İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Etiketli Görüntü Dosyası  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Etiketli Görüntü Dosyası  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Etiketli Görüntü Dosyası  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Etiketli Görüntü Dosyası 

Etiketli Görüntü Dosyası Biçimi (TIFF), bir görüntüyle ilgili özellikleri tanımlamak için bir dosyanın başlığında elektronik işaretler veya “etiketler” kullanır. TIFF formatı ilk olarak 1980’lerde tarama ekipmanı üreticileri için bir standart olarak tasarlandı. Bu biçim zaman içinde gelişmiştir ve genellikle tam metin bilgi alma sistemleri tarafından görüntü verilerini depolamak için kullanılır.

Hafifletici durumlar olmadıkça, çoğu tarama ve kodlama satıcısı tek renkli (siyah beyaz) TIFF görüntüleri sağlayacaktır. Tek renkli görüntüler, tam renkli benzerlerinden daha küçük olma eğilimindedir. Bir veritabanıyla ilişkili görüntülerin hacmi yüksek olduğunda, renkli görüntüler yerine kaydedilen alan önemli olabilir. Aksi belirtilmedikçe, bu çalışmanın geri kalanındaki açıklamalar ve örnekler, Opticon’un TIFF görüntülerine bağlı olduğunu varsayacaktır.

Çeşitli sıkıştırma algoritmalarını kullanarak TIFF’ler oluşturabilirsiniz. En yaygın olanlardan biri, kayıpsız olan Grup 4 sıkıştırma yöntemidir. Çeşitli sıkıştırma yöntemleri kullanarak TIFF görüntülerini kaydetmek veya dışa aktarmak için Opticon’u kullanabilseniz de, Opticon yalnızca Grup 4 sıkıştırılmış TIFF’leri açacaktır.

TIFF dosyasının önemli bir özelliği, tek sayfalı veya çok sayfalı olabilmesidir. Tek sayfalık bir TIFF, bir belgeden veya dosyadan tek bir sayfayı temsil eder. Bir belgenin birçok sayfası varsa, birçok tek sayfalık TIFF ile temsil edilir. Bazı farklılıklar olsa da, tek sayfalık bir TIFF’in dosya boyutu 25 kilobayt kadar küçük olabilir.

Çok sayfalı bir TIFF, tüm belgeyi temsil eden tek bir dosyadır. Belgenin tüm sayfaları tek bir dosyaya sarılmıştır ve sayfa sonları dijital olarak imzalanmıştır. Çok sayfalı TIFF’lerle uyumlu resim görüntüleyiciler, sayfa sonlarını tanır ve kullanıcının bir belge içinde sayfa sayfa ilerlemesine veya geri çekilmesine olanak tanır. TIFF’ler, bu özelliğe sahip Opticon ile uyumlu tek biçimdir.

Ortak Fotoğraf Uzmanları Grubu 

Ortak Fotoğraf Uzmanları Grubu ifadesi, formatı geliştiren kuruluşun orijinal adını ifade eder. JPEG’ler milyonlarca rengi temsil edebilir ve son derece ayrıntılı, fotogerçekçi görüntülerle ilgili görüntü verilerini depolamak için çok uygundur.

JPEG standardı, insan gözünün parlaklıktaki değişiklikleri renkteki değişikliklerden daha kolay tanıyabilmesi gerçeğinden yararlanan kayıplı bir sıkıştırma algoritması kullanır. Görsel yorumlama için önemsiz olan orijinal görüntüdeki eserler atılır. Bilgi kaybına rağmen görüntü kalitesi korunur. 20:1 kadar yüksek sıkıştırma oranları elde edilebilir.

JPEG sıkıştırılmış görüntülerin görece küçük boyutları ve zengin renk paleti ve ortaya çıkan görüntü kalitesi nedeniyle, JPEG görüntüleri, sınırlı bant genişliğinin sorun olabileceği Web’de kullanım için idealdir.

Grafik Değişim Formatı 

CompuServe, dosya boyutunu en aza indirmenin bir yolu olarak 1987’de görüntüleri sıkıştırmak için GIF yöntemini yarattı. GIF biçimi, kayıpsız bir veri sıkıştırma algoritması kullanır, bu nedenle görüntü ayrıntılarında kayıp olmaz. Bununla birlikte, GIF formatı 256 ayrı rengin görüntülenmesiyle sınırlıdır, oysa önceki bölümde açıklanan JPEG formatı 16 milyon ayrı tonu destekler.

Bu nedenle GIF resimleri, sınırlı miktarda renk değişimine sahip semboller, logolar ve resimler için idealdir. JPEG’ler gibi, GIF görüntüleri de Web’de yaygın kullanım bulmuştur.

Bit eşlem dosyaları

Microsoft Corp., Bitmap resim formatını icat etti. Windows işletim sistemleri için standart görüntü formatıdır. Windows dışı birçok uygulama da bunu destekler. Bit eşlemli görüntülerin bazen bir .DIB (cihazdan bağımsız bit eşlem) dosya uzantısı vardır.

Bu formatta saklanan görüntüler, basit tek renkliden 16,7 milyon renge kadar geniş bir renk yelpazesi görüntüleyebilir. Bitmap formatı bir sıkıştırma yöntemini desteklese de, nadiren kullanılır. Sonuç olarak, BMP dosyaları oldukça büyük olabilir.

ZSoft Corp., görüntüleri sayısallaştırmak için PCX yöntemini icat etti. İlk PC’ler için popüler bir grafik programı olan PC Paintbrush programı tarafından kullanıldı.

PCX dosyaları bir sıkıştırma algoritması kullanır, ancak yüksek piksel yoğunluğuna sahip görüntülerle kullanıldığında verimli değildir. Sonuç olarak, fotoğraflardan ve diğer ayrıntılı grafiklerden görüntüler oluşturmak için PCX görüntü dosyaları tercih edilmez.

Modern bilgisayar kullanımında PCX dosyaları nadirdir. Bu görüntü formatının yerini, daha önceki bölümlerde açıklanan JPEG ve GIF gibi daha iyi sıkıştırmayı (dolayısıyla daha küçük dosya boyutlarını) destekleyen formatlar almıştır.


TIF uzantılı dosya açma Android
Görüntü işleme ile nesne tanıma
Tif dosyası nedir
UYAP TIF dosyası açma
Nesne tanıma uygulaması
Nesne tespiti yöntemleri
TIFF Viewer
Telefonda TIFF dosyası açma


Bilgisayar Destekli Satın Alma 

.CAL ve .MIL görüntü dosyaları, Savunma Bakanlığı tarafından tanımlanan bir biçimi temsil eder. Bu tür raster görüntüler iki renklidir ve öncelikle Pentagon arşivlerinde kullanılır. Savunma Bakanlığı bu formatı iki ayrı standart belgesinde resmi olarak tanımlar.

Görüntü Oluşturmak için Satıcı Kullanma

Belge kayıtlarından OCR verilerini taramak, kodlamak ve çıkarmak için bir satıcı kullanıldığında, satıcıdan ilişkili grafik görüntüleri de sağlaması istenebilir. Bu standart bir uygulamadır. Satıcılar görüntü verilerini Uyumluluk verileriyle birlikte, genellikle aynı ortam üzerinde teslim edeceklerdir. Görüntü verileri, görüntü dosyası yolları hakkında tek tek görüntülerden ve meta verilerden (genellikle günlük dosyaları olarak anılır) oluşur.

Bu meta veriler, görüntüleri görüntülemek için Opticon kullanılıyorsa bir gerekliliktir. Genellikle ASCII virgülle ayrılmış dosyalar biçimini alır. Günlük dosyaları, bir veritabanının görüntü tabanını, açıklanan yeni teslim edilen verilerin dosya yolları ve dosya adlarıyla güncellemek için kullanılır.

Teslimat

Bir satıcıyla etkileşim kurarken, beklenen çıktıların biçimini özetlemeye özen göstermelisiniz:

• Görüntülerin iletileceği ortam: Bu yazı yazıldığı sırada, birçok satıcı, tercih edilen aktarım ortamı olarak CD’leri ve DVD’leri kullanmaya devam ediyor. Çoğu durumda, dağıtım ortamından görüntü verilerini bir ağa kopyalamanız istenecektir (“İş akışı” bölümüne bakın). Görüntü verileri birden fazla CD veya DVD’ye yayılıyorsa, her bir ortamı ayrı ayrı kopyalamanız gerektiğinden, bu durum genel işlem süresini uzatabilir. Özellikle büyük bir belge setinin taranmasını ve resimlere dönüştürülmesini bekliyorsanız, işlemenin tek adımda gerçekleştirilebilmesi için bir satıcının dağıtım ortamı olarak harici bir sabit sürücü kullanmasını tercih edebilirsiniz.
• Görüntü formatları: Desteklenen formatlar, bu bölümde daha önce “Desteklenen Dosya Türleri” bölümünde açıklanmıştır. TIFF formatı kullanılıyorsa, TIFF dosyalarının Grup 4 sıkıştırma yöntemi kullanılarak sıkıştırılması gerektiğini belirtmeniz gerekir.
• Görüntülerin tek veya çok sayfalı olması gerekiyorsa: Yalnızca TIFF formatı birkaç görüntünün tek bir dosyada birleştirilmesine izin verir.
• Görüntü adı şeması: Görüntü adları, ilişkili Uyumluluk veritabanının görüntü anahtarı alanındaki değerlerle aynı olabilir veya alternatif bir adlandırma şemasını takip edebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın