İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Giriş Görünüm Kontrolü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Giriş Görünüm Kontrolü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Giriş Görünüm Kontrolü

Bir web uygulamasındaki kullanıcılar genellikle farklı rollere sahiptir. Bu nedenle, içeriği belirli bir rol için bir şekilde ve farklı bir rol için başka bir şekilde görüntülemek için bir web formuna ihtiyacınız olabilir. LoginView, hangi roller için hangi içeriğin görüntüleneceğini tanımlamak için basit bir mekanizma sağlar.

Kontrolü bir dizi panel içerdiğini düşünebilirsiniz ve her panelde belirli bir rol, roller grubu veya grupla (örneğin, anonim veya oturum açmış kullanıcılar) ilişkilendirilen içerik bulunur. Panele içeriği bırakmanız yeterlidir ve LoginView kontrolü, kullanıcının rolünü kontrol etme ve hangi panelin görüntüleneceğine karar verme mantığını yönetir.

RoleGroups, LoggedInTemplate ve AnonymousTemplate ile Çalışma

LoginView denetim tanımının içinde, hangi kullanıcı rollerinin hangi içeriği göreceğini belirleyen bir dizi şablon tanımlarsınız. Kullanıcı oturum açmadıysa, LoginView AnonymousTemplate’i görüntüler. Bir AnonymousTemplate tanımlamadıysanız, LoginView kullanıcıya hiçbir şey göstermez.

Kullanıcı oturum açtıysa, LoginView, kullanıcının RoleGroup şablonlarından herhangi birini görüntüleme yetkisi olup olmadığını kontrol etmek için tüm RoleGroup girişlerini gözden geçirir. Bir RoleGroup tanımı iki parça bilgi içerir. İçerik içeren bir şablon ve bu içeriği görüntülemesine izin verilen rollerin listesidir.

Kullanıcı, RoleGroup tarafından özetlenen rollerden herhangi birindeyse, LoginView bu RoleGroup şablonunu görüntüler. Kullanıcının RoleGroup’lardan herhangi birini görüntüleme yetkisi yoksa, LoginControl LoggedInTemplate’i görüntüler (çünkü kullanıcı oturum açmış). Bir LoggedInTemplate belirtmediyseniz, LoginControl hiçbir şey göstermez. LoginView denetiminin işaretlemesini ve desteklediği çeşitli şablonları gösterir.

İşte LoginView’ın tüm bu RoleGroup’ları ve şablonları nasıl işlediğine dair bir özet. İlk olarak, mevcut kullanıcının oturum açıp açmadığını belirler. Kullanıcı oturum açmamışsa, LoginView AnonymousTemplate’den içeriği görüntüler. Önceki Listede, AnonymousTemplate, kullanıcının oturum açabilmesi için bir Oturum Açma denetimi görüntüler.

Kullanıcının kimliği doğrulanırsa, LoginView, RoleGroup’un Roles parametresinde tanımlanan rollerden herhangi birinin kullanıcının içinde bulunduğu rollerden herhangi biriyle eşleşip eşleşmediğini görmek için her RoleGroup’a bakmaya başlar.

LoginView Listelemede önce kullanıcının Yönetici rolünde olup olmadığını kontrol eder. Bu durumda, LoginView, RoleGroup ile ilişkili ContentTemplate’deki içeriği görüntüler. Bu durumda Yönetici olduğunuzu gösterir.


Web sitesi mobil görünüm yapma
Chrome giriş
Mobil Uyumluluk Testi
Mobil görünüme geçme
Google Search Console
Chrome gizlilik modu
Google arama gizliliği
Google mobil Uyumluluk Testi


Kullanıcı Executive değilse, LoginView bir sonraki RoleGroup’a atlar ve süreci yeniden başlatır. Bu örnekte, kullanıcının Çalışan rolünde mi yoksa Çalışan (Salt Okunur) rolünde mi olduğunu kontrol eder ve eğer öyleyse Siz bir çalışansınız.

■Not : Bir roller listesi belirlediğinizde, kullanıcı bu rollerden herhangi birinin üyesiyse, bu rollerle ilişkili içerik görüntülenir. VE tabanlı bir liste değil, VEYA tabanlı bir listedir.

LoginView tüm RoleGroup’ları çalıştırır ve geçerli kullanıcı için bir eşleşme bulamazsa, varsayılan olarak, Oturum açtınız, ancak Listede bir çalışan veya yönetici değilsiniz yazan LoggedInTemplate içeriğine geçer.

Ortaya çıkabilecek bir sorun, bir kullanıcının birden çok role atanmasıdır. Örneğin, bir kullanıcının hem Çalışan hem de Yönetici rollerine atandığını varsayalım. LoginView, kullanıcı için uygun içeriği seçmek için karşılaştığı ilk RoleGroup eşleşmelerini kullanır. Bu nedenle RolGroup’larınızın sırası çok önemlidir. Listelemede, Yönetici ve RolGrubu Çalışan / Çalışan (Salt Okunur) RolGrubu’ndan önce görünür, böylece her iki gruba atanan bir kullanıcı her zaman Siz bir yöneticisiniz.

RoleGroup rollerini tanımlayabilir ve RoleGroup şablonlarını doğrudan Visual Studio IDE’de düzenleyebilirsiniz. LoginView denetimine sağ tıklayın ve içerik menüsünden Rol Gruplarını Düzenle menü öğesini seçin.

Bu, RoleGroup’lara roller ekleyip kaldırmanıza ve LoginView denetiminde RoleGroup’ları yeniden sıralamanıza olanak tanıyan RoleGroup Koleksiyon Düzenleyicisi iletişim kutusunu görüntüler. Belirli bir rol grubu için şablonu, LoginView denetimine sağ tıklayarak ve Şablonu Düzenle alt menüsünden uygun RoleGroup’u seçerek düzenleyebilirsiniz.

AND Tabanlı Rol Grupları için Geçici Çözümler

Daha önce bahsedildiği gibi, RoleGroup ile ilişkili roller listesi VEYA tabanlı bir listedir. Peki, bir kullanıcının hem Çalışan hem de Yönetici rollerinde olup olmadığını bilmeniz gerektiğinde ne olur? LoginView denetimlerini iç içe yerleştirirsiniz.

Karşılıklı Özel İçerik Görüntüleme

Planlamanız veya fazla planlamaktan kaçınmanız gerekebilecek başka bir senaryo, kullanıcının bulunduğu diğer rollerden bağımsız olarak bir rol için içerik görüntülemek istediğiniz zamandır. Örneğin, görüntülemesi gereken bir sayfanız olduğunu varsayalım. Çalışan rolündeyseniz İnsan Kaynakları sayfasına bir bağlantı ve Yönetici rolündeyseniz Yönetici Portalı sayfasını ziyaret etmek için bir bağlantının da görüntülenmesi gerekir.

Bu tür bir senaryo için yuvalanmış LoginView’leri kullanmaya çalışma hatasına düşmeyin çünkü yalnızca karmaşık bir kod karmaşası ile karşılaşacaksınız. Sadece iki bağımsız LoginView kullanın. Bir LoginView, çalışan bağlantısını görüntüleyen bir Çalışan RolGrubu’na sahip olmalıdır. Başka bir LoginView, yönetici bağlantısını görüntüleyen bir Yönetici Rol Grubuna sahip olmalıdır. Onları ayrı tutun ve basit tutun.

Şifre Kurtarma Kontrolü

Kullanıcılar şifrelerini unutur. İnsanlarla ve günlük olarak takip etmek zorunda oldukları çok sayıda parolayla uğraşmakla ilgili kaçınılmaz şeylerden biri. ASP.NET 2.0’ın PasswordRecovery denetimi, bir üyelik sağlayıcı kullanıyorsanız bir kullanıcının parolasını sıfırlamayı veya göndermeyi son derece kolaylaştırır.

Üyelik sağlayıcısı kullanmıyorsanız, PasswordRecovery denetimi Oturum Açma denetimi kadar esnek olmadığından, kendi parola kurtarma giriş formunuzu sıfırdan oluşturmanız gerekir. PasswordRecovery denetiminin en önemli özelliklerinin bir listesini içerir.

Rutin olmayan bir hata oluştuğunda görüntülenecek metin. Bu, kullanıcılara bir hata oluştuğunu ve şifrelerinin alınmadığını bildiren genel bir hata mesajı olmalıdır.

Kullanıcıya gönderilecek e-posta mesajını tanımlar. Buna konu, gövde, gövde biçimi (metin/HTML), e-posta içerik dosyası, öncelik vb. dahildir. Kullanıcı güvenlik sorusunu doğru yanıtlayamazsa görüntülenecek metin.

Şifre gönderildiğinde kullanıcının yönlendirileceği sayfanın URL’si. Boş bırakılırsa sayfa yenilenecek ve onay mesajı doğrudan PasswordRecovery kontrolünde görüntülenecektir.

Kullanıcı var olmayan bir kullanıcı adı girerse görüntülenecek metin. Bu, potansiyel bir güvenlik riski olabilir, çünkü bilgisayar korsanlarının geçerli bir kullanıcı adına rastladıklarında bunu bilmelerini sağlayabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın