İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Formları Doğrulama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Formları Doğrulama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Formları Doğrulama

Doğrulama, gönderilen değerin gereksinimleri karşıladığından emin olmak için form işleme sırasında bir alanı kontrol etme işlemidir. Bu, bir değerin gönderildiğinden emin olmak kadar basit veya birden çok alan değerini birlikte karşılaştırmak kadar karmaşık olabilir.

Doğrulama, alan değerini girdi olarak alan ve bir Liste[FieldError] (veya Kayıtta Kutu[Düğüm]) döndüren bir alandaki işlevlerin Listesi aracılığıyla sağlanır. Doğrulamanın başarılı olduğunu belirtmek için boş bir Liste döndürmeniz yeterlidir.

Aksi takdirde, döndürdüğünüz FieldErrors listesi, kullanıcıya sunulacak başarısızlık mesajları olarak kullanılır. FieldError, bir hata mesajını belirli bir alanla ilişkilendiren basit bir durum sınıfıdır. Örnek olarak, birisinin gelecekte bir Harcama girişi ekleyebilmesini istemediğimizi varsayalım.

Öncelikle, dateOf alanımız için girdi olarak bir Tarih alan (Kayıt için Java.util.Calendar ve DateTimeField’ın gerçek değer türü Date değil) olan ve uygun List’i döndüren bir işlev tanımlamamız gerekir. Listing’de basit bir fonksiyon gösteriyoruz. Yöntemde, milisaniye sayısının şimdiki zamandan büyük olup olmadığını kontrol eder ve öyleyse bir hata mesajı döndürürüz.

Gönderilen değere kısmen uygulanacak her doğrulama işlevi için alt çizgi eklememiz gerektiğini unutmayın. Formumuz gönderildiğinde, her alan için tüm doğrulayıcılar çalıştırılır ve tümü Boş dönerse doğrulama başarılı olur. Herhangi bir doğrulayıcı Full(…) döndürürse, Kutunun içeriği kullanıcıya hata mesajları olarak gösterilir.

CRUD İşlemlerini Destekleme

Mapper sınıflarınıza CRUD desteği eklemek çok basittir. CRUDify özelliğini sınıfımıza karıştırıyoruz ve otomatik olarak eksiksiz bir dizi ekleme, düzenleme, listeleme, silme ve görüntüleme sağlıyor. Liste, CRUDify’ın karıştırıldığı Expense sınıfımızı gösterir.

CRUDify davranışı çok esnektir. Çok sayıda tanım vardır, sayfalar için şablonları veya sayfaların hiç gösterilip gösterilmediğini kontrol etmek için geçersiz kılabilirsiniz (örneğimizde yaptığımız gibi). Ek bir bonus olarak CRUDify, Site Haritası için Listelemede gösterildiği gibi diğer menülerimize ekleyerek kullanabileceğimiz bir dizi menüyü otomatik olarak oluşturur.

Yaşam Döngüsü Geri Aramalarını Kullanma

Mapper ve Record, belirli bir örneğin yaşam döngüsü boyunca çeşitli noktalarda eylemler gerçekleştirmenize izin veren bir dizi geri arama sağlar. Yaşam döngüsü olaylarından biri için kendi işlemlerinizi tanımlamak istiyorsanız, MetaMapper zaten LifecycleCallbacks özelliğini genişlettiği için yapmanız gereken tek şey geri aramayı geçersiz kılmak ve tanımlamaktır.

Record ve Mapper paketlerinin her birinde ayrı bir LifecycleCallbacks özelliği olduğunu unutmayın, bu nedenle doğru olanı aldığınızdan emin olun. Örneğin, yeni bir Harcama girişi kaydedildiğinde bir kuyruklu yıldız aktörünü bilgilendirmek istersek, Listelemede gösterildiği gibi Harcama sınıfımızı değiştirebiliriz.

Yaşam döngüsü kancaları, bir bulut sunucusu yaşam döngüsündeki ana işlemlerde yürütülür:

  • Oluştur: Yeni bir örnek oluşturulduğunda
  • Sil: Bir örnek silindiğinde
  • Kaydet: Yeni bir örnek ilk kaydedildiğinde (bir tablo ekine karşılık gelir)
  • Güncelleme: Veritabanında zaten var olan bir örnek güncellendiğinde (bir tablo güncellemesine karşılık gelir)
  • Doğrulama: Form doğrulama gerçekleştiğinde

Bu noktaların her biri için, işlem çalıştırılmadan önce veya çalıştırıldıktan sonra kodunuzu çalıştırabilirsiniz.


Chrome otomatik form doldurma eklentisi
Telefonda otomatik Doldurma
Otomatik Doldurma ayarları
Formları otomatik doldurma
SMS ile gelen şifreyi otomatik doldurma
Gelen şifreyi otomatik doldurma
Android otomatik doldurma
JavaScript form doğrulama


Temel Alan Türlerini Bilmek

Record ve Mapper çerçeveleri birkaç temel alan tipini tanımlar. Tablo, Eşleyici ve Kayıt arasındaki karşılık gelen türleri ve her türün kısa bir açıklamasını gösterir.

Özel Alan Türlerini Tanımlama

Temel MappedField türleri çok çeşitli ihtiyaçları karşılar, ancak bazen kendinizi belirli bir türü kapsamak isterken bulabilirsiniz. Örneğimizde gider tutarımız için ondalık bir değer istiyoruz. Çift kullanmak, belirsizlik ve yuvarlama hataları nedeniyle uygun olmaz, bu nedenle bunun yerine scala.BigDecimal’ı temel alırız.

İlk görevimiz, Listing’de gösterildiği gibi sınıf imzasını ve yapıcıları belirtmektir. Burada kullandığımız BigDecimal’in java.math.BigDecimal değil, scala.BigDecimal olduğunu unutmayın. Bunu JDBC ile (scala.BigDecimal’i desteklemeyen) nasıl çalıştırdığımızı birazdan ele alacağız.

Sınıf tanımının ilk kısmı tip imzasıdır; temel olarak, [T <: MappedField[T]] türü, bu alanın “sahip olduğu” türün bir Eşleyici alt sınıfı olması gerektiğini belirtir.

Birincil oluşturucumuzla, MathContext’in (bu, yuvarlama ve kesinliği veya toplam basamak sayısını kontrol eder) ve ondalık değer ölçeğinin yanı sıra Mapper sahibini de belirtiriz. BigDecimal’deki ölçek, temelde ondalık noktanın sağındaki basamak sayısını temsil eder. Ek olarak, açık bir MathContext olsun ya da olmasın bir başlangıç değeri alacak yardımcı kurucuları belirtiyoruz.

Artık oluşturucuları yerleştirdiğimize göre, MappedField üzerinde birkaç soyut yöntem tanımlamamız gerekiyor. Bunlardan ilki, varsayılan bir değer sağlama yöntemidir. Varsayılan değer, başlatılmamış alanlar için veya doğrulama başarısız olursa kullanılır. Ayrıca dbFieldClass yöntemini uygulayarak değer türümüz için sınıfı belirtmemiz gerekir.

Listeleme, bu yöntemlerin her ikisini de gösterir. Bizim durumumuzda, yapıcıda belirtildiği gibi ölçek ayarlı olarak sıfır değerini varsayılan olarak alıyoruz. BigDecimal örneklerinin genellikle değişmez olduğunu unutmayın, bu nedenle setScale yöntemi yeni bir örnek döndürür. Ayrıca, alanın önceki ve sonraki değerlerini işleyen değişkenleri ve yöntemleri de sağlıyoruz.

Bu değerler kalıcılık durumunu işlemek için kullanılır; alanın değerini değiştirirseniz, örnek veritabanına kaydedilene kadar orijinal değer korunur. St yöntemi, örnekler veritabanından yeniden sulandırıldığında alanın değerini ayarlamak için dahili olarak kullanılır.

Sağlamamız gereken bir sonraki yöntem grubu, verilere ne zaman ve nasıl erişebileceğimizle ilgilidir. Liste, okuma ve yazma izinlerini true (her ikisi için de varsayılan değer false’tur) olarak ayarlayan geçersiz kılmaları ve i_obscure_! ve real_i_set_! yöntemler. i_obscure_! yöntem, kullanıcının okuma izinlerine sahip olmadığı durumlarda kullanılan a değerini döndürür. Gerçek_i_set_! yöntem, aslında dahili değeri depolayan ve alan güncellendiğinde kirli bayrağını ayarlayan yöntemdir.

Sağlamamız gereken sonraki iki yöntem, alanın değerini gerçekten ayarlamakla ilgilidir. İlki, bir Any parametresi alan ve onu BigDecimal’e dönüştürmesi gereken setFromAny’dir.

İkincisi, setFromString, bir String parametresi aldığı ve bir BigDecimal döndürmesi gerektiği için setFromAny’nin bir alt kümesidir. Bu iki yöntemi uygulamamız Listeleme’de gösterilmektedir. Alanın değerine ölçekleme ve yuvarlama modlarını düzgün bir şekilde ayarlamak için ortak bir yere sahip olmamız için bir setAll yöntemi de ekledik.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın