İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Etkileşimli Haber Bültenleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Etkileşimli Haber Bültenleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Etkileşimli Haber Bültenlerinin Avantajları

Çevrimiçi haber bültenleri, çevrimdışı haber bültenleriyle aynı standart biçimi alır, ancak çevrimiçi haber bülteni, mesajınızı destekleyen çeşitli ilginç bilgilere bağlantılarla etkileşimli olabilir. Haber bülteniniz e-posta ile sağlandığında ve bu e-postada bir köprü metni bağlantısı sağladığınızda, gazeteci hikayeyi tamamlamak için ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere erişmekten sadece bir tık uzaktadır.

Etkileşimli haber bültenlerinize ekleyebileceğiniz faydalı bağlantılar şunlardır:

• Bir gazetecinin fare tıklamasıyla e-posta yoluyla soru sorabilmesi için kuruluşunuzdaki medya irtibat kişisinin e-posta adresine bir bağlantı.
• Gazetecinin kendi durum tespitinin bir parçası olarak ek bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmesi veya gerekli bilgileri bulabilmesi için şirket Web sitesine bir bağlantı.
• Hem kurumsal web sitesinde hem de diğer sitelerde şirket ve ilgili konular hakkında yazılmış makalelere bağlantılar.
• Örnekleme için grafiklere ve resimlere bağlantılar. Hikayeniz bir ürünle ilgiliyse, kullanılabilecek bir grafiğe bağlantı verin.
• Önemli kurumsal oyunculara, biyografilerine, fotoğraflarına ve muhtemelen bazı alıntılara bağlantılar. Gazeteciler genellikle hikayelerinde alıntılara yer verirler.
• Sıkça sorulan ve sık sorulan birkaç soru sorabileceğiniz bir SSS bölümüne bağlantı.

 Haber Bültenlerini Kendi Başınıza Göndermek

Haber bültenlerini kendi başınıza dağıtırken, bir servisin bunu yapması için harcayacağı paradan tasarruf edersiniz. Ayrıca, çabalarınızda bir hizmetten daha hedefli olabilirsiniz. Bazı hizmetlerin listeleri eski veya eksik olabilir. Muhabir ve editör listeleri kapsamlı olmayabilir ve güncellenmemiş olabilir.

Öte yandan, bazı hizmetler haber bülteninizin daha ciddiye alınmasını sağlayabilir. Hizmetin adını tanıyan bir muhabir, yayının bilinmeyen bir şirketten gelmesinden daha açık olabilir. Bir hizmeti kullanmak size çok zaman kazandıracaktır. Haber bültenlerinizi kendi başınıza göndermeye karar verirseniz, bir gazeteci listesi oluşturmanız gerekir.

Yayınları okurken, muhabirlerin isimlerini arayın ve iletişim bilgilerini öğrenin. Herhangi bir yayında kime haber bülteni göndereceğinizi bilmiyorsanız, her zaman arayıp uygun editörün adını sorabilirsiniz. Sektörünüz hakkında makaleler almak için kişiselleştirilmiş bir haber servisine abone olun. Bu, söyleyeceklerinizle ilgilenebilecek gazetecilerin isimlerini bulmanın harika bir yoludur.

Gösterilen gibi, haber dağıtım listenizi oluşturmanıza yardımcı olacak bir dizi çevrimiçi kaynak vardır. Mediafinder faydalı olabilecek bir Web sitesidir. Dergiler, dergiler, gazeteler, haber bültenleri ve kataloglar dahil olmak üzere binlerce medya kuruluşunun veritabanına erişim sağlar.

MediaMap, telefon numaraları, faks numaraları, e-posta adresleri ve iş tercihleri ​​de dahil olmak üzere 20.000’den fazla medya kişisi hakkında ayrıntılı profilleri olan bir halkla ilişkiler kaynağıdır. hikaye, hikayenin konusu nedir ve ne zaman yazılacaktır.

Çevrimiçi olarak bir dizi haber bülteni dağıtım hizmeti vardır. Bunların birçoğu bu bölümün sonundaki İnternet Kaynakları bölümünde listelenmiştir.

Haber Bülteni Dağıtımı için Altın İpuçları

Haber bültenlerinizi dağıtırken, haber masasına adressiz göndermeyin. Yayınınızdaki haber türünü hangi editörün ele aldığını bilin ve haber bültenini o kişiye iletin. Haber bültenindeki bilgilere birden fazla açı olmadıkça, herhangi bir kuruluşta birden fazla editöre haber bülteni göndermeyin.

Mümkünse, haber bülteninizi göndermeden önce editörün ilgisini tartışmak ve istemek için önceden arayın. Ayrıca, alındığından emin olmak ve soruları yanıtlamak için birkaç gün sonra bir telefon görüşmesi yapın. Hikayenizin katkıda bulunabileceği yeni makaleler olup olmadığını görmek için sektörünüzdeki yayınların editoryal takvimlerini gözden geçirdiğinizden emin olun.


Haber Şablonu
Fake haber Yapma programı
Gazete haberciliği nedir
Haber yapma
E-bülten hazırlama
Geleneksel GAZETECİLİK özellikleri
Gazetenin tarihsel Gelişimi PDF
gazeteciliğin dönüşümü: yeni medyaya entegrasyon


Haber Yayın Zamanı ve Son Tarihler

Bir haber bülteni veya tavsiye gönderirken hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri son tarihtir. Her bir medya için bilgilerinizi ne kadar önceden göndermeniz gerektiğini bilin. İşte haber bülteni dağıtımınız için bazı zaman yönergeleri.

Aylık Dergiler

Aylık dergiler için, haber bültenlerinizi, çıkmasını istediğiniz sayıdan en az iki ila üç ay önce göndermelisiniz. Dergiler çok önceden planlanır, çünkü derginin basılması genellikle birkaç hafta sürer ve zamanında abonelerin posta kutuları.

Günlük Gazeteler

Haber bülteninizin en az birkaç hafta önceden editörün masasına ulaşması iyi bir fikirdir. Özel bir tatille ilgiliyse, daha da erken göndermelisiniz.

TV ve Radyo

TV ve radyoya haber bültenleri gönderirken, bir programa konuk olarak katılmanızın istenebileceğini unutmayın. Yayını göndermeden önce buna hazırlıklı olun. TV ve radyo çok hızlı hareket eder; sabah haber müdürüne verilen bir haber o akşam haberlerinde çıkabilir.

E-posta Haber Bülteninizi Biçimlendirme

Haber bültenleriniz e-posta ile gönderilebilir. Bazı muhabirler e-postayla gönderilen yayınları tercih ediyor; diğerleri postayla veya faksla gönderilen bültenleri tercih ettiklerini söylüyor. Haber bülteninizi göndermeden önce muhabirin tercihini kontrol edin. Haber bültenlerinizi e-posta ile gönderiyorsanız, e-postalarınızın doğru formatta olduğundan emin olun.

E-posta ile gönderilen haber bültenlerinizi kısa paragraflarla bir veya iki sayfada tutun. Haber bültenini e-postaya eklemek en iyisidir. Haber bülteninizi ek olarak göndermeyin. Muhabirin hangi platformu veya kelime işlemci programını kullandığını bilmiyorsunuz. Bir bilgisayarda Microsoft Word 2004 kullanıyor olabilirsiniz, ancak muhabir Mac’te uyumsuz bir program kullanıyor olabilir ve dosyayı açamaz.

Ayrıca, sürümünüzün okunmasını engelleyen indirme sorunları da olabilir. E-postanızı alan kişi, yavaş çevirmeli bağlantıya sahip eski bir bilgisayar kullanıyor olabilir, bu nedenle aktarmanız iki dakikanızı alan bir şeyi, alıcının indirmesi 20 dakika veya iki saat sürebilir.

Ayrıca, bir PC platformu kullanıyor olabilirsiniz ancak muhabir MacOS tabanlı bir bilgisayar kullanıyor olabilir. 20 dakika veya daha uzun bir süre boyunca e-postanızı indirip bunun işe yaramaz olduğunu anlayan biri bundan etkilenmeyecektir – gazetecinin sizinle ilgili olumlu bir hikaye yazmasını sağlamak için harika bir başlangıç!

E-postanızın konu satırının ilgi çekici olduğundan emin olun. Gazeteciler, açılmadan e-postayla gönderilen bültenleri kolayca silebilir ve çoğu zaman bunu yaparlar, çünkü gazeteciler bunlardan günlük olarak çok miktarda alırlar.

E-postanızın açık ve özlü olduğundan emin olun. İlk cümle ile konuya gelin. Yayının başında okuyucunun dikkatini çekmezseniz, alıcı haberinizin ne olduğunu öğrenmek için okumaya devam etmeyebilir.

Haber bülteni bilgilerini dijital formatta (basılı kopya yerine dosya olarak) gönderebilmek önemlidir. Hızlı bir kopyala-yapıştır işlemiyle gazeteci, hikayenin “ilk taslağını” elde edebilirdi. Daha sonra taslağı düzenlemesini ve hızlı bir şekilde bir hikayeye sahip olmasını onun için kolaylaştırdınız. Herkes zamandan tasarruf etmeyi sever ve bu gazetecilerin neredeyse tamamı sıkı teslim tarihlerine tabidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın