisinin POST boyutlarında anlamlı sınırları olacağından, tüm dosyayı belleğe okumak bir sorun değildir. Parçacığın dosya yükleme işlemi için ilgili bölümü gösterilir.

SHtml.fileUpload geri arama işlevi, yüklemeyle birlikte bir dosya gönderilmedikçe çağrılmayacaktır, bu nedenle bir dosya alıp almadığımızı görmek için (eşleşmeyle) test etmemiz gerekir. Karşıya yüklenen dosyanın bir resim MIME türüne sahip olduğunu daha fazla doğrulamak için eşleştirmeyi kullanırız ve form gönderiminin nasıl ele alınacağını belirlemek üzere Eşleyici doğrulamasıyla birleştirebilmemiz için eşleşmeden bir Boole bayrağı döndürürüz.

Bu bölümde, Lift’te form işlemenin temellerini ele aldık. Lift’te form işlemeye yönelik birincil mekanizma, form öğelerini snippet’lerimizde tanımladığımız işleme işlevlerine ve değişkenlere geri bağlamak için kapaklar kullanmaktır.

Lift’in form işlemek için kullandığı geri arama yaklaşımı, temel istek ayrıntılarının birçoğunu işleyerek bir geliştiricinin kullanıcı girişiyle uğraşırken birlikte çalışması gereken kod yolunu basitleştirir. Metin girişi ve onay kutuları gibi basit form öğelerine ek olarak, kullanıcının radio, select, selecObj, multiselect veya untrustedSelect öğelerini kullanarak seçebileceği bir dizi seçeneğin nasıl sağlanacağını ele aldık. Son olarak, formlarda dosya yükleme işlemi özel konusunu ele aldık.

Site Haritası

Site Haritası, Lift’in çok güçlü bir parçasıdır ve esas olarak ne diyorsa onu yapar: siteniz için bir harita (menü) sağlar. Elbette, sayfalarınızda yalnızca bir dizi bağlantı oluştursaydı, ona ayrılmış bütün bir bölümümüz olmazdı.

Temel menü oluşturma işlevine ek olarak, SiteMap şunları da sağlar:

  • Yalnızca bir menü öğesinin görünür olup olmadığıyla değil, işaret ettiği sayfanın erişilebilir olup olmadığıyla da ilgilenen erişim kontrol mekanizmaları
  • Menü bölümlerini istediğiniz yerde kolayca görüntüleyebilmeniz için menü öğelerinin gruplandırılması
  • Hiyerarşilere sahip olabilmeniz için iç içe geçmiş menüler
  • Yeniden yazma iste
  • Sayfa başlıkları, sayfaya özgü snippet’ler vb. şeyler için duruma bağlı hesaplamalar

Site Haritasının güzelliği, temel işlevlerle başlamanın ve büyüdükçe gerektiği gibi genişletmenin çok kolay olmasıdır.

Site Haritası Tanımlama

PocketChange için temel menümüzle başlayalım. İşleri basitleştirmek için, başlangıçta sadece dört menü öğesi tanımlayacağız:

  • Kullanıcının oturum açıp açmadığına bağlı olarak, kullanıcının girişlerini veya bir karşılama sayfasını görüntüleyecek olan ana sayfa
  • Kullanıcı oturum açmadıysa oturum açma ve kayıt bağlantıları, aksi takdirde oturumu kapatma bağlantısı
  • Kullanıcı oturum açtıysa profili görüntüle/düzenle bağlantısı
  • İlgili sayfaların (dizin, oturum açma, oturum kapatma ve profil) yazılı ve çalışır durumda olduğunu varsayacağız. Ayrıca, yardım sayfalarının her şeyi derli toplu tutmak için yardım alt dizini altında bulunduğunu ve yardım girişinin /help/index olduğunu varsayacağız.

C# class oluşturma
C# connection string
C# sınıf oluşturma Örnekleri
Mssql connection string
LocalDB connection string
Connection string
C# SQL connection string
SQL LocalDB oluşturma


Bağlantı Sınıfı Oluşturma

net.liftweb.sitemap.Loc.Link sınıfı, menü tanımlarının temel bir parçasıdır. Yol bileşenlerinden oluşan bir Liste[Dize] ve önek eşleştirmenin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol eden bir Boolean değeri olmak üzere iki parametre içerir. Yol bileşenleri, eğik çizgi karakterine (/) bölünmüş, web içeriğinizi izleyen URI bölümünü temsil eder. Liste, /utils/index sayfasını temsil etmek için Link’i nasıl kullanacağınızı gösterir.

Önek eşleştirme, belirttiğiniz yol bileşenlerinin daha uzun yollarla da eşleşmesini sağlar. İlk örneğimizi izleyerek, utils dizini altındaki herhangi bir şeyi eşleştirmek isterseniz (örneğin, erişim kontrolü için), ikinci parametreyi gösterildiği gibi true olarak ayarlarsınız.

ExtLink’i Kullanma

ExtLink nesnesi, kendi tam bağlantı URL’nizi kullanarak bir Link örneği oluşturmak için kullanılabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, genellikle harici bir konum için kullanılır. Liste, popüler bir web sitesine işaret eden bir menü öğesini gösterir.

Menü Girişleri Oluşturma

Menü girişleri, sınıfı ve buna karşılık gelen Menü nesnesi kullanılarak oluşturulur. Buna karşılık bir menü, ilginç şeylerin çoğunun gerçekleştiği bir net.liftweb.sitemap.Loc özellik örneğini barındırır.

Bir menü, “İç İçe Menüleri Kullanma” bölümünde ele alacağımız bir veya daha fazla alt menü de içerebilir. Loc nesnesinin, Loc’ları tanımlamayı kolaylaştıran birkaç örtük yöntemi olduğunu unutmayın, bu nedenle genellikle bu yöntemleri kapsamınıza almak istersiniz. En basit yol, net.liftweb.sitemap.Loc._ dosyasını içe aktarmaktır, ancak isterseniz belirli yöntemleri ada göre içe aktarabilirsiniz.

Bir Loc, temelde menüdeki bir bağlantı olarak düşünülebilir ve dört temel öğe içerir:

Loc adı: Bu, Site Haritanız genelinde benzersiz olmalıdır, çünkü menü görünümünüzü özelleştirirseniz belirli menü öğelerini aramak için kullanılabilir.
Loc’un bağlantısı: Genellikle bu, belirli bir sayfaya atıfta bulunur, ancak Lift, tek bir Loc’un ön eke göre eşleşmesine de izin verir.
Menü öğesi metni: Bu, kullanıcıya görüntülenecektir. Statik bir dize kullanabilir veya onu bir işlevle oluşturabilirsiniz.
LocParam parametreleri: Bu isteğe bağlı parametre seti, menü öğesinin davranışını ve görünümünü kontrol eder. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın